Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема бих я поне 3 пъти тази нощнови  
Автор anaili (старо куче)
Публикувано05.10.04 14:01



Отидоххме да хапнем в кварталото китайско ресторантче итя се държа много добре, като не броим разсипаната кола и малко храна по пода
Да ама на тръгване, понеже не съм тръгнала достатъчно бързо с нея прибирайки вещите ни от масата, а тя искаше да ходим да гледадме едни малки фигурки тя се ядоса и легна на пода по корем
веднага е я грабнах като самолет и я закопчах в колата сама да изчака баща си да плати.

Снощи докато пишех това в 40-50 се събуди и се разплака. Отидох да я утеша и да я сложа да спи пак тя сякаш се разбуди вместо да се успоко и започна яростно да рита и реве. Оставих я на възглавницата тя подължава да рита и реве. Абе тупам по гръбче, люлея леглото - не спира. Тресе се от рев и ритане и се самонавива.
Писна ми, ступах я
Гушнах я на стола пед РС то и заспа на минутата

Легнах си при нея да и гледам Т към 1 . Събуди се и пак същото какво ли не опитах гледа някъде зад гърба ми протяга ръчички, истерично реве "мами. мами" да ти се скъса сърцето и страх да те хване
Дадох и всичко от масата там - не е това
Три пути и предлагах водичка . Като я оставих последния път поиска да и дам
И рев до небето и ритане Седи на леглото и рита
Писна ми ступах я . Загасих нощната лампа и заспа на секундата

Абсолютно съюото в 3.30
Защо съм я завила - събуди се ..............



Хич не обичам боя, но идеята за търкалящо се на пода/земята и ритащо дете на публично място ме ужасява

Вие какво бихте направили на мое място ?



Тема Re: бих я поне 3 пъти тази нощнови [re: anaili]  
Автор mumi (непознат)
Публикувано05.10.04 14:12



ама каква вечер/нощ сте изкарали! Проявила си завидно търпение. не знам как бих постъпила на твое място. дано не ми се налага да решавам, но със сигурност не бих издържала и щях също да я натупам. Досега само веднъж съм нащляпала Маги като ми счупи очилата, след като знае, че това е единственото нещо което не давам да се пипа.
С риск да бъда заклеймена като фашист, чудовище и др. подобни от другите любящи мами, ще ти кажа, че смятам малко пердах в крайни случаи за единственото спасение. Не искам детето ми да стане тиранозавър преди да е навършило 3 годинки. Ужасяват ме деца на площадката, които се тръшкат по земята, удрят си нарочно главите, бият майките си, ..... За да не стане това мисля, че трябва малко повече твърдост в някои моменти. Бой - в много краен случай, но дисциплина - определено да!
Не се "угризвай"! Бих постъпила като теб.



Тема Re: бих я поне 3 пъти тази нощнови [re: anaili]  
Автор tinta (новак)
Публикувано05.10.04 14:21



Аз не бих го била Тошето ако се държи така, защото за да се държи така явно има някаква причина. Може пък нещо да я боли и да я притеснява, при условие че това не й е присъщо, значи би трябвало да има нещо притиснително. Представи си че я е боляло коремчето и не може даси каже. Например Тоши една нощ същото пищи та се дере, и това през 20 тина минутки тогава и аз се ядосах но той като че ли усети и още повече започна да се навива и да пищи, тогава мъжа ми го гушна - той по принцип е много спокоен човек и го гушна и започна нещо да му обяснява и детето се успокои и взе че заспа, а аз например все му повтарях хайде лягай че е тъмно и тем подобни и той още повече не ще
Така че може да решите че не съм права, но според мен боя не решава нещата, но това е въпрос на лична преценка. Все пак не можем всички да сме еднакви;)))))
Така че спокойно, всичко ще се оправи това е било тая нощ не означава че ще е често явление нещо си го е мъчело детенцето



Тема Re: бих я поне 3 пъти тази нощнови [re: mumi]  
Автор veni1 (непознат)
Публикувано05.10.04 14:29



Да ама психолозите казват точно обратното! Да се тръшка ,реве ,не му обръщайте внимание .Аз лично се старая , но нервичките ми не издържат/ макар че всечко отминава за 10-15мин. ама някой път ми се стреват векове/така че и аз поступвам сина си.
Забелязах , че има ефект и то повече от ступването .На детето му става ясно ,че просто няма да стане на неговото..А инче какво посигаш- ти си по силния и винаги ще го победиш, чесно ли е?
Май трабват железни нерви!
Свидетел съм какво постигна сестра ми само за половин година без бой!Направо не мога да позная дацата, все едно не си били те/в полож.смисъл/.Ама и коства много нерви!
Мисля да пробвам и аз.



Тема Re: бих я поне 3 пъти тази нощнови [re: anaili]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано05.10.04 14:29



Нали наскоро имаше температура, да не би да е нервна от неразположение?
Ти с какво си обясняваш реакциите й? Малко прекалено ми се струва това ступване... без ясна причина... на мен нощните й изблици не ми се струват да са от инат.

* Bacteria is sometimes the only culture some people have. *


Тема Re: бих я поне 3 пъти тази нощнови [re: anaili]  
Автор MM (za mama)
Публикувано05.10.04 14:29



Това което правя е гледам да предотвратя тези ситуации. Е, това разбира се не е възможно винаги, тогава просто я 'махам' от ситуацията. Но се опитвам да си изясня и причината - умора, глад, скука, прекалено много неизразходвана енергия, неразбрана е (това сега се случва много защото много говори, но не всичко разбираме), понякога някакво съвсем малко нещо може да 'отключи' реакцията. Хубавото е че вече започна да разбира повече и общо взето човек може да преговаря донякъде с нея. Т.е. вече започна да разбира като й обяснявам че ще направим това което иска, но след малко или след като направим нещо друго или ще го направим по малко по-различен начин и т.н.
Никой не обича детето му да се тръшка на публично място, както и вкъщи. Но аз лично съм се научила да не оставям реакциите на другите да определят моята реакция. Гледам детето ми да не се нарани или да нарани някой или да не счупи нещо, да не вдига шум на места където не е прието (библиотека, църква и т.н.) - иначе нека си се тръшка, обикновено бързо й минава като види че няма ефект.

Колкото до това което ве се е случило снощи - като се има предвид че е болничка, не се учудвам, че сънят й е бил неспокоен. Не знам дали ви се е случвало и преди, но това може да са т.нар. 'night terrors' или 'confusional arrousals'. Направи търсене в Гугъл или в

и там ще видиш доста инфо по въпроса. Анна имаше подобни моменти преди време, но отшумяха. Бяха в период след доста болести, малко преди това отказа да спи в кошарата и премина през нашто легло до нейно самостоятелно легло и т.н. От месеци вече не се е случвало, но на няколко пъти беше доста страшничко. Риташе и блъскаше и крещеше като обладана от демони, изобщо не ни разпознаваше въпреки че викаше 'мами' и 'тати' докато траеше епизода. Това което подейства най-добре за нас е просто я взимахме при нас (въпреки че понякога не разрешаваше да я изведем от стаята й, тогава лягахме до нея) и без да се опитваме да я гушкаме или да я пипаме, я успокоявахме като й говорехме тихо и следяхме да не се удари или нарани с нещо докато се върти и рита. Боя в случая не помага изобщо, както и това да се опиташ да гушкаш. Ако е това което ти описвам.
Така че това което описваш след ресторанта и през нощта са две съвсем различни ситуации според мен. И подхода ти също би трябвало да е различен. Аз лично не бих използвала бой в нито един от случаите, особено втория защото е много специфичен и съвсем не е проява на 'характер', инат или лошотия.

Анна 07/09/2002


Тема Re: бих я поне 3 пъти тази нощнови [re: anaili]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано05.10.04 14:31



Дали не се разболява, недай Боже?
Или нещо неприятно в яслата да й се е случило?
Ако по принцип е кротка, не вярвам да е просто глезене - все нещо има...

Дано днес е по-добре! Стискам палци!

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: бих я поне 3 пъти тази нощнови [re: anaili]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано05.10.04 14:36



Може би не й е добре. Нали имаше Т. ,според мен я боли нещо. Едва ли през нощта ще се буди за да се глези.



Тема Re: бих я поне 3 пъти тази нощнови [re: anaili]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано05.10.04 14:42



На обществено място- говоря, като интонацията става все по-строго и по-строга. Като видя, че не помага, тупам памперса. Хич не му се церемоня. Слава Богу, особени ексцесии не е имало. Аз и вкъщи не му позволявам да се налага, тръшка и т.н. В случая мисля, че си постъпила правилно-детето трябва да разбере, че такова поведение е неприемливо и да не се учи в бъдеще да се налага така.
За буденето през нощта-ако е по-чувствителна може да е било от боя. Може и нещо да я е боляло. А може и да е разстройство на съня. Митко имаше такива кризи и то точно докато боледуваше от ангина. Пищи и нищо не може да го успокои. Като речем да го гушнем, ни блъскаше.Тогава Antea ми каза за т.нар. arrousals. Единственото, което помагаше беше да го оставим да си отреагира и заспиваше. Понякога помагаше пренасянето в друга стая-това го разбуждаше и после заспиваше без проблем. Отмина за няколко месеца. Ако искаш, пиши бележка на Antea за повече подробности или търси на гугъла.

Редактирано от KaтИ. на 05.10.04 14:49.



Тема допълнениенови [re: geminarius]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано05.10.04 14:48



съдейки по иконите, които си сложила в постинга си, ти все още си й сърдита (меко казано). Не си ли малко нервна и нетърпелива с нея? 3нам, че когато майката е нервна, детето усеща и то плаче и е раздразнено.

* Bacteria is sometimes the only culture some people have. *



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.