Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор esprit (zelenooka....)
Публикувано01.08.05 16:47



A- TPO и бременност.кажете ми Малкк завичено А-ТПО по време на бременност нормално ли е или е опасност от послеродов тиреоид.Каква в опасността за детето.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: els]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано01.08.05 17:47



Във всеки срок на бременността има смисъл да се направи изследване за токсоплазмоза. И нека са имуноглобулини (IgG и IgM), а не РПХА. Поема се от касата.



Тема Re: Хетерозиготна бета таласемия и първо забременянови [re: jabolinka]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано01.08.05 17:52



Най - голямата опасност за плода е да бъде носител на един алел за таласемия, който ще бъде в хетерозиготно състояние, при положение, че другият родител не носи увреден ген. Този риск не е толкова сериозен, че да Ви откаже от бременност.

По време на бременността ще Ви се наложи по - стриктен режим на хранене и проследяване на бременността, а начинът на родоразрешение ще се определи преди раждането.

Не забравяйте приемът на фолиева киселина, това е особено важно за жени с таласемия.



Тема Re: Лекуване на гинекологично заболяван при бременнови [re: ninochka]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано01.08.05 17:56



Вероятно няма да имате проблем, но това най - точно може да прецени Вашият гинеколог.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: esprit]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано01.08.05 18:05



Опасността за плода не е директна, а идва от факта, че антителата срещу структури на щитовидната жлеза могат да формират по кръстосан механизъм антифосфолипидни антитела, като с това нараства рискът от възникване на имунен конфликт по време на бременност.

Трябва да се прецени състоянието Ви от ендокринолог и имунолог.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор esprit (zelenooka....)
Публикувано05.08.05 06:28



Обяснете ми какво означава плацентарен полип на шийката на матката?Как се получава и да ли е опасен?Според моята гинеколожка няма опасност,щом наям кръв и контракций.Но аз да попитам за всеки случай.На ултразвука бебето си е добре,плацентата също е нормална,Околоплодни води нормално количество.Този полип как се отразява при нормално раждане например.



Тема един въпроснови [re: V. Daskalov]  
Автор carpe_noctem (goblin)
Публикувано09.08.05 13:25



полу4их си изследванията и вси4ко е нормално без токсоплазмозата, която показва 65.8 УИ/мл, а нормалното е 10 УИ/мл. какво озна4ава това?

I'm so happy, I can't stop crying.


Тема Бременност и неврозанови [re: V. Daskalov]  
Автор nadili (непознат)
Публикувано10.08.05 18:18



Здравейте, Д-р Даскалов.
На 29 години съм и вследствие на преживяни лични проблеми преди три години и многократни нервни кризи започнах лечение при невролог и психиатър с 1т. анафранил 25мг сутрин и 1/4т. ривотрил от 50мг. Това в продължение на 6 месеца, после пауза 3 месеца и после се повтаря. Според тях това е много леко лечение просто за да ми помогне сама да увладея положението. По професия съм програмист и там също натоварването е голямо. Затова не съм спирала да приемам тези лекарства... Докато не разбрах че съм бременна и гинекологът ми категорично забрани да пия каквото и да било. Само че аз не мога да ги спра изведнъж, а и на моменти просто имам нужда от тях. Въпросът ми е би ли навредило на бебето приемането на 1/4 ривотрил при нужда, когато се усещам най-напрегната, и може ли той да се замени с друг безвреден и в същото време ефикасен антидепресант. И това че досега съм ги пила редовно може ли да даде някакво отражение в последствие? А иначе нямам никакви други заболявания. Много Ви благодаря предварително.



Тема Re: Бременност и неврозанови [re: nadili]  
Автор lady_11 ()
Публикувано18.08.05 19:25



Надили, знам, че въпросът ти е към доктор Даскалов, но не се стърпях и затова пиша: абстиненцията от ривотрила е гадна и то много /била съм на по-висока доза от твоята поради неврологично заболяване на ЦНС/. Момиче, излиза се от нея, просто недей да се изкушаваш... аз съм Проблемно забременяваща и другия месец спирам тегретола, след което дай боже да забременея.

Ето и въпроси от мен, д-р Даскалов. Знам, че мястото ми е в Проблемно, но все пак надявам се да стана и бъдеща майка.
Колко време след преустановяване приема на Тегретол се възстановява нормалното производство на Е2 в организма.
Подходящо ли е лечение на цервицит /без взета нова микробиология а базирана на стара отпреди 5 месеца, без антибиограма/ с : Далацин вагинален крем и Фасижин.
След предприетото лечение, нужно ли е и какво изследване на цервикалния секрет за пенатрацията на сперматозоидите.

"Този живот ми е даден да го живея, не да се тормозя" - Сигнус


Тема Re: един въпроснови [re: carpe_noctem]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано21.08.05 14:57



Какво е изследвано - IgG?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.