Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано14.09.04 14:00



Ето я и новата тема
Ако имам някои пропуски, моля за извинение, ще се коригирам в последствие.
Целувки на всички сладурани

Вече мама:
01 * 31.08.2004 * kgk * момченце – 1,870кг


**********************

01 * 01.11.2004 * rajceto * София * 29г. * водолей * проектант ел.инсталации * момченце
02 * 02.11.2004 * ура * София * 1974 * неомъжена * момиченце
03 * 03.11.2004 * Princess * втора бременност, дъщеря на 2 год. *
04 * 03.11.2004 * LaraLA * Los Angeles * 25г. * момченце
05 * 04.11.2004 * Holler * София * 25г. * момченце Калоян
06 * 05.11.2004 * shannon * Пловдив * 25г. * омъжена *
07 * 06.11.2004 * terrigal * Варна * 35г. *
08 * 06.11.2004 * Palatina * Англия * 29г. * момченце
09 * 07.11.2004 * Bianka_d * момченце
10 * 07.11.2004 * kasmet4e * момиченце
11 * 07.11.2004 * breeze *
12 * 07.11.2004 * elipo * София * 30г.* водолей* омъжена * втора бременност * син на 13г.
13 * 08.11.2004 * tangeo * Стара Загора / Разград * 37г. * директор на фармацефтична компания * втора бременност * син на 13г. и половина * момиченце
14 * 10.11.2004 * Emili_y *
15 * 13.11.2004 * evpraksia * София * 30г. * водолей * омъжена * момиченце
16 * 15.11.2004 * misha * Пловдив * омъжена * момченце
17 * 16.11.2004 * maiche * София * втора бременност, син Никола * момиченце
18 * 16.11.2004 * The Moon * София/Стара Загора * 27г. * везни * омъжена * счетоводител в инвестиционна фирма *
19 * 19.11.2004 * feather * Канада * 1974 * скорпион *
20 * 20.11.2004 * Aurora * София * 25г. * стрелец * омъжена * упр-л на ф-ма за строителен надзор * момченце
21 * 22.11.2004 * Si Key * София * 20.07.1976 / 28г. * рак * омъжена * икономист * момиченце
снимки:



22 * 22.11.2004 * тинтява * втора бременност *
23 * 23.11.2004 * Exchequer * София * 1976 * неомъжена * момиченце
24 * 23.11.2004 * magi99 * София * 32г. * втора бременност, дъщеря на 5 год. * момченце
25 * 24.11.2004 * nicklesss * Варна * 14.06.1973 * момиченце
26 * 25.11.2004 * Ronya * Пловдив * 27г. * омъжена * близнаци
27 * 25.11.2004 * denisy * София/Пловдив * втора бременност, син Тома на 3 год. * момиченце
28 * 26.11.2004 * Валя * Варна * 29г. * водолей *
29 * 26.11.2004 * evlin * Варна * 29г. * момченце *
30 * 27.11.2004 * mimi 23 * Плевен/ Холандия * 1980 * неомъжена * момиченце
снимки:
31 * 27.11.2004 * peggy *
32 * 30.11.2004 * iva_mar * Варна * 31г. * втора бременност, син на 5 год.* момиченце
33 * 30.11.2004 * Нати * София * 26г. * втора бременност, дъщеря на 5 год. *
34 * 30.11.2004 * Eddy * София * 37г. * момиченце *


Шантав!

Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: Si Key]  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано14.09.04 18:36



Супер, че си пуснала нова тема Si Key!!
Старата беше станала вече много "тежка"
Днес бях на консултация, бебо е супер, ама е заел поза надолу с главата и се е смъкнал в някаква долна граница, каквото и да означава това, не ми стана много ясно. Та по този повод трябваше да се ориентирам вече към болница и лекар за раждане и от другата седмица да започвам да ходя там.
Избрах Св. София, и там още се чудя между двама лекари, аз пуснах тема във форумите, ама нещо не ми отговарят много. Търсих и в архивите, там намерих отзиви само за Д-р Савова, за другия лекар - нищо, та май тя ще е.
Вие как сте?
Няма ли да се видим вече, докато организираме тая среща, аз ще взема да родя. Надявам се да се шегувам .



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: evpraksia]  
Автор The Moon (щастливка)
Публикувано14.09.04 21:58



Здравейте и тук,мили бъдещи майчета
evpraksia,искам да те попитам ти как се насочи към Св.София и към тези лекари за които питаш - в смисъл препратиха те от ЖП-то, от гинеколога/жката ти или? Интересува ме понеже аз съм си решена да си раждам в Стара Загора - просто там се чувствам много по-спокойна /а живот и здраве другото/ите бебче/бебчета/ ще са си тук - в София. И това добре си го мисля - ок, там ще бъде - но все пак искам да имам някакъв "резервен вариант" и за тук - ако бебчо/бебка реши да се появи по-рано /което искрено се надявам да не съава, разбира се/ И така от 2 дни разглеждам мненията тук /и без да обиждам който и да било/ стигнах до извода, че вече майчетата, които са родили в Света София - независимо дали са имали или не познат и "уреден" лекар - са много доволни / за разлика от Майчин дом и някои майчета - от Шейново....понеже съм абсолютен лаик в тия "обществени институции" моля да ме поправите ако греша в нещо / и се насочих към Св.София. А също и за д-р Савова чета само добри неща и мисля ако не тази седмица, то най-късно другата да си пооправя нещата и с вариант тук в София. Интересува ме - трябва да имам препоръка от лекарката си тук или как? Ако знаеш, ще съм ти страшно благодарна А на останалите ноемврийски майчета, също и на нас, леко и безпроблемно съжителстване с бебешоците в коремчетата Извинете ме за дългият пост,но в момента това ми е проблемна област



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: The Moon]  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано14.09.04 23:08



Аз имам допълнителна здравна осигуровка и здравния фонд, в който съм осигурена има договор с тях в Св. София, за това се насочих към тях. А избрах Св. София, защото за там има много добри отзиви.
Не знам дали ти бях полезна. Ако има още нещо питай пак.
Поздрави!!



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: evpraksia]  
Автор The Moon (щастливка)
Публикувано14.09.04 23:23



Благодаря за отговора, evpraksia
Така или иначе ще трябва да говоря с гинеколожката си тук какви са вероятностите за София - предполагам, че ще е добре и тук да има познат лекар /макар,че както се оказва има и майчета които раждат и без "познати " лекари и всичко е ок. Но явно в Св.София са си наистина едни от наи-свестните лекари, така че варианта си остава. На предишната си работа имах всевъзможни подобни осигуровки и договори с болници и лекари в цялата страна и признавам,че беше страшно удобно,но тук не е така....затова пък си има други предимства в работата както и да е Живички и здравички да сме - ние, нашите бебчета и татенцата, разбира се А ти решила ли си начина за раждане и въобще - какво мислите по въпроса за начина на раждане, мили майчета на бъдещи ноемврийски сладурковци и само аз ли още "претеглям" + и - нали съм си Везнички....



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: The Moon]  
Автор tangeo (непознат)
Публикувано15.09.04 09:38



Здравей исках отдавна да поговоря с теб и да те питам при кой лекар в Стара Загора ще бъдеш? Аз също съм от там, но живея в Разград и твърдо съм решила, ако не се случи нещо по-рано да си се прибера и да родя там. Синът ми се роди в Стара Загора и познавам д-р Узунова, тя го изражда (вярно, преди мнооого години:)), но ни е позната и разчитам, че няма да ме остави на произвола. Доколкото разбрах от от гинеколога си тук, мога да родя, в която и болница в България искам, не се избирал лекар, а болница и като ми дадял направление за Стара Загора - няма да имам проблем. Не съм много сигурна дали е точно така, а и не знам кого да питам -ако имаш информация, ще ти бъда благодарна да ми споделиш.
Иначе и моята бебка е добре, само като се преуморя и зачестяват подготвителните контракции, снощи дори пих Папаверин - вие пиете ли нещо и в какви дози?
Пожелавам хубави дни и много късмет на всички.



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: Si Key]  
Автор rajceto (Slun4ice)
Публикувано15.09.04 09:52



he he, 4estito na kgk!!!!!!!
Da ti e jiv i zdrav sina! Izviniavam se za kusnata reakcia, ama az ne sum ot naj-4estite posetiteli na foruma!
Aз говорих с моя доктор (д-р. Дамянов)и той понеже работи в Правителствена болница ми каза 4е само с направление мога да родя там безплатно. Ще трябва да си платя само изследванията преди това. Мен ли4но това ме устройва.
Утре ще ходя на консултация и ще видим колко е пораснал бебо, последния път беше 1.5кг в 30-та седмица преди около месец. Ина4е много рита, направо ме заболява някой път - но това си е приятна болка:-)
Леко бременеене мили дами!

TA TAKIVA MITI RABOTI DE!


Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004 [re: tangeo]  
Автор The Moon (щастливка)
Публикувано15.09.04 10:46



Здравей, tangeo
Аз лично съм много доволна от д-р Николай Христов - той е завеждащ отделение /или не знам там как се казва/ на 2-ят етаж на Майчин дом ,който се намира на Столетов и Руски мисля,че беше. Казвам 2-я етаж понеже миналата година януари месец бях там /премахнаха ми миомен възел/ и за последно доколкото знам 2-ят и 4-ят етаж си бяха с някаква самостоятелност - едното било към Медицинска академия,а другото - не знам къде си ... както и да е - бяха отделно. И като родилно се водеше това, което е на 4-ят етаж и там, както и мисля,че на цялата АГ "шеф" е д-р Агоп Саркисян - признат лекар от години нареди по-хорско мнение - най-добрият. Когато се налагаше да ми правят тази операция миналата година се оставих в неговите ръце - познати на родителите ми ги съветваха да се доверим на него, дори и самите лекари - преди това ме гледаха д-р Качаров и д-р Тодоров/той също е страшно добър - чувала съм само 100% добри отзиви и каквото ти каже,че ще е бебчето и кога ще е приблизително - така и става
/. Та тогава и двамата си говореха докато ме оглеждаха с някакви си уреди, че само "чичо" може да свърши прецизно тази работа" - затова е нашите се насочиха към Саркисян, за което и не съжалявам. Доста се двоумиха и разпитваха дали да е Саркисян или Христов - понеже и за двамата мненията бяха отлични, но като "по-млад и с по-малко опит,макар че човека е към 40-45 годинеш, си натежаха везните в полза на известния Саркисян.На операцията присъстваше и д-р Христов. След като извадиха възелчето, което беше с диаметри 7 на 8 см и докато още бях опиянена някой /мисля,че беше Саркисян ми каза, че са запазили всичко - яйчници и т.н., но еластичността на матката може да е намалена и затова при евентуална бременност, може да се наложи секцио. Всичко си мина ОК, сега се радвам на едно дребосъче в коремчето си , Слава Богу Но след това понеже Христов ми сестори по-заинтересован и по-внимателен продължих да си ходя при него на профилактични прегледи, а сега като съм си бременно бъдещо майче ходя поне по веднъж в Стара Загора на месец да си ме види и той /защото от тази ми лекарка тук по "документи" съм АБСОЛЮТНО НЕДОВОЛНА - по-заспала и отвеяна жена не съм виждала/ но ще я "преживея". А и той е от тоя тип хора, които няма да ти напълни главата с глупости "какво можело да стане, ако това и това" - напротив - успокоява те, че колкото по-малко се ровиш в литератури и проблеми на другите, толкова по-добре за самата теб - единственото за което ме предупреди е,че ако в 5-6 месец ми "придърпа" вляво или вдясно на коремчето е нормално, но ако е по средата да внимавам, да му се обадя и той ще ми каже какво да правя....е слава Богу не съм се оплаквала от нещо подобно....в смисъл е о тоя тип хора, които си те успокояват някак си, обясняват ти кое и как и защо е така...Дори когато тази ми лекарка тук ми даде изследванията или ми назначи лекарства се съветвам по телефонас него и тогава действам Признавам си,че не ми се е налагало да пия кой знае какво де. Ако не тази седмица, то другата със сигурност ще ходя до Стара Загора, за дасе видя и да поговорим вече за раждането - да препоръча начин и все такива неща, така, че тогава ще имам повече информация и ще ти кажа, мила tangeo Значи ако всичко върви добре, нашите бебочета ще са "заралийчета" Може и там да се видим - кой знае. Разпитах и за анестезиолог - този ,който ми беше на операцията беше някакъв страшен сладурко - в смисъл,че ти говори някакви щуротии само и само за да ти отвлече вниманието и наистина успява аз се сещам, че овързана с игли и други глупости се хилих на масата докато ме хване упойката - а то беше точно за 3-4 секунди след като ми я сложи - оказа се, че в Стара Загора имало двама признати добри анестезиолози и този бил единият - Илиян Димитров....за другият не съм питала, понеже ще си искам пак този....Иначе приятелката ми е много доволна от Салджийска - тя е на един частен кабинет на Хр.Ботев със Саркисян и д-р Ина Цонева. За д-р Узунова съм я чувала само като име, но не мога да кажа нищо като информация....сега се сетих,че и майка ми пък е страшно доволна от д-р Бузалов - също й го препоръчаха тогава - преди 6-7 години когато й се наложи оперативна намеса и също не съжалява......въобще "шансът" да попаднеш на много свестни лекари в Стара Загора си е огромен.
За друго не се сещам и за съжаление в момента не знам как са направленията.....утре може би ще отида при тази лекарка тук /която няма все пак да спомена/ поне за това ако може да ми каже нещо ще съм доволна. Стига да разбера нещо, ще го напиша тук.
Иначе ние с бебчо сме си ОК, продължава да ме поритва и някога така силно, че коремчето ми се мърда доста здраво наляво надясно Много му се радваме и когато стане по-големичко и попрестане с тия ритници и юмручета определено ще ми липсват движенията му но това пък ще дначи, че съвсем скоро ще е в пегръдката ми Надявам се да съм била полезна Леко бременеене,майчета и щастлив ден на всички



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004 [re: The Moon]  
Автор tangeo (непознат)
Публикувано15.09.04 11:41



Здравей, благодаря ти за информацията, много си мила. Честно казано, не познавам никакъв друг гинеколог в Стара Загора, но ще помисля, имам и съученичка, чиито термин е на 3.11 и тя ми говори за някаква лекарка -Кирчева ли да беше- не знам, не запомних, но ще проуча още въпроса. Та тази моя съученичка ми каза, сега като се видяхме през август, че родилно продължава да е на 4 етаж - (там си беше и преди 13 години:) и че май било леко мизерно - не знам каква е истината, но в сравнение с тукашните условия (бълхи, стафилококова инфекция, използване на форцепс за раждане - ужассс) всичко би ми се сторило рай. Така, че живот и здраве, ако всичко е наред, мисля 10 дни преди 8.11 да пътувам за СЗ и ако е казал господ да родя там - заралийче:)). Интересното е, че със сина ми стана така- имах високо кръвно и искаха да ме приемат в Медицинска Академия в София (бях студентка, същия ден ходих на изпит) но аз инат - качих се на влака и - на гара Пловдив ми изтекоха водите - така че направо от влака в болницата - за 6 часа се роди момчето ми -да е жив и здрав, беше само 2 050 г, с краката напред, но всичко мина благополучно, благодарение на д-р Узунова и ще 2-ма лекари, чиито имена за съжаление съм забравила - само знам че лекарката беше от патологична бременност. Така че може и сега така да стане - не знам:)). Ще се радвам, ако можем да се видим и нашите бебоци също. Аз смятам, най-много седмица -две да бъда при майка ми и после да дойдат да си ме вземат - и да ми е спокойно в моята си къща:)) Sorry за дългия пост, ще се радвам, ако споделяш каквото научиш утре и по-нататък аз също ще го правя.
Много усмивки за всички бебоци



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004 [re: Si Key]  
Автор Exchequer (непознат )
Публикувано15.09.04 12:37



Здравейте момичета,
като ви чета, направо се плаша... времето като че ли наближава, но аз не си давам сметка за това. Все си казвам, че е твърде рано да си избирам болница, лекар... Аз дори все още не знам дали предпочитам нормално или секцио. Като че ли нормално с епидурална най ми допада като вариант, но все още се колебая. Въобще не бързам да дойде Големия момент, направо ако може да се отлага с времето....
Моето бебче имам чувството, че е прекалено спокойно. Много рядко рита или се мести, никога не ми е причинявало болка. Дано да ми е такова послушничко и когато се роди Иначе аз дебелея постоянно Вече съм с 15 кг отгоре. Май съм една от най-дебилите сред вас. А казват, че последните месеци се качват най-много килца На мен определено вече доста ми тежат, чувствам се тромава.
Това е засега от мен
Пожелавам ви леки последни месеци и много усмивки-))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.