Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано05.09.04 23:07



ДОБРЕ ДОШЛИ НА БЕЛИЯ СВЯТ!!!
*************************************************************************************************
1. 3.07.04 *** момченце Атанас*** на deni_1203, 4 кг, 52см, нормално раждане
2. 3.07.04 *** момченце Михаил*** на scout, Америка
3. 14.07.04 *** момченце Адриан*** на Каli_77, 2.8кг, 48см, Шейново, д-р Велев, нормално раждане


4. 20.07.04 *** момченце Давид***на matiya, 2.99кг, 51см, Америка, цезарово сечение
5. 22.07.04 ***момченце Берк*** на beria, 3.05кг, 48см, Майчин дом, нормално раждане
6. 28.07.04 ***момченце Петър*** на Duci, 3.65кг, 50см, Св.София,д-р Маленов, цезарово сечение
7. 30.07.04 ***момченце Владимир*** на Taya, 3.65кг, 51см,д-р Желязков, ІІ-градска, нормално раждане
8. 05.08.04 ***момиченце Емилия*** на slanceslance, 3.4кг, 52см, нормално раждане
9. 06.08.04 ***момченце Алекс*** на jonni_to, 3.35кг, 51см, Св.София, д-р Тодорова, цезарово сечение
10. 06.08.04 ***момиченце Дарина*** на Sema, 4кг, 53см, Шейново, д-р Димитров, нормално раждане
11. 07.08.04 ***момченце Димитър *** на billy_wolf, 3.4кг, 50см, Майчин дом, д-р Дяволов, нормално раждане
12. 9.08.04 ***момченце Антон *** на golden, 4.34кг, 53см, ВМА-Пловдив, проф.Милчев, д-р Канатова, секцио

13. 10.08.04 ***момченце Кристиян *** на Малко_коте, 3кг, 50см, Св.София, цезарово сечение

14. 10.08.04 ***момиченце Корина*** на barbaron, 3.22кг, 50см, Майчин дом, Варна, секцио
15. 11.08.04 ***момиченце Елена*** на Collibri, 4.1кг, 52см, Св.София, д-р Ковачева, секцио

16. 11.08.04 ***момченце Мартин *** на Just a girl, 3.16кг, 49см, Габрово, д-р Митев, нормално раждане
17. 12.08.04 ***момиченце Ирина - Богдана*** на Redrose, 4.16кг, 54см, Париж, секцио
18. 12.08.04 ***момченце Йоан *** на nuneva, 3.54кг, 50см
19. 14.08.04 *** момиченце Йоана*** на titi_78
20. 15.08.04 ***момченце Александър *** на desy_kv, 2.85кг, 51см, Втора градска, нормално раждане

21. 15.08.04 ***момченце Красимир *** на коте.коте, 3.8кг, 53см, нормално раждане
22. 16.08.04 ***момиченце София*** на nikol78, 3.55кг, 52см, болница Лозенец, секцио
23. 16.08.04 ***момиченце Елица*** на bony, 3.35кг, 50см, МБСАЛ, Бургас, д-р Шик, ак. Младенова, нормално раждане
24. 16.08.04 ***момиченце Магдалена*** на juna, 3.8кг, 52см, нормално раждане
25. 17.08.04 ***момиченце Виктория*** на dalala, 3.55кг, 51см, секцио
26. 19.08.04 ***момиченце Елпида*** на Айез Седай, 3.65кг, 52см, Солун, нормално раждане
27. 26.08.04 ***момченце Иван*** на Mama_Zo, 3.65кг, 51см, нормално раждане
28. 26.08.04 ***момиченце Карина*** на Faith77, 3.7кг, 52см, нормално раждане
29. 30.08.04 ***момиченце Цвета*** на redhat, 3.45кг, 51см, МБСАЛ, Майчин дом, д-р Диков, нормално раждане
30. 31.08.04 ***момченце Мартин*** на ivata, 3.25кг, 51см, Шейново, нормално раждане


*************************************************************************************************
ОЧАКВАМЕ ДА РОДЯТ:
*************************************************************************************************

1. 2.08. - Megy Благоевград
2. 3.08 - Dari
МОМЧЕНЦЕ
3. 6.08 – my – Благоевград, работи – системен администратор
МОМЧЕНЦЕ
4. 8.08 - peache
МОМИЧЕНЦЕ
5. 16.08 – Marsha*
MOMЧЕНЦЕ
6. 19.08 – Carra_Bella
7. 20.08 – mameto04
МОМЧЕНЦЕ
8. 20.08 – kamey – Камелия, 25г., София, Овча купел, омъжена, икономист
11. 23.08. – Toledo
МОМИЧЕНЦЕ
12. 25.08 - winnie_the_pooh
МОМЧЕНЦЕ
13. 27.08 - Mam4eto_08 –
МОМЧЕНЦЕ
14. 27.08 – vodolej4e – Таня, 28г.,
МОМЧЕНЦЕ - Павел
15. 29.08 – vajrater – 29г.,София, Студентски град, УНСС, мъж-33г.УНСС,
работи
МОМИЧЕНЦЕ




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор sema (african)
Публикувано06.09.04 08:39



Здарвейте момичета,
да наистина някои от августичетата стават на месец.
Даринка днес е "рожденичка". Как да ви кажа - този месец мина някак. Къде успявахме да се синхронизираме с нея, къде - не, но като цяло месецът ще бъде запомнен с началото на коликите! Ужас! Просто ужас! след няколкото дена търсения се спряхме на хипоалергенното мялко на Нестле, капки Лефакс за колики, чайче на ХИП за кърмачета срещу колики и много "оригване". Другите ми търсения бяха попосока - "Господи, по колко грама тряваб да пие на хранене това дете", защото тя повече от 100-120 грама не иска да пие и това е! Следващият ми проблем беше по колко пъти ще се яде за 24 часа, защото съгласете се, че този стомах има нужда от почивка. И последният ми проблем беше по колко трябва да наддава на месец, така, че да не я прехранвам и да не стане дебела! Та значи тъй, месеца някак си мина, аз си задавах въпросите и в резултата нададохме 1.200 кг и пораснахме с 6 см, което е фатално много за дете на месец! По този повод й увеличиха "вигантола" за да се компенсира това наддаване и този разтеж!
Вчера н гости ми дойде една известна педиатърка (доцент Анадолийска) и ми предложи две формули, които искам да споделя с "питащите се и лутащи се като мен мами". Формула за грамаж - 1n0 - където "n" е числото на месеца. За първия месец са 6-7 хранения по 110 гр, а от втория са 120 гр. за 5 хранения, като незабавно при нашите "размери" спираме нощното (сиреч храненето ни в 4 часа сутринта) и от 22:00 до 06:00 сме само на вода! За третия месец е съответно 130 за 5 пъти и така нататък. Тези грамажи на млякото си остават задължителни. Включването на друга храна се калкулира по друг начин, т.е. от там ще дойде увеличениято на общото количество храна. Формула за надаване на месец за нормално надаване: 800 - N x 50, където "N" е отново числото на месеца, т.е. за 1-ви месец се счита за нормално да наддадем 750 грама ( 800 - 1х50 = 800 - 50= 750 гр.) и така са всеки следващ месец!
Иначе детенце е добре, започнахме да водим "интелектуални разговори" на тема а-г-у... Гледаме картините по стените, гушкаме се и обикновено идилията ни продължава до към 17:30 часа, когато навлизаме в часовия пояс на коликите, които траят до към 21:00 - 22:00 приблизително, някъде около този час се къпем, папкаме е заспиваме от раз, защото сме се наревали яко!
И така всеки ден!Като е хубаво времето сме навън сколичката, понякога сме стигали по цял ден на двора и само за хранат сме вкъщи. Значи тъй храним се в 6-7 сутрина, 10, 14, 18, 22 по 120 гр. от днес и край!
Удариха ни реваксинацитя на ваксината след раждането и следващата ни е на 06.10.04 - тази за паралич и всичко останало.
Та такива ми ти работи с Дарина и мен!
Поздрави на всички вас и леко!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор Redrose (непознат)
Публикувано06.09.04 11:19



Здравейте,мили мами!
Мъчно ми е,че не мога по-честичко да пиша тук...Освен проблеми с нета,и телефона не н работеше три седмици...Сега всичко е ОК,но пък съм доста ангажирана покрай бебка,а няма кой да ми помага,освен таткото.Тук сме съвсем сами двамата,все пак добре,че е той.Доста зор си дава милия,сменя памперси,мие дупе,домакинства...Обаче време и възможност за наш интимен живот...нулеви.
Да ви кажа доста шокова беше нашата ситуация в началото...Аз родих секцио,което обаче мина тежко,с усложнения.Загубих 2 литра кръв по време и след операцията,получих остра анемия,седмица след това не можеха да спрат обилните кръвотечения....Три дена стоях на 4 вида системи,здрава вена не ми остана...В болницата ми забраниха категорично да ставам първите 4-5 дена,лежах с катетър 3 дена,абе не беше лесно.Изписаха ме на 7мия ден с изричното нареждане да ПО4ИВАМ,аз и права не можех да стоя повече от 5 минути,не че толкова ме болеше операцията,колкото ми се виеше свят и не можех да пазя равновесие...
Слава Богу,с бебка всичко беше наред,големичка се роди - 4кг160,54см,37см обиколка на главата.Да де,ама...кой да се грижи за нея...на мен ми казаха да не ставам,та камо ли да я вдигам нея,то аз и не можех...Отделно,нито мъжа ми,нито аз някога бяхме пипвали бебе.Та милия ми мъж геройски пое домакинството и бебето удома,аз вършех някои по-леки неща и кърмех,помагах му при къпането,а кървенето ми упорито си продължаваше...И така допреди няколко дена,когато престана да е толкова обилно.
Сега за беба - голяма се роди,но малко е наддала.На 20 ден едвам си бяхме върнали теглото от раждането,тоест 250гр само за 20 дена,леле колко се притесних!Поне по веднъж на ден,дори по два пъти дохранвам с изкуствено мляко,кърмата ми май не и стига...А по съвет на педиатърката трябва да спра добавките и само да я кърмя,та да имам повече кърма,да де,ама така тя не качва и аз се притеснявам да не е гладна...
Ето сега се разревахме...трябва да тръгвам,момичета.Скоро ще ви разкажа и по-подробно за раждането,беше голяма одисея.
Здраве и късмет на вас и целувки за сладките бебчовци!



Тема Августинки и августинчета 2004 г.!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано06.09.04 14:14



Браво на нас!!! Толкова сме готини и ние, и дечицата ни!!!
Колибри, хубаво си го измислила новото ни заглавие, мерси, че отвори нова тема, обещавам да не я натоварвам с глупости вече...
Сема, коликите на Дарина дано да минат скоро, че сигурно се измъчваш много покрай тях, и тя се мъчи де... Иначе не се шашкай толкова заради сухите статистики - добре си ти е наддала щерката, да ти е жива и здрава!!! Нормалното наддаване за първия месец според много други източници е между 800 и 1200 грама, така че сте в нормата... Алекс за 15 дена ми беше наддал цели 550 грама... Той от самото начало се храни с апетит, но не 7 пъти в денонощието, а 6 или 5 пъти, само на кърма и вода е, освен това изпива с мъка по 100 мл на прием, не ще повече, заспива сладко, няма да го будя я!!! Така че споко, всичко е окей при вас с Дари!!!
РедРоуз, много съжалявам за тежкия месец, който си имала, за кръвоизливите ти, за трудното раждане и седмиците, в които само мъжът ти ти е помагал, да е жив и здрав и той, и бебчето ти, и ти!!! Дано тежките моменти са вече зад гърба ви, а напред само хубавинки да срещате с малкото ви ангелче!!! Бързо възстановяване на теб и много усмивки!!!
Чакам пак да пишеш, когато имаш възможност...
А равносметката до момента е:
43 августинки,от които 30 вече са родили своите малки августинчета или юлчета,а останалите 13 още чакат или по-вероятно още не са се отчели тука...
17 са ни момченцата, 13 са ни момиченцата - всички да са ни живички и здравички, и много да ни ощастливяват!!!
17 са с нормално раждане, 10 са със секцио, за 3 не знаем...
Очакваме да споделят каква са я свършили Меги, Дари, Май, Пийч, Марша, Карабела, мамето 04, Ками, Толедо, Мечо Пух, мамчето 08, водолейче и Важратер!!!

Днес за съжаление Алекс ми е киселчо, не е спал до момента, , чак преди малко се отпусна за първи път... Иначе суче добре, пие вода, пишка и ака, ходи на разходки навън, но май че има колики, ръмжи като мече, уригва се, присвива се, мъчи се милото... Днес дясното му ушенце пусна секрет, който миришеше на лошо, почистих го, ама се притесних нормално ли е това???
Честит празник на всички и приятна седмица от нас!!! Пишете!!!



Важно!!! От вода кърмаче не може да умре!!! Ако му дойде в повече, ще я изпишка!!! Водата не отива директно в кръвта, как може да я разреди, глупости са това!!! Освен това не знаете ли, че човешкото тяло съдържа около 60-70% вода, а бебетата се състоят от около 80%, как може тя да ги убие??? Не, не и не!!! Ами нали докато ни бяха в коремите, и амниотична течност са пили бебчовците вътре, и нищо им няма!!! Който иска да дава вода, който не иска, да не дава вода - няма лошо, въпрос на избор, но не плашете майчетата, които дават вода, то самите бебчета си я искат, и то не защото са гладни, повярвайте ми!!! Моят Алекс дори и преял с кърма, си иска преварена водичка със захар, плюе всичко друго /примерно бибата или шишето с кърмата, или гърдата/, а си цока водичка с кеф!!! Как да не му давам???
Относно секса и интимността: аз не смятам да избързвам с истинския секс поне до 40-ия ден, въпреки че позараснах вече, но говоря за интимността!!! Все пак не вярвам няколко целувки по-така и гушкане и милване на голо да ми навредят, нали така??? А таткото е като подплашен или зверски уморен... Какво да се прави??? Но снощи излязохме пак с мотора навън, на по бира!, бебето го оставихме за 3 часа при майка ми, и знаете ли как добре ни се отрази разходката??? Така че сигурно скоро ще последва и ЛЮБОВ, стискайте ми палци и мъжът ми да поиска нещо плътско в скоро време... Иначе си ми е голям сладур и готиняга мъжът ми, и добре си се разбираме, само че от 16-ти юли сме без никакъв секс, и това ми липсва - топлинката, страстта...
Всичко хубаво от мен, че много дълго стана... А пък и Алекс току-що се събуди - гладничък си ми е, ей сегичка изваждам цицката...

Редактирано от desykv на 06.09.04 15:57.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано06.09.04 18:52



Здравейте мами!Незнам как се оправяте-аз просто не мога!Никога моята Маги не е просто будна и да разучава света около себе си.Спи по малко или плаче ту от глад ту от много,много болезнени колики.От вчера и давам по два пъти на ден МИЛУМИЛ 1 вместо кърма,защото се притеснявам за качеството на кърмата за разлика от количеството(на 3часа изцеждам по 150мл).Даже имам замразена във фризера около 5-6литра.Но незнам дали има някой като моя проблем,но аз от както излязох от родилното нямам никакъв апетит-ям по веднъж на ден и то някой път се оказва,че това е само бисквита.Постоянно си мисля за какви ли не яденета,но нищо не може да ме съблазни,а по скоро обратното.А по принцип съм човек,който много ама много обича да си похапва(напр. за цяла бременност наддадох 22кг).От днес обаче започвам насила-ядох на обед кашкавал и салата.Едва ли ще стане по-гъста кърмата от това,но трябва наистина да се отнеса малко по-сериозно.От друга страна ни мъчат ужасни колики-къса ми се сърцето като я гледам как се присвива и се гърчи цялата ,а как пищи въздух не може да си поеме,а аз я люлея ли люлея и немога с нищо да и помогна-90%я оставям да спи по корем,а нощем по корем върху моя корем и така се люлеем.От днес взех да пробвам това БЕБИНОС дано добре да и подейства.До сега давах САБ и чая на ХИП.А колкото до секс-О, БОЖЕ извинетеме но какво беше това???И такива ми ти работи от нас.Чао за сега,че отдавна трябваше да се изцедя и вече са станали на камък гърдите ми,а да не говорим ,че ме и болят.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: sema]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.09.04 18:53



Здрасти!
И ние почти навършихме месец - днес сме на26 дни. И досега - сме качили общо от изписването 460г.. , което по принцип хич не е много, обаче в началото качвахме по 50 грама за 5 дни /а трябва 150-200г/... , а едва последните 6 дни сме качили 220 грама!!! /съвсем прилично!!!/, от което аз изключително много се зарадвах! Значи е сработила системата /това специално за Редроуз, че се притеснява дали й наддава бебето/. Моята Еленка също се роди едра 4100, но първите 2 седмици хич не наддаваше добре. Не зная, аз ли нямах кърма, тя ли не сучеше добре... ама последната седмица на ушите си застанах да направя всичко като хората! Пиех лактогонен чай, цедих се абсолютно винаги от гърдата, с която съм кърмела... Наливах се с течности и явно и кърмата потръгна и бебка се понаучи да суче...
Така че не се отчайвай!
Още се боря с установяването на режима - всеки ден е малък хаос..... Но се надявам и с това да се справим. Решила съм до края на първия месец на бебка да въведем ред във всичко!

Та и при мен като при Сема. Първия месец беше месец на установяване на нещата и свикване с новата ситуация.
Свикване с грижите за бебка. Установяване на реда в къщата - кое, как, кога, кой какво прави....
Свикване с различните видове плач на Еленка, с гадните колики, с неспособността да се уригнем по 1 час... с размислите - гладна ли е още или не...
С много много радости и щастие и възхищение /особено докато кърмя/ какво съвършенство е природата! И как от нищо става нещо! И то какво! И как малкото човече е всъщност цяла Вселена!!!!

А като цяло: кърмя я вече по 6 пъти на ден / в началото я оставях да спи и се получаваха 5 пъти - сега я будя като стане време/
Нощем спи по 7-8 часа без проблеми, та дори сутрин аз я будя да става да папка.
Таткото я къпе. Още не съм се пробвала нито веднъж , ама май ще трябва в скоро време да се престраша.
Разходките са ми най-приятната част - гледаме по 2 на ден да ги правим.
Чат пат - бабата прави сутрешната разходка /не е зле да има баба наоколо /
С раната си от операцията - нула проблеми!!! Всичко е супер и явно имах късмет с лекото секцио... /като слушам патилата на Редроуз..../ - вече направих един туризъм,
а със секса... и с него се отчетохме - верно е че първия път е като "първи" път... Хормони ли са, що ли... сухичка работа.... но поради липсата на лубрикант и нашата изобретателност - заменихме го с ... бебешко олио... свърши работа

Скоро ни чака и първия празник на беборанка - а именно - Погачата.
И накрая за финал, ще се отчетем и със снимковия материал





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.09.04 19:02



Зная че от изкуственото мляко стават силни колики... Все си мисля че ще е по-добре на детенцето с кърмата ти... Каквато и да е тя - все по-дорбе от химията.
Пробвай с капките Саб Симплекс - почти винаги - като ги дам преди кърмене, после няма колики!!! Явно са вълшебни!
А за кърмата ти - чудесно е че имаш толкова много! Възползвай се от това!!!
Аз се боря цял месец да придобия толкова кърма като теб! И да не давам изкуствено мляко.
Относно апетита - и моя никъв го няма - ям само защото трябва - защото трябва бебка да има хубава храница - всъщност напоследък мисля основно за нея и хич не ми пука за мене си. В друг случай щях да се радвам на липсата си на апетит, а сега ям и ям, защото искам да имам хубава кърма.
зная че всеки ден е хубаво да пиеш повече течности, от които да има млечни. Също по 1 яйце на ден. Сиренце и така. Пресни плодове и зеленчуци - всеки ден поне по един вид. С около 500 калории повечко от преди.
Аз мога да кажа че сега ям по-малко отколкото като бях бременна.... Обаче пък гледам всичко да е много качествено /много повече се старая от бременността си насам/... Никакво газирано, никакви газообразуващи... само прясно хубаво месо... пресни плодове и зеленчуци - никакви развалени неща... абе много работи са...
Но , не се отказвай от кърменето!



Тема от Никол78нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.09.04 19:10



Никол 78 няма интернет и ми прати да ви пусна това нейно съобщение :)

Днес имам достъп до Интернет, но не мога да пусна съобщение, дава ми грешка, сега ще опитам с бележка до теб, а ти поздрави останалите, ако я получиш!
Поздрави на малката Елена

Не мога да влизам в Интернет, защото нямаме в района, ако някой има информация за доставчик в Люлин 8, блок 806, нека пише!

Иначе сме добре, не сме много капризни и коликите не ни тормозят много засега, но пием профилактично чайче и капки. За съжаление ми спря кърмата и сме на адаптирано мляко.
Поздрави на всички от мен и малката София



Тема Re: Августинки и августинчета 2004 г.!!! [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано06.09.04 19:51



Абе нещо ми се струваше странно това за водата-нали всички ние сме отгледани по този начин - с вода със захар. Ако беше вярно дали нямаше да е забранено да се дава вода?!?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 1 месец! 2004 [re: Collibri]  
Автор juna (непознат )
Публикувано06.09.04 19:53



И аз до последно мисля да давам кърма,но за всеки случай реших да пробвам да заместя 1-2 кърмения за всеки случай-страх ме е да не ми е гладничка.А колкото до САБ симплекс много е хубаво че при вас вълшебството действа ,защото при нас не ще.Май вече не съм пробвала само да викам АБРА КАДАБРА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.