Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:42 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Не знам какво да правя!нови  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 11:59



Този мой син(2г. и 8м) не спира да боледува.
Тъкмо свърши кошмара с повръщането(цели 2 години) и ето,че започна всеки месец да изкарва по 1 ангина.Не ми се иска даже да ги броя...май са вече 7 или 8. Боледуваше докато го гледаше баба му,сега на яслите вече четвърти месец ходи, а изкара 3 или 4.Преди три седмици свършихме поредния антибиотик,а вече е пак със кошмарната кашлица по цяла нощ.Пак започнаха безсънните нощи.
Не разбирам какво му е на това дете...защо прихваща от всеки който кихне до него...докога!!!
Не знам какво още да очаквам...тия кашлици са толкова коварни...докато се усетиш и отива на пневмония или бронхит.
Много съжалявам,че само се оплаквам,но така или иначе вече никой не може да ми помогне...дори няма да го водя на педиатърката...следващия антибиотик и аз мога да си го изпиша.Бабините лекове не помагат,хомеопатия не помага....
Някой ако е патил като нас да помага!



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано14.09.04 12:26



Милиан, аз бях такава като малка - нищо не помагаше, нито при баба, нито на градина. Влачех си се така докато на 5 години най-после ми извадиха 3-тата сливица и разбрах какво е да дишаш през носа , до тогава само през устата! И до сега съжалявам, че не ми ги извадиха всичките. На 30 години съм, а все още през 3-4 години изкарвам по някоя гнойна ангина! С времето, обаче се оправят нещата или поне ще става по-добре!. Целуни малкото съкровище!



Тема Re:нови [re: Milian]  
Автор Adelle (и Бобе Буболече)
Публикувано14.09.04 12:31



И аз бях същия случай като малка - до 5 годишна възраст. После смених климата - изпратиха ме да живея при баба в Бургас - и ми мина.

Вие на море водите ли го?

Да нацелуваш детенце!



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор ina_k (:-)))
Публикувано14.09.04 12:31



Милиан, не се отчайвай! Защо мислиш, че никой не може да ти помогне? И защо да не се оплакваш? Нали затова са клубовете. Понякога се хвалим, друг път се оплакваме и търсим помощ и утеха. Тук има майки, които със сигурност няма да останат безучастни, и ще те посъветват нещо.
Доколкото разбирам от постинга ти, детето е имало проблеми и преди и то сериозни. А кой го наблюдава и запознат ли е със състоянието му до момента. Ако педиатърката ти следи развитието на детето съвестно, би трябвало да има представа от проблема и да те насочи към съответните специалисти. Не се отказвай. Настоявай да ти окаже съдействие! Нали затова им поверяваме децата си и очакваме помощ от тях.
За самолечението - може би на всички ни идва в един момент да теглим една на лекарите и да се погрижим за детето, както ние си знаем. Но каква е гаранцията, че ще изберем най-доброто?!
Ти си майка, имаш интуиция, знаеш кое е най-добре за него в момента.
Горе главата и просто не се отказвай!
Желая ви бързо преодоляване на проблема и много положителни емоции!
А на теб специално много кураж и сили!



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано14.09.04 12:36



Може би боледува толкова често, защото му е разбита имунната система от толкова антибиотици.
Защо не пробвате с някакви имуностимулатори?
Нашата лекарка ни препоръча нектар от Алое Вера и праскови
Ето виж това:



Ралица, 20.Х.02г.

Тема Re: Не знам какво да правя! [re: Milian]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано14.09.04 13:48



скоро една позната ми разказваше как неините внучета боледували дълго време през седмица едва ли не, и след като тяхната педиатърка им изписала хрущял от акула(американски) така се засилила имунната им система ,че забравили какво е болест от години насам.
защо не разпиташ за това или не пробваш нещо друго имунноукрепващо или пък да намериш друг доктор хомеопат(явно не си случила на хомеопата)Не може да не се оправите,стискам ви палци.



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Иpeтo]  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 13:57



За третата сливица сме го обсъждали с педиатърката,но иска да е напълно здрав за да му пусне не знам какви си изследвания,а той от 4 месеца не спира да подсмърча и да кашля....повече или по-малко.Ако е сливица,махам му я и да се свърши кошмара.А той е точно така..диша почти винаги през устата



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор dara (osobena)
Публикувано14.09.04 14:15



Като каза за гнойната ангина през месец и аз за третата сливица си помислих. Моята дъщеря беше нещо подобно, докато не извадихме третата сливица. Но наистина, за да се извърши операцията трябва детето да е напълно здраво. А защо не му даваш някакви имуностимулатори? Обикновено при такива деца това задължително се препоръчва. Помага, а и може да се закрепи детето, за да се махне сливицата (ако е от това, де).

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re:нови [re: Adelle]  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 14:44



Точно на морето започнахме поредния антибиотик(след 40 градуса Т).Иначе живеем в Родопите,но и чистия въздух тук явно не му помага особено.
Ох,и аз не знам вече...



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: dara]  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 14:54



Точно имунната система му е най-слабата страна на това дете....не близва плодове,отказва мед, и тия ечемици които му излизат през месец показват,че е със крайно слаб имунитет.Вече не знам колко шишета витамини и ехинацеи сме изпили.Вече се боя да му купувам следващо шише....струва ми се,че това изкуствено укрепване на имунитета ще му навреди по някакъв начин...знам ли и аз.Толкова разчитах на това море,а още с връщането в яслите ми направи следващата ангина.
Ох,колко е нетипично за мен да се предам,но в този случай наистина се чувствам притисната до стената...категорична съм,че засега няма да почвам пак антибиотик,а другите методи просто не му помагат.
А и с тия болнични докога ли ще ме търпят шефовете...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.