Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема СЕПТЕМВРИЙЧЕТАТА СЕ РАЖДАТ II !!!нови  
Автор wiskas (щастлива)
Публикувано12.09.04 20:13



СЕПТЕМВРИЙЧЕТАТА СЕ РАЖДАТ !!!

*****************************************************************

1. 20.08.04 * момченце-Мартин * на Desi_t , Св.София,първото августовско- септемврийче
2. 20.08.04 * момченце-Мартин * на DaraD , Св.София,секцио
3. 24.08.04 * момченце-Михаил - 3 кг , 49см * на EmZ
4. 25.08.04 * момиченце- Симона - 2750 кг , 47см * на Vini77 , Св.София
5. 28.08.04 * момченце-Джан - 3600 кг, 52см *на Shazi
6. 01.09.04 * момченце - 2740кг, 50см * на milenadi
7. 01.09.04 * момченце - Св.София,секцио * на karina
8. 02.09.04 * момченце - 3100кг, 50см * на Sunny7, М.дом
9. 03.09.04 * момченца - Даниел-3100,Виктор-2800 * на rada71
10. 06.09.04 * момченце - Георги, 3200кг, 50см * на wiskas , Св.София
11. 07.09.04 *момченце - 3400кг ,50см * на silvany
12. 08.09.04 * момченце -Борис,3500кг ,51см * на flavi ,М.дом,Варна
13. lavender * момченце - 3200кг, 51 см
14.makemesmile * момченце - Виктор,4300кг, 53см


*****************************************************************

1.Jogi / 06.09 - момиче / Варна /
2.katharine / 09.09 - момиче / София/ 36 г. /секретарка в частна фирма / Зодия Риби
3.anelija_g / 09.09 / Добрич / работи в общинска структура
4.Merkata / 09.09 - момче
5.mutzuna / 12.09 / Деси / 26 г.
6.Мия / 16.09- момиче / Русе / Зодия Телец
7.Elianna / 16.09 - момиче / София / 26 г./ зодия Близнаци
8.galq4 / 20.09 – момиче / Галя / София ,ж.к. Изток / 27 г. /Зодия Дева
9.dushanche / 20.09 - момиче / Варна / 25 г.
10.satelitka / 22.09 / Варна / 28 г.
11.r_vasl / 22.09 - момче / Роси / София, Суха Река- Овча купел / 31 г. / работи в немска търговска фирма, занимаваща се в сферата на полиграфията / 3-то дете
12.sun_spot / 23.09 - момче / Варна/
13.vss / 23.09 – момиче / Русе /30г.
14.smradowranka / 24-29.09 - момче Йоан/Елена / 25 г. / София
15.bian / 25.09 - момче / София / 30 г. / юрисконсулт
16.Teddy / 25.09 - момче / София /30г.
17.AVA26 / 27.09 – момче / Варна / 26 г. / Зодия Дева
18.Tanya_P / 27.09 - момче /Ст.Загора/23 г.
19.polly77 / 27.09 - момче Себастиан /София





Редактирано от wiskas на 12.09.04 22:03.



Тема Re: Историята на моето раждане...нови [re: wiskas]  
Автор wiskas (щастлива)
Публикувано12.09.04 20:18



Здравейте от мен! Ето и обещания разказ за раждането ми:

Започна се още на 04.09(събота).Сутринта със ставането и усетих слаби контракций,но като менструална болка.Отивам до тоалетната да се изпишкам и като се избърсах по тоалетната хартия имаше слузесто кафеникаво парченце.Веднага разбрах,че това е част от тапата и ,че е започнала да пада на части.А знам,че щом почне да пада на части значи в близките 1,2 дни ще родя.Праз деня пак така на няколко пъти падаха такива парченца като отида да пишкам.На следващия ден(неделя)-същото положение...А контракцийте не бяха много силни,ту на 10 мин.,ту на 30 мин......абе много неравномерни.
В неделя вечерта си лягаме с мъжа ми и пак така,чакам ги да станат по равномерни.По една време към 2.00ч през ноща(вече 06.09) изведнъж започнаха да стават доста силнички болките и през 2-3 минути.Така се шашнах,че изведнъж станаха толкова на често и веднага скочих и тръгнахме за болницата(Света София)
Приеха ме в кабинета,оправиха ми документите,прегледаха ме-имах 3 см разкритие,бях се обръснала предварително,та това си го спестих.След това ми направиха клизма,дадоха ми нощница,дадох дрехите на мъжа ми,той си тръгна и след това отидох до тоалетната и да се измия в банята(имаше хладка вода)
Съвет от мен!!!-не чакайте да ви станат толкова на често и силни контракцийте ,че хич не приятно да ти правят клизма като те боли,ама изтърпях де
След това ме вкараха в пред родилна зала и пуснаха да слушат тоновете на бебето към 20 мин.Това стана към 3.30часа.
След това постепенно започнаха да се засилват контракцийте,и още един съвет от мен -не стойте на едно място по време на контракция,обикаляйте,разхождайте се,тогава по малко боли.
След около 2 часа започнаха да стават доста силни болките и ги помолих да ми бият болкоуспокояващо.Биха ми някаква инжекция мускулно в дупето.Ефекта беше минимален и за кратко,но пак е нещо
Прегледаха ме пак,разкритието ми беше вече 8 см,и след около 30 мин още пак ме прегледаха и ме тушираха(незнам какво представлява това туширане,но нещо правят докато преглеждат) за да стане по-бързо разкритието 10 см.Спукаха ми мехура и малко след това дойдоха й напъните.Веднага ме прехвърлиха на родилната маса и започнах да напъвам.Много добре ми водеха раждането акушерките и ми казваха как да напъвам и т.н.След 10-на напъна главичката се показа и после и цялото бебче излезе,чу му се веднага гласчето.Малкия се роди в 7.45 сутринта на 06.09.04Измиха го и веднага ми го показаха и сложиха на гърдите да си го цункам по главичката
След около 5 мин. изпадна и плацентата,биха ми местна упойка преди да започнат да ме шият.Разминах се с малко шевове-5-6 общо, външни и вътрешни.Конците бяха от саморазпадащите се.Не се усеща нищо дакато шият,само малко външните шевове накрая,но е много слабо(все едно ме боцнаха с 2-3пъти с карфичка)Даже се шегувахме докато ме шиеше докторката да не ми зашие дупката
После ме изкараха в коридора където седях 2 часа и не ми даваха да пия вода,а само да си влажна устата с една спринцовка с малко вода вътре.Тези 2 часа минаха в пращане на смс-и и разговори по телефона
Качиха ме после в стаята(на 5 етаж),даже ме питаха дали искам вип стая,но аз не пожелах.Бяхме 6 жени с 6 бебта и само това беше уморително,щото нямаше спане от бебоците,като ревне едно-след него и другите.Всичките жени бяхя супер,веднага се запознахме и времето мина неусетно в разговори,обмяна на опит и т.н.
Бебетата си бяха при нас през цялото време,помолихме акушерките да ни кажат как да ги кърмим и през колко време,как да се грижим за пъпчето и така...(е,имаше и такива дето нищо не казваха),абе с две думи-доволна съм.Идваха да им мият дупетата редовно и вечер ги къпеха целите.Отиваха по 4-5 памперса на денонощие някъде.
Не съм имала уговорка с лекар и останах много доволна.Не са били груби с мен,напротив отнасяха се много добре.
Ако раждам някой ден пак,пак бих родила в Света София.Препоръчвам го от сърце!!!Не са ми искали нито стотинка!
Изписаха ни на 4-ия ден,дадохме на отделението разни неща да се почерпят,направихме снимки и си отидохме у дома
Това е общо взето,добре ,че си родих нормално,мина бързо и не чак толкова трудно.Майчетата със секцио бяха много по зле от нас

Много съм щастлива,аз си къпя бебето и си го преобувам(с малко помощ от майка ми или мъжа ми да го поливат с водичка),изобщо не е трудно.Единственото което малко ми липсва е съня,но така е.
Имам доста кърма и се кармим на 3 часа,като през ноща от 00.00ч до 5-6.00ч сутринта само на водичка ако се събуди(така ни казаха от болницата)
Това е моят разказ,незнам колко стана дълъг...

Поздрави от нас с малкия Гоги!



Тема Re: Историята на моето раждане...нови [re: wiskas]  
Автор AVA27 (bremenna)
Публикувано13.09.04 00:08



Благодаря ти wiskas за подробния разказ.Нямаш представа колко е вълнуващо четенето му!Знам,че е така за всички неизпитали тази радост още!И за останалите разбира се,да си сверят часовниците,но за чакащите,това значи много!
Честито бебче още веднъж!
Целувки
Ава
P.S. и тук искам да благодаря на момичетата за честитките,които получих за рождения си ден.Направих го и в предната тема,но тази е нова и реших да спомена благодарността си и тук.
БЛАГОДАРЯ



Тема Re: Историята на моето раждане...нови [re: AVA27]  
Автор wiskas (щастлива)
Публикувано13.09.04 11:48



Мерси,мерси,то може и още да се разказва,толкова е вълнуващо
Айде,къде изчезнаха другите,няма ли и те да ни разкажат нещо
Вярно,че покрай бебетата лети бързо времето и не стига,но се намира все пак,докато спинка и така....
Поздрави от нас и целувки!!!


Редактирано от wiskas на 13.09.04 11:49.



Тема Re: Още едно бебченови [re: wiskas]  
Автор vini77 (Мама на Симона)
Публикувано13.09.04 19:24



В 18.18ч. получих смс от Галя...
Родила е момиченце - 3750кг, 52см, в Майчин Дом- София (нормално раждане).
Красавицата се казва Стела
Двете с мама са добре и сега се опознават

А Галчето се притесняваше, че ще е последна.

Хайде момичета, чакаме още щастливи мамчета



Тема Re: СЕПТЕМВРИЙЧЕТАТА СЕ РАЖДАТ II !!!нови [re: wiskas]  
Автор satelitka (любопитка)
Публикувано13.09.04 22:03



Лелеее, половината септемврийки вече са родили, а още не е средата на месеца. Моят термин е за края на другата седмица, на както се е почнало... не се знае кога точно ще реши да излиза моята бебка. Нямам сериозни признаци за близко раждане, само дето ми се е смъкнал корема малко надолу, но нямам болезнени контракции. От 2 дни обаче много ме сърби кожата на корема около пъпа, които от вдлъбнат вече се е изравнил напълно. Не знам от какво е този сърбеж и леко зачервяване като петънца. Мажа се с разни мазила, но не знам дали не е алергична реакция към някоя съставка или просто ми се опъва още кожата и затова ме сърби. Ако пък е нещо от храна, можеше да имам обрив и сърбежи и на други места по кожата на тялото.
Бубе, да ти честитя и аз с малко закъснение рождения ден. Желая ти здраве, леко и безпроблемно раждане и много щастливи мигове с малкия бебок и татко му!
За кога ти насрочиха секциото?
Аз тези дни бях малко заета - печатахме със сестра ми част от дипломната й работа и бързахме да я свършим. Днес вече я предаде и обещавам да пиша всеки ден в нашето клубче докато дойде Великия момент на раждането.
Днес си взех резултатите от последните изследвания - кръв, урина, секрети. Бяха ми пуснали и за антитела, защото съм 0+, а това изследване се правело освен при Rh- и при нулевите кръвни крупи, независимо от знака + или -.
Така че в петък занесох епруветка в Кръвния център и какво се оказа днес - че не съм никаква 0+, както знам от край време от майка ми, а съм А+. Като си помисля какъв проблем може да стане от едно такова объркване...
Но няма да си мисля за негативни неща сега. Дано бебка изчака още малко, че трябва да си слагам 6 дни вагинални свещички "Полижинакс" за изчистване на родовите пътища. Имам някакви оскъдни чревни ентерококи, попаднали незнайно как във влагалището.

Това е засега от мен. Ще чакаме........още малко.......



Тема Re: СЕПТЕМВРИЙЧЕТАТА СЕ РАЖДАТ II !!! [re: wiskas]  
Автор lavender (ентусиаст)
Публикувано14.09.04 00:53



PRIVET BANDA!!!!!
samo da vi kaja,che sam ok ,i utre shte se..........pusna po-podrobno v temata.
auuuuuuu kak mi se spi!!!!!!!



Тема Re: СЕПТЕМВРИЙЧЕТАТА СЕ РАЖДАТ II !!! [re: lavender]  
Автор AVA27 (bremenna)
Публикувано14.09.04 12:52



Добре дошла на lavender!Чакаме и твоя разказ с нетърпение!
Аз като гледам и Галчето май е родила.Да е жива и здрава и нека и е честито бебчето!Нека и носи само хубави мигове.Аз последно като и бях писала очаквах някакси,че ще роди скоро и и пожелах леко раждане и ето,че тя съвсем скоро след това е родила:)))))))Много готино!!!
БРАВО на всички майчета!
Satelitka ме беше питала нещо,но забравих какво и сега ще трябва пак да прочета...Ох,съвсем съм се издухала вече.
Айде неродилите- и ние вече да се похвалим......



Тема Re: СЕПТЕМВРИЙЧЕТАТА СЕ РАЖДАТ II !!! [re: AVA27]  
Автор r_vasl (щастлива)
Публикувано14.09.04 13:14



Здравейте и от мен. Защо ли не се учудвам, че останах една от последните??? Винаги така става.....носим се по десет месеца

момичета, на всички родили Честито и много радост, здраве и щастие!!! На не родилите като мен май ни остана само търпение.........

Не бях влизала в нета десетина дни, нали се местихме и тук нямах връзка с живия свят, но ето днес ни прокараха кабелен интернет и аз съм много горда!!!, та сядам веднага да Ви драсна някой друг ред...... Малко се подтиснах като гледах колко много са родили....... ама.... живот и здраве да е и нашия ред ще дойде

Хайде целувке на всички.......

И Роси чакам те да пишеш как е с епидурална анестезия и боли ли???




Тема Re: СЕПТЕМВРИЙЧЕТАТА СЕ РАЖДАТ II !!! [re: wiskas]  
Автор flavi (разхвърляна)
Публикувано14.09.04 14:24



Здравейте ,момичета !!!

Вече сме си в къщи ,пътуването от Варна беше доста кошмарно,но всичко е добре,когато свършва добре. Сега се организираме и климатизираме.

Иначе сме добре - и аз ,и бебето ,само дето аз нямам много кърма,а то е малко жълтеникаво
Като успея да се организирам ,се надявам да имам повече време за клубчето

Поздрави на всички !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.