Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор BBB7 ()
Публикувано30.01.05 18:41



Уважаеми Д-р Даскалов, бихте ли ми обяснили какво точно означава АВ0 кръвногрупова несъвместимост?



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: nelly_p]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано01.02.05 02:18



Същите като преди първата бременност. Разбира се, някои изследвания не е нужно да се повтарят - напр. кръвна група и резус фактор.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: BBB7]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано01.02.05 02:19



Кръвногрупова несъвместимост е подобна на резус несъвместимостта, но като цяло предизвиква по - малко проблеми. Възниква при различни кръвни групи на майката и на плода. Най - често това става при майка с кръвна група 0 и дете с кръвна група А, B или AB. По - рядко се получава при майка с кръвна група B и дете с кръвна група A или AB, както и при майка с кръвна група А и дете с кръвна група B или AB.

Майката изработва антитела, които преминават през плацентата, попадат в детското кръвообръщение и разрушават еритроцитите. Затова децата имат по - високи нива на билирубин и малко по - тежка жълтеница след раждане. Може да се направи директен тест на Coombs с кръв от пъпната връв, както и пълна кръвна картина, която евентуално ще покаже увреждането и хемолизата на еритроцитите и наличието на анемия.

Лекува се с фототерапия, понякога с кръвопреливане. Сериозно, но рядко усложнение е керниктер - много високи билирубинови нива, тежка жълтеница и неврологични прояви.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: V. Daskalov]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано02.02.05 13:52



Може ли един въпрос? Аз съм с кръвна група 0+, но нямам идея каква е кръвната група на съпруга ми. Мислех, че щом съм с положителен резус фактор, не се налагат допълнителни изследвания. Сега съм в 11 г.с. Налага ли се да правя някакви допълнителни изследвания във връзка с евентуална опасност, ако детето ми е с кръвна група А, В или АВ. И какви са тези изследвания? Тази информация ме притесни, защото за първи път научавам за подобна несъвместимост.

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: Kapли]  
Автор V. Daskalov ()
Публикувано20.02.05 18:07



Все пак не е лошо да знаете кръвната група на бащата на детето Ви.

След това споделете с Вашия гинеколог какви са кръвните ви групи.



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултацнови [re: V. Daskalov]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано21.02.05 14:25



Благодаря Ви за отговора

Учудвам се обаче защо в такъв случай лекарите никога не препоръчват на бременните с положителен резус фактор да изследват кръвната група на партньора си. Абсурдно е сами да се сетим за това, нали?

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Дали ще Ви е възможно да ми отговорите...нови [re: V. Daskalov]  
Автор Arлиka (просто Аглика)
Публикувано25.02.05 17:15



Имам такова питане! Какви са негативните последствия, когато тръбичките на яйчниците бъдат "завързани" оперативно, с цел предотвратяване на бъдещи бременности (много съжалявам, но не зная точния медицински термин, с който се именува тази операция. )? Ще настъпят ли хормонални изменения, възможно ли е това да повлияе на цикъла и на овулацията!? Същевременно, какви са пък положителните ефекти от подобна интервенция?

ПП Не знам доколко е подходящ този въпрос за този форум и за темата, която Вие водите, заради което моля евентуално да ме извините, ако питането ми ви се стори някак неуместно! Благодаря Ви предварително!

Аглика


Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор ybaG (:) :))
Публикувано08.03.05 11:42



Моя приятелка разбра, че е бременна миналата седмица и вчера посети някаква измислена гинеколожkа в МЦ Закрила!
Казала и, че бебето е живо, има пулс, в шеста седмица е и отговаря на размера си, но тъй като е пила антибиотик/ Доксицикилин 3 дни/ в месеца в който в заченала трябва да махнат бебето, защото със сигурност било увредено!
Да ви кажа ми настръхна косата, защото и аз с първата си бременност пих антибиотик след зачеването/Цифилаксин/, тъй като незнавех за бебето! никой не ми е казвал подобно нещо, а напротив - Щом бебето се развива добре, значи всичко е наред!
Та споделете и вие мнение и опит, защото милата много иска това бебе и е много разтроена!

Предварително ви благодаря и се извинявам, че пускам въпроса си 2 пъти, но много държа да имам мнението и на специалист!



Тема Re: Изследвания преди бременност, женска консултациянови [re: V. Daskalov]  
Автор diana_darts (непознат )
Публикувано19.04.05 13:14



Искам да попитам д-р Даскалов, какво е вашето мнение за изследването на хламидиите преди бременност. Какво трябва да е изследването - чрез секрет или кръвно? Как е възможно след като са ми едновремено направени кръвното изследване да е -, а чрез секрет + и на кое от двете трябва да вярвам, защото не искам да пия антибиотици, ако не се налага?за пръв път пиша тук, но темите са много интересни.



Тема Re: имам хламидия и съм бременнанови [re: diana_darts]  
Автор mama Galka (непознат )
Публикувано23.04.05 17:51



Доктор Даскалов ,
от няколко години имам хламидална инфекция , провеждани са ми три курса на лечение със СУМАМЕД И ДОКСАТ, но без резултат. бях повярвала на лекарите че съм стерилна и безнадеждна ..................и в един момент се оказах бременна. след 3 дни влизам в третия месец. не знам да се радвам ли или да не се надявам, че все пак е възможно да родя и то здраво бебе. моля да ми обясните има ли риск за моето бебе при това положение и дали има шанс изобщо да го износя. [shokiranа sym]

Редактирано от mama Galka на 23.04.05 17:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.