Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Хрема при кърмаченови  
Автор galia99 (майче)
Публикувано07.09.04 08:04



Здравейте, моля ви за помощ.Малката ми дъщеричка има хрема от миналия четвъртък.Водих я на лекар и ни дадоха виброцил и физиологичен разтвор.аз ли не ги слагам както трябва или хремата е силна, но не минава,даже напротив малката започна на кашля отхрачващо, подули са се лимфните възли,гърдичките й свистят като сложиш ухо на тях.Няма теппература.
С какво мога да я лекувам освен с капките?Мога ли да и давам и някакви сиропчета или чайчета за деца на 5 месеца(утре ставаме на 5)?



Тема Re: Хрема при кърмаченови [re: galia99]  
Автор Kapиммa (мама на Ася)
Публикувано07.09.04 11:55



Моето момиченце направи подобна история, преди да навърши два месеца. Личният педиатър веднага назначи лечение с Тобрин - антибиотични капки за очи, които при бебчетата се ползват като капки за нос, а ако са засегнати едното или двете ушенца /както беше в нашия случай, а и както обикновено се случва, защото носът, ушите и гърлото са свързани/ - Отипакс - капки за уши. Също и по една малка ампула Вит. С дневно. Ако има кашлица - билков сироп - Хустажил и прочие сиропи. Промивките през носа с физиологичен разтвор или шипков чай също, при това - много активно, защото много помагат. Разбира се, лекарствената терапия трябва да бъде назначена от лекар, затова, ако лечението, за което пишеш, не ви помага, искай направление и бягай с бебчо в специализиран УНГ кабинет - ние направихме това в ИСУЛ и ни приеха и прегледаха с голяма внимание, при това ни повикаха и на контролен преглед по-късно - лекарят искаше да се убеди, че всичко е отшумяло.
Бърз успех в лечението!



Тема Re: Хрема при кърмаченови [re: galia99]  
Автор gugu (член)
Публикувано08.09.04 21:11



Ние се мъчим с инхалации с лайка. По принцип препоръчват да се увеличи влажността в къщата.
Освен това кърпичка с топла вода и слагай между очите и нослето и после шмръкване с помпичката. Топлината както и инхалациата разредява секрета.
Дано бързо мине!!! А щом свирят гърдите ходи на доктор.



Тема Re: Хрема при кърмаченови [re: galia99]  
Автор galia99 (майче)
Публикувано09.09.04 08:08



Благодаря ви са съветите.Ходихме на доктор прегледа я и каза,че гърдичките й са чисти и секретите в нослето са прозрачни просто се стичали към гърлото и затова я давели и кашля.Изписа ни сироп за кашлица на д-р Тайс и витамин С.
Но кашлицата нещо не спира особено сутрин като се събуди .Страх ме е да не стане нещо по сериозно.Не смея да й давам антибиотик без лекарско предписание.
Според вас мога ли да я загрявам с масажи мас(по бабешки)?Какво друго да правя?Може на много майки всичко това да се стори пеувеличаване,но аз съм си такава паника.



Тема Re: Хрема при кърмаченови [re: galia99]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано09.09.04 11:18



Аз не смея дадавам антибиотик дори по лекарско предписание
Спокойно, не се притеснявай излишно. Твоето спокойствие е по-важно за детето от всички лекарства. Честото кърмене е най-добрият лек за леките неразположения на кърмачето. Хубав и ефективен бабин метод е и капване на кърма в нослето за отпушване.



Тема Re: Хрема при кърмаче [re: Andrea$]  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано09.09.04 11:49



На мен пък педиатърката ми каза, че капането на кърма в нослето е ОПАСНО! В оченцата можело, но в нослето - в никакъв случай.



Тема Re: Хрема при кърмаченови [re: Babyface]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано09.09.04 12:53



Това пък за пръв път го чувам. Не рядко и педиатри препоръчват капване кърма в носа. Каза ли ти защо според нея е опасно?



Тема Re: Хрема при кърмаченови [re: galia99]  
Автор galia99 (майче)
Публикувано11.09.04 11:08



Благодаря ви за съветите.Кашлицата малко по малко спира все още сутрин си кашля, но днес трябва да спрем сиропа , наблягаме на чайчетата.Малко ще излезем тъй като е хубаво времето иначе ще пощуреем в къщи.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.