Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Към майките на деца род.извън Бг..?нови  
Автор ExkLusiv (минаващ)
Публикувано22.09.04 13:20



Искам със сина ми скоро да пътувам за Бг,но си притеснявам от факта че искат
някакъв докомен на излизане от Бг.
Той е с чуж паспорт и баща му не е българин ,аз съм с Бг паспор,питах в посолството .........те не били запонати точно как стоели нещата в моя случей,та ви моля за помощ вас ,да споделите точно как е минало при вас посещетнието в Бг и има ли други клопки за ,които не зная?
Мерси и много здраве и целувки за бебчетата ви



Тема Re: Към майките на деца род.извън Бг..?нови [re: ExkLusiv]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано22.09.04 13:53



Не евярно че не знаят.
Трябва да знаят! Правят такьв документ вьв всички консулски отдели независимо с какво гражданство или паспорт са детето, майката или бащата.
Ако има един бьлгарин бьлгарските митничари на излизане от Бг могат да ти искат този документ.
Така че обаждай се директно в консулски отдел а не просто в посолството.
Лично пред мен са правили такьв документ на хора като вас жената бьлгарка , а бащата чужденец в посолството в Берн.
Все пак ги накарай да ти направят документа защото после могат да ти направят проблем когато ще излизате на врьщане от Бг и да не ви пуснат.
Не един и давам бьлгари са страдали от липсата на документа.



Тема Re: Към майките на деца род.извън Бг..?нови [re: ExkLusiv]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано22.09.04 13:56



здравей,
щом сина ти е с чужд паспорт няма да има проблем. Ще влезе и излезе от БГ с него като чуждестранен гражданин. Това че ти си с БГ паспорт не променя нещата за него. Аз лично нямам опит защото и двамата с татито сме българи, но една приятелка скоро си ходи с детето до БГ -tя е с български паспорт като теб, но детето е с френски и са нямали абсолютно никакви затруднения на летището. Детето няма никакви бг документи за сега не поради липса на желание(бащата е българин но с френска националност)ами поради бюрократични трудности в БГ...

Проблема възниква по-скоро ако детето е без паспорт и двамата родители са българи-тогава може да влезе в БГ с пасаван от посолството, но за излизане му трябва вече бг паспорт издаден на място, тоест родителите трябва да предвидят достатъчно дълъг престой за направата на всички документи и форммалности...
но това в твоя случай не те касае
за повече инфо виж във форума "Родители в чужбина в саита на Бг-мамма:
http://forum.bg-mamma.com/viewforum.php?f=20

ПП. правя поправка защото прочетох мнението на Ружа която също е във Франция като мен и ти дава друга информация, затова май е по-добре да се "подсигуриш" с всякакви документи.. знам ли....

Yana 08/06/2004

Редактирано от toutou на 22.09.04 14:00.



Тема Re: Към майките на деца род.извън Бг..?нови [re: toutou]  
Автор MM (za mama)
Публикувано22.09.04 14:08



Дъщеря ми има българско гражданство и британско поданство, съответно и двата паспорта. Когато сме били в България с мъжът ми и нея (той е само брит. поданик), ползвам БГ паспорта й за да не се налага да я регистрирам в полицията. Но ако знам че ще излизаме само аз и тя от страната (случвало ни се е два пъти досега когато мъжът ми си е тръгвал по-рано), тогава давам британският й паспорт при влизане. Не съм имала проблеми при излизане, не сме правили специални документи за това че бащата е съгласен да пътува. Това важи само ако детето излиза с български паспорт и е само с единия родител.

Анна 07/09/2002



Тема Re: Към майките на деца род.извън Бг..?нови [re: ExkLusiv]  
Автор Cтpeйнджъp (Лъжливо вампче)
Публикувано22.09.04 14:12



До колкто разбирам детенцето няма българско ЕГН? В такъв случай не би трябвало да има проблем. Ако детенцето е "регистрирано" в България, тогава ще ти трябва Декларация-съгласие то да пътува с теб и да напусне пределите на РБ. Декларацията трябва да е нотариално заверена (респ. в съответното българско консулство може да бъде заверена) и важи 6 м. ако е без срок. Принципно Декларацията няма срок, но граничните служители се заяждат твърде често за тези неща. Всъщност чето ти примерен текст на декларация:



Д Е К Л А Р А Ц И Я


Долуподписаният:

в качеството си на родител и законен представител на малолетното ми дете ...............................................................................

Декларирам:

че давам своето съгласие малолетното ми дете ..............................3 имена и данни по паспорт на детето................., с постоянен адрес .................................................................................. и с задграничен паспорт No........................., издаден на ...................... от ......................., валиден до ..................... год., да напусне пределите на Република България и да пътува до ......................... със своята майка ...........................................................

Настоящата декларация е безсрочна и важи до изричното и оттегляне. (може да има проблеми на ГКПП)
или
Настоящата декларация е валидна от ............ до ............. год.
(този варианте е по безпроблемен)



Декларатор:


1. _______________



Тема Re: Към майките на деца род.извън Бг..?нови [re: ExkLusiv]  
Автор Krassi (член)
Публикувано22.09.04 14:19



ММ е напълно права. Не искам да се повтарям. Аз съм пътувала с дъщеря ми, тя е само с амриканско подантво и съответно с американски паспорт. Двамата с таткото сме българи, не са ми искали нищо в БГ. Влезе и излезе като чужд поданик и това е.



Тема Re: Към майките на деца род.извън Бг..?нови [re: ExkLusiv]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано22.09.04 14:40



влиза и излиза с чуждия паспорт.
няма нужда от никакви декларации/чужд гражданин е/.
не забравяй да го регистрираш в най -близкото РПУ, защото без заветното листче има глоба.
забравих- носи си акта з а раждане , на английски, на мен веднъж ми го поискаха.

Редактирано от Пaлмиpa на 22.09.04 14:42.



Тема Re:Akta za rajdane?нови [re: Пaлмиpa]  
Автор miravmbd ()
Публикувано22.09.04 15:55



Това е интересно,по какъв повод са ти искали акта за раждане?
И свърши ли им работа като е на англииски?



Тема Re:Akta za rajdane?нови [re: miravmbd]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано22.09.04 16:02



ми знам ли ги за какво ми го поискаха.
длъжни са да им свърши работа. предполага се, ч е всички говорят английски.
тази година го преведох акта, по съвсем различен повод обаче.

Редактирано от Пaлмиpa на 22.09.04 16:02.



Тема Re: Към майките на деца род.извън Бг..? [re: Пaлмиpa]  
Автор Lav (val)
Публикувано22.09.04 16:21



ne znam dali proveriavat za taia registracia
na men nikoga ne sa mi ia iskali, daje kato im napomnia i im ia dam, vikat "Aaaa da be, verno che imashe takova neshto"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.