Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: Si Key]  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано06.10.04 18:57



Да, и на мен все ми разправят за момче хората около мене, имам една приятелка, която досега не била бъркала пол според нея и се изкара по-голям специалист от видеозона, ама видеозона си казва: момиче, така че не им вярвай на тия приказки наоколо.



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: Aurora]  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано06.10.04 18:59



Благодаря ти за изчерпателната информация!!



Тема Re: Нов списък!нови [re: Si Key]  
Автор mimi23 (nova mama)
Публикувано06.10.04 22:34



Здравейте на всички
Първо честито на всички,които вече си имат бебоци-да са живи и здрави и да ви носят много радост.Надявам се,че и вие сте добре и се възстановявате,пожелавам ви всичко най най хубаво!!!
Дълго не съм писала,нямах почти никакво време покрай нервите с документите ми и заминаването при таткто в Холандия.Е,да се похвалля-вече сме си вкъщи /аз и голямото коремче/,при татко и се наслаждаваме на оставащото време заедно-както трябва да бъде.Скоро ще започнем да аранжираме бебешката стая,ще купуваме и това което още не сме купили.
Всичко при мен е наред,мога да се похваля,че не съм имала никакви прблеми пътувах и в самолета без проблеми,движа се много /но и доста наддадох/...чувствам се много добре.Бебо рита много,на видезона всичко е наред,сърчицето също.Тати ще идва с мен в родилното,което ме радва,защото не съм в България и ще ми е притеснено.Надявам се до края всичко да е наред като до сега.Пожелавам ви го и на вас
Поздрави!!!



Тема Re: И аз да се похвалянови [re: Aurora]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано06.10.04 22:48



Не си давай толкоз зор. И без друго в предродилна/родилна зала е кофти да се влачат големи дисаги (всъщност не знам дали е разрешено изобщо), а след това таткото ще може да ти донесе всичко останало, включително неща, които си забравила.
Като за начало гледай да имаш: документи, джапанки, тоалетни принадлежности, телефон, нещо за четене, самобръсначка (не знам искат ли във Втора градска).
Всичко останало може и после...



Тема Re: И аз да се похвалянови [re: maiche]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано06.10.04 23:02



добре, че ми казваш :)
аз съм набутала сума ти неща - гледам тука два списъка и само добавям по нещо в тоя сак. никога не съм лежала в болница и май шубето ми идва в повече.
твоето първо раждане нормално ли беше? сложиха ли ти упойка? много се чудя дали да си искам упойка и това е, не мога да реша, а малко време остана...



Тема Re: И аз да се похвалянови [re: Aurora]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано07.10.04 10:14



Ох, и аз бях така първия път. Като се потвърди, че ще раждам, мъжът ми домъкна от колата предварително приготвения огромен сак. Само че в приемния кабинет като го видяха и директно казаха, че с него не може да се кача в предродилна, тъй че да вадя най-важното. Да видиш тогава суматоха, а пък и откъде да знам кое е най-важното...... Неприятна история.....
Сега багажът ми за самото раждане се побира горе-долу в дамската ми чанта. След това имам една неголяма раничка за непосредствено след раждането (първите няколко часа). Всички по-едри неща са приготвени, но ще ми ги носи мъжът ми в последствие и при необходимост - визирам папмерси, тампони за кърма, помпа и прочее. Така хем ще разбера напр. отворен ли трябва да е пакета памперси, хем няма да трупам излишни работи (помпата примерно може изобщо да не потрябва в болницата).
Моето първо раждане тръгна съвсем нормално, но завърши доста зле и се наложи да ми бият пълна упойка. Това е причината сега да мисля за секцио, понеже според тогавашните ми доктори, имало не малък шанс историята да се повтори.... В този смисъл това е плюс на епидуралната, че ако я имаш си раждаш с нея, каквото и да стане, и поне няма да си проспиш раждането. Иначе аз лично не съм особен привърженик на упойките (тогава не бях и още не съм). Ако ме питаш, поне не си я искай предварително, а като видиш какво е, тогава реши. Може пък да родиш за 2 час от първата контракция

ПП Отговарям ти тук, да не разводняваме другата тема за Втора градска. Иначе ги следя и двете.



Тема Re: И аз да се похвалянови [re: maiche]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано07.10.04 10:22



благодаря за инфото! :) за епидуралната сигурно така ще направя :)
а тампони за кърма откъде се купуват?
и щях да питам - четох някъде в списъците, че е хубаво зърната на гърдите да започнат да се мажат с Germastan още в началото на 9-ти месец. аз ще питам и доктора, но ще ходя при него след 2 седмици...ти смяташ ли да го правиш?



Тема Re: пореден отчет :)нови [re: evpraksia]  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано07.10.04 11:19



Този вторник не ходих, защото пак съм на работа, но следващия ще ида. Ако ходиш и ти тогава, тъкмо ще бъдем заедно Иначе от ноемврийките, поне тези, които аз познавам, май само Мери ходи (от форума в БГ-Мамма). Та и тогава може да се разберем и за курса в Св. София

Шантав!

Тема Re: И аз да се похвалянови [re: Aurora]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано07.10.04 14:01



Извинявай, имах предвид т.нар. подложки за сутиен, аз понякога им викам "тампони за кърма", щото те дефакто това правят - събират течаща кърма Продават се в аптеките. Преди имаше на Чико и на Авент и вършеха що годе еднаква работа, а и като пари май бяха еднакви. Сега не мисля да купувам още - мъжът ми ще ми донесе, ако потрябват.
За Гармастана, подобно на епидуралната, аз лично не съм привърженик. Както и на даването/третирането с излишни химии като цяло.
По принцип, каквото и да правиш, обикновено стават болезнени зърната в началото на кърменето (за кърменето съм чела доста, пък и около година кърмих Ники). Неприятно е, но отминава сравнително бързо, дори и нищо да не правиш, стига, разбира се, бебето да суче правилно. Преди са препоръчвали като подготовка обтриване с кърпа, облъчване с кварцова лампа и какви ли не подобни.... Кой знае и Гармастана кога ще го отрекат.... Категорично не смятам да го правя.



Тема Re: Мами от Варна-КЪДЕ СТЕ?нови [re: kasmet4e]  
Автор iva_mar (непознат )
Публикувано09.10.04 09:49



Как сте мами,растат ли коремчетата.Вече някои от нас си имат слънчица и са щастливи,нека да растат живи и здрави и да ги радват много.
Мами от Варна къде се изгубихте-Валя,terrigal,nicklesss/с теб сме родени почти по едно и също време-12.06.1973 г./,evlin.Ако искате можем да се видим,на мен ще ми бъде много приятно.
Леко бременеене и пишете как сте.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.