Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: разбор на ситуациятанови [re: ivka1O]  
Автор dkmd (минаващ)
Публикувано29.09.04 12:31



не си го оставила без коментар.

всеки има различни начини на реакция - аз споделих моят какъв е. мисля, че малко се преувеличава цялата случка - тук не говорим за смъртна опасност, моля те, говорим за ЗРЪНЧО.

Радвам се, че си се успокоила - в крайна сметка това е най-важното. А нали знаеш - колкото хора, толкова и мнения и реакция.

Хайде весел ден!



Тема Re: разбор на ситуациятанови [re: dkmd]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано29.09.04 12:55



Добре де може и да съм го изкоментирала.Не въпроса не беше в това че дава зрънчо на детето ми не става въпрос и за смъртна опасност въпросът беше че почти извади половината зрънчо от устата си и го натъпка в устата на Боби.Както казах преди няколко месеца ни правиха операция на небцето всичко е ок но все пак желателно е да не позволявам такива неща защото все пак си е чиста зараза въпреки че да речем детето също е било чисто.Не ми е приятно да дават на детето ми отхапана от дурго дете пръчица и на теб не би ти станало приятно.Това че дете посегне да даде пръчица на Боби никога не бих го направила на проблем ама почти извадена от устата да го дава е не мога да позволя.
Весел и приятен ден и на теб.Не си мисли че искам да те нападам или нещо от сорта напротив както казах всяко мнение ценя без значение че примерно не всички са на моя страна аз не пуснах темата да събирам само подкрепящи мнения всеки си има своя гледна точка пък и всички майчета ги чувствам доста близки тук когато имах нужда да споделя или да потърся помощ почти всички се отзоваваха когато споделях трепетите си за Боби всички помагаха и без това се бях шашнала от притеснение, въпреки че не съм виждала нито една от вас тъй като не съм от София като изключим една мама с която по-неволя но с голямо удоволствие се срешнахме в Пловдив тя знае коя е някой ден ви обещавам на събиране на мамите да се довтасам и аз във София щете ме нещете това е положението.



Тема Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ ОТ ПОДОБНИ РОДИТЕЛИнови [re: ivka1O]  
Автор belyata (olele)
Публикувано29.09.04 12:56



Много правилно си си формулирала "оплакването" - възмутена от родителите, а не от детето. Знам, че всяко дете може да измисли маймунджулук, какъвто и през ум няма да ти мине. Пък и в случая е било навярно доброжелателно или просто е пробвало как се "храни бебе" - за децата другите деца са обекти, а не субекти. И твойта реакция да обясниш и после да го отместиш е уместна. А ако майката мяташе по един поглед на хлапето щеше да забележи, че нищо фатално не се е случило. А то щом крещи за щяло и нещяло, значи по друг начин не може да привлече вниманието на майка си.. Така че пак опира до родителите.
Идиотска е реакцията и. Просто съчетай простак с майка на бясче - и получаваш дзвер.

Ne Jupiter omnibus placet


Тема Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ ОТ ПОДОБНИ РОДИТЕЛИнови [re: belyata]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано29.09.04 13:02



Правилно в никакъв случай не обвинявам детето дете е децата правят неща който често не мислят просто импулсивно обвинявам майката за това че нехаеше и в момента в който се намесих се нахвърли отгоре ми с просташки изказвания и реплики.



Тема Re: агресиянови [re: Virgo]  
Автор DarkCat ()
Публикувано29.09.04 13:23



проблема с агресивните деца е много сериозен. и за съжаление на всяка детска площадка има поне едно такова

забелязвам доста родители които поощряват агресията /включително съвети от типа "удари го и то ще се махне от люлката", "бутни го...." до мълчаливо одобрение на доста груби прояви/

обикновенно агресията е спрямо по-малки деца, които сами трудно се защитават. Ако си имат по-голям батко/КАКА проблема го решават те, но определено не върви родителят да се разправя с 5-6 годишен терминатор.

последната такава проява беше на една от бензиностанциите на еко петролиум. Момиче на видима възраст около 6 години съвсем садистично затискаше при пързалката малко момиченце и не го пускаше да мине. "обграждаше" го до стълбичката и малкото накрая се разплака тихичко. Отдалеч не изглеждаше така и майката не се намеси, но аз бях на 2 метра и накрая не издържах. Станах и обясних на момичето, че ако още веднъж го видя да прави такива неща ще изяде шамарите. Даже не ми отговори. Но резултата е, че като отида на площадката тя определено е по-внимателна.

Мъж ми е недоволен, че се меся в такива неща, и казва, че не ми е работа. Но се вбесявам от агресивни деца. Най ме ядосва, че винаги насочват атаките си към малките, подла работа....



Тема Re: разбор на ситуациятанови [re: ivka1O]  
Автор dkmd (минаващ)
Публикувано29.09.04 13:50



Изобщо не мисля, че ме нападаш! Нито пък искам да си мислиш, че аз те нападам - това е форум за обмяна на мнения и предполага наличието на всякакви такива. Радвам се, че с адекватната си намеса на моменти ти не допусна темата да се разводни и да се превърне в заяждане.




Тема Re: разбор на ситуациятанови [re: dkmd]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано29.09.04 14:08



Да именно за обмяна на мнения а не е форум за заяждане.Неприятно ми става когато започне заяждане особенно неприятно беше по време на модераторските избори.Радвам се че се включи в темата всяко мнение е важно



Тема Re: разбор на ситуациятанови [re: Svetla76]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано29.09.04 15:22



Благодаря ти:) И тя много се радва на снимките на бебетата и дечицата които са под постингите:)

И Люси е много чаровна:) На колко годинки е, изглеждат на една възраст:)
А съм сигурна че Люси е ходила повече на плаж от Мони. На нас все не ни оставаше време. Мони е ходила май-много 4-5 пъти за цялото лято. Трудно ни е е организирането, защото аз чакам да стане следобед към 5 часа, за да избегна силното слънце, а и трябва да имаме кола на разположение...и свободно време. При нас все така се получава - цяла зима чакаме лятото, а като дойде все не успяваме да го използваме по предназначение:)))

Вие къде бяхте на море?




Тема Re: агресиянови [re: DarkCat]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано29.09.04 15:55



Искам да се обърна към теб с един въпрос. Бях решила да не се намесвам в темата, защото ми стана неприятно как доста хора реагираха по-остро на това че авторката на темата е преместила ръчичката на момиченцето. Защото убедена съм, че както на приказки всички се опитваме да бъдем много толерантни, много възвишени и много правилни, така на практика ако някое детенце посегне под една или друга форма на нашето дете, малко ще бъдат тези които ще наблюдават безучастно или реакцията им ще се ограничи до опита да дръпнат своето дете и при все че не могат да го отскубнат, те няма да посмеят да допрат чуждото.
Откровенно казано се дразня от подобни позиции, стори ми се несправедлива реакцията на доста хора тук и за да не стане спор си замълчах.
Но сега като те прочетох теб ми е трудно да не се намеся. И то в посока противоположна на изложеното по-горе.
Конкретният повод е заплахата, която си отправила към детето, че ще изяде шамарите и коментара ти че се вбесяваш от агресивни деца, които едва ли не си търсят малки жертви.
Та нали всички мънички деца в един момент порастват? И моето малко дете, и твоето малко дете в един момент ще пораснат. И недай боже могат да се превърнат в агресори на площадката. И тогава? Променяме си гледната точка ли?
Не разбирам подобно отношение към децата. Не разбирам и как може едно дете да те вбеси. Та то е просто дете.
Не ме разбирай погрешно. Аз също се дразня от терористите на площадката. Но не мога да си позволя да допусна да ме вбесят. Опитвам се да проявя онзи разум, който ние възрастните притежаваме за разлика от децата.
Нормално е да се обърне внимание на родителя. Както ти самата казваш ситуацията е била такава, че отдалече не е можело да се прецени обективно и само понеже ти си била наблизо си разбрала всъщност за какво иде реч.
Т.е. дори и майката в случая не може да бъде упрекната в безхаберие. В този смисъл защо ти е било нужно да заплашваш детето със шамари?
Аз ако чуя, че някоя заплашва моето дете със шамари - тогава наистина бих се вбесила много.
И още нещо. Ние служим за модел за подражание на нашите деца.
Не смяташ ли, че именно ти заплашвайки по този начин едно чуждо дете няма да окажеш влияние на собственото си, което те наблюдава и попива и копира всичко, така че един ден то самото да започне да си служи със заплахи и когато порасне да се превърне в дете- агресор? Т.е. да влезе в онази категория която те вбесява? И дали тогава ще можеш да бъдеш обективна, когато вече става въпрос за твоето собствено дете?



Тема Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ ОТ ПОДОБНИ РОДИТЕЛИ [re: ivka1O]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано29.09.04 16:07



Много е неприятно това, което ви се е случило. По принцип моя син не го пускам да ходи така по масите и винаги го държа под око къде щъка и какво прави и определено не бих допуснала да налита на малки деца. Много е грозно също, че скандала се е разиграл пред децата. Не искам да си представям какво му е било на Боби на душичката. Митака също така много уплашено гледа, когато се крещи пред него. Не се упреквай, постъпила си правилно, аз също бих реагирала така. Жалко само че тези родители ще възпитат детето си да е същото и ще си пати. Едни наши познати много се гордееха, че детето им е агресивно (по-добре да биело, отколкото да го бият). Сега се оплакват, че никой не иска да играе с него и като иде на площадката, другите майки си прибират децата или децата бягат от него. Та жалко за такива дечица, защото те не са виновни, но ще плащат за грешките във възпитанието, което родителите им са им дали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.