Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема ВЪЗМУТЕНА СЪМ ОТ ПОДОБНИ РОДИТЕЛИнови  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано28.09.04 11:59



Здравейте мили момичета.Темата май не е за тук но не знам къде другаде да споделя все още съм страшно ядосана от това което ми се случи вчера.
Прекрасен ден решаваме да излезем със Боби на разходка обаждам се на една приятелка която има също момченце долу-горе на възраста на Боби обиколихме магазините и решихме да седнем на кафе.Бях купила на Боби торбичка с царевични пръчици.Милият кротуваше си спокойно до мен държейки му торбичка с пръчиците си вземаше и си похапваше сладко сладко.Изведнъж към масата се приближи момиченце на видима възраст около 3 годинки което избута нахално Боби и докато се усетя какво става бръкна в торбичката и си взе пръчици.До тук ок дете е все пак видяло е че Боби си хапва и е поискало и то но какво се случи след това имаше повторно взимане на пръчици беше отхапало половината от пръчицата а другата половина извади от устата си и започна да я тика в устата на Боби при което аз възнегодувах и културно обясних на детето че така не се прави забравих да смомена че майката на момиченцето говореше спокойно на няколко метра от нас и не обръщаше внимание какво става.Детето повторно започна да тика отхапаната вече от него пръчица в устата на Боби като го хвана за ръката.Горкото ми детенце съм го научила да дава винаги било храна играчки но пък съм го научила храна от чужд човек да не взима той се опъваше прибряно и тогава се намесих като хванах ръката на момиченцето и се опитах да издърпам Боби обаче в този момент детето се разпищя кански при което майка му се обърна и приближавайки се към масата се развика"Какво направи на детето ми идиотке защо го дърпаш"Боже та аз само му хванах съвсем леко ръчичката за да се опитам да освободя Боби и да спре да му тика пръчицата в устата.Опитах се спокойно да обясня на майката какво се е случило но жената явно нямаше намерение да ме ислушва само крещеше"Какво толкова като му дала пръчица да не би да е заразна дъщеря ми"През това време от цялата суматоха и крясаците който се разнасяха Боби се беше притайл между масата и стола и гледаше и клепаше уплашено докато се опитвах да се разбера с майката и да я накарам да не крещи момичецето се беше приближило до Боби и го блъсна грубо при което детето ми загуби равновесие и падна.Майката окуражаващо погледна дъщеря си с думите"Браво мамо покажи какво можеш на тоя пикльо"Боже полудях някаква натрапница вместо да се разберем спокойно укоражаваше дъщеря си и нарече синът ми пикльо е това вече не можах да изтрая казах и да се измита от кафето че не искам повече да се разравям с нея и че ако още веднъж нарече синът ми "пикльо"ще си има сериозни неприятности.Жената не се отказа изведнъж дойде и тяхният татко явно, който започна да ме заплашва добре че дойде на приятелката ми мъжът и та се поуспокойха нещата.Не ми се мисли какво можеше да стане ако нашият татко беше с нас.Все още съм ядосана бясна че има тасива родители който уж възпитават децата си.
Вие имали ли сте подобни изпълнения и как се оправяте???Не исках да вдигам голям скандал и без това Боби се беше уплашил доста от всичко това.
Извинявам се че тук пускам тази тема ама се чувствам ужасно.



Тема Re:нови [re: ivka1O]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано28.09.04 12:15



Аз искам да споделя малко встрани от случката, която описваш... дано нямаш нищо против!

Оги е много любознателен и любопитен. На детската площадка винаги иска чуждите играчки. Става дори агресивен. Мама siluchka присъства на една такава сцена... на мен още ми е кофти за тогава .

Как да го спра?! Вкъщи му давам да пипа всичко. Всичко, което не трябва да пипа (или е опасно за него) е вдигнато високо или прибрано, т.е. почти няма забрани от рода на "не пипай тук".

Преди около месец имахме следната случка - една баба разхожда внучето си, а то дърпа пластмасова костенурка на колелца. Оги веднага се затича, взе костенурката, а аз се опитах да го накарам да я пусне. В това време бабата ме нападна, че детето ми било лошо, защото пипало чуждите играчки .

Много се срамувам в такива ситуации, но не мога да държа детето си само в количката...



Тема Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ ОТ ПОДОБНИ РОДИТЕЛИнови [re: ivka1O]  
Автор dezho (киндер-сюрприз)
Публикувано28.09.04 12:27



Лелеее какъв ужасНаправо не знам как щях да се увладея ако бях на твое място!!!За радост такива неща не ни са се случвали, може би защото сме още малки, на 8 месеца е Вики.Добре, че е стихнала суматохота, че ей от такива дребни неща стават големи бели.....Пълно е с идиоти/ки по улиците....
И неможеш да им надвиеш на глупостта.....




Тема Re:нови [re: Teди]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано28.09.04 12:30



Аз нямам нищо против че детето си е взело пръчица напротив съвсем нормално дете е все пак и аз мога да попадна в такава ситуация примерно дете си хапва нещо Боби вижда и иска примерно но не това ме ядоса.Ядосаме това че детето се опита да даде вече отхапаната от него пръчица като я извади половината от устата си на Боби ами на мен не ми е приятно пък това.Преди няколко месеца Боби претърпя операция на небцето пазя го като очите си въпреки че вече всичко зарасна.Вместо майката на детето да се опита да обясни на момиченцето че така не се прави тя се нахвърли отгоре ми с крясъци ама защо нима някой от майчетата биха доволни и биха позволили подобно нещо?Просто погледнато като хигиена първо и второ защо майката трябваше да се нъхвърля така?И защо трябваше да нарича синът ми пикльо като окуражаваше дъщеря си?Не казвам че възпитавам отлично синът си но поне се опитвам.Опитвам да се поставя на мястото на майката примерно Боби даваше отхапаната пръчица в никакъв случай не бих се развикала а щях спокойно и разумно да обясня на детето си че така не се прави.



Тема Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ ОТ ПОДОБНИ РОДИТЕЛИнови [re: ivka1O]  
Автор _sv_ (непознат )
Публикувано28.09.04 12:47



Много грозна сцена! Аз в подобни ситуации решавам въпроса по следния начин: викам сервитъорката и най-любезно й обяснявам, че определен техен клиент (пък било то и дете) ме притеснява или че не ми е приятно да ми виси на масата. Оттам нататък си е проблем на персонала на заведението да държи "натрапника" настрани... Знам, че е прекалено крайно, но наистина когато сядам в заведение, последното което искам, е да се занимавам с невъзпитаните деца И арогантните им родители (не говоря за свестни родители, които имат по-палави деца и се налага често да се извиняват заради постъпките им :) )



Тема разбор на ситуациятанови [re: ivka1O]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано28.09.04 13:12



според мен това, че момиченцето е поискало да даде на твоето дете половината пръчица е похвално. детето е дащно. това, че ти се дразниш е, твоя работа и значи трябва да опазиш твоето дете да не вземе от другото. а не да хващаш др.
все пак ти разказваш твоята версия. версията на майката на момиченцето може да е друга.
виж без коментар оставям просташките изказвания в последствие.
и последно, за да няма проблеми от такъв вид АЗ бих ограничила контактите на детето си с такива хора/деца. а не да уча др. деца.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: разбор на ситуациятанови [re: userkata]  
Автор dkmd (минаващ)
Публикувано28.09.04 13:33



съгласна съм с теб. и си мисля, че ако някой хване по този начин нашето дете за ръката (освен да го предпази от очевдина опасност) бих реагирала, да речем, грубо (не оправдавам просташките изявления на майката).



Тема Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ ОТ ПОДОБНИ РОДИТЕЛИнови [re: ivka1O]  
Автор The Sun / бившa The Moon/ (щастливка)
Публикувано28.09.04 13:46



Здравей, Ивче Аз бих ти препоръчала да не се ядосваш на хорската простотия и да не се "впрягаш" толкова - макар, че и аз да бях на твоя място бих избесняла и то здраво - и естествено не на детето, а на родителите му. Според мен тук дразнещото е не толкова поведението на детото, а това на родителите. Децата са си деца /е аз все още нямам такива, но живот и здраве, скоро ще си имам малко съкровище/ - те правят това, което им дойде първо в ума - както каза и Теди - и на нея й е неудобно, като детенцето й се запъти да вземе на друго играчката - това не значи, че е невъзпитано, както са я изкарали, или пък ,че не е виждало играчки или какво ли не - както и това момиченце - дори и това да му е " практика" - да тика храна в чуждите уста едва ли е виновно то, дори и това, че отсега става една ***** като блъска другите дечица не я прави виновна - така я УЧАТ и това е лошото. Проблемът тук е тъп..а майка, която без да знае защо дъщеричката й е писнала те напада, и то пък като е без никакво основание как да не се ядосаш??? трябва да си с волски нерви! При това идва и "тренинката" от семейството, който е същият смот...як....какво да ти кажа - такива хора - криви, незадоволени, с просташко държание винаги е имал и винаги ще има...лошото е, че така възпитават и децата си, които са все още невинни душички...Аз бих избухнала най-вероятно /но заради детенце, което е уплашено и без това като твоят Боби/, по-скоро бих я "насолила" с възможно най-спокоен тон и да отидем с приятелката някъде другаде. Оправия с простаци просто НЯМА - това отдавна съм го разбрала. Не напразно и хората са казали, че по-умният отстъпва. Не се нервирай - това са глупости и човек няма как да избяга от тях...Радвай се на щастието си в лицето на твоето Боби и съпруга си, както и на това, че не сте като тези двамата - "задружно семейство" защото ако беше - то това нямаше да ти направи впечатление Щастлив ден ти желая, Ивче





Тема Не, ненови [re: ivka1O]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано28.09.04 14:03



нямах предвид, че ти си сбъркала нещо. Само исках да споделя за моите преживавяния - как ли ме е наричала после тази баба .

На мен ми прилича на избиване на комплекси. Жалко, че има такива хора, а още по-жалко е, че стават родители и възпитават деца



Тема Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ ОТ ПОДОБНИ РОДИТЕЛИнови [re: ivka1O]  
Автор Ghosn (непознат)
Публикувано28.09.04 14:42



Това с родителите, и кой как си възпитава децата е тема, която може и се тълкува по много различни начини. Преди 2 седмици ми се случи да срещна "подобно семейство", бях забравила случката, но като прочетох с какво възмущение си описала твоята и си помислих че хората са различни и просто човек трябва да изгради защитна реакция срещу недоброжелатели.

Та седях с приятелка в открито кафене, и на масата до нас седна семейство с дете около 1.5 - 2 години. Можеше да ходи стабилно, но не говореше много много. Та майката го пусна и то почна да щъка около масите. Ние бяхме отворили шоколад, и то го видя, и почна да издава звуци че иска. Попитах майката, тя каза че може да му дам пърченце, подадох й го да счупи колкото прецени да му даде. След малко то пак дойде, тя каза "дай пак да му счупя" , естествено след това го опаковах и прибрах. между временно то дойде и почна да дърпа менюто от масата, тя почна да крещи по него. Живота ми в Германия ме е научил в такива случаи да отбягвам с усмивка, та дойде отново въпросното хлапе, и аз му се усмихвам, и онова взе че ме наплю, ей тук вече почна да ми идва много. Извиках сервитьорката, и я помолих да ни премести, защото това вече почва да ме притеснява, и тя ни премести на друга доста отдалечена маса. И майката почна да вика, че другите ги боло гнус от детето й, че като била с дете все едно била прокажена. Дойде упревителя, попита какъв е проблема, аз му казах че съм се приместила, защото детето ни притеснява и не се чуствам спокойна, но анази междувременно напусна крещейки "колко невъзпитани са младите", а тя беше доста по-младо от мен на вид.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.