Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Юнски бебета и мами 2004  
Автор Di2 (новак)
Публикувано04.09.04 08:44



1.annivo – 5.06, момиче, София…. И на 23.05.04 се роди Диляна, 4100г, 53см
На 3 месеца: 6900г и 62см


...................................................................................................................................
2.lsa27 – 07.06, момиче, София, Тина Киркова...И на 30.05.04 се роди Дария


...................................................................................................................................
3.tani4ka – 17.06, момче, София…. И на 03.06.04 се роди Борис, 2700г, 47см
На 20 дни: 2640 и 52см
На 1 месец: 3500 и 54см
На 2 месеца:4520 и 57см
Само на кърма


...................................................................................................................................
4.Slanchezara –06.06, момиче, София… И на 05.06.04 се роди София, 3740г, 51см
На 1 мес - 4.800 кг и 55 см;
на 2 мес и 4 дни - 6 кг и 60 см


...................................................................................................................................
5.sakata(бъдещ татко) – 10.06... И на 07.06.04 се роди Лазар, 3400г, 51см
...................................................................................................................................
6.toutou – 27.06, момиче, Франция…. И на 08.06.04 се роди Яна, 3000г, 49см
на 1 мес. 4300 и 52 см
на 2 мес и 17 дни - 5700г и 58см



...................................................................................................................................
7.Xoли – 17.06, момче, София…. И на 09.06.04 се роди Александър, 3050г, 47см
На 20 дни - 3560 г и 53 см.
На 1 месец - 4200 г и 54 см.
На 2 месеца - 5300 г и 56 см.
Само на кърма е, един път дневно пие сокче - по около 30 мл


...................................................................................................................................
8.maria_mery – 21.06, Варна…И на 10.06.04 се роди Кристиян , 3500г
...................................................................................................................................
9.Mишeнцe – 05.06, момче, Франция… И на 14.06.04 се роди Борис, 3800г, 54см
na 20 dni - 4.720 / 59 sm.
na 45 dni - 5.420 / 60 sm.
Samo na kurma



...................................................................................................................................
10. мeчo пyx – 16.06, момиче, София… И на 14.06.04 се роди Нели, 3450г, 50см
на 1 месец- 4350 /52
на 2 месеца- 5450 /54.5
адаптирано мляко Нан1 сме изцяло



...................................................................................................................................
11.Shturcho – 24.06, момче, Варна... И на 14.06.04 се роди Катерина, 2800г, 51см
...................................................................................................................................
12.bobolinaaa – 20.06, момче, Варна, И на 15.06.04 се роди Димитър, 3600г, 52см
на 22 дни 3 630 и 53см,
на 1м и 14дни 4700 и 54.5 см.,
на 2 м и 10 дена 5700 кг и 58см
На смесено хранене е


...................................................................................................................................
13.SAllA – 18.06, момче И на 15.06.04 се роди Стефан, 3700г, 51см
...................................................................................................................................
14.OPEX – 15.06, момче и на 15.06.04 се роди Александър, 3600 г, 53 см.
...................................................................................................................................
15.Di5 – 10.06, момиче, Сиатъл... И на 17.06.04 се роди Кристина, 2900г, 50см
На 1 месец - 3500 г и 54 см.
На 2 месеца - 4000 г и 57 см.
Само на кърма





...................................................................................................................................
16.Adi_75 – 15.06, момиче... И на 19.06.04 в Ставангер, Норвегия се роди Никол, 3500г, 50см
на 1 месец 5400кг.
на 2 месеца 6350кг
само на кърма


...................................................................................................................................
17.Nadit – 21.06, момиче, И на 22.06.2004г роди Ема, 3 370г и 49 см.
Изцяло на кърма, пие и сокче!

...................................................................................................................................
18.v22 – 19.06, момче, Франция…. И на 22.06.04 се роди Иван Александър, 3640г, 51см
На 2 месеца 5.860кг и 61cм

...................................................................................................................................
19. Lina_1 – 11.06, момиче, Канада И на 24.06.04 се роди София, 3300г, 52см
Нa 3 седмици - 56 cm и 3,800kг
Нa 7 седмици - 60cm и 5 kг

...................................................................................................................................
20.kalimbi- 23.06, София, Тина Киркова…И на 25.05.04 се роди Калоян, 3000г,
...................................................................................................................................
21.magratea – 22.06... И на 26.06.04 се роди Райна, 2900г, 49см
...................................................................................................................................
22.sun_yana – 25.06, Варна, И на 25.06.04 се роди момче Александър, 3450г,
на месец 4.150кг 55см
само на кърма

...................................................................................................................................



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Di2]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано04.09.04 09:48



Ах, какви са ни порастнали и хубави юнските съкровища....

Благодаря ти Ди, за хубавия списък !



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Mишeнцe]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано04.09.04 20:41



Страхотен списък Ди поздравления.....а бебчетата просто нямат равниголеми сладурчета до едно!!

Моля Ви помогнете ми и аз да си кача снимка на Ники на моя профил!!!!идея си нямам как става......благодаря ви!!



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Adi_75]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано04.09.04 20:50



здравейте!
мерси на Ди за организацията която както винаги е перфектна!

Ади-за снимката: 1 вариант: избираш една снимка от уебшотс и пускаш бележка на една от модераторките с молба за снимка и даваш адреса си в ъебшотс и името на снимката, те ти връщат бележка с един адрес който после триабва да прибавиш в профила си
2. вариант-изпращаш снимката по мейл нпак на модераторките и те ти отговарят с инструкции!

иначе как сте? при нас кризата на растежа мина-продължи три дни и Яна май не порасна на големина, но порасна интелектуално-взе да гука!!!иначе вечер все така реве и се дере, но само около час, което е поносимо!

до скоро!

Yana 08/06/2004

Редактирано от toutou на 04.09.04 20:51.



Тема здравей туту..нови [re: toutou]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано04.09.04 21:25



ние още си ревем и открихме, че като я возим не реве.....по тоя повод сега мъжат ми върти километри навън, а мама е свободна за нета обаче заспи ли в 10.30 до 8 не мърда което мен страхотно ме устройва вече......леле дано само да спре да се дере за няма нищо, че от вторник пак съм сама

за снимката Ди вече помага и утре и аз се надявам да я имам, за което благодаря

а кога ще спре да повръща???няма ли да се затвори вече тоя стомах?



Тема Re: здравей туту..нови [re: Adi_75]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано04.09.04 21:48



Ади Диана ми повръщаше до към 6-я месец, дано при вас да свърши по-скоро. И ние го бяхме открили този номер с возенето за Диана, само че тя не обичаше и светофарите, спрем ли на светофар и веднага надуваше сирената
Ох, блазе ви за спането нощем.......



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Di2]  
Автор v22 (Veli)
Публикувано04.09.04 22:49



Bravo Di2, strahotna ideya! Skoro i az shte se probvam da kacha snimkite na Ivo v webshots i v profila mi, no vse oshte ne mi e ostanalo vreme pokrai mesteneto.
Momicheta, zabelyazah, che krachentzata na momchentzeto mi se izpotyavat (v chorapkite, no ponyakoga se navlajnyavat i bez tyah), znaete li neshto za tova, ot kakvo se poluchava, minava li....? Ili az veche sam stanala paranoichna, che se stryaskam za vsyako neshto...
Momicheta ot Sofia, kade si razhojdate bebozite? Nie nali shte jiveem v Sofia i se chudya kade da go izvejdam, a i ne poznavam mnogo grada i hora tam.
Mnogo pozdravi i tzeluvki!!!



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: v22]  
Автор bobolinaaa ()
Публикувано05.09.04 00:11



Ди, страхотен списък! Грешка нямаш! Благодарности от мами и бебоци!

На моят бебчо също много му се изпотяват и крачетата и ръчичките и една майка ми беше казала, че е предпоставка за рахит. Питах личната си лекарка и тя каза, че не е задължително, но за всеки случай каза няколко пъти в седмицата да давам не по една, а по две капки Деавит. Попита ме също дали аз и мъжа ми се зипотява ме и като разбра, че аз имам такъв проблем и каза, че най вероятно просто е генетично. Не се притеснявай ако има пробем ще си проличи от фонтанелата на бебчо.
Целувки на всички бебоци!



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: bobolinaaa]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано05.09.04 00:54



Ужас - и на Дариа й се потят ръцете и краката. Баща й много се зарадва /не се смейте/ от този факт, защото реши, че приличала на него по това. Незнаех, че може да е признак на рахит. Веднага ще питам лекарката й.

Да кажа как изкарахме на морето. - Страхотно, не ходихме на плаж, нито водихме бебка - само веднъж да й покажем морето за 15-тина минути. Иначе стояхме с таткото на басейна на хотела, а Дариа спеше на сянка до нас. Морският въздух й се отрази толкова добре, че първите два дни само спа. А ние си починахме.

На консултацията за третия месец е 5 кг. почти и 60 см. Както не обичаше сок, така сега реши, че много обича и изпива по 60-70 мл. наведнъж, ако и взема шишето се сърди и пищи. Още не сме почнали да й даваме пюрета, въпреки настояванията на нашата педиатърка. Продължава да си спинка по цяла нощ от 8 вечерта, чак до 7 сутрин за радост на поспаливата си майка. Толкова е послушна, че мъжът ми ми предложи да започваме работа по номер 2 , защото ние сме решили поне три деца да имаме. Но аз смятам, че е твърде рано.



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: lsa27]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано05.09.04 01:22



леле Иса не говорете така.......... и на Никол и се потят ръцете и краката нон-стоп направо ужас!!! Като заявих на татито какво значело направо му прилоша на човека така до инфаркт ще го докараме

и аз ще търча при педиатъра в понеделник да питам ама давам капките всеки ден най - много един път да съм ги забравила ама тя с това повръщане какво ли остава в коремчето и

и ние сме за 3 бройки и аз смятам че е рано макар че тук е нормално следващото вече да е напът когато първото е на 3-4 месеца....живот и здраве след 2 години съм съгласна
да ви завиди човек за моренцето....благородно.......... то и аз си имам море и то на 15 метра от къщи ама само за гледане става, те тук тия се къпат ама аз още съм нормална

целувки на сладурите





Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: lsa27]  
Автор bobolinaaa ()
Публикувано05.09.04 10:19



Момичета не се плашете толкова много казавх, че това е само предпазна мярка. Не е задължитебно може просто детенцето да се изпотява повече. Все пак лято е.
Усмивки и целувки на всички.



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Di2]  
Автор bobolinaaa ()
Публикувано05.09.04 10:38



Ди, много ти благодаря за снимките и за целувкте. И Митачето праща целувки на твоите мацки, особено на по-малката.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от bobolinaaa на 05.09.04 10:41.</EM></FONT></P>

Редактирано от bobolinaaa на 05.09.04 10:42.



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Di2]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано05.09.04 12:47



Привет от нас с Алекс!Ние растем и дебелеем,както ще видите и на снимките,които най-накрая се наканих да кача.Алекс вече също гука и много му харесва,а аз тъкмо му казвах да види как другите бебета си спят до сутринта,а той само от около 20 часа до около 3 часа ,но и това е нещо.Целувки на бебчоивците и на мамите!А ето и адреса за снимките -

http://community.webshots.com/user/sun_yana


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от sun_yana на 05.09.04 12:50.</EM></FONT></P>

Редактирано от sun_yana на 05.09.04 12:51.



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: sun_yana]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано05.09.04 15:25



Големи сладури са и Алекс и Митко
Защо ги крихте толкова време?
За потенето-ние май не се потим. Два пъти я чух да казва по едно мнооого хубаво "гу-у-у", обаче е срамежлива явно и като я помоля да повтори само се хилка. Иначе много приказва на стоя си език. Особено на животните над леглото. Цели изречения строява, почна и песнички да реди
Другата седмица татакото ни заминава за малко до Италия, та може и да пропусне гукането Тези дни ми е малко поспалива и спинка по малко и през деня, въпреки че тази нощ заспа в 8 и се събуди в 7 сутринта. Уж да ме улесни да се наспя хубаво, обаче аз съм си твърда глава и преди 2 рядко си лягам
Целувки на бебоците

#define QUESTION ((bb))||!(bb))



Редактирано от мeчo пyx на 05.09.04 15:34.



Тема ето ни и нас със снимканови [re: Di2]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано05.09.04 16:01



Благодаря ти Ди ето ни и снимката.....то лентичка и снимка май не може а заради дългата сигнатура???

Туту ние вече четвърти ден спим от 22 до 7.30 ето че и самички сладурите се отказвали от нощното хранене

поздрави и целувки




Тема Re: ето ни и нас със снимканови [re: Adi_75]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано05.09.04 17:33



ох, при нас се оказа че не е дошъл още момента!
след две цели нощи, започна пак да се буди по веднъж-към 2-3..., а снощи почти не е спала, не знам защо, дано е само инцидентно
но, ето вече имам за пример Никол, оставам оптимист че е възможноа уж Яна и е какаСега тя спи, ама аз като никога не съм можела да спя през денякато сумнамбул съм, но не заспивам следобяд, а вечер не лягам преди 12, кога ли ще рухна??

Много големи сладури са бебоците! Аз нямам скорошни снимки, май ми мина манията! Ще гледам да наваксам тези дни че да мога да сменя снимката от сигнатурата вече!

Yana 08/06/2004

Редактирано от toutou на 05.09.04 17:34.



Тема Re: ето ни и нас със снимканови [re: toutou]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано05.09.04 23:52



Туту аз да не дърпам дявола ама си спи по цяла нощ.....а ти се стегни и си подремвай поне през деня......опитаймного е добре и за кърмата а знам ли може и Яна да усеща че си изморена и да ти го прави на пуккато я гледам нашата те са малки но доста умни и ни манипулират от всякъде- кога с рев, кога с желание да яде през 1 час .....абе не е лесно.......но за такива съкровища на какво ли не сме готови

успех в отказването ...то ще е скоро тя малката хитрушанка си знае не я мъчи с вода.....

поздрави на всички от нас




Тема БРАВО ДИ!нови [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано07.09.04 11:41



Здравейте всички!
Първо - едно голямо БРАВО на Ди - по-хубаво въведение за тема не можех и да си предтавя. Чудесно е наистина, та чак ми оправи насторението!
Сега и ние да се отчетем - бяхме малко извън София да покажем бебка на прабаба й - естествено внесе фурор! Пътуването понесе изключително спокойно и за награда й готвим още едно в края на седмицата. Преди два дни вече направихме 3 месеца и за целта я премерих - беше 7 кг, но не ми е вярно меренето, защото беше с дрехи и не знам доколко пълен памперс.
Онзи ден й купих една дрешка, ама продавачката ми даде уж неразопакована и се оказа, че ми е дала за годинка, а не за 6 месеца и да ви кажа, до 2-3 седмици ще й е таман, започвам да се плаша. Иначе си пием Зимафлуора по 4 капки дневно и Вигантола по 1 през ден. Вече иска да се захранва - като я сложим на масата така примлясква и само гледа в чиниите, милата, чак жал да ти стане.
Вече като я сложиш си седи стабилно (за мой ужас, нали не било хубаво да сядат преди 6 месеца, ама не мога да се преборя, та кандисах), а вече иска и да я държим за да си стои на крачетата, ама това вече няма да го бъде, ако иска да огласява къщата с рев! Започнала е полека лека от гръб да се обръща сама на една страна. И гука по цял ден и си говори на нейния си език.
За запотяването - ами и на Софи й се потят крачетата и докторката каза, че се поти, да не го мисля това. На консултация сме чак на 16-ти, така че тогава ще дадем по-точни мерки и теглилки.
Целувки на всички юнски бебоци и на мамите от нас
И още веднъж БРАВО на Ди за прекрасното въведение в темата



Тема Re: БРАВО ДИ!нови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано07.09.04 15:09



леле, какви са тези бебета акселерати!!!
наша Яна още си носи дрехите на Х&М за 1-2 месеца-идеално си и стават, а бодитата за 3 месеца даже са и малко големки...
в този дух-ще съм благодарна ако ми разясните една българска система на номера на детските дрешки: майка ми ми изпрати едни за подарък и те са с номера от рода 24, 28 и тн, виждам че са и големи, но ще се радвам ако имам повече яснота на какви размери отговарят...

поздрави

Yana 08/06/2004

Тема Re: БРАВО ДИ!нови [re: toutou]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано07.09.04 20:50



Здравей Туту ....абе и аз не знам що за мутант сме но майка ми праща дрешки за 6 месечно а аз наскоро увършах и НМ пак за 6 месечномутанти ли сме не знам

иначе вече свърши нощното ми хранене.....поне от както писах до сега не се буди.....самичка си спря последно в 22 и после 7-8 сутринта но яде и пак до 11-12 е сънкоето е супер за поспаливата майка ама пустият му норвежки курс е точно по това време

за номерата нищо не мога да ти помогна - на мойте като гледам все си пише месеците дори и на тези от българия

цункай Яна и и кажи да слушка мама и да спинка повечко и то специално през ноща за да порасне голяма голяма....



поздрави и на другите майчета и цунки на сладурчетата




Тема Кратко разяснение за номерациятанови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано07.09.04 21:05



Здравей Туту,
По отношение на акселерацията - бебчетата са си ОК, просто в България според мен мерките не си отговарят особено. И Софи има дрешки за новородено, които едва сега облича.
Та най-малкия номер от тези "странните" е 22, т.е. това е дължината на дрешката в инчове - (1 инч = 2,54 см) . На номер 22 отговаря 56 см, на 24 - 62 см и т.н.
Ако ти трябват за месеци то 22 е от 0-3 м; 24 е от 3-6 м, 26 - 6-9 м и т.н.
Когато се касае за български дрешки, обаче, най-сигурната методика е да се купува "на око". Иначе на повечето пловдивски фирми имат много качествени неща, не знам сравнено с Ханес и Мауриц как е, но при нас 99% от дрешките са български и съм доволна.
Надявам се съм ти била полезна!
Поздрави и целувки



Тема Re: БРАВО ДИ!нови [re: Slanchezara]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано07.09.04 22:52



Моля, моля! Ако искаш да имаш снимка на Софи в профила си, само кажи коя и ще ти пратя после линка.
И ние вчера ходихме с Кристина на по-дълго пътешествие, до един залив на океана, и много добре си прекарахме. Криси беше такава кротушка, все едно нямахме бебе. Кърмихме се дори на плажа.
Кристи още си носи дрехите за новоредено, но пък вече добре и стоят и тези за от 0-3, че до скоро и бяха големи. Тук номерацията е на месеци, ама то от бебе до бебе разлика голяма, имаше миналата седмица една голяма разпродажба на летни бебешки дрехи от 0 до 9 месеца и аз се чудих, чудих дали да й купя за другото лято щото тя тогава ще е на 1 година, но цената от 0.87$ за костюмче ме изкуши и накупих доста, най-големите за от 6-9 месеца, тук поне всичко може да се връща, и какво мислите, прибирам се у нас и Диана като види нови дрехи все иска да мери, ами те й станаха на Диана всички дрешки.
И на Криси понякога и напипвам крачетата че са влажни, та като четох тух за това почнах да й давам по една капка Вагентол, тук по принцип не дават, ама аз си имам от България.



Тема Re: Кратко разяснение за номерациятанови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано08.09.04 00:12



ох изтри ми мнението!!!скапана работа!

пак почвам наново!
та казвах че ти благодаря много за разясненията не очаквах толкова изчерпателнисамо че не знам защо в БГ винаги така усложняват нещата?защо пък в инчове??? не проумявам...

а за Ханес и не знам кой си направо ме закла -откъде им знаеш именатаспоред мен не са най-качествените, но са издръжливи и евтини, и повечето са "мейд ин бългерия" или търки... Има по-готини френски марки, но са по-скъпи и ги пазим за нови!

Yana 08/06/2004

Тема Re: Кратко разяснение за номерациятанови [re: toutou]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано08.09.04 11:20



Ех, Toutou,
докато се наканя да ти отговоря и станало късно Не че щях толкова добре да го обясня де-то и за мен беше полезно инфото Иначе аз вчера погледнах, защото ми се стори, че имаме 2-3 бодите подаръци на Вис Виталис-ами най-малкото 22 вече не го слагам, откакто сложихме по-голям номер памперс. Но е вярно, че в България винаги трябва да е сложно Иначе и на моите дрехи пише предимно месеца, но както ни стават такива от 2-4, така и от 3-6. шантава работа Абе ще действам на проба-грешка

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: БРАВО ДИ! и още нещонови [re: Di2]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано08.09.04 11:28



И аз да благодаря на Ди за чудесно оофрмената ни темичка
И имам едно въпросче. Нели без проблеми заспива съвсем самичка вечер след последното хапване м/у 8-9, като единствено може да се събуди 1-2 пъти, ако не си е изпила цялото мляко. Обаче няма нужда от компания, за да си заспи. Днес дори спа чак до 8 сутринта. Обаче през деня нещо не правя като хората. Като й се доспи-започва да мрънка. И много рядко заспива самичка. И аз си имам малко вина, защото през деня обикновенно съм около нея, обаче таткото ни работи и през вечерта и ми е жал денем да го събуждаме с писъци. Та гледам Неличка да е спокойна и да не плачка. Сега обаче 1 седмица ще сме сами и мисля смело да я приуча да спи и през деня самичка. Някой минал ли е по този път. И дали ако 2-3 дни й е кривичко, но я оставям по няколко минути самичка преди да отида, после ще свикне самичка Просто неудомявам, как вечерта няма проблеми да я оставям будна и тя сама да заспива, а през деня, когато ужасно много й се спи-да не може.
Иначе другата новина е, че на Нели пъпчето вече е хвърлено в Монако в един разкошен розов храст, защото много харесваме този град/ а и татково е луд фен на формула1/ Даже си имам клипче как го хвърлят и като порасне, ще може да си го гледа( и съответно да се опита да отиде на същото място/
Да нацелувате сладурковците

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема за активната гимнастиканови [re: Di2]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано08.09.04 12:24



Някой взел ли е вече от активните гимнастики? Аз се чудя дали Нели е готова за такава. Обаче играчки не са ли прекалено високи? Аз съм и закачила допълнително играчки на тези над леглото и тя много се впечатлява. Освен това съм и нагласила една дрънкалка до ръката и тя я бие с голям кеф и много пее и се забавлява. Но ако играчките са само над нея, не знам дали ще ги достига. А пък и нали при повечето гимнастики музиката се активира при докосване, или поне аз съм останала с такова впечатление.
И пак много целувки ви изпращаме

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: БРАВО ДИ! и още нещонови [re: мeчo пyx]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано08.09.04 12:44



Здравей мамо на Нели!

и ние имаме подобен проблем-вечер Яна заспива сама за около 5-10 мин(пу-пу), но през деня не иска да спи в легълцето си дори! Поспива си по няколко пъти на ден , но в шезлонга до мен в хола!(нашия има положение легнало). И аз "изведнъж" онзи ден осъзнах че не е на добре тази работа-не че яна ми пречи, но като порасне още малко трябва да си спи в легълцето все пак и в стаята!!!Та и аз от понеделник правя възпитателни опити-имаме частичен успех защото заспива, но се буди много бързо !Но аз упорствам и не я вземам докато не се убедя че наистина е дефинитивно събудена! Надявам се да имаме успех след около седмица!
Пожелаваме ви и на вас!


Yana 08/06/2004

Тема Re: за активната гимнастиканови [re: мeчo пyx]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано08.09.04 12:50



на кое казвате "активна гимнастика"? леле че термини са се навъдили в българско в мое отсъствиеСигурно и тук ги има, но кое е все пак? Тук например това въртящото се над леглото се казва "мобил"как е на български?не се правя на Лили Иванова и хич не съм забравила българския, но не съм имала бебе в БГ и термините ми липсват...

А за пъпчета-тези дни ще ходя да го хвърлям в Сорбоната!Ако има други желаещи да изпращат и техните!

Yana 08/06/2004

Тема Re: за активната гимнастиканови [re: toutou]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано08.09.04 13:20



Сори, не съобразих да се изкаря по-ясно:
Активна гимнастика казвам на това:

Дано да се вижда в чужбина, иначе ще намеря друга снимка, не от бг сайт

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: за активната гимнастиканови [re: мeчo пyx]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано08.09.04 13:47



вижда се идеално!благодаря
точно онзи ден физиотерапевтката ме питаше дал съм и купила вече...викат му "портик"не че някой го интересува де...как е на французки

Yana 08/06/2004

Тема Re: за активната гимнастиканови [re: toutou]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано08.09.04 15:07



Хе-хе, мен ме интересува Аз работя във френска фирма, може французите да решат да ме питат за подарък Шегичка де

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема за спането в шезлонганови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано08.09.04 18:57



Значи аз Софи даже я стимулирах да спи в шезлонга си, за да мога и аз да свърша някоя работа. Обаче, легналото положение на шезлонга определено й омаля и вече почти категорично отказва да спи в него. Сама се отказа, така че Туту СПОКО! Ако не й е удобно в шезлонг да спи, сама ще си поиска леглото.
А, я да питам. Моята мома вече се опитва да има сторго разделени спанета - сутрин се буди към 5-6-7 когато й скимне, папка, спи до 10-11 часа после будува до 12-13 часа после спи следобеден сън докъм 3-4-5, зависи кога е заспала и после будува до вечерта и пак заспива. При вас така ли е?
С което достигам до извода - детенце само си гради режима и няма нужда да бъде тормозено (изключвам многократното ставане през нощта, обаче
).
А и Туту, още нещо. Ханес и Мауриц се произвеждат в България, но тук не можеш изобщо да намериш техни дрешки. По една случайност познавам човека, който представлява фирмата в Бг - бяха ни клиент по едно време, а сега не знам. Открих едни много хубави дрешки на Премаман (не знам дали така се произнася), ама бяха безбожно скъпи... та що за марка е това във Франция?
Поздрави и целувки и от нас със Софи!



Тема Re: за спанетонови [re: Slanchezara]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано08.09.04 19:19



За спането при нас-май всеки ден е различно
Буди се към 6-7 (дори днес чак в 8) сутринта, случва се да поспи до 11, после до 15 будува, следва кратък сън(30 мин-1 час), след 18 също може да дремне, но пак за кратко и будува до 8, когато хапва и заспива. Общо взето има ден, в които спи сборно 2 часа, а има и дни, в които заспива по 30 мин след всяко хранене. Обаче ни се случи и това- един ден цял ден спа и съответно вечер се събуди в 2, готова за игра и се хилкахме до 3 и половина
Ами да са живи и здрави, пък когато и както им се спи

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: за спанетонови [re: мeчo пyx]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано08.09.04 20:05



здравейте!
и нашия режим е горе долу сходен-сутрин след хапването в 6 спи до 9, после пак ядене и будува докъм 10,30-11, когато задължително спи до 12, а следобяд вече е по-тазлично, но определено спи два-три пъти по 1/2 час и повече. Будува вечер между 19-21 часа...

А Премаман са белгийска маркаКато се има предвид че в Белгия е по-евтино от Франция сещай се тук колко струват. Нямат много магазини, аз не съм ги виждала
А френските марки са хиляди, но качествените и "класните"са малко скъпички, но да не се оплакваме !

поздрави

Yana 08/06/2004

Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Di2]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано08.09.04 20:06



Брависимо Ди,Списъка е невероятен ,за което благодаря.
Здравейте всички мами и бебоци ,ето ни и нас с Дилянка.Тя милата ми е все така добричка ,спинка си нощем непробудно,а денем папка по пет пъти адаптирано млекце и дремва за по малко.Най-накрая и ние започнахме сокчетата,за сега сме само на ябълка,но като че ли много не и харесва.Интересува ме по колко пъти на ден вашите бебоци пият сокчета и по какво количество на един прием?
Скоро на Дили и поставиха ваксина ДТК и полиото и двете инжекцион,поради което много плачка при самото боцкане,но слава Богу всичко мина безпроблемно.
Новото,което е научила моята малка госпожица е да пищи(от кеф)
.Толкова се радва на новото си откритие,че по цял ден пищи колкото глас има,та чак ми наду главатаВодичка не обича,но какво да правя ,на батко си се е метнала и той не обичаше да пие.
Скоро не съм я мерила,но последно преди 2 седмици беше 6900 и 62см.Има си гривнички и ние с тати само я дебнеме като е голичка да я намачкамеГоляма веселушка е
Такаааа сега за мен,не мога да не се похваля и аз.Преди 15 дни започнах лечебно гладуване(само на плодове и чай с мед),в резултат на което вече съм -6 кг. по - малко или 57кг.Имам още едно килце да сваля ,за да стигна теглото си преди да забременея.Но от утре започвам да се захранвам 10 дни и се надявам да сваля още 1-2 килца,а после минавам на разделно хранене,за да задържа постигнатото.Трябва да си призная,че тези 15 дни ми беше доста трудно,но пък си заслужаваше
Е , това е за сега от нас с Дили.Пращаме ви много целувки по вашите бузки


Иво-23.05.2000г.
Диляна-23.05.2004г.

Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: annivo]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано08.09.04 20:15



здравей ани! сигурно си нямала сили да пишеш тези 15 дни та те нямаше!БРАВО! на мен точно 6 кила ми трябва да сваля, и не ми се мисли как ще става-по принцип съм +4 от преди раждането но миналата година малко бях напълняла и искам повече да сваля и да си върна моя размер дрехи от преди 2 години...ах мечти , мечти

за сокчетата не мога да те посъветвам-аз още не давам, ще започна след 4-ия месец, вода също нашата мома не близва... а за гривничките-позната история-Яничка е само бузки ишкембе!

Yana 08/06/2004

Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: toutou]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано08.09.04 20:30



Ей туту,абе да ти кажа наистина си нямах сили за писане,а и това комбинирано с гадните комп.вируси, поради което Window -са ни е пак на път да се скапе и съм пред полудяване.След като един ден писах писах и реших да пратя писанията си тук и нищо не стана изгубих желание да пиша следващите няколко дни,но днес беше успешно и обещавам да съм по-активна,ей сега ще видиш като почна да си папкам и като ми дойдат силите направо ще ви омръзна.Дано само нямам проблеми с компа
Цункай Яничка по шкембенцето и и намачкай гривничките от мен


Иво-23.05.2000г.
Диляна-23.05.2004г.

Тема Re: сокчетанови [re: annivo]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано08.09.04 21:49



Привет, Ани,
Ние започнахме от средата на 2-рия месец сок от ябълка, обаче не си давам много зор. Може и няколко дни да пропусна-не бързам за никъде. Но от самото начало си започнах с 1 лъжичка и накрая достигнах до 6-7, иначе с биберон съм я пробвала- пиивала е и 30 -40 мл. Доколкото знам, като достигнеш до такова количество-можеш да го давам 2 пъти на ден. Ние обаче яко се запекохме по едно време- и аз спрях сока от ябълка. Направихме малка почивка и пробвахме с круша за разхлабване. Пак по същата схема. Тъй като сменихме и млякото и сега нямаме проблеми със запека-спрях и сока от круша, да не прекалим нещо Тези дни се каня да започна да й давам от морков, ама пак нещо се помотвам
Поздрави на Дилянка-Бузанка

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: сокчетанови [re: мeчo пyx]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано08.09.04 22:17



Здрасти Еми,благодаря ти за изчерпателния отговор.Утре ще пробвам да дам на Дили малко морковче,дано то и хареса.Сладката Нели много ми прилича на моята Дили на снимката без шапката.Тя също ми е дългокоса и има същата лимба като при вас и си правим прически даже с малки шнолки.
Ама как така ти се сменят снимките на бебката,ейййй голям пиниз бре искам и аааз така
Нацелувай Неличка по дупенцето(гледай да не е наакано)хи хи


Иво-23.05.2000г.
Диляна-23.05.2004г.

Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Di2]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано09.09.04 01:02



здравейте мили мами.....леле колко сте активни за един ден и ще сменим темата а

ние пак го "закъсахме"....след непробудното спане от една седмица вчера ми се разгони фамилията да кърмя нон - стоп и през ноща на 2 часакакво и стана не знам и днес вечерта ако е така аз утре няма да мога да отлепя за тъпия курс........ така хубаво си спинкаше.....така че Туту гледай какво става само ме залъга аз се израдвах и сега айде пак отначало!!

някоя от вас взима ли някакви витамини?? аз от днес почнах по един мултивитамин че нещо хич ме няма и кръста страшно много ме боли
сокове и аз не давам а вода пием като за световно по 150 - 200 мл на ден
вчера когато си хапвах пъпеш тя се скъса да ме гледа и аз и дадох да ближе по малко и много и хареса - беше толкова щастлива миличката ми

отивам да лягам че не знам какъв сюрпрайз ме очаква тая вечер


целувки на всички юнски сладурчовци и по леко мами с отслабването......аз по половин хляб ям на ден и не мога грам да кача......с кг. съм си както преди слава богу че ако тук сменям гардероб татито ще фалира
завиждам за гладуването - аз непрекъснато си карах преди на плодове по 4 пъти в годината по цял месец, но за кърмещи мами като мен е изключено така че ще почакам ......




Тема Re: Aни, нови [re: annivo]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано09.09.04 14:57



Да внимаваш какво си пожелаваш занапред
Annivo написа:
"Ама как така ти се сменят снимките на бебката,ейййй голям пиниз бре искам и аааз така "





Редактирано от мeчo пyx на 09.09.04 15:37.



Тема Re: Aни,нови [re: мeчo пyx]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано09.09.04 16:02





Yana 08/06/2004

Тема Re: Aни,нови [re: мeчo пyx]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано09.09.04 16:23



Леле Емииии,много сладко е станалоТи си генийИ какви балончета си ми сложила,СУПЕР
МЕРСИ
А дали ще бъде нахално ,ако те помоля да ми направиш една услугаМного съм зле с комп.Та значи имам си аз една нова снимка на дечковците,сканирана и качена в моя комп.,но убий ме не знам как да си сложа в профила.Първият път ми помогна Дебора,а сега?Ако ти я пратя на някакъв адрес ,ще можеш ли да направиш нещо за мен??
Много съм нахална



Иво-23.05.2000г.
Диляна-23.05.2004г.

Тема Re: Aни,нови [re: annivo]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано09.09.04 17:12



Прати ми я на emi@obs.bg и нямаш грижи


#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Ето, Ани,нови [re: annivo]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано10.09.04 09:11



как ще си смениш старата снимка с нова лесно и бързо:



Поздрави


#define QUESTION ((bb))||!(bb))




Тема Благодаря ти ,Еми,нови [re: мeчo пyx]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано10.09.04 14:46



Толкова ясно и нагледно обяснение,че няма как човек да има повече въпроси.

Я сега да видим резултата:




Тема Re: Благодаря ти ,Еми,нови [re: annivo]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано10.09.04 23:04



Големи са ти сладури Ани, и Дилянка колко голяма е станала, почти настигнала ботко си.
Браво Мечо, страхотна си, по-добро обяснение едва ли би могло да бъде, запази ги като наръчник и за други мами.



Тема Re: Благодаря ти ,Еми,нови [re: Di2]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано10.09.04 23:56



Благодаря ти Ди,все са ни хубавки юнските бебоци,а покрай тях и каките и батковците им
Твоите красавици като ги гледам как са се хванали за ръчичка и как си натамънила Кристи да поседне ,ще си каже човек,че ей до сега са си играли заедноНацелувай ги.
А за таланта на Еми нямам думи,а и в какво сърчице ми е сложила снимчицата




Тема Бебе Катеринанови [re: Di2]  
Автор Shturcho (очакващ)
Публикувано11.09.04 14:27



Здравейте и от нас с Катеринка :-)
ние сме добре, но от много разходки не ни остава време за компютъра :-)
Нали се родихме мънички /2.800кг, 51см/, а и имахме много тежка жълтеница през първия месец само възстановихме загубите /изписаха ни 2,500кг, а и вкъщи отслабнахме първите няколко дни/ и бяхме 3,000кг и 54см. Втория месец вече похапвахме здраво и на 14.08.2004 бяхме 3,980кг и 57см :-). Другата седмица пак сме на консултация и ще видим този месец колко сме пораснали.
Пием сокчета от ябълка, круша и сини сливи, защото ака на 4-5дни по веднъж, а понякога и помагаме със сапунче или термометър.
Вече се усмихва и си говори разни нейни си неща :-)

Не знам вашите бебчовци как са, но Катеринка през деня спи само по 1-2часа и то ако е навън на разходка. Вечерно време след къпането в 9,30 се нахранва и спи до 5,30-6 сутринта, похапва и може пак да заспи и да спи до 9, но това и е съня в къщи. Понякога на разходка и се случва да поспи и повече 2 пъти по час и половина, но това е рядкост :-( а и сега като застудее няма да можем да сме по цял ден на вън. Сега я извеждаме към 10-10,30 и се прибираме вечер като се стъмни, най-много по обед да се приберем вкъщи да я накърмя, за да си похапна и аз, но най-често се кърмим по пейките в Морската градина.

От няколко дена забелязах, че вечер се опитва да си смуче пръстта, а и едната вечер я усетих как в съня си смуче палеца и от няколко дни спи с ръкавички, а тя доскоро не искаше изобщо биберон залъгалка - дайте идей как да се преборим с този проблем.

Много целувки от мен и от Катеринка-Мушолинка




П.С. ето линк към снимките на Катеринка, но от много отдавна не съм слагала там снимки /тези снимки са само от първия ни месец/, обещавам тази седмица да се постарая да сложа нови снимки





Тема От сърце ти благодаря, Щурчо!!!нови [re: Shturcho]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано11.09.04 14:43



Твоето бебче Катеринка така ме успокои, значи моят Алекс не е единственото такова щуро бебе!!!
Брей, много съвпадения имат нашите 2 дечица - сега ще поясня какво имам предвид:
Първо, Александър ми се роди на 15-ти август 2004 год., 51 см и 2850 грама, като твоята принцеса...
Второ, изписаха го 2600 грама...
Трето, 15 дена след това вече беше наддал с цели 550 грама и тежеше цели 3150 грама, за радост на мама, тоест на мене де, само на кърма и на вода е...
Четвърто, още в родилния дом акаше по-рядко от другите новородени - те всеки път с пълни памперси, а той милият само по веднъж или два пъти на ден, но като се върнахме вкъщи, взе да пропуска и ден/два без да се изходи...
Пето, дори на снимките си приличат!!! Ако искаш, виж нашите:


Пето, и ние изкарахме по-засилена жълтеничка в началото... Затова водичката му е бая подсладенка, по съвет на педиатърката ни...
Шесто, и моят син прекарва доста време буден и бодър, все се кокори, слава Богу, е често в добро настроение - вместо да спинка по 20-ина часа, както пише по книжките за най-мъничките бебчовци, той ми спи едва по 14-16 часа на денонощие!!!
Седмо, и спирам дотук, за да не ставам досадна вече - и той обича разходките навън, както и вечерното къпане - по време на разходка и след къпане спи най-дълго и най-сладко...
Е, още не гукаме и не си лапаме палеца, а смучем бибата, но нали сме лъвче-августинче, а не юнско бебче-смехоранче, та ни е простено, нали???
Много поздрави от малкия Алекс за кака му Кати и от мен /Деси/ за теб, Щурчо!!!
Съжалявам, че така грубо нахлух в темата ви, юнски слънчеви мами!!!
И благодаря, че ви има - много сте ми били ценни, докато бях бременна, а вие по-напред с материала!!!
Всичко добро!!! Бъдете здрави!!! И Бог с вас и вашите съкровищенца!!!




Тема Re: От сърце ти благодаря, Щурчо!!!нови [re: desykv]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано11.09.04 14:54



здравей,
не си нахлула, тя темата е отворена за всички!
аз не съм имала проблеми с моята кокона относно запека, но бебето на сестра ми например първите три есеца акаше веднъж седмично!!!за голям ужас на всички...
но понеже тяхната педиатърка е фен на мнооого ранното и мнооого разнообразно захранване-е имаше един положителен ефект-бебка проака всеки ден като взе да куса пюрета и кисело мляко...
Кураж!

Yana 08/06/2004

Тема Re: Бебе Катеринанови [re: Shturcho]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано11.09.04 14:59



здравейте Щурчо и бебе Катя!
откога ви чакахме....да се обадите!
За дневния сън-при нас положението е точно обтратното и все повече се влошава и си мисля че по-скоро при вас е нормално...
Искам да кажа че Яна напоследък взе да спи мноооого през деня и през нощта има тенденция да не може да спи повече от 4 часаТъкмо се зарадвам и пак се започва наново... Няма повече да се оплаквам защото станах досадна с нашето нощно хранене и неуспешните ми опити да го премахна...Но пак като новородените "обърнахме" деня и нощта...докога....
Явно всяко бебче разпределя по различен начин спането през денонощието-важното е да е в добро настроение а не уморено и плачливо и мисля че всичко е наред...
Поздрави и до скоро

Yana 08/06/2004

Тема Re: welcomeнови [re: desykv]  
Автор bobolinaaa ()
Публикувано11.09.04 15:27



Деси, винаги си добре дошла при нас. Целувки на Алекс от юнските каки и батковци.
Щурчо, и Митачето си лапа ръцете и то постоянно особено ако е гладен. Биба не искаме и само се моля като порастне малко да успея да го откажа. Целувки на Катенцето.





Тема Re:........нови [re: toutou]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано12.09.04 00:08



Здравейте и от нас на всички.....Туту и аз да не се оплаквам ама не може......едвам издържам вече

Никол спи до 11 после бодува и грам не мигва а след 16 е направо ужас - яде на 1 час и дори да я нося не помага такъв рев му удря че чак ми става лошо но НАЙ - ГОЛЕМИЯТ УЖАС Е че и в количката не иска да седи а се получава някакъв тотален АД вчера ходих до центъра тя се удра да пищи и дере едвам добутах количката до колата и в къщи поне тук няма кой да ни слуша като се дерем и аз да умирам от срам!!!

като добавите че и таткото ни го няма от 4 дни и аз сама се боря тук
а и нощното ни хранене е на 6 - по зле откакто беше на 1 месец - ПРЕЗ 2 ЧАСА ЯДЕ!!!!!!дали имам кърма или дали ми е хранителна кърмата - мале вече почвам да откачам.....колкото и да изцеждам винаги има мляко .......


една приятелка идва от време на време ама сега май е по щастлива като си тръгва -такъв ужас е Никол. Чудя се дали не почват да растът зъби че и едни лиги са и едно смучене на ръцете.......на акушерка съм в сряда и ще пиша и за мерките и теглилките
имаме и нови снимчици в албумчето ако искате да ни видите как се расте от рев, заповядайте!!!снимала съм я и както ми гука
като не се дере!!

поздрави и целувки на всички сладури и мами




Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Di2]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано12.09.04 00:41



DI2 благодаря ти много, че си ми качила снимка на Алекс да си я сложа в профила!Ние в понеделник сме на консултация,така че тогава ще видим моя Слънчо колко е пораснал,но ми се струва че доста закръгли бузки и коремче.Иначе милия го хвана млечницата,но го мажа с Дактарин орал гел и от него наистина минава бързо,макар че е скъпичък ,а и както после прочетох на опаковката,може да се ползва само месец след отварянето.Добре поне че чета всичко,че никой не ми беше казал това и да знам да го изхвърля после.Сокчета и аз не му давам още,смятам да ги зпочнем като навърши поне три месеца.Ние вече сме на смесено хранене-давам му два пъти на ден Нан,че нещо не ми стига кърмата.Към мамите които дават адаптирани млека въпрос -какви марки предпочитате?Добре поне спрях да цедя,тъй като Алекс започна да си суче добре и сам,че иначе ме боляха вече ръцете от тази помпа.За спането вечер-Алекс уж иначе спи от към 20 часа до към 3 часа,но понякога се събужда и в 24 часа ,а днес пък спа от 17.30 до 23 часа.Трябва някой да му каже, че издърпва часовете в погрешна посока.През деня си спи когато си поиска,а най-ухилен е към 5-6 часа сутринта и иска да му гукам ,а аз едва си отварям очите.Изобщо е голяма радост като му гука някой,може и да е напълно непознат и много му се говори.

Редактирано от sun_yana на 12.09.04 00:55.



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: sun_yana]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано12.09.04 01:33



Нещо не ми излиза снимката на Алекс под текстта.

[image]http://plamen.freeshell.org/diana/images/alex2[/image]


Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: sun_yana]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано12.09.04 02:07



Явна е някакъв проблем в дира, щото смених в моя профил твоята снимка и не се появи, сега върнах моята и ето и моята вече не иска да се появява

[image]http://plamen.freeshell.org/diana/images/Di&Kri3[/image]


Тема Re: за спанетонови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано12.09.04 19:16



На тези Премаман-само за сведение - 1 боди струва 67 (шестдесет и седем) лева!
Е това ако не е безобразие! (това е грубо 33-34 Евро)
А иначе по-голяма част от детската колекция на Кензо, Бърбърис (или Бюрбери) и Коп Копин се шият в България на ишлеме



Тема Re: за спанетонови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано13.09.04 11:26



здравей слънце,

ти направо ми говориш невероятни неща!!! Кой идиот в България е решил че някой ще купи боди на белгийска фирма за толкова пари....има грешка някаква тука
Направо ме е срам като си помисля че аз скъпо казвам на боди някакво нещастно което струва 10 €...
Та в Х&М за 35 € аз купувам поне 5 дрешки...


Как мина пътешествието ви с госпожицата?

Yana 08/06/2004

Тема Re:........нови [re: Adi_75]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано13.09.04 11:31



Ади, какво става с вас???Направо се притесних...Ти си смела майка, защото аз Яна отдавна да съм я завела на лекар ако изведнъж така вземе да реве...Мойт педиатър каза : "При немотивиран или плач повече от нормлно-консултация...Може да е ухо например, знае ли се..."
Знам че те плаша с това и най-вероятно нищо и няма, но една консултация и обяснение на лекар за поведението и може и тенб да успокои, иначе не знам как издържаш...
Стискам то палци да мине скоро този период и кажи какво става...

Yana 08/06/2004

Тема Re: за спанетонови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано13.09.04 12:05



Аз и затова попитах за марката - не я бях чувала, та реших че е нещо връх!
Е, няма навалица, както предполагаш.
За мен е необяснимо защо в България са толкова скъпи детските работи, но това е друга тема.
Пътешествието мина прекрасно, само дето от чистия въздух такова ядене падна, че се притесних, че на детето не му стига манджата. Близо 1000 км навъртя момата за 1 седмица според мен й се отрази чудесно. Малко е загоряла (как не ми е ясно, като винаги съм я крила от слънцето) и има много здрав вид.
Новото е, че от няколко дни е открила че има глас и крещи и пищи като за световно, чак ми наду главата. Леле, ама какви децибели вади, не е истина просто. Комшийте сигурно ще решат, че я колим.
Иначе иска да папа и човешка храна - като я сложим с нас на масата пада едно гледане, примляскване... едни свински мръччици така ги гледа, чак да ти дожалее, обаче ме беше шубе да й чупна мъничко. Сега в четвъртък сме на консултация и ще дам още инфо за мерки и теглилки.
Поздрави и целувки за вас двете с Яна!




Тема Re:........нови [re: toutou]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано13.09.04 15:28



Здравей мила Туту.....слава богу не е ухо или нещо а просто си имам една малка лигла в къщи.........колкото и да реве и се дере само като я вдигна и спира на секундата.....адът е пълен защото тя през деня почти не спи и само си се носим а аз нямам време и една филия да си намажа
мен не ми пречи да си я гушкам и даже ми е много приятно но не си чувствам кръста и рамената страшно ме болят - тя като е гушната не обича мама да седи ами да се разхожда из къщата - добре че сме на един етаж че ако трябваше и да се катеря не виждам докъде ще я докарам!!!
ходих и купих тая джаджа за активната гимнастика ама нещо не му е фен - най - много 10 мин да се заиграе и айде пак да се носиме

в количката не иска да лежи а иска вече да е правичка и да гледа наоколо....най - лошото е че загубих днес и любимата биба на Чико а тук не продават Чико та докато бабата прати от БГ ще си изедем ръцете

в петък съм на консултация и ще пиша подробно пак .....но вече сме намалили малко повръщането - пу пу пак да не стане като с храненето нощем.......след 10 дни спиране сега пак си се буди в 3 и в 6 и в 8 и въобще ПРИ НАС Е ВЕСЕЛО!!!

абе да ми е жива и здрава мама ще се справи някак

много поздрави и целувки от нас на всички сладурчета дано да са ви послушнички че........




Тема пропуснах ортопеда.....нови [re: Di2]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано14.09.04 00:37



мале мами здравейте пак, аз от тоя рев на Никол съвсем съм се отнесла и пропуснах часа за ортопеда а следващ скоро може и да не видим че в нашият район бил на моята дата и ние не отидохме

вашите бебчовци ходили ли са?? какво е положението и какво гледат?? като гледам на Никол гънките и съвпадат и отпред и отзад - ама не съм ортопедима ли закакво да се хвърлям в паника?? дали няма да е късно по нататък и да настоявам ли да търсим друг с татито??

Моля ви кажете ми вие какво правите и дали въобще ги посетихте тия доктори???? не искам моята принцеса де има проблеми заради застреляната и заспала майка
Туту а колко време може да реве преди да тръгна за доктора???Днес след банята се удра 1 час точно ни ще да яде ни вода ни биба носене и ходене........след 1 час обаче измори ли се не знам я сложих да цица после почна да гука и сега спи сладко сладко......в нашето легло


целувки на всички




Тема Re: пропуснах ортопеда.....нови [re: Adi_75]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано14.09.04 10:03



Ортопедът е важен - търсете го.

На Дариа гънките не съвпадаха и аз се бях втресла яко, но ми каза педиатъра, че това не е показателно. Гледат им се ставите с видеозон, за да се види дали всичко е наред.

Ортопедът гледа ставите на Дариа с видеозон и й прави разни други неща на прегледа за да види как е изобщо с физическото развитие, после ми каза разни за ходене, носене с кенгуру, спане и др. ама те бяха главно за до 3-тия месец на бебето.



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: Di2]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано14.09.04 14:16



Да се отчетем след консултацията в понедлник.Имаме си едно голямо бебче-вече тежи 5.90кг. и е дълъг 60см.Ами добре си папка детето.Ади,ако това ще те успокои и Алекс беше така преди-все искаше на ръце и не му се стоеше и минутка сам.Откакто се научи да гука,вече и сам си стои и си гука на нещо,сега започва да се заглежда и по играчките,забавлява се и с тези дрънчащите,които ги слагаме на нивото на ръцете му и той като си маха с ръчичикитуе и те дрънчат.Пу-пу да не го урочасам само,но и започна и да си заспива сам повечето пъти.Знам какво беше преди когато и аз ядях на крак и с няколко прекъсвания или с него на ръце,а пък за друго време нямаше просто.Дано и твоето бебче да започне да се заиграва само и да можеш да си почиваш повече и да си свършваш някоя работа! А на ортопед и аз не съм го водила ,но да видим дали изобщо ще ни дадат направление,че нали много мами се оплакват че им го отказвали.Кажете ако на някого са му отказали или пък са му дали без проблем.

[image]http://plamen.freeshell.org/diana/images/alex2[/image]


Тема Re: пропуснах ортопеда.....нови [re: lsa27]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано14.09.04 19:34



Абсоютно подкрепям Isa. Ортопедът според мен е много важен. При нас прегледът премина по същия начин- гледаха гънките, гледаха ни на видеозон. Обясняват разни неща. Най-важното е, че си спокоен след този преглед, защото, ако евентуално има нещо , да може да се реагира възможно най-рано. Виждала съм бебе, на което му откриха луксация чак на 7-мия месец и беше в корито до годинка и нещо. Гледката е ужасна

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: sun_yana]  
Автор krassym (:))
Публикувано14.09.04 19:46



Здравей!
Аз съм от юлските мами, но вече ходихме на ортопер. Нашата педиатърка без проблеми ни даде направление. Въпреки, че направлението е само за консултацията, а ехографа се заплаща. Не виждам защо толкова се опъват за тези направления. Явно не се страхуват от конкуренцията. Отстоявай правото си, че вече се качват на главите ни тези "специалисти".
Успех от нас!



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: sun_yana]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано14.09.04 19:55



На нас педиатърката се опита да ни откаже с думите, че Нели няма проблем, а направленията й трябвали за по-спешни случай. Аз обаче знам, че направленията им ги дават в началото на месеца и просто й се обадих, че пращам таткото да вземе направлението и тя не успя да реагира. Даже се опитах да си поискам и направление 3а, ама тогава не знаех, че те не се дават от обикновенния педиатър, а от специалист. Не че нямаше да ги дам парите, ако нямам направление, обаче ме ядоса как се опита да ни отреже с думите " аз нали виждам, че всичко е наред". Съветът ми е да настояваш- имаш право на това направление, но да го поискаш в началото на месеца

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: пропуснах ортопеда.....нови [re: Adi_75]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано14.09.04 20:30



здравей,
чак да се шашкаш и изпадаш в паника няма смисъл, но говори с педиатъра за разрешение на проблема
Тук (в Париж, защото разбрах от Вели че в Ница не е така)не се правят консултации с ортопед ако няма проблем и това според мен е рисковано защото педиатъра решава и може понякога да не види малки симптоми които специалистите забелязват... На Яна например гънките по крачетата не са симетрични-на едното са по-малкона брой, май ще взема да видя дали да не отида сама на ортопед , трябва да проверя къде....

А за плача -питай акушерката която каза че ще виждате...аз се притеснявам защото на една приятелка бебето много плачеше и двама педиатри и казваха че нищо няма, че те с мъжа и сигурно имат проблеми- а се оказа че детето има възпаление на хранопровода от повръщането -но това чак трети педиатър го видя...

до скоро и целувки на беба! дано те слушка днес

Аз днес за първи път оставих Яна на една приятелка за 3 часа и се скъсала от рев!Но какво да се прави-трябва да свикваме взаимно...на разделите...започва се

Yana 08/06/2004

Тема добър ортопеднови [re: Di2]  
Автор v22 (Veli)
Публикувано14.09.04 21:46



Момичета от София, препоръчайте ми добър ортопед, че още ми е трудно да се ориентирам. Благодаря ви!!!



Тема Re: Юнски бебета и мами 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано14.09.04 23:56



Благодаря ти за съвета Мечо пух,нямаше да се сетя че в началото на месеца имам по-голям шанс и на теб krassym ,че наистина трябва да си отстояваме това право,тъй като после не техните дечица ще се мъчат ако има някакво недоглеждане.То на думи лесно,ама да видим какво ще направя на дела,че каквато съм мека въобще не мога да си отстоявам правата,но нали е за бебо се надявам да ми се появят допълнителни сили.

[image]http://plamen.freeshell.org/diana/images/alex2[image]


Тема Re: добър ортопеднови [re: v22]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано15.09.04 01:08



Първо искам да кажа,че на мен личния лекар сам ми предложи направление за ортопед без да има причина за това и второ ехографа влиза в прегледа ,а не се плаща отделно.Поне при нас беше така.
V22,от няколко години си водя Иво,а сега и Дилана при д-р Драганов и съм много доволна,препоръчвам ти го горещо.Той преглежда във ВМА ,а координатите му ако те интересуват мога да ти ги дам утре.Половината майки си водят децата при него,а другата половина в Горна Баня,но там не познавам никойИменно Драганов прегледа с направление Дилянката и с ехограф.УСПЕХ




Тема za kashljanetoнови [re: annivo]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано15.09.04 08:18



Здравейте момичета,
аз се позагубих напоследък, ама от работа и задачки нямам никакво време за интернет. Попреглеждам набързо какво става в нашата тема и това е.
Ние в понеделник бяхме на консултация. На точно 3 месеца Борис е 68 см. и 6,600 кг. Расте висок и строен, пък и доста силен, според лекарката.
На мен ми се струва че прекалено много кашля и има някакви хрипове понякога, но лекарката нищо не откри. Вашите бебета кашлят ли ? Бобчо кашля всеки ден, по няколко пъти. Не само като се е задавил, а и така...от нищо. Притеснявам се малко, и се чудя да го водя ли на друг лекар... Иначе си е весел и активен, няма температура...



Тема Re: добър ортопеднови [re: v22]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано15.09.04 08:34



Здравей,
както ти е отговорила Ани- Драганов е добър ортопед и предимно всички водят бебчетата при него. Имаше координатите му в една от предишните ни теми. Лично ние заведохме Нели в Горна баня. Според мненията, които бях събрала- добър ортопед там е Ефремов. Когато отидохме ние обаче тоий беше в отпуска и ни прегледа Димитров. Значи според мен разликата м/у Драганов и някой от Горна баня е, че доколкото съм чувала, при Драганов прегледът продължава около 40 мин и обяснява надълго и за кенгуруто и за столчето за кола и как да се носи бебчето. На нас Димитров също ни го обясни, но много на кратко- прегледът беше около 10-15 мин, прегледа ни на видеозон, гледа й крачетата, разтваря ги настрани. Но от друга страна в Горна баня прегледът става без предварително записване и когато бяхме ние имаше поне 10-тина човека отвън и дежурен беше само Димитров. Аз съм решила следващия път да я заведа до Драганов. Това е моята информация

#define QUESTION ((bb))||!(bb))



Редактирано от мeчo пyx на 15.09.04 08:35.



Тема Re: добър ортопеднови [re: мeчo пyx]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано15.09.04 09:57



А защо ще я водиш пак?

Дариа я прегледа Ефремов /мисля - млад любезен лекар?/ и каза, че няма никакви проблеми и да я заведем пак като навърши 3 години преди да купим зимните обувки, за да я прегледат за плоскостъпие. Прегледът беше към 20-тина минути.

Ние не чакахме изобщо в Горна Баня при това бяхме там в понеделник, когато имаше адски много хора, та може би е до късмет.



Тема Re: добър ортопеднови [re: lsa27]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано15.09.04 10:16



Ами доколкото разбрах аз-хубаво е да я заведем, когато проходи и после пак на 3 години. Поне на нас така ни каза Димитров.

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: Здравейте!нови [re: мeчo пyx]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано15.09.04 15:49



Здравейте от мен и бебе Боби! Както виждам темата е станала пак доста дълга, а аз не съм имала време да седна и да пиша. Но днес наваксвам
Първо - да се отчетем с консултацията. Вече сме на 3 месеца и половина, тежим 5500 и сме 60 см. Правиха ни втората ваксина ДТК и втори прием на полиомиелитната ваксина. Боби плака мъничко, но после се успокои и заспа.
Наддал е 1 кг, аз много се радвам, защото си го кърмя и дано да мога още месец да изкарам само на кърма.
Педиатърката ми каза, че ще му давам пюрета чак след един месец, да не бързам, нямало смисъл. Сега пие по 80 - 100 мл сок, разпределен сутрин и следобед.
Не знам при вас как е, но Боби вече сам се обръща от гръб на корем педиатърката беше много учудена, но сама видя как се търколи На всичкото отгоре вече иска и да седи, но няма да стане...
Имам нови снимки, но още не съм ги качила в албумчето. Обещавам да направя това скоро и ще ви кажа да ни видите колко сме пораснали
Ние към края на месеца ще ходим до Варна при бабите ни. Моля се времето да е хубаво, че да можем да отидем поне за малко на плаж. После ще пиша как се е държал юнака
Поздравления за прекрасното начало на темата!!! БРАВО!!!
Друго ново при мен няма. За ортопеда - сигурно ще отидем този месец. Просто трябва таткото да е свободен, че мен все още ме е малко страх да карам сама в тази лудница...
Пращаме с Боби мнооого целувки на всички бебчета от юнския отбор!!!



Тема Сокче!нови [re: tani4ka]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано15.09.04 23:43



Днес най-накрая реших да дам и аз на Яна сокче(на своя глава разбира се)-приготвих го по описаната от вас технология преди време-само че първата лъжичка която опитах да и дам бе посрешната с погнуса!И разбрах що е то петна от сок от ябълка и защо Еми и отделна тема бе пуснала...да си призная малко и се чудех.... Но въпреки днешното фиаско-утре продължавам с опитите, няма връщане назад!

Ох, давам си сметка че макар и толкова мъничка малката госпожица е много привързана вече към мен-направо се плаша че едно същество иска мен и само мен.... Днес накарах баща и да и направи масажчето след баня, но на всичко отгоре и излязох от стаята да и пера поаканите дрехи-и като нададе вой до небесата-не можахме да я успокоим!Как е при вас? Аз съм направо шашаната-мислех я за много малка още и че не държи чак толкова на мене....

Имам и питанка пак...Как ще обличате мъниците през зимата-мисълта ми е под панталончето какво ще слагате? Тук чорапогащници не съм виждала(е не съм и гледала много, но...)

Как сте иначе? Какви нови номера показват бебоците? Днес Яна откри че двете ръце могат да се хващат една друга и цял ден го упражнява...

Хайде, целувки на мами и бебета и до скоро...

Yana 08/06/2004

Тема отчетченови [re: Di2]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано15.09.04 23:52



здравейте мили майчета и сладки юнски бонбончета

Ние днес бяхме на консултация и ваксинация. За мерките най - после се сдобихме и с ръст досега тати ни мереше с домашният метър та за протокола: 3 месеца - 6690 гр. и 64,5 см. обиколка на главата - 41 см., само на кърма
сложиха ни и ваксина благодарение на която имахме темперетура около 37,7-38 но отмина без да използувам свещички (поне за сега де)....за първи път не я къпах само я измих и преоблякох и сега спинка сладко сладко

не знам но като сме само двете е много по спокойна явно усеща че таткото ни я глези и си проявява характерчето.....днес например не е ревала и драла пу пу....

питах за ортопеда и доктора ми каза че и няма нищо направи доста обстоен преглед, даже го накарах и ушите да и провери ама каза че е ок и да не я захранвам и да не и давам никакви сокове още поне ама поне един месец....тук захранват след 6 месеца.

не можем много вече да се разхождаме навън защото тук вали нон - стоп и се мъкнем само по магазини което е доста лошо за портфейла на таткото ни а аз купувам повече неща за нея отколкото за мен ама май вече ще е така а....
това за сега ако има нещо пак ще пиша и много се радвам че сме толкова активни.
Туту пребори ли се с нощното хранене??....аз още не съм явно не и е дошло времето но доктора каза че е хубаво тя сама да се откаже още повече че наддава доста добре.
иначе през ноща се е научила да си вдига краката нагоре - не знам защо и след 3-4 такива упражнения се отвива и спи отвита. сега бабата праща и чувалче за спане че тук зимите не са от най - топлите

целувки и поздрави на всички




Тема Връщам се на работанови [re: Di2]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано15.09.04 23:58



От началото на Октомври до Коледа на половин ден, а след това и на цял.

Днес първата детегледачка беше на интервю при нас и сигурно ни помисли за луди с мъжа ми, защото я питахме какво ли не включително - " Колко пиете?" - мъжа ми и "Християнка ли сте?" - аз. Като я посрешнах ми се видя много лъчезарна жената, но после такъв ужас ме обзе... Мъжът ми пък си представя как ще зареже детето и ще гледа сериали, а то ще се дере. А една приятелка ми пусна идеята дали нямало да бие Дариа. Направо ще умра от страх...

На всичкото отгоре си мисля, че като не я гледам аз през повечето време - ще я разглезим безобразно. Но не си представям да не я виждам по цял ден, а вечер да не я гушкам и целувам непрестанно докато е будна.

Уфффффффф - дайте идея как да съм сигурна, че това е жената, на която мога да си оставя съкровището?



Тема Re: Сокче!нови [re: toutou]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано16.09.04 00:05



Здравей Туту... точно за вас си мислех и даже писах в моят отчет!!

Никол "плете" от доста време, много им е забавно,а!! Аз купих и това за активната гимнастика и макар че първият ден не му обърна внимание сега ако знаеш как му се радва, ще направа снимки тия дни и ще пусна да видишгука и се опитва да ги хваща но аз не мисля че все още разбиза че има ръчички
И Никол е много привързана но към таткото, определено когато той е тука предпочита него и го показва с реванено сега като го няма не е тръгнала да реве за него и слава богу че иначе 2 седмици няма как да изкарам. Когато се обади по телефона очите и стават 100 по големи и се цъкли и мълчи за да му слуша гласът - определено си го разпознава.

Аз я оставям при приятелки много често и непрекъснато им давам да я гушкат за да свиква с хора. Утре даже съм на норвежки и една българка ще я греда да 3 часа а други ден имам изпит по кормуване и пак я оставям. Дори и не се изцеждам а оставям само вода и гледам в рамките на 3 часа да се прибера при нея, обикновенно реве само последните 10-15 мин.

Аз накупих чоропогащници от НМ,много се сладки и вече и ги слагам под гащеризона тук е 10-15 градуса. Имам и един гащеризон за зимата който ще слагам върху дрешките но като захладнее още малко.

като имаш кърма защо реши да и даваш сокчета??аз се чудя дали да и давам но нестига че пера какано а сега и петна от сок предпочитам да изчакам още малко със следващото главоболие

целувки на кака Яна от Никол и поздрави


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Adi_75 на 16.09.04 00:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от Adi_75 на 16.09.04 00:08.



Тема Re: Връщам се на работанови [re: lsa27]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано16.09.04 00:25



че се луди не сте луди разбира се....все пак детето си оставяш трябва да и имаш доверие и най - малкото поне да знаеш повече за нея!!

Няма ли някой да ти препоръча жена, така май е най - сигурно. Пусни питане в клуба чела съм че мамите "разменят" добри детегледачки или поне ги познават

успех и не сепритесявай а си питай че трябва да си спокойна като тръгнеш на работа и човека който ще гледа принцесата трябва да е сигурен!!!

толкова е трудно да се отделим от тях, аз за 3 часа на ден и толкова ми става мъчно че после само си я гушкам и не се отделям от нея

целувки на Дария




Тема Re: Сокче!нови [re: Adi_75]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано16.09.04 00:43



здравей,
радвам се че всичко е ОК при вас...и нашия педиатър сам преглежда Яна и отсъди че няма проблем дано е прав!

Сок реших да давам за да и разнообразя вкусовите усеания-това е единствения смисъл на сока в началото , не смятам да я наливам с промишлени количестваЗнаеш ли -до скоро не можех и да си представя че някога ще я захраня, а сега като расте и придобива физиономия на "голямо дете"се улавям че сама започвам да лисля да и разнообразявам режимаЩе започна да я захранвам с каши според тукашните схеми чак на 5мес 1/2 сега само експериментирам със сока

Ох завиждам ти за шофьорските курсове....аз нямам книжка , но ужасно ме е шубе да започна да уча в Париж да карам-тук е лудница....даже мислех да ходя до БГ за книжка, но май ако е получена след "датата на влизане във Франция" не я признават, трябва тук да я изваждам и то СПЕШНО!!!

Ще трябва да отскоча и аз в Х&М тия дни че нямаме зимни дрешки а застудява-значи там има чорапогащи??? Днес бях в тъпия Гап и дадох 33 € за три бодита-ако татето разбере ще мхока пак, че нали той ни храни...

Целувки на момата и до скоро!

ПС. Вчера я гледа една приятелка за 2 часа-огласила им блока от рев
Yana 08/06/2004

Редактирано от toutou на 16.09.04 00:44.



Тема Re: Връщам се на работанови [re: lsa27]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано16.09.04 00:50



Ох мила стискам ти палци!Всичко ще е наред, но знам че е трудно!

Аз днес отказах една възможност за работа и сега сън не ме хваща! Като се има предвид "напечената" ми ситуация в професионално отношение-направо съм луда и е нахално от моя страна да отказвам! Но не съм готова да се организирам да оставя беба!

Ти си по-смелаДръж ни в течение как вървят нещата!
Успех с гледачките!
Тук в нашия квартал всички гледачки са черни!(Това за твое успокоение)
Целувки на малката Дария!

ПП. Аз бих взела или позната жена или препоръчана, по обяви не бих се доверила само

Yana 08/06/2004

Редактирано от toutou на 16.09.04 00:52.



Тема Много се учудих и затова питамнови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано16.09.04 12:03



Вие с Ади не перете ли бебешките дрешки в пералня?
Аз само така процедирам, ако е останало какано - на другия ден пералнята го изпира, та се учудих...
Петната общо взето, от ябълка и от морков, колкото и да ги третирам с какво ли не все си остават, така че се поотказах...



Тема Re: Връщам се на работанови [re: lsa27]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано16.09.04 12:34



Здравей Иса,
Знам колко си притеснена от това да намериш най-подходящата гледачка - аз Софи като на майка ми я оставям пак се притеснявам.
Поразпитай близки и познати да ти препоръчат, дано да намериш наистина прекрасна гледачка, която да обича децата и да има опит. И си бъди безкрайно мнителна и си задавай всякакви въпроси - в крайна сметка детето си поверяваш на нея... Аз си мисля, че ако говорим за малко по-възрастна жена или пенсионирана детска учителка би било чудесно, ама не знам дали може да се намери такава...
Стискам ти палци, само за успокоение ще ти кажа, че моя приятелка си остави детето на детегледачка на 6 месеца и засега е доволна и спокойна. Вярвам, че ще намериш най-подходящата жена за целта!
То е ясно че човек не си оставя детето, щото е затънал в охолство.
Успех и целувки от нас със Софи



Тема ще се побъркам от радостнови [re: Slanchezara]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано16.09.04 12:47



Момичета може да ви се струва невероятно, но Митачето каза вчера мама. Неосъзнато естествено, но имах чувството, че сърцето ми спря. Беше нещо кривичък и мрънкаше като непрекъснато гукаше, опитваше някакви странни звуци и изведнъж каза много ясно мама. Мъжа ми както караше се обърна и ме гледа недоумяващо. Ако бях самичка сигурно щях да си мисля, че не съм в ред. Той от известно време като плаче казваше ам, ма, мам и други такива, но този път. Щях да се побъркам от радост. Повече не е казвал ама то това ще ми държи влага дълго време. Това ми беше подарък, защото Митко вчера стана на три месеца. Желая ви и на вас скоро да изживеете тази радост.
Скоро ще имаме нови снимки и ще ви се похвалим.





Тема кръстен Бобчонови [re: bobolinaaa]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано16.09.04 12:56



Момичета,
ето хубави новини и от нас...Вчера кръстихме Борис в БГ църквата тук, във Виена. Ритуала беше много мил, аз много се развълнувах, беше страхотно. Бебо беше спокоен през цялото време, даже се усмихваше.
Качих снимки в албумчето ни преди малко, може би след няколко часа ще се виждат.
Сега заминаваме да купонясваме по повода - ще правим барбекю на големия остров на Дунава. Такива вкуснотийки съм приготвилааааа, ох, дано времето да се запази хубаво.
Целувки на всички бебоци !



Тема Re: Много се учудих и затова питамнови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано16.09.04 13:16




току що пуснах пералнята...
"прането" се състои в махане на акото което при Яна излиза в обилни количества по гърба и се залепва по дрешките...няма как да го пусна така с другите дрехи, та го махам на водна струя на ръка

Yana 08/06/2004

Тема Re: ще се побъркам от радостнови [re: bobolinaaa]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано16.09.04 13:17



ей, браво на вас!много целувки на малкия Митко!

Yana 08/06/2004

Тема Re: кръстен Бобчонови [re: Mишeнцe]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано16.09.04 13:18



честито ви християнин!
да е жив и здрав и весело изкарване на пикника!

Yana 08/06/2004

Тема Re: Много се учудих и затова питамнови [re: toutou]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано16.09.04 13:26



ако има наакани дрешки или изцапани със сокче преди пералнята ги третирам с Ваниш за петна(Сипвам малко върху петното) и после го пъхам в пералнята.Забелязах,че изцапаните дрешки със сокче,трябва да се полеят с малко препарат веднага след изцапването иначе май не става.Поне при мен стана така с едно петно от морков и сега ще опитам да го махна с белина,добре че дрешката е бяла.




Тема Re: ще се побъркам от радостнови [re: toutou]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано16.09.04 13:35



Ей,Боболинаааа,много радост лъха от твоя постинг,накара ме да се захиля.Предполагам,че сега си се разтопила от кеф,сега да не вземеш да си вирнеш носа и да не може да се говори с тебеНацелувай малкия бърборан от нас с Дили и дано скоро каже и тати





Тема Re: Връщам се на работанови [re: lsa27]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано16.09.04 13:50



Мила Иса,напълно те разбирам за притесненията ,които са те обзели.Всичко ще се нареди
Мога да те посъветвам :ако имаш възможност,чрез препоръка да вземеш някоя жена.Ако нямаш такива познати, виж във форума ,там могат мамчетата да ти препоръчат някоя.Аз мисля,че е най добре ако жената е скоро пенсионирана и ако е педагог.Важно е да е лъчезарна .Послушай интоицията си какво ще ти подскаже за човека.
УСПЕХ




Тема Благодаря за подкрепата :-)нови [re: annivo]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано16.09.04 18:21



Момичета - много ми беше нужно, най-вече защото започнах да се чувставам като лош родител.

Не стига, че детето спи само в стая откакто се е родило, не го кърмя, не го захранвам, не го обличам, ами сега и го оставям... Това от роднините :-((

Като казах на свекито, че търсим бавачка и направо й видях физиономията през телефона

Усещам как от седенето вкъщи започвам да изоставам от работата, а при мен е фатално.

За съжаление все ми препоръчват познатите разни бавачки с претенции. Днес една ми каза, че лятото щяла да отсъства 2 месеца и аз нямало ли тогава да почивам и да си гледам детето сама. Направо ме уби - аз работих докато родя и после само 4 месеца, а тя иска за лятото два да не работя. Луди хора.

Много ми се щеше да е младо момиче, но те си имали 'личен живот' и не обичали дълго работно време.



Тема Re: и аз таканови [re: lsa27]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано16.09.04 19:11



Ами ,Isa, със съвет не мога да ти помогна. Аз също се връщам на работа и то от понеделник, но Нели ще я гледа моята майка и аз нямам такива проблеми. Стискам палци всичко да мине добре и гледачката да се грижи много добре за малката Дариа. Мен по-скоро ме терзае мисълта, че ще ми е много много тъжно без Нели през деня. За мен това майчинство си беше истинска почивка. А за разглезването-ами и аз си мисля, че няма начин-просто като се прибереш-ще искаш да я гушкаш, а и по-често ще се връщаш с подаръчета.
Още веднъж стискам палци всичко да е наред

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: кръстен Бобчонови [re: toutou]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано16.09.04 19:12



Честито и от мен
После ще погледна снимките

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: Много се учудих и затова питамнови [re: Slanchezara]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано16.09.04 23:39



Здравей Слънце.....перем в пералнята ама те тия акита ако не ги третирам и предварително с нещо абсурд само пералнята да помогне Иначе събирам неини дрешки от 2 дни барабар с нанаканите но прани на ръка ги пускам в пералята вчера така се беше увъртяла милата до ушите а ние на вън цял ден и аз въобще не съм я усетила защото все в колата и с дънки ....като я видях направо я изкъпах - то беше просто страшно. Бодито го киснах и търках 1 час и пак не можа всичко да излезе и накрая в перанята стана като чисто ново.......

съжелявам майчета за цветното описание ама......






Тема Re: кръстен Бобчонови [re: Mишeнцe]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано16.09.04 23:53



Мишенце ,наистина страхотна новина.ЧЕСТИТО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Да ти е живо и здраво Бобчето





Тема Да се отчетем и ние!нови [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано17.09.04 16:15



Здравейте,
Дойде време да се отчетем и ние. Вчера бяхме на контролен преглед. Измериха ни 63 см на дължина и 6,500 кг на тежина. Софи е качила 750 г и е порастнала с 3 см.
Пообезпокоиха ме - едната гънчица на Софи била леко несиметрична и по случая другата седмица сме на ортопед. Да се надяваме, че няма да има нищо обезпокоително, но все пак сме длъжни да проверим.
Другата новост е, че от следващата седмица започваме да се захранваме с картофено пюренце. Противно на всичко, което съм чела, Софи ще я захранват с картофено, а не с плодово пюре. Остава и майка й, тоест аз, да се справя с неговата направа, но аз съм си оптимист. Очаквам голяма борба да е и много мръщене, ама не знам възрастебн човек да живее на кърма все пак. След като се захраним успешно с картофено пюре, следващата седмица продължаваме с картофи и моркови и след това преминаваме на зеленчукови пюрета, които са готови. Проблемът ми обаче е, че никъде не видях зеленчукови пюрета за деца над 3 месеца, всичките са над 4 месеца. Купих няколко безумни смеси (например - картоф, чушка и тиква)за да имам и едно адаптирано мляко за картофеното пюре. Докторката каза да й купя Фризолак. Та в тая връзка имам питане към мамите, чиито слънца са на изкуствено хранене - какво мляко ползват, та като свърши Фризолака да сменям. Много ми се смяха, че хал хабер понятие си нямам от адаптирано мляко, ама ... ние сме на кърма и сокчета.
А и питане към мамите от София - да знаете някаква хубава борса за детски храни ? Аз пак бързам де, ама ...

И накрая да се похвалим - днес Софи има имен ден, да ми е жива и здрава кукликата! В тази връзка искам да честитя на адашчето и на мама Лина празника, да й пожелая малката сладуранка да й расте жива и здрава и много щастлива!
А ако случайно някоя мама се казва София, Вяра, Надежда или Любов - Честит имен ден от нас със Софи!
Целувки и доскоро, аз отивам да гладя и да стягам празник



Тема Re: Да се отчетем и ние!нови [re: Slanchezara]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано17.09.04 18:34



Честит имен ден на малката принцеса. Да е жива и здрава и много да ви радва, а мама и тати много да я слушкат
За млекцето- ние сме на фризовом. Аз доколкото съм чувала, фризолакът може и да предизвика запек, но все пак всяко бебе е различко. Ние сме на фризовом точно заради запек и сега всичко си е ок.
Още веднъж целувки на малката голяма София

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: Да се отчетем и ние!нови [re: мeчo пyx]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано17.09.04 19:24



Лелеее,как може да не се сетя
Честит Имен Ден и на двете бебешорки,които носят прекрасното име София.Да са живи и здрави
Слънчо,защо не слагаш кърма в пюретата,чувала съм ,че така правят мамите,които имат кърма,а коита нямат си слагат адаптираното мляко.
Аз купувам на Дили Милумил от Метро(там е на най-ниски цени)
Целувки за Софи




Тема Re: Да се отчетем и ние!нови [re: annivo]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано17.09.04 20:59



честито и от нас с Яничка-да е жива и здрава Софи!

Аз пък мисля че е рано да се захранва ....че тя не е възрастен човек и още може да си живее на кърма, нали добре наддава
Аз също съм чувала за кърма в пюрето???но нямам опит
При нас опитите за сокче доведоха до стомащни проблеми и плач и за сега се отказах да давам...ще изчакам още 15 дни...

Yana 08/06/2004

Тема Re: Да се отчетем и ние!нови [re: Slanchezara]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано17.09.04 21:56



Честит имен ден на малкото слънчице! Да е жива и здрава и много щастлива!
Ние ползваме фризолак и досега не съм имала проблеми с него. Митачето си го харесва. Понякога се запича, но не много често.
А Фризовома не е ли за деца, които повръщат?





Тема Честит имен ден на София!нови [re: toutou]  
Автор Lina_1 (непознат )
Публикувано18.09.04 07:45



Слънчезара, искам и аз да честитя именния ден на Софи и да й пожелая да бъде едно много щастливо и весело детенце. Да са ни много здравички дечицата и много да ни радват!
Моята София стана голям веселушко, само чака някой да я закачи и веднага започва да се смее. Забелязвам, че се опитва да издава и весели звуци, когато се усмихва. Може би скоро ще започне да се смее и на глас. Вечер започна да заспива сама с биберонката, което много ме радва. До преди няколко дни трябваше някой да й люлее легълцето за да заспи. Сега я слагам да спи в 8,30 и се буди сутрин между 7 и 8,30. През деня все още доста се разнасяме на ръце, но вече все по-често започва да си стои самичка в леглото или в количката в хола. Има активна гимнастика и днеска цели 2 часа е лежала на спалнята под нея и много й се радваше. Много обича книжки, или поне картинките в тях. Татко й вечер много обича да й разказва какво има на картинките и тя с удоволствие го слуша.
Преди една седмица бяхме при педиатърът - тежи 5,700 и е дълга 61 см. Имаше проблем с езичето - юздичката й беше доста късичка и не можеше да си го вади от устичката, та тази седмица я водихме лекичко да я срежат. Много се бях притеснила, но всичко мина много бързо и безпроблемно. Другият ни проблем е, че каналчето на едното оченце й е запушено. Правя й масажчета, но сигурно ще се наложи лекарска намеса.
Ние ще се захранваме чак след 5-я месец със зърнени каши. Може би след един месец ще започна да и давам по малко сокче, за да свиква с по-различен вкус.
А след месец и половина ще пътуваме с нея за БГ, така че сега ще се готвим за това



Тема Re: Честит имен ден на София!нови [re: Lina_1]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано18.09.04 09:24



Честито и на двете Софии от нас, да са живи и здрави, красиви и прекрасни като името което носят.
Ние днес станахме на 3 месеца, ама утре ще се отчетем че не ми остана време да се претеглим и примерим, консултация тук за 3-ти месец няма и аз ще си я примеря в къщи.
Lina_1 и при нас едното оче беше така до преди наколко дни, ей сега като прочетох за вас и се осетих че въщност от наколко дни очето й вече не тече и не залепва като преди, дано и на вас скоро да ви мине безлекарска намеса.

[image]http://plamen.freeshell.org/diana/images/Di&Kri3[/image]


Тема Re: Да се отчетем и ние!нови [re: bobolinaaa]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано18.09.04 14:38



На опаковката пише, че фризовома има положителен резултат и ако детето страда от запек. И аз в началото се учудих, че пише, че е за повръщане. Обаче така или иначе за това мляко ми каза една детска педиатърка, на която имам пълно доверие

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Благодаря за милите пожелания!нови [re: Slanchezara]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано18.09.04 20:10



От мое име и от името на малката Софи. При нея малко като при циганите - 3 дни празници
Ами за кърмата - имам замразена, смятам да я използвам първо нея, а после ще видим. Мляко съм й купила, ама ми се разложи едната гума на помпата за кърма и ще видим дали помпата ще работи без нея. А и не ми се иска много да се цедя, защото вечерните хранения на кърма едвам й стигат. Усещам го аз детенце, че има нужда от нещо поверче от кърма, постоянно примлясква около нас като ядем и само гледа по чиниите, чак жал да ти стане като я гледаш.
Другата седмица след ортопеда ще се отчетем пак. То не значи, че до тогава няма да пишем де
Поздрави на целия юнски отбор от мами и бебоци



Тема Отчет 3-ти месецнови [re: Di2]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано18.09.04 21:36



Премерихме го днес детето - 4700г и 61 см. Наддала е 700г и 4 см за един месец.
Много е жива и ококорена, всичко иска да види, а ако може и да пипне. Вече дърпа на кака си опашките, а Диана примира от кеф че Кристи я закача.
Вече се смее с глас и много обича да гука, т.е. да се комуникира с нас.
И ние купихме активна гимнастика, ама я слагам на нея само когато Диана спи, защото първия път като я сложих и Диана веднага и тя се намести под нея, избута Кристи и малката се разплака. Не знам дали купих обаче най подходящата активна гимнастика, купих я ей така спонтанно, без да правя проучване както друг път като купувам нещо такова. Та като се върнах и пуснах една търсачка и видях отзивите за тая гимнастика, всички родители казваха че децата им не я харесват и плачат от нея. Е Кристи не плачи де, интересно и е, ритка с крачета в такт с музиката, пери ръчички, взира се в светлинките, ама това само за около 20-на минутки и й омръзва. Та се чудя дали да не я върна и да купя другата, за която отзивите бяха много добри, всички родители казват че децата им много я харесвали и се забавлявали. Аз всъщност се колебах между двете, ама купих тази защото и на мен, а и най-вече на каката ни се стори по-забавна.
Кристи много обичаше да си дърпа завивката нощем, по цяла нощ не можех да спя спокойно да я гледам да не се задуши, а миналата сутрин я намерих със събрана върху главата завивка. Та от снощи вече спим с едно боди, на което могат да му се затварят ръкавчетата, може да става и на торба, защото все още не е толкова студено да спи със спалното чувалче и така вече не може да си дърпа завивката и аз съм по-спокойна.
Ами това е засега от нас, целувки за всички бебоци.



Тема Re: za spanetoнови [re: Di2]  
Автор v22 (Veli)
Публикувано19.09.04 22:31



И ние да се отчетем - 1 седмица преди 3-тия месец тежим 6.430кг и сме дълги 63цм. Иво все още е само на кърма, но смятам да почна вече със сокчетата. Обаче от седмица направо се побърквам - през деня почти не спи - наи-дългото му спане е 20-30мин и се събужда. Така едва ли му се събират повече от час-час и половина сън на ден. Иначе нощем си спи (да чукна на дърво!) от 21ч до 04ч. Храним се през 2.5-3ч през деня. Понякога е спокоен, друг път - кисел. Не знам какво да правя с това дневно спане. Преди поне спеше в количката на разходките, а сега и там основно будува. Дали не е "криза на растежа"? при вас как е, спят ли бебоците? Не знам какво да го направя, че да спи...така нищо не мога да свърша през деня, а днес на разходката баща му го носи половин час...гледа листата по дърветата и им се радва, иначе в количката рев. Помня, че Ади беше писала, че Никол си лапа юмруците. И при нас е така, де да можеше целите да ги налапа. Педиатърката каза, че при някои бебета оформянето на зъбните зародиши става и месеци по-рано, така че може би от това се плюнчат, но защо не спи...???!!!
Много целувки на душичките!!!



Тема Re: za spanetoнови [re: v22]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано19.09.04 23:38



И Алекс вече почти не спи през деня дори и по време на разходките и не знам какво ще се правим като захладнее и си стоим повече вкъщи.Иначе засега си стои кротко в количката и също много обича да гледа листата на дърветата,а и всичко друго наоколо и непрекъснато е ококорен.Слагам му и една играчка-пате в количката и той може да си я гледа с часове,започна много да си играе съзнателно и с дрънкалките-гледа ги и ги хваща и трябва вече да му купя дрънкалка за хващане..Наскоро откри че има ръчички и само ги оглеждаше и им се чудеше.От около три седмици много се плюнчи и прави балончета,а съм чувала че е така като вадят зъби.Значи ли това че скоро ще му никнат зъбките?!Казват и че ако ги вадели по-рано,по-малко плачели,макар че не виждам логика в това.Като чета как някои бебчета спят през нощта по10-12 часа направо ви завиждам благородно.Алекс спи само от 20.30 до към 2 часа и после се храним пак в 5 и т.н.Много обича да си гукаме и като се събуди и ме види, първата му работа е да ми се усмихне и да ми гу
ка-голям е сладур.Започна и да се смее понякога с глас .Изобщо всеки ден вече ме изненадва с нещо ново и е много интересен.А за млеката ние сме на НАН 1 и Алекс много си го харесва и няма проблеми със запичане.целувки и от нас!

[image]http://plamen.freeshell.org/diana/images/alex2[image]


Тема Re: za spanetoнови [re: v22]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано19.09.04 23:54



Ами Кристина вече си плюе бибата, за да си лапа ръчичките, ама много сладки тия ръчички, и едно звучно ги хапе, дори на кака й и прави впечатление(нищо че и тя още си смуче палеца като спи) и ходи да й вади ръчичките от устата.
Също и не спим навън, ами това дето чета от другите мами как цял ден като са навън и децата спят през цялото време при нас никога не е било. Само гледа и се озърта, всичко й е интересно и въобще не заспива. Преди поне заспиваше като я сложим в колата, ама сега и там вече не спи.
Кристи плаче само като е настъпила последната минутка от третия час и не е сложена вече на гърдата, затова й викаме "часовничето". Леле а пък ако се забавя става страшно.



Тема Re: za spanetoнови [re: sun_yana]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано20.09.04 00:11



Ето вие сте на формула и пак се будите нощем да папкате, понеже и ние сме долу горе на същия режим нощем, но сме на кърма и свекърва ми само дудне че явно кърмата не й стига и затова се будела. Ама според мен просто си има нужда детенцето още от нощните хранения и още малко като наддаде сама ще си ги спре.
На Кристи и купих едни мънички играчки дрънкалки които се слагат на ръчичките, ама като ги сложа на ръчичките само иска да ги лапа, много по интересно й е като ги сложа на крачетата, много им се радва и ритка тогава.
Диана почна да се плюнчи още към 3-я месец и аз така мислех че скоро ще и никнат зъби, обаче първия й зъб изникна чак на 11 месеца и почти сме нямали проблеми с никненето, нито ревове, нито температура, дано и с Кристи да е така.



Тема Re: за смукането на ръчичкитенови [re: Di2]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано20.09.04 00:25



И Алекс много звучно си смуче палеца и обикновено го прави като огладнее преди да е станало време за ядене или му се е приспало.Чудя се какво му е вредното на това ,та да знам да се мъча ли да го отучвам,защото иначе така се успокоява и не плаче,а пък биберон изобщо не иска?!Нали и аз съм си смукала палеца до 6 годишна ,а не виждам да има някакви лоши последици.



Редактирано от sun_yana на 20.09.04 00:27.



Тема Re: za spanetoнови [re: Di2]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано20.09.04 07:37



Митачето също не спи вече много през деня. Не зная дали му се събират и два часа. Заспива за малко и пак се ококорва. Поне вечер почти спи. Само дето в последно време непрекъснато е гладен. Цял ден трябва да му говоря за да се смее. Общо взето цял ден се маймуня за да му е забавно. Той ми отговоря със звуче смях и поредица от гукания и бърборене.
Ръцете и той си ги лапа целите, палеца и във всякакви други варианти. Биберон категорично не иска освен ако не стоя да му го държа.
Мисля, че лапането на ръце е проблем ако стане навик. Според зъболекарката ми може да се изкриви захапката, което обаче съм чувала и за биберона. Дано да е някакво временно положение, че иначе лошо.
Той сутрин не плаче, когато е гладен, а се събуждам от звучно смучене на ръчички.
Целувки и усмивки на всички!





Тема Днес Софи изяде първото си картофено пюре!нови [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано20.09.04 13:27



Ох, знам, че не е станало кой знае какво, ама аз се вълнувам. Детенце беше образцово, даже накрая си засмукваше лъжицата. Сега е супер весела, сита и доволна. И аз също
То картофеното пюре за бебета е толкова блудкаво и гадно, че направо си е геройство това нейното
А сега за награда ще я изведа на разходка, че следобяд го чакат да завали тука
Поздрави и целувки на целия юнски отбор!
А и имам едно конструктивно предложение към Ди - ако не ти представлява проблем и ако разбира се искаш, предлагам като стане октомври да пуснеш нова тема със същото въведение, че тази много се затлачи, а аз не мога да я направя така хубаво като теб



Тема Re: Днес Софи изяде първото си картофено пюре!нови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано20.09.04 13:38



Браво на Софи! Не знам как го правите този номер, ама аз отдавна подозирам че Софи и е объркан термина и е по-голяма от юнските бебета или пък е страшен акселерат;-)))))(не мога да слагам емотиконс поради неизвестни причини)
Аз дори и не мога да си представя Яна да яде пюре от лъжичка, тя от сокчето получи стомашни проблеми, пък представям си по-нататък...Пък може би и психичната нагласа на майката да е важна-Слънце е така убедена че на Софи вече и се яде храна за "възрастни" че нищо чудно че е било така образцово детенце;-))))Аз Яна като смятам че трябва да е само на кърма още поне два месеца-има да чаааакам да прояде;-)))

А за гризането на ръчичките-явно това е на мода сред юнските бебоци-и при нас вече бибата е тотално изоставена заради тези следки ръчици!

А за дневния сън-детенце взе да проспива целия предиобед????а следобяд почти не спи....а на разходката изобщо, даже иска да я вземам на ръце и да гледа а в количката плаче?!!!
И това от както не яде през нощта, тоест от преди 10 дни-сама започна да се буди чак в 5,30-6 часа, но аз подозирам че може би будува повече в ранните часове и аз ли не я усещам защото спя като труп, не знам вече??,, Възможно ли е това според вас?чувствам се виновна, но веднъж постигнато това ядене чак в 6, няма връщане назад дори тавана да падне;-))))-ако се събуди по-рано и затъквам бибата и уж се кротва, ама знам ли може и да не заспива ами само да си кротува????но факт е че от 9 до 13спи непробудно....е поне си свършвам някоя работа ама не ми се струва нормално това нещо....

ох стига вече съм голословила

А, щях да забравя че исках всъщност да кажа на Ди че вчера бяхме на гости на едни приятели с бебе и майката направо не си намираше място от угризения че бебето се е отбило на 4 месеца и то заради свекърва и която е при тях да помага, но от мания детето да е добре нахранено и да не плаче нито секунда и внушила че трябва да дохранват и да дават с шише- и резултата отбоване за 1 седмица! без коментар! а детето нормално трябва да стане към 6 кила за да се откаже само от нощно хранене-това от една книга с практическо потвърждение наша Янка!

Хайде доскоро и да нацелувате бебоците!

Yana 08/06/2004

Редактирано от toutou на 20.09.04 13:53.



Тема Туту, майката му е позитивното мислене!нови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано20.09.04 15:42



Наистина, оптимизмът и позитивното мислене са много важни, може би точно заради това нямаме и проблеми със Софи.
Още докато бях бременна и майка ми ми викаше, че ще видя като се роди бебето дали толкова много ще знам, аз й обяснявах как мен Господ ме обича и няма да ми прати нервно бебе, което да ми изисква много усилия. Даже и пред свекърва ми го казах, те много ми се смяха, ама ето на...
А наистина Софи даже се опита един ден да ми рови в чинията (тя е на масата докато ям) та аз затова така реших, че е готова да опитва нови вкусове.
А иначе почти целия предиобед и Софи го проспива, после има малко бодърстване на обяд, следобеден сън, будуване вечер и нощен сън. Ръцете и при Софи са нон стоп в устата, но аз ги вадя и пъхам биба. Мен са ме оставяли да си лапам ръцете като дете, до ден днешен го правя, така че няма да й го позволя този ужасен навик!
Колкото до дохранването - и аз си мислех, че детенце гладува и потах дали да дохранвам. Педиатърката ми забрани, каза че по-добре да я кърмя през два часа и да заменим цяло хранене вечер, ама така и не се наложи. А и това е една от причините след хранене 30 мин да не се дава вода, за да не се отбие детенце.
С една дума - ах тези свекърви!
Целувки и доскоро



Тема Re: uspokoihte meнови [re: Slanchezara]  
Автор v22 (Veli)
Публикувано20.09.04 21:30



Ох момичета успокоихте ме...значи не само моят караконджул е такъв. Ама как така не спят тези бебоци...чудя им се как издържат...? Дали и кога ще почнат да спинкат по-нормално? И забелязвам че от това което сте написали май момченцата повече будуват, а госпожиците спинкат (с изключение на Кристи на Ди2)... Чудя се дали трябва нещо специално да правя за да го накарам да спи повече...дали не го преуморявам от говорене и стимулиране?!
Ди2, хич не слушай свекърва си! Когато му дойде времето Кристи сама ще почне да прави нощната пауза по-голяма. Ако си наддава нормално, пишка и ака достатъчно, означава, че си хапва добре. Иво, въпреки че е вече дебеланко, още явно също не е готов.
Поздрави и целувки!



Тема Re: uspokoihte meнови [re: v22]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано20.09.04 21:41



Аз също много говоря и стимулирам Митачето, но от няколко дни като видя, че почват да му се зачервяват очичките спирам да му говоря и почвам да го люлея в кошницата или да го возя в количката възможно бързо и силно за да го зашеметя. Ако не става отивам на по-неравен килим примерно ръба на килима или на прага между стаите. И още нещо като се оплаках в клуба и той спинка днес цял ден. Дано и вас да ви хване





Тема Re: Днес Софи изяде първото си картофено пюре!нови [re: toutou]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано22.09.04 08:17



Много ни заминала назад темата. Аз два дена нямах интернет и съм много ядосана.
Слънце ще пусна нова тема в начолото на октомври, ако трудно я отваряте тази може и по-рано.
Toutou така както върви 6кг ще сме май чак в шести месец, ама какво да се прави ще се кърмим до тогава нощем, то аз не виждам и какво друго мога да направя, давам първо бибата ама това само я дразни. А пък свекърва ми хич и не я слушам, каквото и да си приказва. След като Кристи си наддава добре, пълни памперсите, дори мога да я похваля че вече ака и по-често.
Тук препоръчват захранването чак към 6-ти месец. И то първо се почва с каша, после пюрета и най накрая сокове. Аз мисля Кристи да почна да я захранвам с каша към края на 5-тия месец, не мисля че я ощетявам с нещо, няма за къде да бързам, после цял живот ще си хапва храна за "възрастни".
На Диана й бях дала още втория месец по съвет на педиатърката ни в България сок, ама тя и без това много повръщаше млякото, а като й дадох сок още по зле стана положението и го спрях. После дойдохме тук и я захраних по тукашната схема, сок почнах да й давам чак 7-я месец.



Тема Re: Днес Софи изяде първото си картофено пюре!нови [re: Di2]  
Автор magratea (принцеса)
Публикувано22.09.04 08:44



Привет от нас -Di2 с нетърпение ще чакаме новата тема.До тогава ще дам мерките и на моята Райничка.След няколко дни правим 3 месеца и тогава ще видим колко е порасналаВсеки ден следя темата за нашите юнски бебоци и много им се радвам,но почти нямам време да пиша.Целувки от нас на всички красиви сладурковци.



Тема Re: Пак сме в отбора на...нови [re: Di2]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано22.09.04 11:55



нощно хранещите се!!!

Знаех си аз че не трябваше да се хваля-ама на пуста гордост! нали цяла седмица не ядяхме през нощта, и като се похвалих в клуба-пак отново! Всъщност истината е че тази "регресия" съвпада с едно "пътешествие" на около 50 км...на гости на тези познати за които бях споменала и Яна така се стресира че там на място не яде цели 7 часа!!!а още същата вечер започна пак да се буди към 3-4 часа! И аз давам бибата, но това не я преспива и след две безсънни нощи снощи си я накърмих без да се помотавам.... и така...сега ще чакаме да мине на по-твърди храни, като вземем да се захранваме по Коледа (също на 6 месеца...) или пък ще чакамре 1 -ия рожден ден!
Аз вече се примирих, да си призная по-миналата нощ и се разплаках от разочарование че пак ще се кърмим нощем, ама снощи вече влязох пак в ритъм...

Yana 08/06/2004

Тема Re: здравей!нови [re: magratea]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано22.09.04 11:58



здравей магратеа!
добре дошли отново с Райна в клуба!
Голяма хубавица е и тя- да ти е жива и здрава!

Yana 08/06/2004

Тема Re: Пак сме в отбора на...нови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано22.09.04 12:48



Туту, спокойствие и силна храна, както е казал българския народ. Софи също се стресира от пюренцето и от 2 дни ми се буди по 2 пъти нощем, ама нищо де, ще мине малко време и пак ще си влязаят в ритъм дечицата ни. Софи й харесва пюрето, но би било силно казано, че му се кефи. Да се надяваме, че и този момент ще дойде.
И недей да плачеш, детенце усеща, че нещо не е наред и се стресира още повече. Софийката като нещо ми е криво го усеща и не ще да суче докато не се успокоя (мислех си доскоро, че си въобразявам, ама много станаха съвпаденията ). По- ведро, детенце да усеща твоята увереност и пак ще престане да яде нощем. А и ти така ще се чувстваш много по-добре.
Да я нацелуваш от нас със Софи малката сладка Яна.
Запознах Софийка с един младеж на 9 месеца, леле като се харесаха тия двамата - той я хваща за ръчичката а тя се смее с глас и от малка кокетничи.. Обещавам тия дни да ги поместя, свалката е документирана
Поздрави на целия юнски отбор!



Тема Re: Пак сме в отбора на...нови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано22.09.04 16:21



ох-ох,
знам аз на теория за спокойствието и "подсъзнателното " комуникиране между майката и бебето! нали и дипломната ми работа беше на тази тема... да ама нали знаеш приказката че на обущаря децата ходят босита и аз така
в интерес на истината съм доста спокойна с Яна, само нощното хранене ми е Ахилесовата пета
и наща мома я запознахме с един 5 месечен батко който усилено се хвърляше да я прегръща и хапе, но тя се правеше че той не съществуватъпото е че бяхме забравили фотоапарата(в наш стил напълно!)
целувки на Софи и до скоро

Yana 08/06/2004

Тема Re: Днес Софи изяде първото си картофено пюре!нови [re: magratea]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано22.09.04 20:50



Здравей, радвам се че се появихте отново.
Голяма е сладурана Рая, ще чакам да напишеш мерките й за 3-тия месец и ще ги нанеса.



Тема Re: Пак сме в отбора на...нови [re: toutou]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано22.09.04 21:36



Туту, изобщо не се притеснявай и не го изживявай толкова. Митачето досега не съм го хранила през нощта изобщо, но от няколко дни ми се буди вечер и е безумно гладен. Явно това е т.н. криза на растежа и нас ни тресе яко. Отначало се тревожех, но реших да си му давам след като е гладен.
Целувки и дано да се справим бързо с проблема ако не успеем ще си правим компания през нощта.





Тема za masajaнови [re: Di2]  
Автор v22 (Veli)
Публикувано22.09.04 21:50



Здравейте момичета!
Искам да ви попитам дали и кога правите масаж на бебоците? Аз имам голямо желание, но обикновено след къпането следва ядене и най-често още докато го обличам тои вече се нерви и иска да папка, така че много рядко се случва да стигнем до масажа. Вие как се справяте?



Тема Re: za masajaнови [re: v22]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано22.09.04 22:38



Здравейте и от нас с Алекс
Най-после и ние да се включим в тази тема Много са ви пораснали бебчовците, да са живи и здрави
Първо на Вели да отговоря, че се закачам за нейното мнение. На нас лекарката ни каза да правим масажа и гимнастиката преди къпането. В началото доста трудно се справяхме, вече все по-добре Ако на теб ти е трудно и преди къпането, защо не опиташ докато го мажеш с бебешкото олио просто лекичко да поглаждаш мускулчетата и така постепенно ще увеличаваш времето и подобряваш качеството на масажа
Ние точно преди седмица бяхме на консултация. На з месеца и 6 дни Алекс тежи 6540 г и е дълъг 59 см. Пухкаво бебе, с коремче, бузки и гривнички
Педиатърката каза вече да давам плодови пюрета, а към края на месеца да започна със зеленчукови, ама аз нещо още се помайвам И аз мисля, че има време за захранването, имам си достатъчно кърма и хич не ми се иска да почвам толкова рано.... Ама като отида на консултация и ме питат "Какво яде?" не мога да лъжа, иначе пък ще ме смъмрят, че не ги слушам, бебо според тях вече не можел да си набавя всичко от кърмата Ще изчакам може би още седмица за плодовите пюрета, а зеленчуковите ще почна не по-рано от началото на 5-ия месец, като ще гледам колкото се може повече да отложа пълната замяна на 1 млечно хранене с пюре.
Алекс също доста се лигави, плюе бибата и вместо нея пъха в устата ръчичките си, долният му венец на мястото на резците е побелял и няма да се учудя, ако до месец-два ни изненада с някое зъбче. А и има дни, в които е доста нервен и нищо не го успокоява
Иначе що се отнася до спането - като хапне сутрин към 7 - 8 ч., после спи около 1 ч. - 1 ч. и нещо и до следващото хранене будува. После излизаме на разходка - тогава по-често спи, по-рядко будува и разглежда: не може да устои на люшкането в количката Следобяд му се събират не повече от два часа сън. Вечер заспива към 21 ч., към 22 - 23 ч. яде в полусънно състояние и после си спинка докъм 7 сутринта. Е, буди се по 1-2 пъти, ама с вода и биба заспива - не е гладен, просто се буди от нещо и после не може пак да заспи сам...
Мога още много да пиша за моето малко съкровище, ама ще спра да не ставам досадна, ако вече не съм ...
Поздрави на всички юнски мами и целувки на сладките им бебоци



Тема Re: ще се побъркам от радостнови [re: bobolinaaa]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано23.09.04 08:36



Оооооо, поздравления Вие сте доста напред с материала!!!! Боби казва само ГА ГА. Няма значение какво вижда. Има си една мека играчка - пате и само нея признава.
Много се радвам, че децата ни се развиват добре и са толкова сладки.
Целувки на сладура!



Тема Re: Връщам се на работанови [re: lsa27]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано23.09.04 08:44



Лелелее, на мен ми се струва много рано да оставя малкия и да се върна на работа. Не, че ни е лесно с парите, но имам два основни проблема:
1. Боби сега е на кърма и не мога да си представя как ще става храненето
2. Майка ми и свекърва ми са чааак във Варна и не могат да го гледат.
А освен това ако ще си давам цялата заплата за гледачката - благодаря!!! По-добре да си го гледам сама.
Аз нямам ултиматум от шефовете си относно датата на връщането ми на работа. Затова май ще се гледаме докато станем на 1г, а после ще го оставя на бабите за лятото. През есента мисля да го дам на ясли.
Това е решението ми. Знам, че може би ще е рано за ясли, но нямам друг избор.
Успех с търсенето на гледачка. Идеята да пуснеш питане в клуба ми се струва най-подходяща.



Тема Re: ще се побъркам от радостнови [re: tani4ka]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано23.09.04 08:50



Мерси Таничка, вече казва и баба, но всичко е без никаква мисъл просто повтаря като папагалче. Интересно е, че казва мама само като е ядосан - гладен е или иска да го взема на ръце. Целувки и на вас.





Тема Re: Отчет 3-ти месецнови [re: Di2]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано23.09.04 08:53



И ние имаме същия проблем - Боби реши, че ще се завива сам и си дърпа завивката чааак до ушите Но тогава пък не може да диша и става голям екшън Затова стоя при него докато заспи, че да не вземе да се задуши нещо... Но пък иначе е много сладко да виждаш как вече разбира какво да прави с ръцете си, а не само да ги размахва безсмислено.
Естествено, че ги лапа и ги плете, както казвате Освен това си вдига юмрука и го съзерцава доста дълго...



Тема Re: Днес Софи изяде първото си картофено пюре!нови [re: Slanchezara]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано23.09.04 08:58



Браво на вас!!!! Нашата педиатърка каза, че пюре ще ядем след 4 месец, защото Боби наддавал добре и кърмата му била достатъчна...Иначе пие сокчета толкова сладко, че чак реве като свършат



Тема Въпрос за къпането+снимкинови [re: bobolinaaa]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано23.09.04 09:08



Мамчета, имам един въпрос - в колко часа къпете бебчетата вечер? Ние до скоро се къпехме в 21.30, после го кърмя и той си заспива към 22.00. Ама от няколко дена Боби е сташно нервен и го къпем към 21ч. После ядем и заспива.
На мен ми се струва, че не ще може да издържи сутрин до 06ч, но днес се събуди в 07ч.....
Май пак си променяме режима.....От както се е родил вече поне седем пъти го променя...
Сега качвам новите ни снимки и след около 20тина минутки ще можете да ни видите
А, щях да забравя - Боби вече се търкаля във всички посоки и не го оставям сам, че току виж съм го намерила на пода...

Поздрави и целувки на всички бебчета и мами от нас!!!!



Тема Re: мерки и други нещанови [re: Di2]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано23.09.04 21:29



Ето и нашите мерки на 3 месеца: 6050гр и 61.5 см.
Този месец се пораснали много на височина. Според педиатърката трябва да започнем с плодове пюре м/у 2 хранения 2 пъти дневно, а в края на месеца да се заменили едно обедно ядене със зеленчуково пюре. Ама ще го мисля дали така ще стане
Нели също спи много по-малко през деня, което според мен е нормално. Вече вижда и чува доста по-добре и иска да опознава света. Май певица ще я правим-може да пее с часове А юмрука и при нас е проблем. Биберон в устата й не се е задържал от 1 месец и повече, но ръката ни е много сладка. Колкото й да се опитвам да й преча да си изяде ръката, успех почти няма. Дори и купих 2 нови различни биберон, обаче не и не Плюнчиме се много, постоянно правим балончета. Ама едва ли са зъби, щом всички юнски бебчовци са така
Това е набързо от нас, активността ни спадна, ама така е като съмм вече към отбора на работещите-всяко свободно време гледам да я гушкам и мачкам А пък ми е тъжнооооо, да не ви разказвам. Но като се прибера от работа и като ме види, ми подари най-широката си усмивка.....
Поздрави и целувки на бебоците

#define QUESTION ((bb))||!(bb))



Редактирано от мeчo пyx на 23.09.04 21:31.



Тема Re: Въпрос за къпането+снимкинови [re: tani4ka]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано23.09.04 22:53



Здравей, Танче
Ние къпем Алекс преди предпоследното хранене, т.е. към 19 - 20 ч. (той така си измести режима, че това му се пада 5-то хранене). След като се нахрани обаче не заспива веднага, но пък като заспи - спи доста дълбоко, така че последното хранене минава в полусънно състояние към 22 - 23ч. Чудех се дали мога да го премахна това хранене?!? Той не се събужда за него и според мен би си издържал до сутринта... Тази вечер даже мислех да пробвам, ама нещо ме гложди и май ще си го нахраня
Иначе Борко е голям сладур, да го нацелуваш от мен



Тема Re: Въпрос за къпането+снимкинови [re: Xoли]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано25.09.04 07:18



Видях, че темата ни е отишла назад и реших да я дръпна и да ви кажа, че имаме нови снимки. Можете да ни видите по-големи http://community.webshots.com/user/bobolinaaa

и да похваля Митачето, че сноще яде в 22 и се събуди в 6 - не се беше случвало отдавна





Тема Re: Въпрос за къпането+снимкинови [re: tani4ka]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано25.09.04 15:14



ЗДРАВЕЙ

отговарям чак сега на въпроса тиНие я къпем по същия режим като вас: около 21-21,30 и после кърмене и към 22 заспива...до 4-4,30Напоследък също взе да става нервна и вече няколко вечери много плаче особено след банята-истинска лудница! Аз също се чудех дали да не я къпем към 19 тогава-ама нали ще и се развали ритуала на заспиването....чудя се като я изкъпя в 7 с пижамата ли да я обличам после? И пак с нас хола ли да стои? нещо на мен не ми се връзва... Май ще продължим да си я къпем преди лягането...надявам се да спре да плаче, пък и като порасне и започва да яде за последно в 19-20, то къпането само ще се измести напред...

Yana 08/06/2004

Тема Re: Въпрос за къпането+снимкинови [re: bobolinaaa]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано25.09.04 15:16



Ехе, видяхме ви снимките! Големи сте образи! Пък и на плаж вече сте ходили-пръснахме се от завист...

Да сте живи и здрави и все така да спите!

Yana 08/06/2004

Тема Болна Яна!нови [re: toutou]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано25.09.04 15:21



Ох да се оплача!
настъпи есента и се започна с болежките!Нашия тати донесе някакъв вирус и от седмица е болен! Все се молех като кърмя Яна да я зареждам с антитела и че няма да се разболее, но уви... От тази нощ е с течащи сополи и покашля малката ми бубичка!Иначе е добре де-няма температура и има апетит, дано все така и да мине бързо, че чак след два дни сме на педиатър! Тогава ще ни мерят, но аз имам съмнения че почти не е наддала...

Вие как обличате малчовците? Ние още не сме купили яке, а вчера гледам в парка децата малки и големи с якета-май и я простудих само по една жилетка...

Хайде до скоро!

Yana 08/06/2004

Тема За къпането и др. нещанови [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано25.09.04 15:59



Здравейте и от нас със Софи!
За къпането и ние се къпем преди последното хранене - 21-22 часа (зависи как е станала сутринта) и намирам, че така по-лесно заспива и спи по-спокойно. От началото на захранването първите два дни се будихме да ядем в 2 и 6 през нощта, но от два дни да не чуе дявола - записва към 22 часа и ме буди 6,30-7 часа. Много добре й понася пюренцето, определено е по-спокойна, явно детенце си е имало нужда да замезва и нещо по-така.След пюрето прави 4-4,5 часова пауза, а и така има време да огладнее за храненето в 21-22 часа и да спи спокойно.
Минахме през ортопеда, каза, че нищо ни няма и след ехографа даже имаме позволение да си седим колкото искаме. Доктора каза, че при нас всичко се е оформило вече и принципно нямаме нужда от контролен преглед, но ако имаме желание 7-8 месец да наминем пак да ни каже ако има нещо по-специално за прохождането. Мисля да отидем (макар че това е януари-февруари и може и да пропуснем ако са големи студове).
Туту, не знам как е по френско, обаче Софи аз вече й обличах космонавт (имаше едно застудяване 4-5-6 септември) и не успях да я простудя. Та моя съвет е да вземаш яке, натам е тръгнало, зима иде...
А, като стана дума за якета да споделя - аз и купих едно яке-космонавт (сваля му се "продължението" и става на яке), майка ми й подари един ескимос, а сестра ми й подари палато. Е последното направо ми напълни душата - много е сладко, като за голям човек, вталено на Бърбърис (нали цялата им детска колекция се шие в БГ, та се добрахме до една мостричка). Та при нас връхна дреха да търсиш ми беше мисълта.
Поздрави и целувки за целия юнски отбор




Тема Re: мерки и други нещанови [re: мeчo пyx]  
Автор maria_mery (непознат)
Публикувано26.09.04 10:19



Zdraveite i ot men :) ve4e imame net v novata kushta :) vzeh da se shashkam... kristian e malko golemi4uk mai4e... na 2 mesetza i 3 dni biahme 6050 i 61 sm... sigurno e ot izkustvenata hrana... niamam turpenie utre da otida na konsultacia da go vidia sigurno e stanal 8 kila zashtoto mina mesetz i polvina ot prednata konsultacia... o da se pohvalim nai-novata ni moda e da se obrushtame po korem... az go ostaviam po grub i to4no niama i minuta i toi se zavurta... koftito e 4e se obrushta i sled kato e ial i poznaite za kakvo povrushtane stava vupros :) iskah da pitam vie po kolko ml iadete na hranene i davate li piureta ot banan i kaisii i praskovi



Тема Re: za masajaнови [re: v22]  
Автор maria_mery (непознат)
Публикувано26.09.04 10:23



Zdrasti... i sestrata koiato ni vodi konsultatziata kaza 4e masaja se pravel predi kupane na suho... no az go pravia sled kupane s olioto zashtoto mu e po-priatno... prosto ne go kupim to4no predi hranene za da ne e nerven ami 1 4as predi tova.. taka imame vreme i za masaj :)



Тема Отчет и от наснови [re: Di2]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано27.09.04 00:47



Здравейте и от нас с Дилянка.Днес ходихме на консултация и резултатът е-
7500гр. и 65см.Момата ми върви малко едричка като батко си и той беше така като нея сега.Решила съм да почна да захранвам бебочката с пюренца и днес питах педиатърката , а тя ми каза да почна с плодово като постепенно да заместя ядене(плодово без мляко)Представяте ли си едно плодово пюре без мляко да замести едно храненеИзобщо и не мисля да я слушам,ще започна с зеленчуковете първо.
Това ,което ме притеснява е ,че ваксината на рамото(която се поставя в болницата) нещо се е подула и възпалила.Днес даже имаши малко гной,а лекаркато каза,че било нормално
Иначе си папкаме Милумила и вече минахме на №2.Скоро имаше една седмица,по време на която Дилянка ми правеше някакви номерца и не искаше да папка.Хем е гладна ,а кото лапне биберона и веднага плюе и започва едно огъване,въртене и рев,видях се в чудо с нея,но сега всичко си дойде по местата.Храня я по пет пъти на ден ,а понякога и четири пъти ако сутринта се събуди по-късно.Количеството е по 150-180мл. мляка на ядене ,но в повечето случаи не го изяжда цялото.Спинка си по цяла нощ слава Богу и дано така си продължи,сутрин папка към 8 и после пак нани нани до 11 и после настава голямото будуване ,я дремне по половин час межде храненията ще е добре .
Още не се обръща от гръб на корем,но и този момен ще дойде.
Батко и Иво постоянно я мачка,целува ,прегръща и какво ли още не,та съм се видяла в чудо с опазването на бебката
Къпем я вечер преди последното ядене,но не мога да кажа,че я масажирам,а по скоро я намазвам на бързо с млякото ,че настава голям вой докато я облека.
За сега това е от нас,ако се сетя още нещо ще пиша.
Ще ви помоля да ми кажете какво са ви казали вашите пидиатърки за захранването ,че явно има доста различни мнения по въпроса за пюренцата и как се правят.Например на мен ми каза(лекарката) ,че в зеленчуковите не се слага сол и масло ,а само захар.Как е при вас?
Хиляди целувки от нас за вас





Тема Re: за пюретатанови [re: annivo]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано27.09.04 08:29



Здравей, Ани
Браво на вас, хубаво наддавате, но на снимките Дилянка изобщо не изглежда така едра, за разлика от нашия малък бузан
За захранването: аз още не съм почнала нито с плодови, нито със зеленчукови пюрета, а майките в парка, където излизаме, ме гледат възмутено Тази седмица смятам да почна с плодовите. В книгата "Хранене на бебето" на Лиляна Трифонова пише, че плодовите пюрета без мляко не са пълноценна храна и не бива да заместват хранене, така че мнението на вашата педиатърка много ме учудва Нашата лекарка също ни каза да ги даваме като десерт след хранене...
Колкото до зеленчуковите: във всички рецепти, които намерих за картофено пюре, има захар и масло, но няма сол. Мен друго ме учудва: защо след като се избягва даването на краве мляко на толкова малки бебета, в пюретата да се слага прясно мляко и краве масло?!? Не можах да си отговоря, а и в същата книга пише, че е по-добре докъм 6 - 8 месец да се дават готови млечно-зеленчукови пюрета, така че аз така смятам да направя. Ама малко след като навършим 4 месеца То вие вече сте ги навършили, да ти е жива и здрава Дилянка, и батко й, и много да те радват и слушкат



Тема Re: за пюретатанови [re: Xoли]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано27.09.04 12:43



Здравейте,
Май така като гледам, колкото са педиатрите в София, мненията относно захранването са толкова, ама умножено поне по 3. Няма начин, всеки си има свои виждания и се придържа към някое светило от близкото минало или някое сега изгряло светило в педиатрията.
Тъй като май аз съм единствената мама дето вече си е захранила бебката, искам да споделя мои наблюдения относно това.
По съвет на педиатърката от 3,5 месеца започнах да захранвам с картофено пюре. Рецептата, която ми даде тя е следната: 1 картоф се сварява добре (средно голям, малкия при мен се залепва за пасатора, много нерви изхабих и затова го казвам), 1 щипка сол, 1 кафеена къжичка захар и 1 равна кафеена лъжичка масло, мляко колкото поеме до получаването на течност като боза (при мен това количество е около 150 мл). Маслото започнах да го слагам към 4-5 ден на захранването, защото първия ден й сложих и на Софи й беше адски тежко. Температурата на пюрето трябва да е 37-40 градуса. Прясното мляко може да бъде обикновено (ако нямате алергии в родата) или адаптирано. Аз нямам алергии, ама за всеки случай й купих Фризолак. За мамите, които твърдяха че запича - е, в комбинацията с картофа нямам такива наблюдения, не мога да й смогна на памперсите на моята мома. Ако детето е на формула - ползва се от неговото си мляко. На мен се оказа, че са ми препоръчали Фризолак поради причината че е най-евтино. За мамите, които кърмят - НЕ слагайте кърма в пюрето - става адски блудкаво и детенце отказа да има каквото и да е общо с него и така да се каже успя да ми вдигне кръвното.
По отношение на захарта - постепенно като се захрани детенце трябва да изчезне от пюрето и то да добива все по-човешки вкус.
След това пюре - следващото е картоф и морков. По същата рецепта се прави, само освен сварения картоф се добавя и морков. И след това ми казаха, че мога да давам и зеленчукови пюренца- готови.
Отново мое наблюдение - не мъчете детенце с лъжица Аз Софи я изтормозих, а като й дадох пюрето с шише - е родих се.
Досега даваното пюре й понася доста добре, нямаме обриви и алергии. Станала е още по-спокойна и уверена и малко е понадула бузките
Книгата на Трифонова умишлено не искам да я чета, също прибрах и д-р Спок... смятам да се доверя изцяло на педиатърката, досега не ме е подвеждала жената и съм много доволна.
На мамите, които сега започват - желая ви успех, много увереност и здрави нерви
Поздрави и целувки за целия ни юнски отбор!



Тема Re: за пюретатанови [re: Xoли]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано27.09.04 13:23



Здрасти,Холи,и мен това ме учуди ,че плодово пюре можело да замести хранене и аз знам ,че се дава като десерт и даже няколко пъти я попитах(лекарката)как така пюре без мляко може да замести хранене,но тя си твърдеше нейнотоИ именно заради това си изказване не мисля да я слушам.А млякото задължително е или кърма или адаптирано.Аз лично мисля да използвам второто поради липса на първото,а и Слънцето казва,че с кърма ставало гадно.
А за Дилянка какво да ти кажа,не изглежда кой знае колко шишкава(въпреки,че цялата е на гривнички),а по скоро изглежда по голяма.Например онзи ден една майки ми каза,че изглеждала като на 6 месеца.
Нацелувай твоя малък бузан




Тема Re: за пюретатанови [re: annivo]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано27.09.04 18:50



здравейте и от нас!

за съжаление опит със захранването нямаме никакъв и не можем да споделим мнение, но днес бях на педиатър който потвърди че ако мога трябва да кърмя до 6 месеца изцяло и чак тогава да започваме "разнообразяването" както му викат тука.
Но доколкото съм се самоограмотила наистина се започва с картофено пюре и после се въвеждат зеленчуковите. Мляко трябва задължително да има, практиката е да се дава след пюрето, докато количеството на пюрето толкова нарасне че замести изцяло хранененто-тогава намаленото количество животински белтъчини идващи от млякото и без които се нарушава нормалното развитие се заместват с въвеждането на месни пюрета и жълтък...
Така че тази история с плодовото пюре което да замести хранене не се връзва "научно"...плодовите пюрета знам че е дават за десерт или между храненията. И последно-препоръчва се да се започнат след зеленчуковите зашото са сладки на вкус и после зеленчуковите не ги щат малчовците..
Ама Ани ти нали имаш опит с Иво...как започна тогава? И не беше ли същата педиатърка?

Сега за нас-бяхме на консултация и за статистиката Яна е 6, 330 кг и 60 см..нисичка ми върви
Понесе геройски и двете инжекции-едната с петкомпонентната ваксина и другата с противо пневмококовата. Да но аз днес бях сложила правилно лепенките с местната упойка и гък не каза-направ удивително!

И да се оплача- и Яна като Софи я пратиха на рентгенова снимка и ортопед че и били асиметрични гънките Аз това отдавна го знам, ама педиатъра все казваше че няма нужда, сега по спешност ще ме шашка!
Стискайте палци да няма проблем!

Yana 08/06/2004

Тема Re: за пюретатанови [re: Xoли]  
Автор maria_mery (непознат)
Публикувано27.09.04 20:37



Privet mladi mai4eta i ot nas :) dnes s Kristian hodihme na konsultatzia i popidah moita pediaturka za piuretata.. kaza 4e se davat s mliako i ne mogat da zamestiat tzialo hranene zashtoto niamat neobhodimata za nashte bebotzi energiinost... mliakoto se mahalo ot hranene kogato po4nem kashite... ina4e Kris e stanal 7.300 kg i 65sm... vsi4ko si mu e nared samo ni uveli4iha za 10 dni kapkite za rahita zashtoto glavata mu bila izpuknala leko otstrani... az kato si se zamislia tia si mu eshe taka i kato se rodi... ama kakvo da se pravi shte davam shtom kazva :) aide celuvki ot nas



Тема най-после и ние да се включимнови [re: Di2]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано27.09.04 21:07



здравейте мили мами.....думи нямам да ви кажа колко ми липсвахте.....нямах интернет до днес и сега веднага пиша!!
ние сме самички вече 3 седмици и е доста нанагорно защото нашата Никол вече иска да и се обръща внимание и аз нямам време за нищо друго освен за нея!!!

иначе и при нас балоните от устата са на мах, и ръчичките си ги яде нон - стоп и в количката не ще да спи и само на ръце се носим из магазините ....абе ужас!!!!!
Туту и ние си ядем нощно време - най - много да пропусне 1-2 вечери ама после пак айде наново.....така че се примири и не се притеснявай защото най - важното е бебо да е добре. Днес яде на 1 час и аз едвам издържам нямам време един сандвич да намажа да излапам - от къде това млеко не знам!!тук не дават да я захранвам и е както при теб - след 6 месец. Чудя се дали и стига само кърмата тя как ме гледа като ям чак жално ми става


най - новият ни номер е аз като пея "мила моя мамо" или "зайченцето бяло" и тя пее та пушек се вдигафалшиво е като моето пеене но е пеене

търча да я къпа че надига вой пак ще пиша утре, целувки




Тема Re: Отчет и от наснови [re: annivo]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано27.09.04 21:32



Здрасти, Ани,
за захранването: на нас ни казаха да започнем да даваме плодово пюре между млякото 2 пъти на ден, а в края на 4-тия месец постепенно да заместваме обедното хранене със зеленчуково пюре. Но обезателно ни каза-плодовото е само за десерт, тоест с него няма да замествате хранене. Поздрави на Дилянка и баткото

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: за пюретатанови [re: maria_mery]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано27.09.04 23:50



И на мен главата на Криси ми се вижда изпъкнала в страни, дори миналата седмица споделих с мъжа ми и се чудя дали да не запишем час при педиатъра за това, защото тук на 3 месеца нямаше преглед и сме чак на 4 месеца и да не стане късно. Аз започнах да й давам капки чак когато тук стана въпрос за изпотяването, по принцип тук не изписват витамин Д на бебенцата. Мислех си че пък може да прилича по форма на главата на баща си, защото имам негова снимка на 5 месеца и главата му е със същата форма.



Тема Re: за пюретатанови [re: Di2]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано28.09.04 00:11



Здравейте,момичета,благодаря ви за бързото включване.
Слънце ,вярно че колкото педиатри,толкова и мнения по въпроса ,ама мойта направо ме разби,та хич повече и не мисля да я питам.
Туту,какво да ти кажа,от захранването на Иво си спомням само ,че започнах с картоф(ама не съм сигурна де),ама как си пригатвя в домашни условия си нямам и спомен.Лелеее как се забравя.
Еми,и аз си спомням ,че плодовите ги давах между храненията или за десерт(от Иво),ама друго не помня

Та,значи съм решила да почна с картофче,но се чудя дали да слагам масло и сол,защото едни казват ДА,а други НЕ(било рано)
Кой с каквото може да помага като инфо относно приготвянето.
А на всички вас и вашите бебчовци пращаме много целувки





Тема кривите глави!нови [re: Di2]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано28.09.04 17:31



Ох, това с формата на главата е болна тема която още не бях споделяла тук..На Яна главата е асиметрична-изпъкнала от ляво и сплескана от дясно в областта зад ухото...Доста си личи, и най-лошото е , че не така се роди ами така и стана защото като спи си върти главата само на тази страна!В началото си мислех, че ще се оправи от само себе си, рахит не е защото педиатъра я гледа пък и давам от раждането по 4 капки Вит Д...Вчера пак обсъждахме проблема с педиатъра, даже на физиотерапевт я водих-казаха да и въртя главата на другата страна! от няколко дни все това правя, но тя само си обърна гърба и хоп-пак я завърта! Май е късно вече да се оправи формата на главата! След време ще ме обвинява с право!
Имам една позната която не може да се подстриже къса коса заради крива глава!

Yana 08/06/2004

Редактирано от toutou на 28.09.04 17:37.



Тема Re: кривите глави!нови [re: toutou]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано28.09.04 19:25



А не е късно и на Диана главата и се беше сплескала от лежане само на една страна но се оправи хем беше по-голяма, някъде към 6-я месец. Ако трябва и променете положението на легълцето, така че вие да се падате от страната на която не обича да спи, или и сменяй положението глава - крачета, насложи разни шарени и лъскави играчки на нея страна и тя постепенно ще почне да се обръща и в нея посока.



Тема Re: кривите глави!нови [re: toutou]  
Автор maria_mery ((mama na Kris))
Публикувано28.09.04 20:02



Здравейте...педиатьрката на Крис този пьт откри че главата му била изпькнала от двете страни над ушите... аз не забелиазвам нещо различно в главата му от както се е родил но това не е от значение...вдигна му капките за рахита от 2 на 3 само за 10 дни... може ли да му стане нещо ако е за повече дни това се чудя... защото доста пьти падат вместо по 2 по 3 капки и му ги давам но за сметка на това има дни и които забравям да си призная... :) иначе е много крив...постоянно прави балончета и си лапа рьцете... вече почти сьм се отказала да давам зальгалка-просто я плюе и си лапа пак рьката...май ни никнат зьбки...уж рано но нямам друго обияснение... айде усмивки от нас



Тема Re: кривите глави!нови [re: maria_mery]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано30.09.04 10:43



Здравейте,
Според мен дечица като почнат да растат постепенно няма да личи. Аз съм с крива глава, е малко ми пречи когато искам да съм с много "зализана прическа", ама ... не е болка за умиране ако не ходим с такава де
Стига да сте убедени, че няма някакво заболяване, като порастнат дечица няма да личи толкова
Поздрави и целувки от нас със Софи



Тема Re: кривите глави!нови [re: Slanchezara]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано30.09.04 22:01



Последни мерки на Митачето - на 3м и половина 6160 и 61см Добре е и беше голям герой, защото изобщо не заплака на ваксинирането.
Целувки и чакаме новата тема





Тема Re: кривите глави!нови [re: bobolinaaa]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано30.09.04 23:45



Чакайте, чакайте, ще гледам да я направя днес и да я пусна до утре!
Целувки на всички от нас!



Тема Re: кривите глави!нови [re: Di2]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано30.09.04 23:56



Ох, надявам се ако не изчезне напълно, поне да намалее разликата! Наистина много личиПравим какво ли не...всичко слагам все от "изпъкналата " страна-играчки, аз все там заставам... Проблема е нощния сън, когато не мога да я контролирам и тя все спи върху плоската страна, по-лесно е...

Да се надяваме да се оправи!
Целувки на бебка и кака!

Yana 08/06/2004

Тема Re: кривите глави!нови [re: maria_mery]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано30.09.04 23:59



Ох, и аз все забравям да ги давам тези капки! Ние сме на 4 капки на ден.... Не се притеснявай от предозиране, няма страшно, това са само профилактични дози, ако знаеш лечебните (в случай на доказан рахит) са много по-големи и няма странични ефекти, така че сме далеч от границата на предозирането..

А за зъбките, аз знам че венците се подготвят около 2 месеца по-рано ,така че наближава момента!

До скоро!

Yana 08/06/2004

Тема Re: кривите глави!нови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано01.10.04 00:02




а сърдеше ли се много на майка си , особено през пубертета, за кривата глава?

Yana 08/06/2004


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.