Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема MAX размер Памперс?нови  
Автор DDeli (Мая-25.11.02)
Публикувано22.08.04 22:20



Мили мами, знаете ли дали има по-голям номер от 5 Junior на Памперсите? От няколко дни Мая само мрънка, че има БОЦ от двете страни на памперса, а аз съм склонна да й вярвам - какво да направя, тя е почти на 1г и 9м и е 15 кг - доста едричка за възрастта си, но все още сме на памперс. Знаете ли дали има някакви други марки, които да стават за нашата юначка и най-важното да не й стягат? До сега не съм купували никаква друга марка и нямам предства дали размерите им са същите. Моля ви - дайте съвет....

???Много ми е интересно дали 25 кг дете може да бъде с номер 5 на Памперс, защото на плика пише 11-25 кг!!!!



Тема Re: MAX размер Памперс?нови [re: DDeli]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано22.08.04 23:00



Ами по принцип има 5+ и 6. Тук съм виждала само 5+, но от поне половин година не съм мялкала по рафтовете. А "бебка" наистина е юначка. Успех в търсенето. А за килограмите може - както и преди бяхме обсъждали всичко зависи и до дупе (само не се обиждай). Петър също гони 15 килограма, но 5-ти номер на памперс още дълго време може да го обслужват без да се чуства притеснен.
Дано другите мами ти кажат за другите марки. Аз съм пробвала Baby Sitter, Libero и Hugees, но Памперс са ми фаворити.


Редактирано от Ancheto* на 22.08.04 23:02.



Тема Re: MAX размер Памперс?нови [re: DDeli]  
Автор pepeliashka (maximoci)
Публикувано22.08.04 23:02



Защо не пробваш с Molfix? По принцип те са малко по-големи от Pampers?Можеш да ги намериш във Фантастико и в бившите Оазис/сега май са Европа/ -ако си от София.Външния вид на пакетите е подобен на Pampers-пак са зелени.А също така и Hugees Lines са по-големи и не са лоши!Но аз ги класирам така: Pampers Molfix Hugees Lines
Успех!

Редактирано от pepeliashka на 22.08.04 23:04.



Тема Re: MAX размер Памперс?нови [re: DDeli]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано22.08.04 23:07



големия ми син до 6 годишен спеше с 5цата. Като пораснат малко нямат толкова големи тумбачета и памперсите прилягат по добре. Но може да опиташ с друга марка.



Тема Re: MAX размер Памперс?нови [re: DDeli]  
Автор edna_mama ()
Публикувано23.08.04 01:27



Мартин е 16 кг и петицата му е съвсем добре - още бая време ще му става.



Тема Re: MAX размер Памперс?нови [re: edna_mama]  
Автор HAЙ (мама)
Публикувано23.08.04 09:40



И Венци е към 16кг и 5 си му е добре,даже е малко широка.Да не би ти да стягаш повече и от това да и стягат.
Бих ти препоръчала и Либеро,те имат ластик отстрани,който позволява да не са толкова стегнати.



Тема Имах същия проблемнови [re: DDeli]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано23.08.04 11:38



с Pampers Junior (най-големия размер, който съм виждала в БГ). В един момент дупето и пупата на Крис просто не се събираха в памперса. (а те не са малки).
Но пък килограмите му бяха (и сега са) далеч под 25! Лепенките едва се захващаха накрая на лепящата лента и пак беше стегнато. Даже започна да му се зачервява кожичката на сгъвките на крачетата, а нощем памперсът взе все по-често да пропуска. Видях се в чудо, защото вяра на друга фирма нямах. Минах на Libero, размер до 26 кг (ако не се лъжа!) и временно спасихме положението, но и те му омаляха. Започнах да издирвам някакви по-големи памперси и пробвах всякакви знайни и незнайни марки. Повечето бяха пйлен боклук. Съвсем случайно попаднах на някакви гръцки Maxi Love. От тях има размер 18-30 кг. Ей, родихме се! А и памперсите се оказаха добри. Много ме беше страх да не се появи я обрив, я нещо друго от тях, но не! О

Огромното неудобство обаче е, че адски трудно се намират. Аз ги купувам от една аптека на пазара Красно село и то с предварителна заявка. Остане ли един неразопакован пакет вкъщи и тичам да заявявам, че понякога има и проблем с доставката. Няма големи опаковки - по 15 бр. в пакет са, но цената на бройката излиза даже под тази на Pampers - около 38 ст.

Предполагам, че това дали памперсът става или не на детенце, зависи от структурата на телцето, не само от килограмите. Моят юнак в момента е 17 кг. при ръст 93 см и всички памперси, които са до 25-26 кг. не му стават (независимо от марката).

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Малко offнови [re: pepeliashka]  
Автор silvany ()
Публикувано23.08.04 17:19



А за бебе дето се кани да се роди едрии4ко - към 4 кг някъде дали ще му стават No 2 на Памперс ?!



Тема Re: MAX размер Памперс?нови [re: DDeli]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано23.08.04 19:04



Ами за какво иначе ще са указани кг на плика
Вики е все още на 3 въпреки че по кг може да влезе в 4 - но пък 3 са по- ефтини



Тема Re: Имах същия проблемнови [re: Cпacka]  
Автор DDeli (Мая-25.11.02)
Публикувано23.08.04 19:42



благодаря за съвета - ще трябва да изпратя таткото до пазара на Красно село, но ако ми дадеш по-точна информация къде е аптеката ще съм ти много благодарна.

Наистина по сгъвките на крачетата има постоянно червени петънца а не искам да и се протрива кожата. Понякога забелязвам, че нарочно си надува корема и така памперсът съвсем не и става. Абе по-добре да взема по-голям размер отколкото да се притеснявам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.