Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема студентки майкинови  
Автор ДЖAЯ (непознат)
Публикувано19.09.04 18:50



Здравейте !
Пиша статия за студентките майки. Ако има такива сред посетителите на клуба, бихте ли дали мнението си по следните проблеми :
1. Как се справяте с лекциите и сесията и проявява ли се по - особено отношение към вас, било то негативно или позитивно, от страна на колеги и предподаватели ?
2. Как се справяте финансово с предоставяните майчински и детски ? Достатъчни ли са ?
3. Какво е мнението ви по принцип за преференциите, правата и задълженията на студентки - майки ?
Знам, че темата е доста проблематична.
Благодаря предварително за съдействието ви.



Тема Re: студентки майкинови [re: ДЖAЯ]  
Автор kapинa (mimi)
Публикувано19.09.04 21:16



1.ами с лекциите най не се оправях почти не съм ходила само на най задължителните . със сесията се справях но трудно в едната ръка учебника в другата бебето и така /имах късмет че беше горе долу кротка/ отношението от страна на колегите определено позитивно а от страна на преподавателите зависи. в повечето случаи те незнаят имаш или нямаш дете а и не ги интересува много но тези който разберат различно зависи от човека има ги всякъкви 50/50%
2.финансово-УЖАС добре че е ,,тати,, иначе с тези детски сме за никъде.
3 определено трябва да ги има в рамките на нормалното и да се зачитат и от двете страни. имам в предвид например за майки присъствието за майки е 50% задължително но има преподаватели който това не ги интересува и за повече от 3 отсъствия правят доста проблеми. но пък има и майки които злоупотребяват със това си положение но определено са малко .Но като цяло да си студентка майка е възможно и има много такива, трудно е но при добро желание и подкрепа от близките става.



Тема Re: студентки майки [re: ДЖAЯ]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано19.09.04 22:24



Само за тези, които учат редовно ли се отнася? Защото аз съм задочничка, затова питам, да знам дали да пиша.



Тема Re: студентки майкинови [re: ДЖAЯ]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано20.09.04 02:34



ИМа;))))))))))Сега ме мързи да гледам и пиша... Но утре обещавам да ти пратя бележка с необходимите ти "отговори":)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))



Тема Re: студентки майкинови [re: ДЖAЯ]  
Автор jan bibijan (ralka)
Публикувано20.09.04 14:07



1)Лекции посещавам сравнително рядко - тези, които са ми интересни или знам, че преподавателите са кофти Иначе за упражненията - много съм стриктна - имам си една баба дето ми помага 2-3 дни в седмицата и така си правя програмата, че да ходя до Уни-то само 1-2 дни Определено и при мен отношението на колегите е положително - помагат ми много с лекции и т.н., но с някои преподаватели не е така за съжаление Зависи от хората, разбира се
2)Финансовото ни положение, за жалост, не е никак цветущо, въпреки работата на тати и разните "подаръци" от баба и дядо....... Ужасно недостатъчни са паричките, но не съжалявам за нищо
3)Е, винаги може и по-добре Както някой вече беше писал - просто трябва да се спазват и от двете страни.......
Поздрави
П.П. Мислех, че има изобилие от студентстващи майки, а то какво се оказа......



Тема Re: студентки майкинови [re: jan bibijan]  
Автор kapинa (mimi)
Публикувано20.09.04 14:15



И аз мислех че има повечко майки студентки в моя курс от 50 човека имаше поне 15 майки даже някои с по 2 дечица. Незнам къде се губят та не пишат ... сигурно са на лекции



Тема Re: студентки майкинови [re: jan bibijan]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано20.09.04 14:22



И аз самстудентка, но уча задочно и общ взето нямам проблеми. По - скоро ми е проблем ходенето на лекции, заради работата. След около час и половина тръгвам на училище. Вие какво учите? Колкото до финансите - детето ми ходи на детска градина, а аз и баща и работиме. Така или иначе парите никога не стигат.



Тема Re: студентки майкинови [re: ДЖAЯ]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано20.09.04 15:42



В момента се дипломирам а когато се роди бебка карах последния семестър от магистратурата ми, така че мнението ми е само за един семестър и една сесия.
1. Ходех на лекции само ако е необходимо и то за 2-3 часа най-много. Просто нямаше кой да гледа бебка за повече време. Сесиятя беше сложна работа! Учех докато бебето спи или четях на глас, за да я забавлявам. Отношението на колегите и преподавателите определено беше положително. Дори в момента пиша дипломна работа и ръководителят ми ми дава наставления по телефона, за да не се разкарвам с бебчето до там.
2. О, финансово мъкааааааа, ама то и да не е студентка майката пак майчинските и детските не са достатъчни.
3.За преференциите не мога да дам компетентно мнение, защото не знам в момента какви са! Аз така й не се възползвах от такива преференции.

Деница-5.12.2003г.

Тема Re: студентки майкинови [re: ДЖAЯ]  
Автор elmax™ (Яна-19.04.04)
Публикувано20.09.04 16:27



Става въпрос за СУ.
1. Питах дали имам някакви права, като например да се явявам индивидуално на изпити, но ми казаха, че нямам никакви права, за каквото и да било.
Много тъпо ми се видя. Вярно е обаче, че не сме задължени да ходим на лекции и упражнения, нямаме заверки, но все пак....
Засега само един семестър съм отсъствала и резултата беше, че ме скъсаха на всички изпити (не ме били виждали и затова). Чак след като им обясних как стоят нещата, поомекнаха и евентуално можело през следващият семестър да се явя пак. Е, ще успея да запиша, ама защо трябваше да е така...За колегите.....някои реагираха доста грубо, да са живи и здрави...., други пък ми помагаха с каквото могат.
2. Финансово сме ок. Аз работя от вкъщи, таткото сега започва работа.
3. В някои други университети, напр. ХТИ дават помощи на майките (80лв всеки месец+2х120лв), ако не прекъснат. При нас май някви 50лв, но не съм разпитвала още.

Не съжалявам, въпреки, че е трудно. Сега пак няма да мога да посещавам редовно лекции, но се надявам да се справя.





Тема Re: студентки майки [re: ДЖAЯ]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано20.09.04 16:58



Здравей!
1.На лекции почти не ходя, само когато е нещо важно или интересно. Колегите ми дават лекциите. Изкарах две сесии бременна, като на зимната не ми личеше още, но на лятната имах огромен корем и само жените преподавателки проявяваха позитивно отношение. Мъжете не ми обръщаха никакво внимание, а един доста възрастен като че се озлобяваше като ме видеше, скъса ме и на поправката и останах за ликвидация. Колегите ми се радват и с тях не съм имала проблеми.
2.Не са достатъчни, разбира се. Кой може да си издържа детето с 18лв детски на месец?!?
3.На всякъде са различни, ако ги има изобщо. Моя университет дава възможност на бременните студентки и студентките майки(до 6 годишна възраст на детето)да се запишат задочно, но пустата ликвидация ми попречи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.