Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нощното хранененови  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано16.09.04 17:01



Здравейте,
Анжела стана вече на 4 месеца и половина и не мога да я отуча да се буди през нощта. Яде като кърмаче през 3 часа. Спи неспокойно и се пробужда постоянно. Налага се по 10-тина пъти да ставам и да я приспивам. Пробвам първо с водичка, обаче след като изпие 50-60 мл и пак продължава да плаче и да се върти и се налага да си я нахраня с фризолак.
Още повече, че и много кг наддаде.Вече е 8.700 кг. Педиатърката днес ми каза, че нейните деца на толкова кг са проходили.....
Какво да правя как да я отуча?



Тема Re: Нощното хранененови [re: alex_iv]  
Автор ina_k (:-)))
Публикувано16.09.04 17:38



Здравей,
а как се храни детето през деня? Какво му включваш в менюто освен адаптираното мляко? Килограмите зависят от това, колко се е родило детето, с какъв ръст е, как се развива като цяло и т.н. Ако те притеснява точно теглото на детенцето, най-добре е да се консултираш с някой специалист.
Относно храненето през нощта - опитвала ли си да даваш сокчета вместо мляко или и с тях е като с водата? А в колко часа я храниш преди основното приспиване вечер?



Тема Re: Нощното хранененови [re: alex_iv]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано16.09.04 17:44



Биба ползвате ли?
Аз не съм за даването на вода или сок през нощта... става си навик и бебчо се буди да пие. Дали кърмата вечер е достатъчна? Дохранвате ли се с нещо?

Може причината да е друга, а не глад. Какво казва педиатърката?



Тема Re: Нощното хранененови [re: ina_k]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано16.09.04 17:47



Анжела се роди 3.750 кг, но не ме притесняват толкова кг, отколкото факта, че коремчето и не може да отпочине от храната.
Яде сутрин в 6.00 и 9.00 часа адаптирано мляко
в 12.00 е на зеленчуково пюре
в 15.00 часа е на каша или кисел
в 18.00 е на адаптирано мляко
Давам и и сокове и плодове пюренце по малко между храненията.
Основното хранене е вечер в 21.00 часа. Пробвах да и давам вечер кашичка, за да я засити повече и да не се събужда през нощта, но уви....останах само с надеждата....



Тема Re: Нощното хранененови [re: Teди]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано16.09.04 18:04



Причината за събужданията си е точно глад, защото друго непризнава. Не се успокоява нито като я нося на ръце, нито с биба, нито с нищо друго, освен с фризолак...
Педиатърката казва, че някои деца така били се будели през нощта....общо взето не я интересуваше много факта, че детето яде и е неспокойно през нощта, каза ми..."то ще си покаже защо е така".....



Тема Re: Нощното хранененови [re: alex_iv]  
Автор magi99 (мамадебелана)
Публикувано16.09.04 18:19



Моята дъщеря се роди 3500, а на годинка беше 8800. Нещо много ми се струва че качва.Нали знаеш, че на 6месеца си удвояват килцата, а на годинка ги утрояват.Не мислиш ли, че може да му разшириш стомахчето. Пробвай през деня да я храниш през 4 часа. Колко време си пробвала да я отучиш от нощното хранене?



Тема Re: Нощното хранененови [re: alex_iv]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано16.09.04 19:22



мила ама тя си е кърмаче. така се водят бебета до една година. моята дъщеря също се буди нощем и яде, обаче сме на кърма и килограмите са ни доста по в норма. наистина вашите ми се виждат в повече, опитай да я успокояваш по друг начин , с водичка ли сокче ли, ако не става тогава пей песни и така, няколко нощи ще ти е много трудно, но постепенно ще свикне. ако държиш да и спираш ношното хранене де.



Тема Re: Нощното хранене [re: magi99]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано16.09.04 19:23



От поне 2 месеца се опитвам да я откажа от нощното хранене, но уви...
Ако и дам по-малко ядене от обикновеното /в случая когато я храня с адаптирано мляко и давам 140 мл/ започва да плаче и е много неспокойна...



Тема Re: Нощното хранененови [re: alex_iv]  
Автор ina_k (:-)))
Публикувано16.09.04 19:53



Аз неслучайно те попитах какво яде през деня, защото има вариант детето да не получава достатъчно и след това да наваксва нощем. Но виждам, че менюто й е разнообразно и достатъчно хранително за нейната възраст. Уф, ама пък и аз като някакаква всезнайковица се изказах
Както и да е, исках да ти кажа, че и моят бандит беше със същите килограми на 4м и половина, но се роди 4 килца След петия месец лека полека започна да наддава по-малко, но нощното смукане на мляко го има и до ден днешен /справка - 1г и 10м е детето/ и изпива по ТРИ кофички през нощта и ТРИ кофички през деня, отделно му е другото папане, пу-пу.
Изобщо не знам дали е нормално, но пробвах да спра през нощта поне да му давам, ами ... не става - плаче много и вика кооооооооо, мамо коооооооооооо /б.р. - мляко /
Извинявай, ако си написала, а аз не съм обърнала внимание, но не разбрах детето измъчва ли се от нощното папкане или се успокоява след като си изпие млякото?



Тема Re: Нощното хранененови [re: magi99]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано17.09.04 08:58



Това за разширеното стомахче и аз си го помислих




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.