Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Заспиване вечер - въпроснови  
Автор Almira ()
Публикувано15.09.04 17:57



Преди няколко месеца имах образцово дете - заспива само и спи до сутринта.Кьде му изпуснах края и аз незнам но сега всяка вечер аз или мьжа ми сме принудени да участваме в приспиването на нашето "магаренце"
Ако не стоим при него почват истерични ревове до кьсно (бльскане по вратата и викане на мама и тати)
Значи пробвах няколко пьти ама явно нервите не ни издьржат и все някои склонява да отиде при него.
Сетих се за метод а ла "Бетански" ама незнам дали ще стане все пак е на 2 1/2 години.

Метод "Бетански" (сега Патилански да не се сьрди че я цитирам) се сьстои в тьрпеливо уговаряне на детето да спи само.Общо взето игра на нерви за няколко дни докато започне само да спи.

Как са вашите деца?

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Заспиване вечер - въпроснови [re: Almira]  
Автор Rampelina (мама на Валерий)
Публикувано15.09.04 18:09



Вальо е почти на две години, но не иска да заспи сам. До преди 7-8 месеца си го слагах в леглото и си заспиваше с млекцето. Изведнъж обаче реши, че е много по-приятно мама да те гушка, докато заспиваш и така се приспиваме до сега - на голямото легло, после като заспи си го пренасям в неговото креватче. Понякога се съгласява да си легне в неговото си легълце, но аз или баба му задължително трябва да сме на голямото.
В началото когато това започна пробвах да го оставя да си реве, но така се захласваше горкото, че повръщаше, при което прецених, че няма смисъл да тормозя и него, и себе си. А и в интерес на истината - и на мен ми харесва да си го гушкам и цункам докато заспива. Колко време още ще са такива мъници и ще искат да сме постоянно близо до тях...



Тема Re: Заспиване вечер - въпроснови [re: Almira]  
Автор ina_k (:-)))
Публикувано15.09.04 18:10



Ами аз мисля, че повечето дечица преминават през няколко различни етапа на заспиването вечер. Поне при моите е така. Значи има един момент, в който без никакви уговорки ляга и заспива само. Взима си шише или някаква играчка и си гушка. При малкия това беше на около 1г. и 3м. - 1г и 6 месеца. След това обаче внезапно започна да иска да го приспиваме и дори да лежи на нашето легло, докато се унесе Не знам какво е точно - страх ли го е от нещо, светках, загасях лампи, пусках телевизора, спирах го - не и не. И сега пак продължава, но поне понякога си взима завивките и се гушка при каките. Сестра му имаше същия проблем преди време. Сега си спи сама и на тъмно без никакви грижи. Така че, мисля си, че ще отшуми по някое време.
А защо не пробвате с песничка или приказка, може да се унесе мъничето.



Тема Re: Заспиване вечер - въпроснови [re: ina_k]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано15.09.04 18:19



Здравейте мами! Моя Макс, макар че е по-малък от вашите дечица (другият месец навършва годинка) също заспива така. Значи- баня, обличане, папане и задължително след това на нашето легло Започва едно въргаляне, говорене, смях, но като се има в предвид, че вече страшно много му се спинка- едва гледа. Бута се във възглавниците ни и.....след малко кротва, пее си и заспива. Ние го пренасяме, дори понякога не е заспал напълно и си спинка в леглото. Така е от около 2 месеца, преди това си заспиваше сам в леглото но.........ние нямаме против! Харесва ни да си го гледаме така, докато се пренесе в онзи вълшебен свят на сънищата....



Тема Re: Заспиване вечер - въпроснови [re: Almira]  
Автор Almira ()
Публикувано15.09.04 21:24



Значи много сьм недоволна от себе си. Нито спането ни вьрви нито гьрнето.Знам че не отделям достатьчно време и сьм непостоянна.

Уж второ дете а по трудно ги успявам тези неща.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Заспиване вечер - въпроснови [re: Almira]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано15.09.04 21:47



Митака започна да ни прави такива номера преди 2-3 месеца. Но при нас беше свързано с това, че татито ни не беше постоянно с нас, а само събота и неделя. И, като си дойдеше мъжът ми, Миташки не искаше да заспива без него-пищеше, ако опита да излезе от стаята. Много ме беше яд, но решихме, че можем да му отстъпим. Все пак непрекъснато му говорехме, че е вече голям и че може да заспива сам. Постепенно нещата се нормализираха и сега си заспива сам. Само дето има нов номер-прегръща шишето с млякото и така заспива. Предлагаме му разни играчки, но не ги ще-харесал си е шишето и това е.



Тема Re: Заспиване вечер - въпроснови [re: Almira]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано15.09.04 21:52



Не се ядосвай. Дете с дете не си приличат, поне така съм чувала. Ще се нормализират нещата, няма страшно. И ние сме назад с гърнето, ама не мога да го накарам насила да седи там. По-добре да го изчакам, докато сам стане готов за това, отколкото да мъча детето, пък и себе си. Засега говоря, говоря, ама резултата нещо...



Тема Re: Заспиване вечер - въпроснови [re: Almira]  
Автор Flash_ ()
Публикувано15.09.04 22:31



Ами и според мен е фаза, обикновено около 3-тата годинка повечето деца 'кротват'. Може би е свързано и с проговарянето и комуникацията е на ново ниво тогава. На 2 г и половина вече фантазията им работи здраво - да не би да се страхува от нещо? Можеш ли да разбереш? Все си мисля, че той не е станал 'лош' ей тъй, не е и глезотия, след като допреди месеци е заспивал сам. При Сиси този период започна след навършване на 1 година и продължи много дълго...почти година. И досега понякога се случва да иска да легна при нея - 'да си поговорим' така ме убеждава. И това след като съм и прочела приказки. Ето и сега - допреди 3 минути 3 пъти прочетох за Косе-Босе и излязох мирно от стаята само защото я излъгах, че 'отивам да свърша една работа и веднага се връщам'. На нея обаче така и се спи, че винаги заспива без да ме дочака.

Аз съм за метода на Бетански, пробвай го ...но не много дълго. И пак ти казвам - скоро ще мине тази фаза.
А за гърнето...не иска ли да сяда? Пробвала ли си да го оставяш без памперс през деня?



Тема Re: Заспиване вечер - въпроснови [re: Flash_]  
Автор Almira ()
Публикувано15.09.04 22:41



Дано е фаза, че все ми се спи на работа.
За гьрнето - започнах да го слагам направо на тоалетната и като го сложа си пишка детето.Обаче не казва нищо и ако не го сложа всичко си вьрши в памперса.
Знам че ми трябва 1 седмица може би само с това да се занимавам и ще е ОК ама като нямам време.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Заспиване вечер - въпрос [re: Almira]  
Автор Flash_ ()
Публикувано15.09.04 22:58



Да разбирам, че се опитваш с памперс на дупето да го слагаш на тоалетната. През деня кой ти го гледа? на ясла е предполагам...хм, едва ли ще ти разрешат да го оставиш без памперс там.
Наистина ти трябва малко време - няколко дни до седмица например...да махнете пампа, да сменяте гащи и да си говорите/за Сиси и трябваха 3 дена/. Не си закъсняла фатално де:-)...може пък и така да стане, ама наоколо няма такъв пример, че да го приложа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.