Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За първи ден на ясла!нови  
Автор vanesaa ()
Публикувано13.09.04 17:50



Майчета, днас Ивето беше на ясла за първи ден, влезе съвсем нормално, според мене се беше ошашкала от многото нови хора и въобще не плака, обаче като си я взехме наобяд госпожата каза че много е плакала. Милата цялото и личице беше в сълзи и сополи
Нито е искала да яде, нито да пие вода, няма да ви казвам че в колата до вкъщи беше изпила половин шише. Госпожата каза че имало и по-тежки случаи обаче каза че много е плакала
Тя като ме видя милата и почна да крещи да се смее и да реве едновременно.....милото направо истеряса. Утре пак ще я водя до обяд. Кажете при по-трудните деца колко продължава този преиод на адаптация и има ли вариянт да не свикне хич?



Тема Re: За първи ден на ясла!нови [re: vanesaa]  
Автор snezha ()
Публикувано13.09.04 18:32



Ние днес бяхме за 5-ти ден на ясла, но все още не мога да се похваля с успех. Много плаче, а днес имаше и друго ново дете и плачеха в дует . Аз вече започвам много да се притеснявам, че няма да може да се адаптира, още повече че виждам, че леличките непрекъснато я успокояват и се стремят да я приобщят към игрите и децата. Като че ли с всеки изминал ден става по-зле .
Решила съм обаче да проявя търпение поне месец, пък дано има резултат и дано не се травмира детенцето ми.
Ако искаш виж тази тема за яслата - http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=16&Board=budeshtimaiki&Number=1942193491&page=0&view=collapsed&sb=5&part=3#Post1942208506



Тема Re: За първи ден на ясла!нови [re: snezha]  
Автор vanesaa ()
Публикувано14.09.04 20:50



Благодаря ти за отговора!!
Днес не е плакала толкова много обаче не е искала да яде въобще
абе дано да свикнат бързо малките зайчета, че и ние се побъркваме така




Тема Re: За първи ден на ясла!нови [re: vanesaa]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано15.09.04 16:44



Спокойно моят син днес е за трети път, първия път дори повърнал и ни беше много сърдит вечерта, вчера се беше хранил добре - сипвали му допълнително дори, днес пак е хапнал, и искал още да си играе според мъжа ми. Като отишъл да го вземе и той мрънкал, а пък аз му викам че може да е недоволен но той твърди че си е бил доволен, защото го слушал как викал и се смеел отвън. Но моят син сестра ми го гледа почти 3 месеца и е поотвикнал от нас тоест свикнал е през деня да не сме с него. А сутринта се събуди дойде при мен в кухнята закусихме, след това го сложихме на гърнето, преоблякохме го и той започна да си мушка чашата във чантата и кърпички все едно се приготвя да ходи някъде. Като го облякох и той отиде пред вратата на един стол имаме до шкафчето за обувки и седна там и чака и ми подаде да му сложа каскетчето - голям образ беше и като го заведохме и като го взе лелката и се разплака ама после лесно му минавало казала лелката
ще свикнат ама им необходимо време, та май аз повече от него плача на мен ми е ммого мъчно за детето
хайде пиши как е минало при вас



Тема Re: За първи ден на ясла!нови [re: tinta]  
Автор vanesaa ()
Публикувано16.09.04 00:29



Днес беше третия ден!
Пак е ревала и не е искала да яде
Като отидох да я взема наобяд и като ме видя се разрева, а като я гушнах веднага се ухили и започна да маха за чао на госпожата
Успокояват ме че от другата седмица ще са си вече по групите, защото сега са общо и ще им е по-спокойно. Пък и лелките явно ще имат повече време да се занимават с нея!
Искренно ти завиждам за сина ти! така исках и мойта маймуна да започне да яде там като гледа другите деца ама не би
Ще видим другата седмица какво ще стане!
Айде със здраве



Тема Re: За първи ден на ясла!нови [re: vanesaa]  
Автор Диянa (earthly®)
Публикувано16.09.04 08:46



Много ми е жал като прочета как някое мъниче страда в яслата.
Повечето деца реагират по този начин...
Ще свикне.

Редактирано от Диянa на 16.09.04 09:23.



Тема Re: За първи ден на ясла!нови [re: vanesaa]  
Автор Sasha (минаващ)
Публикувано16.09.04 09:05



Браво на наборчето и то е вече "учениче"!
Не се притеснявай ще свикне! (нали е лесно да се каже, но да се преживеве не е)
Моя син тръгна на ясла от началото на м.Юни (още не бе проходил). Наложи се малко бърза адаптация. І-я ден (беше сряда) до 10 ч., ІІ-я до 12 ч., ІІІ-я до 15 ч. и от новата седмица вече бе до 17,30 ч.
При нас се появи следния проблем: тъй като през м.06 имаме много познати дечица родени тогава ходихме им на І-ви рожден ден и Цеци не искаше да е с тях. Вкопчваше се в мен и не ме изпускаше дори за миг. Като проходи навън се въртеше само около мен, защото свързваше децата с ходенето на ясла и го беше страх да не го оставя.
Но това продължи около месец-два. След това с много говорене сутрин (незная какво разбираше от думите, но явно го оспокояваше) започна да свиква.
Сега леличката го взема той ми казва чао с усмивка.
С времето ще свикни!
За мен най-големия проблем е боледуването.
За тези 3,5 м. изкара два бронхита, отделно постоянно е със сополи.








Тема Re: За първи ден на ясла!нови [re: vanesaa]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.09.04 11:38



Здравейте, днес ни е 4 ден,
той моят син сутрин с голям мерак се приготвя и докато тръгнем стои пред вратата, излизаме тича да стигне до колата и като пристигнем вече е посърнал видимо, аз вече започвам да се мъча заради него и да го целувам непрекъснато и той явно усеща и посърва, сутринтасе разплака, но после сигурно се разсейва, защото аз останах под прозореца и не го чувах след това да се дере, не знам ще видим какво ще ми съобще мъжът ми след около 20 минутки, много се моля да не е плакал и да не се е мъчил, иначе съм сигурна че му харесва, но той явно си мисли че и ние трябва да оставаме с него, защото вчера се е разплакал че мъжът ми не е влязал - той го хванал за ръка и искал да го заведе в стаята, явно е впечатлен от всичките играчки там, имали някаква пързалка и той все на нея си играел казали лелките, извеждали ги навън пак си е играл, той по принцип обича да си играе с дечицата но все пак ги оставяме при непознати и чужди за тях хора. Но все пак най важното е да са здрави с другото ще се справят
хайде след малко ще ви известя какво е станало



Тема Re: За първи ден на ясла! [re: Sasha]  
Автор mishe (нетърпеливка)
Публикувано16.09.04 11:41



Sasha, моят син сега става на десет месеца и го гледа жена, но се чудех дали пролетта да не го пращам на ясла. Притеснявам се за храненето, въпреки че сме много ящни и най-вече за тоалетната. Ние вече сме свикнали да ползваме тоалетната чиния, но тези навици се създават трудно, а се рушат страшно бързо. При вас как е?



Тема Re: За първи ден на ясла!нови [re: tinta]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано16.09.04 12:59



Здравей!
Все пак е много сложно когато трябва да повериш детето си на чужди хора. Но на мен ми се струва че най-опитен и квалифициран е персонала в детските ясли и градини, отколкото на бавачки и прочее.
Валето (на 11 месеца) беше на ясла вьв вторник и утре пак ще ходи.
Тук има адаптационен период за по малките и в началото е желателно да не ходи всеки ден детето.
Всьщност на бебка много и хареса и доста се забавляваше.
Това което ми направи впечатление че малките деца под годинка особено тези на 3 до 5 месеца не плачат така като ги оставят родителите, май че не забелязват толкова разликата.
Но тези които на 2 или 3 годинки отиват за прьв пьт на ясла и преди това никога не са ходили дори за малко страшно преживяват. За някои това е истинка драма и за родителите и за децата и за учителките.
Та нашата педиатьрка ме посьветва около годинката да почна да водя Валето на ясла да посвиква и да общува с повече деца.
Ще видим как ще е занапред но най-спокойни като гледах (а аз постоях около час в яслата) бяха дечицата които отрано са трьгнали на ясла.
Тук по принци жените които имат работа нямат особен избор защото на 10 седмица след раждането трябва да се вьрнат на работното си място. Естествено може да си вземат гледачка , но това е доста скьпо и повечето могат да си позволят ясла.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.