Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Ухапване от кърлежнови [re: mushuu]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано19.06.05 22:50



Няма пречка да се профилактира тетанус. В арабските страни примерно е стандартна практика да се поставя тетаничен анатоксин на всички жени още при установяване на бременността.

За останалото - консултация с инфекционист.



Тема super pritesnenaнови [re: V. Daskalov]  
Автор stay27 (непознат )
Публикувано23.06.05 20:37



Zdraveite!
naskoro biah zabremeniala i uj na purvia pregled vsi4ko si beshe nared no kogato otidoh na povtoren pregled predi sedmica se ustanovi 4e ima nali4ie na ploden sak no beshe t.nar. kuxo iaice.Tova dovede do kurtirane i t.n.Sega mi kazaha 4e triabda da mine pone 1 mesec i sled tova da si napravia kup izsledvania.Molia vi posavetvaite me to4no kakvo da napravia i mi kajete kakvo bi dovelo do nali4ieto na tova kuxo qice.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор vennn (непознат )
Публикувано25.06.05 17:35



д-р Даскалов, моля кажете ми дали изследванията за спин, васерман и австралийски атиге имат давост 6 месеца? Питам, защото съм бременна в 37 г.с. и съм си приготвила такива, но са от началото на бременността и не са ми правили повторно такива. А ако имат давност да не ми създадат проблеми в родилния дом? Лекарката, наблюдаваща бременността не ми е казвала нищо за такава давност...



Тема Re: super pritesnenaнови [re: stay27]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано26.06.05 18:00



Това състояние е често срещано (до 50% от абортите в първите три месеца от бременността), но вероятността да се повтори е малка. Получава се при хромозомни аномалии, както от страна на жената (яйцеклетката), така и от страна на мъжа (сперматозоида), а също и де ново мутации (възникващи след оплождането).

При повторно кухо яйце е добре да помислите за генетична консултация. Ако възрастта Ви е над 35 години или на съпруга Ви над 50 г., също.

И си направете предконцепционните изследвания.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: vennn]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано26.06.05 18:06



Да, така е според изискванията на касата, изследванията се правят еднократно при първо посещение.

При нас (в частна родилна клиника) на всяка жена преди раждане задължително изследваме васерман. Може би трябва да попитате в родилния дом, в който ще раждате, какви са изискванията. Възможно е да се вземе кръв и по време на самото раждане.

Изследватнето за хепатит е достатъчно еднократно, а за СПИН е по Ваше желание.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор tender_tom (antidote)
Публикувано30.06.05 16:11



Д-р Даскалов,

Споделям напълно мнението ви, особено на тема превенция на Спина Бифида с Фолиева киселина.
Прочетох с интерес статията ви и си позволих да насоча вниманието на бъдещите родители, като публикувах цитати и линк към цялата ви статия

.
Вярвам, че нямате нищо против популяризирането на тази важна информация.

Ако ми разрешите, бих публикувал цялата Ви статия и в моя сайт , където има и други статии за малформацията Spina Bifida и за превенцията й.

Бих желал повече бъдещи майки да предпазят децата си от тази малформация, като прочетат и вашата статия.
Това е начин да се направи нещо, докато не се създаде Национална програма за превенция на малформации, каквато има в развитите в здравно отношение държави по света.

В семейството ми загубихме две деца поради липса на информация относно превенцията на Спина Бифида и единствено това ме мотивира да информирам бъдещите родители как да се предпазят.

С уважение,
Томи Тодоров

Пътят е всичко.


Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор nenepygka (обичаща)
Публикувано30.06.05 16:27



Доктор Даскалов, бременна съм в 12-та г.с и ми откриха бактерии (коки) във влагалищен секрет. Кога и с какво мога да ги лекувам?
За антибиограма трябва ново излседване, понеже пуснахме само влагалищна чистота, която се оказа 3-та степен



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: nenepygka]  
Автор kunki_76 (непознат )
Публикувано03.07.05 09:56



Д-р Даскалов,
На 24.06 ми беше направена инсеминация. От тогава усещам ниско долу дискомфорт. Нямам никакво напрежение в гърдите. Отпуснати са както след мензис. Това признак ли е за липса на бременност? Пия утрогестан и фолиева к-на. Лекуващият лекар не ми дава никакво обяснение на какво се дължи този дискомфорт.
Какъв тест за бременност да си взема и кога да го направя?



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: tender_tom]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано03.07.05 17:08



Разбира се! Не е нужно да ме питате, ако сметнете за необходимо, можете да ползвате както намерите за добре всяка написана от мен статия. Знам за Вашия призив много отдавна, още преди предаването с доц. Кременски и заставам категорично зад тази идея.

Първо трябва да правим профилактика, за да не се налага после да лекуваме последствията.

С голяма ангажираност бих обсъдил и други идеи и възможности за сътрудничество.

Поздрави!



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: nenepygka]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано03.07.05 17:10



Бактериите във влагалището трябва да се уточнят чрез микробиологична посявка и антибиограма и чак след това може да се коментира кога и как да се проведе лечение, с какъв препарат, за колко време, дали търпи отлагане, има ли рискове и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.