Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема АВГУСТИНЧЕТА - 2 месец, 2004нови  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано26.09.04 18:18



*****************************************************************
1. 3.07.04 *** момченце Атанас*** на deni_1203, 4 кг, 52см, нормално раждане
2. 3.07.04 *** момченце Михаил*** на scout, Америка
3. 14.07.04 *** момченце Адриан*** на Каli_77, 2.8кг, 48см, Шейново, д-р Велев, нормално раждане


4. 20.07.04 *** момченце Давид***на matiya, 2.99кг, 51см, Америка, цезарово сечение
5. 22.07.04 ***момченце Берк*** на beria, 3.05кг, 48см, Майчин дом, нормално раждане
6. 28.07.04 ***момченце Петър*** на Duci, 3.65кг, 50см, Св.София,д-р Маленов, цезарово сечение

7. 30.07.04 ***момченце Владимир*** на Taya, 3.65кг, 51см,д-р Желязков, ІІ-градска, нормално раждане
8. 05.08.04 ***момиченце Емилия*** на slanceslance, 3.4кг, 52см, нормално раждане
9. 06.08.04 ***момченце Алекс*** на jonni_to, 3.35кг, 51см, Св.София, д-р Тодорова, цезарово сечение


10. 06.08.04 ***момиченце Дарина*** на Sema, 4кг, 53см, Шейново, д-р Димитров, нормално раждане
11. 07.08.04 ***момченце Димитър *** на billy_wolf, 3.4кг, 50см, Майчин дом, д-р Дяволов, нормално раждане
12. 9.08.04 ***момченце Антон *** на golden, 4.34кг, 53см, ВМА-Пловдив, проф.Милчев, д-р Канатова, секцио

13. 10.08.04 ***момченце Кристиян *** на Малко_коте, 3кг, 50см, Св.София, цезарово сечение


14. 10.08.04 ***момиченце Корина*** на barbaron, 3.22кг, 50см, Майчин дом, Варна, секцио
15. 11.08.04 ***момиченце Елена*** на Collibri, 4.1кг, 52см, Св.София, д-р Ковачева, секцио


16. 11.08.04 ***момченце Мартин *** на Just a girl, 3.16кг, 49см, Габрово, д-р Митев, нормално раждане
17. 12.08.04 ***момиченце Ирина - Богдана*** на Redrose, 4.16кг, 54см, Париж, секцио
18. 12.08.04 ***момченце Йоан *** на nuneva, 3.54кг, 50см
19. 14.08.04 *** момиченце Йоана*** на titi_78
20. 15.08.04 ***момченце Александър *** на desy_kv, 2.85кг, 51см, Втора градска, нормално раждане

21. 15.08.04 ***момченце Красимир *** на коте.коте, 3.8кг, 53см, нормално раждане
22. 16.08.04 ***момиченце София*** на nikol78, 3.55кг, 52см, болница Лозенец, секцио
23. 16.08.04 ***момиченце Елица*** на bony, 3.35кг, 50см, МБСАЛ, Бургас, д-р Шик, ак. Младенова, нормално раждане
24. 16.08.04 ***момиченце Магдалена*** на juna, 3.8кг, 52см, нормално раждане
25. 17.08.04 ***момиченце Виктория*** на dalala, 3.55кг, 51см, секцио
26. 19.08.04 ***момиченце Елпида*** на Айез Седай, 3.65кг, 52см, Солун, нормално раждане

27. 26.08.04 ***момченце Иван*** на Mama_Zo, 3.65кг, 51см, нормално раждане
28. 26.08.04 ***момиченце Карина*** на Faith77, 3.7кг, 52см, нормално раждане
29. 30.08.04 ***момиченце Цвета*** на redhat, 3.45кг, 51см, МБСАЛ, Майчин дом, д-р Диков, нормално раждане
30. 31.08.04 ***момченце Мартин*** на ivata, 3.25кг, 51см, Шейново, нормално раждане


*****************************************************************


Редактирано от SilverElf на 04.10.04 14:13.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА - 2 месец, 2004нови [re: Collibri]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано26.09.04 23:10



Здравейте!Ние още сме само на1 месец и половина.
Ето малко снимки на моите котета



Всеки ден излизаме на разходка.През нощта оставяме мама и тати да се наспят.Вече се заглежда и много му харесва,когато някой го закача (обикновено това е Петко).Петко много обича да гушка и да целува Антон.Когато сме на разходка ме кара периодично да спирам количката,за да целуне Антон и тогава продължаваме.Баткото "докладва" кога бебето спи,кога се е събудило,кога плаче и т.н.
Още не съм започнала със сокчетата-мисля да изчакам докато навърши пълни два месеца.Давам му по 2 капки Вигантол,пие чайче на Хип против колики и се храни с адаптираните млека на Ордеса.
Лек ден и много усмивки!!!

Редактирано от golden на 26.09.04 23:12.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА - 2 месец, 2004нови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано26.09.04 23:36



е, имаме още време до двата месеца ....
Днес ходих на църква и си взех молитвата за 40 дни. След това по обичай се ходи в три къщи, където поръсват по главичката на беба малко захар, за да е сладка и добричка, и й дават парички, за да бъдела богата. И тъй като за сефте ходи на гости, бая се разстрой и доста поплачка. Но като се прибрахме в къщи и мама даде цица нещата се оправиха. Общо взето при нас глад, плач, колики, когато й се спи, когато е неспокойна, абе всякакви състояние се оправят с цица. Ако може по цял ден да сме си така гушнати ще бъде най-добре.
Нощно време се буди два или три пъти, кърмя я и след това си спинка. Ходиме всеки ден на разходка. Другата седмица ще сме пак на консултация и ще видя колко е наддала...





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА - 2 месец, 2004нови [re: golden]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано27.09.04 11:30



абе и ние не сме на 2, ама карай!
Голдън, страхотно е че имаш такъв помощник! Сигурно по-леко се гледа бебчо така! :)))Антон много е пораснал!!!!!!!
Снимките са страхотни! Ще ги добавя следващия път към списъка!
Айез, не знаех за този обичай - интересен е. А цицата е наистина най-големия помощник на мамата!
Нашта бебка отново спа слонска доза сън - от 23ч вчера до 9ч днес! Това са си 10 часа.....
Вече също се заиграва много миличко самичка - смее се. Закачила съм и на гюрука на количката - тя нали спи в тоя зимния кош вместо в легло един малък розов заек, и й слагам и други плюшени играчки... и тя като се събуди ги гледка и им се усмихва страшно миличко!!!

Редактирано от Collibri на 27.09.04 11:41.



Тема Няколко въпросанови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано28.09.04 12:37



Здравейте и от мен и Краси,
не съм писала скоро, но както винаги редовно ви чета.
Ние бяхме на първо мерене и консултация на 16.9 и бяхме пораснали с 1,150 кг и 3 см и сега сме 4,700 кг и 56 см. Мисля, че е добре. За сега сме само на кърма-ядем през 2-3-4 часа-както дойде и както Красче пожелае.
През нощта спи за повече само между 23 и 3 часа или 23 и 4 часа иначе си иска яденето, но пък след това заспива веднага доволен.
Притеснява ме това, че навсякъде чета, че трябвало да суче 15-20 мин, е ние това само 2-3 пъти сме го правили, обикновено ядем по 10 мин. Направо бях в стрес, колкото и да го насилвам той повече не желае, но като гледам наддал си е добре. Напоследък вечер яде през 2 часа, плаче по повече, преди пълнеше памперса 4-5 пъти -сега по 2 на ден-пак съм в размисъл дали се е нахранил добре????? ама не е да няма кърма-по-скоро той си яде бързо май.... не мога да разбера вече добре ли правим всичко.
Искам да ви попитам още нещо-имаме столче за сола Maxi-cosi дето има и дръжка да се носи като кошница, а може и у дома да сложиш бебето и да го люлееш-дали е още малък да лежи в това столче?. Харесва му да лежи там и да го люлея и да заспива. Ама ми се вижда че е много сгънат там, а и четох някъде ,че трябва да спи на твърдо.... та дали е удачно да лежи там сгънат-полуседнал????Ще съм благодална ако споделите какво знаете, чели сте или от ваш опит.
Ние за сега само 2-3 пъти ядохме сок от морков и от ябълка по 1-2 лъжички и постепенно ще ги увеличим ама да ви кажа честно не съм се забързала-както казва Колибри, той цял живот сокове ще пие, нека пояде мляко сега. А за водата-той вода не харесва от самото начало-да е изпил за тези си 45 дни живот 1 литър вода и 0,5 литра чай на Хип.
Колики имаме, но не ревем много-просто си се гърчим и надуваме-което ме кара да му съчувствам не по малко от това ако реве де

За сега друго не се сещам. Не сме излизали на разходка от 2 дни-вие в тов авреме излизате ли? и как обичате бебоците си?
Благоря Ви че ме прочетохте Весел дин и цунки на вашите бебоци от Краси особено на Мадамките



Тема пак въпроснови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано28.09.04 17:03



Днес поставих личен рекорд по писане във форума
искам да ви питам още нещо-колко градуса поддържате в стаята на бебока?
ПРи нас е 20 и включвам климатика вечер когато е изкъпан на 24-26 за около час-иначе си го къпем в банята и там май е 20-21--да не моржува много детето-дали му е студено-ама си мълчи като го къпем да не кажа че май му харесва?
Та споделете вашите слънчица при каква температура ги държите!
Пак целувки на бебоците ви



Тема Re: пак въпроснови [re: kote.kote]  
Автор sema (african)
Публикувано28.09.04 19:03



Аз мога да ти отговоря само на последния въпрос - при нас в стаята е около 26-27 градуса. Иначе и е студенко и не спи. Знам ли може и да бъркам. Ама аз затоплям само в нейната стая като спим там, иначе вкъщи си е направо студено.. Ние сме на изкуствено мляко затова не мога да ти отговоря на др. ?-си!



Тема Re: Няколко въпросанови [re: kote.kote]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано28.09.04 19:21



Коте, мисля, че му е рано за порт бебе. Изчакай поне на 2 месеца да стане.
За сукането-Пепи сучеше по 10 мин в началото, но сега вече суче по 20-30.
За температурата имам спомен, че педиатъра ми каза, че 19(!?) била идеалната и за това зимните бебета се гледали по-лесно. Аз обаче при такава t треперя от студ. В момента е 22 и съм го завила с едно леко одеалце.
Айде чао и пиши по-често.




Тема Нови снимки от наснови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано28.09.04 19:27





Днес Пепи става на 2 месеца!!!

Редактирано от Duci на 28.09.04 19:28.



Тема Re: Няколко въпросанови [re: kote.kote]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано28.09.04 21:20



Коте съвсем нормално ти суче бебето. Ами то е пораснало и затова сега изсуква за 10 минути това, което преди е изсуквал за час. Показател за това дали е ял е колко пъти пишка. Гледаш на всяка смяна на пелените, колко напоени с пиш. Нормално за 1 месечно бебе е да ака от веднъж на 7 дни до 7 пъти на денонощие. Колкото по-малко ака - толкова по-добре усвоява кърмата! (това е показател).
Внимавай с това вечерно хранене през ва часа. Пишеш че има колики, но не плаче. ДА ама е известно, че те вечер се засилват и може да реве и от тх. Ако е така - не трябва да му даваш да яде, защото му засилваш коликите.
Иначе както го описваш - явно се справяш чудесно.

По тоношение на соковете - без да налагам мнение - ако искаш да следваш новата система за дълго кърмене - поне до 4 месец се въздържай да даваш сокове - бебетата се отбиват от тях. Освен това изследванията показвата, че кърмените бебета не се нуждаят от вода. Все пак 90% от кърмата е вода. В нашите 3о градусови жеги е нормално да дадеш водичка. Но сега като се дастуди не му трябва вода (ако е на кърма де, изкуствено хранените бебета си имат нужда от водичка).

По отношение на стола - аз не го знам този стол, но аз си купих кошница за новородени. Доколкото виждам прилича на столчетата, не е напълно в хоризонтално положение, люшкам го през деня и освен това ми казаха че мога да си го разнасям с нея. Както казах не е напълно хоризонтален, но не е и седнал.

Четох че е добре да се излиза на разходки във всяко време стига да не вали или духа силно.

по отношение на температурата: за гледане е подходяща 18 - 20 градуса, за къпане - около 25.
При температура 18 градуса облечено с пижамка бебето спи завито с одеалце.

Обаче, според мен всяка майка си знае най-добре детето. има деца, които обичат да им е по-топло и други които предпочитат да им е по-хладно. моя младеж не търпи да му е топло, а аз не мога да охладя стаята, нямам климатик и за сега го гледаме на 22 - 26 градуса, но пък е по-голичък

Надявам се да съм била полезна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.