Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво давате на децата при запушен нос?нови  
Автор Almira ()
Публикувано17.09.04 18:24



Всяка нощ рев от една седмица вече.Водих го на лекар предписа някакво сиропче което естествено изобщо не помага.Само на 2 години е детето и не може още на тьрпи такива неволи.Някакви бабешки методи?
Няма темп. само носа го мьчи.

Пробвах сьс солена вода + помпичка, ама и това не помогна.

HELP

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Какво давате на децата при запушен нос?нови [re: Almira]  
Автор vache (минаващ)
Публикувано17.09.04 18:44



Аз слагам Виброцил



Тема Re: Какво давате на децата при запушен нос?нови [re: vache]  
Автор Almira ()
Публикувано17.09.04 20:12



Тук няма такова лекарство.Предписват някакви сиропчета - безполезни.Много ме е яд че не мога да му помогна някак.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Какво давате на децата при запушен нос?нови [re: Almira]  
Автор Rampelina (мама на Валерий)
Публикувано17.09.04 20:24



Никакви капки за деца ли няма? Аз също му слагам Виброцил на детенце и му помага. Освен това и Стеримар - то е за промивки на носа и съвсем безвредно, става и за новородени.



Тема Re: Какво давате на децата при запушен нос?нови [re: Almira]  
Автор Flash_ ()
Публикувано17.09.04 21:05



Ами инхалации поне за облекчаване. Предполагам няма да можеш да го накараш да седи с кърпа на главата над съд с гореща вода за да диша парата, затова можеш ако не ви е огромна банята, да се опиташ там да направиш ефект на сауна...затваряш, пускаш вряла вода и влизате вътре да си играете и да дишате. Така поне ще му се отпуши нослето и с помпичка или с издухване ще го изчистиш. Друго...и мас сигурно си нямаш там, ако има можеш да пъхаш по малко в нослето, тя загрява леко и също отпушва, безвредно е...
Също няма да е излишно да вдигнеш влагата в стаята където спи. Всичко което изписах обаче не лекува, само облекчава...но за да се излекува все пак, секретите трябва да се махат от нослето.

И, що в Канада?...аз що знам че бяхте някъде нагоре по Европата?

П.П. убих се днес да правя правописни грешки!:-(

Редактирано от Flash_ на 17.09.04 21:07.



Тема Re: Какво давате на децата при запушен нос?нови [re: Almira]  
Автор vache (минаващ)
Публикувано17.09.04 21:47



Има и още нещо, което аз правя на Александра, но не всеки ще го хареса. Правя отвара от лайка и слагам малко мед вътре. Обаче това не става при деца, които не консумират мед или са алергични. При нас помага. Навремето майка така ми излекува синузита. Всяка вечер по една лъжичка мед в носа. Брррр много е гадно и болезнено, но ме оправи. И досега не съм имала повече проблеми. При хрема не е неоходимо такова мъчение, затова се слага малко мед. На стотина грама лайка се слага 1 ч.л. После капеш с капкомер.



Тема Re: Какво давате на децата при запушен нос?нови [re: Almira]  
Автор bibi (вярваща)
Публикувано17.09.04 23:20



Привет от нас с Вики!
До сега Вики се е разболявал само два пъти и съм му давала Otrivin капки и помагаха.
за някой бабешки трик знам само със солената вода, но щом не помага незнам. Какво казва лекаря, настинка или нещо друго.
Дано се излекувате скоро!

Виктор 17 08 2003



Редактирано от bibi на 17.09.04 23:22.



Тема Re: Какво давате на децата при запушен нос?нови [re: Almira]  
Автор SlANA (смехоранче ;o))
Публикувано17.09.04 23:26



За първи път нослето на Мони (2 месеца) се запуши миналата седмица. Успяхме да се справим с капчици органичен разтвор и аспиратор за носле. Моята педиатърка ми препоръча при по-тежка хрема да му капвам по една капка течен витамин С. Основанията:
1. Доста други медикаменти изсушават лигавицата, а от там намаляват защитната й функция за спиране на проникването на бактерии и вируси. Витамин С не предизвиква изсушаване.
2. Убива бактериите и вирусите.
3. Укрепва кръвоносните съдове в нослето.

Всяко мото е "рамка", а аз предпочитам картини без рамки ...


Тема Re: Какво давате на децата при запушен нос?нови [re: Almira]  
Автор mumi (непознат)
Публикувано18.09.04 08:40



Do sega sum polzvala samo fiziologi4en raztvor i Sterimar, no znam che ima otli4en efect i ima detska forma na Olynth (spray). Ne moje da go njama pri vas, ne moje da e s drugo turgovsko ime. Osnovnata sustavka e Xylometozoline. Za deca e 0.05% raztvor.
Ozdravjavaite burzo!



Тема Re: Какво давате на децата при запушен нос? [re: Almira]  
Автор Despina (мамана Детелина)
Публикувано18.09.04 13:38



Моето GP ми каза следната бабешка рецепта с която пълних носа на Детелинка(2г) и мисля, че имаше ефект.
Сваряваш отвара от лайка, да стане по-концентрирана и слагаш 1 ч.л. сода бикарбонат.От тази смес няколко пъти през деня се слагат по 2-3 пълни пипетки във всяка ноздра. Много е неприятно за детето и трябва да се внимава да не се задави, но помага.
Иначе и аз съм слагала Виброцил и съм доволна, но този път се оправи с бабешките цярове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.