Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Не знам какво да правя!  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 11:59



Този мой син(2г. и 8м) не спира да боледува.
Тъкмо свърши кошмара с повръщането(цели 2 години) и ето,че започна всеки месец да изкарва по 1 ангина.Не ми се иска даже да ги броя...май са вече 7 или 8. Боледуваше докато го гледаше баба му,сега на яслите вече четвърти месец ходи, а изкара 3 или 4.Преди три седмици свършихме поредния антибиотик,а вече е пак със кошмарната кашлица по цяла нощ.Пак започнаха безсънните нощи.
Не разбирам какво му е на това дете...защо прихваща от всеки който кихне до него...докога!!!
Не знам какво още да очаквам...тия кашлици са толкова коварни...докато се усетиш и отива на пневмония или бронхит.
Много съжалявам,че само се оплаквам,но така или иначе вече никой не може да ми помогне...дори няма да го водя на педиатърката...следващия антибиотик и аз мога да си го изпиша.Бабините лекове не помагат,хомеопатия не помага....
Някой ако е патил като нас да помага!



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано14.09.04 12:26



Милиан, аз бях такава като малка - нищо не помагаше, нито при баба, нито на градина. Влачех си се така докато на 5 години най-после ми извадиха 3-тата сливица и разбрах какво е да дишаш през носа , до тогава само през устата! И до сега съжалявам, че не ми ги извадиха всичките. На 30 години съм, а все още през 3-4 години изкарвам по някоя гнойна ангина! С времето, обаче се оправят нещата или поне ще става по-добре!. Целуни малкото съкровище!



Тема Re:нови [re: Milian]  
Автор Adelle (и Бобе Буболече)
Публикувано14.09.04 12:31



И аз бях същия случай като малка - до 5 годишна възраст. После смених климата - изпратиха ме да живея при баба в Бургас - и ми мина.

Вие на море водите ли го?

Да нацелуваш детенце!



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор ina_k (:-)))
Публикувано14.09.04 12:31



Милиан, не се отчайвай! Защо мислиш, че никой не може да ти помогне? И защо да не се оплакваш? Нали затова са клубовете. Понякога се хвалим, друг път се оплакваме и търсим помощ и утеха. Тук има майки, които със сигурност няма да останат безучастни, и ще те посъветват нещо.
Доколкото разбирам от постинга ти, детето е имало проблеми и преди и то сериозни. А кой го наблюдава и запознат ли е със състоянието му до момента. Ако педиатърката ти следи развитието на детето съвестно, би трябвало да има представа от проблема и да те насочи към съответните специалисти. Не се отказвай. Настоявай да ти окаже съдействие! Нали затова им поверяваме децата си и очакваме помощ от тях.
За самолечението - може би на всички ни идва в един момент да теглим една на лекарите и да се погрижим за детето, както ние си знаем. Но каква е гаранцията, че ще изберем най-доброто?!
Ти си майка, имаш интуиция, знаеш кое е най-добре за него в момента.
Горе главата и просто не се отказвай!
Желая ви бързо преодоляване на проблема и много положителни емоции!
А на теб специално много кураж и сили!



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано14.09.04 12:36



Може би боледува толкова често, защото му е разбита имунната система от толкова антибиотици.
Защо не пробвате с някакви имуностимулатори?
Нашата лекарка ни препоръча нектар от Алое Вера и праскови
Ето виж това:



Ралица, 20.Х.02г.

Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано14.09.04 13:48



скоро една позната ми разказваше как неините внучета боледували дълго време през седмица едва ли не, и след като тяхната педиатърка им изписала хрущял от акула(американски) така се засилила имунната им система ,че забравили какво е болест от години насам.
защо не разпиташ за това или не пробваш нещо друго имунноукрепващо или пък да намериш друг доктор хомеопат(явно не си случила на хомеопата)Не може да не се оправите,стискам ви палци.



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Иpeтo]  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 13:57



За третата сливица сме го обсъждали с педиатърката,но иска да е напълно здрав за да му пусне не знам какви си изследвания,а той от 4 месеца не спира да подсмърча и да кашля....повече или по-малко.Ако е сливица,махам му я и да се свърши кошмара.А той е точно така..диша почти винаги през устата



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор dara (osobena)
Публикувано14.09.04 14:15



Като каза за гнойната ангина през месец и аз за третата сливица си помислих. Моята дъщеря беше нещо подобно, докато не извадихме третата сливица. Но наистина, за да се извърши операцията трябва детето да е напълно здраво. А защо не му даваш някакви имуностимулатори? Обикновено при такива деца това задължително се препоръчва. Помага, а и може да се закрепи детето, за да се махне сливицата (ако е от това, де).

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re:нови [re: Adelle]  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 14:44



Точно на морето започнахме поредния антибиотик(след 40 градуса Т).Иначе живеем в Родопите,но и чистия въздух тук явно не му помага особено.
Ох,и аз не знам вече...



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: dara]  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 14:54



Точно имунната система му е най-слабата страна на това дете....не близва плодове,отказва мед, и тия ечемици които му излизат през месец показват,че е със крайно слаб имунитет.Вече не знам колко шишета витамини и ехинацеи сме изпили.Вече се боя да му купувам следващо шише....струва ми се,че това изкуствено укрепване на имунитета ще му навреди по някакъв начин...знам ли и аз.Толкова разчитах на това море,а още с връщането в яслите ми направи следващата ангина.
Ох,колко е нетипично за мен да се предам,но в този случай наистина се чувствам притисната до стената...категорична съм,че засега няма да почвам пак антибиотик,а другите методи просто не му помагат.
А и с тия болнични докога ли ще ме търпят шефовете...



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано14.09.04 14:54



Най-добре приожи хомеопатия. В клуб Хомеоматия има информация.



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: ina_k]  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 14:58



Ина,благодаря!
Опитвам да се държа,но усещането че не можеш нищо да направиш за детето си е адски смазващо....
Как беше приказката..."майка да имаш,майка да не си".Никак не било лесно да си майка...



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: honey13]  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 15:10



Мислиш ли,че помага...една колежка ми го предлагаше.Скъп е и не съм сигурна ,че ще има ефект.Ако е гарантирано ще взема повече бутилки....ти доволна ли си.



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано14.09.04 16:03



Поръчала съм го и до ден-два го почваме. Лични впечатления все още нямам, но и дистрибуторът, и лекарката на Ралица са единодушни, че е по-добър от продуктите на Аквасорс, рибомунил (така ли се казваше?) и другите имуностимулатори.
Отделно, превантивно, всяка седмица й давам по 1 доза осцилококцинум, и миналата зима почти не е боледувала (да чукам на дърво). Също и като усетя, че започва да се разболява, веднага й давам 1 доза.
Обаче тия дни тръгва на ясла и мен лека-полека започва да ме обзема паниката. Доста поразпитах и се спрях на този продукт. Нямам представа, обаче, дали госпойцата ще го одобри - хич не е по сиропите.
Не знам защо цените в нета са толкова завишени. На мен ми го продават ~ 35лв. за литър. Доколкото разбрах, 1 шише стига 2 месеца.

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор Almira ()
Публикувано14.09.04 16:34



Плодовете са много важни за едно дете.Ако не иска пробваи на сокче, или в краен случаи купуваи само плодове които тои харесва.Всички тези имуно стимулатори не могат да заменят пресни плодове а и с тях трябва да се внимава.Енхинаишата не се дава непрекьснато нали знаеш?

Знам че разни ядки са сьщо много полезни.Може да му забьркаш малко орехи с мед и ако трябва насила му даваш по 1 -2 льжички на ден.

При вас поне болнични дават за децата, а тук аз трябва са се правя на болна или да взимам ваканциони дни

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: honey13]  
Автор Milian ()
Публикувано14.09.04 17:00



Ако имаш възможност не я давай още.Много боледуват там.....
Цената на нектара е толкова..35лв.,но не знам за колко време.Мислиш ли,че е наистина за 2 месеца...не се ли разваля,дори и в хладилник.Но както и да е,стига да има ефект,дори и за седмица да е,май ще го поръчам и аз.....дано не са поредните шарлатани.



Тема С възрастта се поизрастванови [re: Milian]  
Автор bib.bib ()
Публикувано14.09.04 23:21



Присъединявам се към момичетата, които те посъватваха да прегледате третата сливица. Синът ми не боледуваше чак както пишеш за вас, но след като извадихме третата сливица е доста по-добре.

За твое успокоение с напредване на възрастта също боледуват по-малко. Ще видиш, че когато станете на 5 на практика ще си забравила сегашните проблеми



Тема Много добре разбирам!нови [re: Milian]  
Автор vimares (минаваща)
Публикувано15.09.04 01:12



Аз съм в същата ситуация със сина ми (2г.6м.) и дъщеря ми (4г.9м.)
Не помага нито море, нито лекарства... Миналата зима давах бронховаксом, ехинацея, рибено масло, прополис, витамини и какви ли не глупости....
Синът ми изкара 12-тина отита за 7-8 месеца, дъщеря ми достойно количество ангини... Изпиха си антибиотиците за години напред...Сега се колебая дали да не ги ваксинирам...
По отношение на 3-та сливица имай предвид, че рядко я вадят преди 3-4 г. възраст, защото не била капсулована и израства отново. На дъщеря ми я извадих скоро, но и със сина ми бях стигнала почти дотам, въпреки малката възраст. Това, че диша през носа, може да е и от хремата.
Не помогнах особено...
Пожелавам тази зима да е коренно различна. Казват, че се израствало...



Тема Re: Много добре разбирам!нови [re: vimares]  
Автор Milian ()
Публикувано15.09.04 11:42



"Не помогнах особено... "
Напротив...всички майки,които се отзовавате-помагате.Достатъчно ми е,че има майки които разбират за какво точно става дума,а не ме обвиняват че не го обличам достатъчно(и едва ли не за това е все болен), и не ме съветвате да му давам следващия антибиотик.
Тия баби виждат единствено спасението в антибиотиците и навличането.
Нямам сили да обяснявам вече ,че проблема му е в имунитета и че инфекциите са вирусни,дори и да му облека ескимоса....уморих се да се чувствам виновна,за това че съм го дала на ясли,че не му слагам шал и ръкавици лятото,че се опитвам да го калявам въпреки всички и всичко.
Дано по-бързо ги израсте тия болести.
Благодаря ви за кой ли път,момичета!!!за това че ви има.



Тема Re: Много добре разбирам!нови [re: Milian]  
Автор Grami ()
Публикувано15.09.04 11:52



Миличка Milian, Не се обвинявай така......никва вина нямаш, гледай си детето както чувстваш че е правилно!

Стискам Ви палци, ще го израстете това!!!!

Хубаво есен и целувки



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано15.09.04 14:24



предполагам другите майчета вече са го казали, не боледува "прекалено" често - за дете под 4 години 12 боледувания на година(т.е по едно на месец) са нормални.

Знам че не звучи нормално.....
Моя малкия син е с астма..та представи си всеки емсец ситуацията + пристъпите .... будила съм се нощем в ужас, че съм спряла да го чувам как хърка и кашля.... толквоа "перманентно" му беше състоянието....
Израства се, затова спокойно.
А аз не давам антибиотици, дори и за бронхитите и пневмониите. Ако не е доказана бактериална инфекция, нищо не давам.(това с посявка го правят)
Само бронходилаторите , ама това е заради астмата, да не се запуват дихателните пътища прекалено много.
Между другото, съм забелязала, че на деца които много кашлят и без астма им дават бронходилатори, като, че ли те успокояват отхрачването. Не го препоръчвам, ама можеш да попиташ лекарката за малко вентолин примерно.

и накрая, но не на последно място РЕЛАКС! не сте болни постоянно, ами детенцето ти е в този цикъл .... приеми го като колики... каквото и да правиш, доакто не стане на определана възраст, няма да му мине. Ако ще и с пилешко мляко да го поиш



Тема Re: Много добре разбирам!нови [re: Milian]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.09.04 14:59



Ето ти тук малко за закаляването, може да ти свърши работа


Закаляване
Д-р Виктория Доровска
Закаляването е процес, при който детето се поставя в такива условия на външната среда (по време на неговото бодърстване и сън), с цел да се увеличи устойчивостта на организмът му към резки промени на температурата, влагата, вятъра и слънце. В случай, че отглеждаме детето в идеална външна среда и то привикне към нея, дори и най-малката промяна на факторите (понижение на температурата, влажността или др.) ще се отразят неблагоприятно върху здравето му. Това съвсем не означава, че трябва да отглеждаме детето на тъмно, влажно и студено място.
Закаляването е подчинено на принципи, които трябва да се спазват стриктно, за да може всички наши усилия в тази посока да доведат до желаната крайна цел. То се извършва с помощта на основните фактори на външната среда – въздух, вода и слънце. За успешното закаляване трябва да включим въздействието на тези фактори върху детето последователно, силата на тяхното въздействие е необходимо да се увеличава постепенно и веднъж вече започнато закаляването би трябвало да е системно (всеки ден тези фактори да въздействат). Всичко това би следвало да бъде съобразено с индивидуалните особености и темперамент на Вашето дете.
Общи условия на закаляване
• Към тях спадат условията на средата, в която детето живее. Тя трябва да осигурява спокоен сън и бодърстване. Детето би трябвало да се чувства комфортно – да не се поти или трепери.
• Температурата на стаята е оптимална, когато е около 23 - 24 градуса, като колебанията, които детето може без проблем да понесе са в рамките на 2 - 3 градуса. По време на сън стайната температура би трябвало да е около 18 – 20 градуса. Имайте предвид, че момчетата са по-капризни към по-високата стайна температура. Те се чувстват по-добре и по-спокойни при малко по-ниски температура, в сравнение с момичетата. Това важи особено по време на сън. По-ниската температура по време на сън Ви гарантира спокойствие на Вас и детето – то не се върти, не плаче, а се е сгушило под завивката и спи спокойно и сладко.
• Важна е и влажността на въздуха, чиято оптимална стойност е около 40 – 60 %. Високата влажност или обратно сухия въздух обикновено мъчат детето.
• Важно за закаляването на детето и наличието на свеж въздух. Това налага всекидневно, често проветряване на помещението, в което се намира детето.
Разходките сред природата също осигуряват чист въздух. След раждането на бебето и прибирането вкъщи най-често задаваният въпрос е:
КОГА МОЖЕ ДА СЕ ИЗВЕДЕ БЕБЕТО НА РАЗХОДКА?
Това е възможно след 15 ден, като обаче се има предвид, че температурата не трябва да е по-ниска от 12 и не по-висока от 25 градуса. За да е подготвено бебето за това изпитание е необходимо майката 3 – 4 дни преди това да го оставя на отворен прозорец (първо за около 3 – 4 минути, като постепенно се стигне до 10 – 15 минути).
През лятото престоят навън първоначално може да е около 1 – 1,5 часа до 6 месечна възраст на бебето, като след това може да достигне и до 3 – 4 часа.
През зимата този престой е възможен при температура над 12 градуса за около 30 минути за бебета до 6 месечна възраст, а за тези от 6 до 12 месеца престоят може да е за около 2 часа при температура не по-ниска от 5 градуса.
Закаляване с въздух – това са т.нар. въздушни бани. Те се правят, като детето постепенно се съблича в стаята в продължение на няколко дни, докато остане голо, но с чорапки на краката. Тези процедури могат да започнат от 3 месечна възраст на бебето. Първоначално по няколко минути, постепенно се увеличава с около 5 минути на всеки 5 дни, докато се стигне до 15 – 30 минути на ден. Температурата на стаята при провеждане на въздушните бани би трябвало да е около 23 градуса за бебета от 3 до 6 месечна възраст и около 22 градуса от 6 до 12 месеца на детето. През лятото тези бани могат да се правят навън под “шарена” сянка, но задължително на завет.
Закаляване с вода – това става чрез обтриване с мокра кърпа и обливане с вода. Може да започне след 3 месечна възраст на бебето. Обтриването става от коляното надолу като в началото температурата на водата е 36 градуса. Постепенно, през 5 – 6 дни температурата се понижава с 1 градус, докато се стигне до 26 градуса. Обливането на крачетата с вода може да започне след 6 месечна възраст, след като вече правено обтриване. Отново всичко трябва да е постепенно - температурата на водата в началото е 36 градуса и впоследствие се намалява до 28 градуса. Тези процедури се правят вечер, преди сън. След навършване на едногодишна възраст могат да се правят обливания с вода на цялото тяло.
Закаляване чрез слънце – слънчевите бани се правят през лятото след навършване на 3 месечна възраст. Температурата на въздуха трябва да е около 25 – 26 градуса. На слънце са излагат само ръцете и краката на бебето, главата задължително трябва да е на сянка. Предварително би трябвало да се нанесе крем със защитен фактор от UV- лъчите. Тук също би трябвало да се спазва принципа за последователността – първоначално престоят трябва да е около 1 минута, като през няколко дни се увеличава до 15 минути.
Времето, подходящо за слънчеви бани е до 10 – 10,30 часа и след 17 часа поради яркостта на слънчевите лъчи.
При температура около 25 градуса през лятото бихте могли да оставите бебето да спи навън, но това трябва да става на сянка и задължително на завет. При навършване на 6 месечна възраст бебето, което вече е свикнало с престоя на слънце, може да прави цялостни слънчеви бани. Постепенно се правят правят гръбно и коремно до около 5 – 7 минути задължително с нанесен предпазен слънчев крем. За бебета от 3 до 6 месечна възраст са около 10, а от 6 до 12 месеца – около 20.
Освен всичко това под действие на слънчевите лъчи в кожата на бебето се образува и витамин D, което е важно за профилактиката на рахита. Главата по време на тези бани задължително трябва да е на сянка!
Важен при закаляването е и начинът, по който ще обличаме детето. Трябва да не забравяме, че на бебето се чувства добре и комфортно, така облечено, че да не му нито прекалено топло, нито прекалено студено. Многото дрехи не могат да предпазят детето от настинка, а напротив – изпотяването в този случай е по-неблагоприятно за здравето му. Бихте могли да го обличате както правите това за себе си, като имате предвид, че на бебето му е много по-студено от колкото на Вас, затова е добре да предвидите с една дреха повече от Вашата, когато е студено.
Закаляването дава на детето здраве. То го прави по-издръжливо и достатъчно устойчиво на неблагоприятното въздействие на околната среда. Би трябвало да се има предвид, че само по себе си всяко дете е уникално, има индивидуални особености и закаляването в дадени случаи се подчинява на особени правила. Тогава е необходимо да се посъветвате с Вашия лекар и заедно да подходите към закаляването на детето.

© 2003 Български Бебе Център


Още нещо ми хрумна - можете да сложите овлажнител и да капвате по 2-3 капки евкалиптово масло вечер, за да спи по-спокойно.

Ралица, 20.Х.02г.

Редактирано от honey13 на 15.09.04 15:00.



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: honey13]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано16.09.04 12:25



Днес й дадох първата лъжица сироп. Има далечен вкус на праскови, някакви парченца, за които твърдят, че е чисто Алое Вера, но като цяло има вкус на машинно масло Ралица все пак го изпиОт това се притеснявах най-много, че няма да го иска.

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: [desi]]  
Автор Milian ()
Публикувано16.09.04 15:42



Не знам как точно да го кажа,но това с коликите въобще не ми беше минавало през ума.А ситуацията е точно такава....каквото и да направя,облечен необлечен-разболява се.И да му давам,и да не му давам имуностимулатори-разболява се.Със сиропи и без сиропи -кашля зверски.А при коликите си беше същото-нищо не помагаше,просто си спряха от само себе си.
Това с израстването звучи обнадеждаващо,дано имам само търпението и нервите.Напоследък съм забравила какво е да е без сополите,без кашлицата...
И тия астми.....има ли разлика от обикновената кашлица....възможно ли е да се превърне в астма това перманентно кашляне....тук вкъщи ми пускат и такива мухи.



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.09.04 17:36



Няма да типомогна особено, но моята бпатовчедка беше на същия хал, леля ми е гледаше вкъщи и между антибиотиците имаше почивка от най много 5-6 дена и наново то детето просто беше измъчено
има нещо вярно с това за израстването не знам при тях как стана дали беше въпрос на израстване или резултат от това че я водиха при някаква лекарка в Берковица билкарка по скоро, направила някакъв разтвор и и мажела гърлого всеки ден по 2 пъти май ни казваха, и някакви процедури в носа
стояха там 10 дена и като си дойдоха им бяха дали в едно бурканче да продължават с мазането в домашни условия от тогава не е боледувала с нищо по сериозно освен хрема а пие и газирано и сладолед хапва направо все едно чудо стана, а тогава като я видяха всички лекари казваха че ще и вадят сливиците като стане на 4 годинки, е на детето сливиците не са извадени а вече е на 11 години,
единственото което мога да направя е да ги питам за адреса на тая лекарка въпреки че това е било през 96-97 когато те ходиха от тогава детето е добре, там ходиха на почивка за през лятото така им беше казала тя, да отидат през лятото, цялата пабота беше за 10 дена



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано16.09.04 18:02



Денис е идентичен случай. Вече изнемогвам от неговите болести. Ден-два е здрав и хайде отново. Никакви имуностимулатори не му действат. В момена приключвам курса с Рибомунила. Давам и Коластра и зелени водорасли на Аква Сорс - нищо.
Отчаяна съм.



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано17.09.04 10:41



не, неможе да стане на астма

Астмата или я има или я няма... ако сте от тези, които ще имат астма, и да не е боледувал никога ще я получи. Ако сте от тези дето я нямат - ако ще и нон стоп да е болен, няма да я получи



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: tinta]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано17.09.04 10:43



няма връзка между сладоледа и боледуването.
дори за деца с ангини, сладоледа трябва да е основната храна за няколкото най-тежки дни, когато немогат да преглъщат....

не разбрах защо го написа това за сладоледа



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: dodo_dodo]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано17.09.04 10:52



Още малко и ще го исрастете
Я гледай по спокойно на нещата! А бебо боледува ли с баткото? това е най гадното....да се разболеят и двете
пу-пу да не ме чуе дявола....

Аз съвсем съм му отпуснала края..нека им текат сополите- вече не ми пука. Ама нали имам и малко опит с баткото , та не се шашкам вече ..чакам да го израсте. без лекарства, а и и цяла зима това чорапи и обувки краката и на двамата не са виждали. Незнаеш как се боря с баткото да се обува като го пращам на училище.... той мърмори, обува се, и после намирам обувките в чантата му - с мокри крачоли дето е плувал в локвите и бос! И двамата са нон стоп боси - като циганета....

преди няколкио дена обух на малкия обувки и след всичкия рев изреван, какво му е това чудо на краката като го сабух му беше станала пришка... та незнам дали скоро пак ще ми даде да му сложа чорап или терлик или обувка....
Незнам какво да ги правя тези мои синове вече...кални, мокри, ама боси. Това ще да е натуралното закаляване



на мама циганетата са те..... да са ми живи и здрави, пък ако ще и кални, сополиви и боси



Тема Хехехехехенови [re: [desi]]  
Автор Kuma Liska (Happy mom)
Публикувано17.09.04 15:55



Ти да нямаш в предвид нещо като южноафриканската зима... щото тя няма нищо общто сас зима де... макар 4е някои дни в нея дори аз умирам от студ.
А ина4е закаляването на децата е изклу4ително важно, НО срещу вируси ... не е много ефикасни4ко. А пак то си е като правило всяко 4-то дете в SA да е с астма маи 4е. Пусти лекари как пак други болести няма в тия у4ебници...
Така де

Do skoro



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: dodo_dodo]  
Автор Milian ()
Публикувано17.09.04 16:28



Засега овладях положението...кашлицата не е така изтощаваща,сополите се оттеглиха,изпотява се непрекъснато...явно настинката излиза.Но знам,че към края на другата седмица сигурно отново ще започне всичко,дано не съм лош пророк,но практиката го потвърждава.Това искам да предотвратя....така ми се иска да си въздъхне това дете поне за седмица- две от това непрекъснато бърсане на сополи и кашляне,от това безапетитие...
Май ще чакаме времето да си каже тежката дума..просто да я минат тази възраст.



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: [desi]]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано17.09.04 17:39



ами защото преди като хапнеше малко и на другия ден няма да тиказвам какво и ставаше гърлото,
много червено и сливиците уголемени



Тема Капчица успокоение да внеса!нови [re: dodo_dodo]  
Автор Flash_ ()
Публикувано17.09.04 18:13



Така, наскоро бях при наш'та докторица и както често се случва почнахме да си приказваме за щуротии. Цялото семейство сме при мея и стана дума, че не е виждала моя мъж, пък 4 години вече минаха. И аз казвам - ми здрав е откакто го познавам/значи от 15-годишен/ и затова...И тя ме контрира - Той да не е зодия Овен? Овен е-казвам.
Та казва госпожата, че от собствените си наблюдения на близки и пациенти за многото години откакто е лекар - овните боледували много като малки деца и после - здрави отвсякъде!
А аз знам от свекърва ми, че мъжа ми като много малък е боледувал много и така се разболял и влошил, че ги изписали от болница вдигайки рамене...свекърва ми млада, почти го отписали детето/доколкото знам най-вероятно пневмония...бе трудно дишал, кашлици, хрипове.../ та се намесила баба му, взела го насело, лекувала го с бабешки лекове/лапи от прясно одрани кожи от зайци например/ ама оздравял и не повторил.
Хе, да ми е жив и здрав де ама....Денис нали е овен? Щото ако не е закакво ли писах досега...
Та ще му дойде края, разбирам ги тия работи!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Flash_ на 17.09.04 18:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от Flash_ на 17.09.04 19:55.



Тема Re: Качица успокоение да внеса!нови [re: Flash_]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано17.09.04 19:15



Овен е
Дай боже да е вярна тази теория, защото се уморих от тези постоянни боледувания, а пък на него какво му е, въобще не искам и да си мисля......Ще чакам с нетърпение да израсте този период.



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: Milian]  
Автор nezi (непознат )
Публикувано17.09.04 19:58



Не бива да се безпокоиш толкова. Имах и все още имам твоя проблем с дъщеричката ми, която сега е на 4г. От 40-тия ден до миналата есен ние непрекъснато боледувахме, кажи речи всеки месец, най-често ангини, херп-ангини или гнойни ангини. Както вероятно знаеш, гнойните ангини са ужасни, детето няма апетит, повръща, обезводнява се и т.н. неприятни неща. Затова миналта есен се решихме, когато беше на 3г. и 4м. извадихме и трите сливици. Това като че ли намали ангините, появиха се обаче бронхити, които лесно могат да преминат в пневмонии, ако детето не се наблюдава. Трябва обаче да отбележа, че бронхита протича много по-леко в сравнение с гнойната ангина и някак си боледуванията ни станаха по-редки. Така, че моят съвет е да се консултираш не с личния лекар, а с някой отличен специалист педиатър и с УНГ - детски , който да реши дали е нужна оперативна намеса в твоя случай. Като цяло мога само да ти кажа, че с възрастта боледуванията стават по-нарядко и по-леки. Друг съвет - не пращай детето по възмогност на ясла, намери или баба, или бавачка да се грижи за него - плащайки за ясла, за лекарства, прегледи, а като прибавим и неприятностото боледуване, много по-добре е да дадеш 150 лв. на някоя жена. За бавачката не е нужно да следиш тенденциите в заплащането, важно е е да се споразумееш и да случиш на човек. Знам го от опит!
Е, това е накратко от мен! Надявам се да съм помогнала!
Прегърни и целуни слънчицето от мен!



Тема Re: Не знам какво да правя!нови [re: tinta]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано18.09.04 16:28



неможе да е от сладоледа... просто е било съвпадение. От вода с лед и сладолед не се "настива" . Доказано медицински

Нищо, че бабите в Бг повтарят да не даваме сладолед, че ще го заболи гърлото.... Ама и същите баби дават горещ чай при температура, което пък е много вредно....

та нали сме уж модерни съвременни майки



Тема Re: Хехехехехенови [re: Kuma Liska]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано18.09.04 16:32



Ами ,, като си нямаме друга зима, Африканска си е

А аз още не съм се затоплила, снощи си умирах приерно от студ както беше 16 градуса....
Честно, такъв студ като тука в БГ и в най лютата зима не съм брала, може би защотото денен е 25 а нощем Т пада с 15 градуса.... и изведнъж ти става студено. А пустия радиатор неможе да разбере сам кога да се включи А и Кейп таун си е ветрилник постоянно...и като ми залопат от вятъра прозорците колкото и да е топло ми замръзва от звука дупето
Вярно ли е че толкова деца са с астма тука? Не съм знаела. Да не е нещо от климата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.