Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Спорт след секционови  
Автор Mi6ka (горда мама)
Публикувано02.09.04 12:02



Здравейте, милички!
Почти два месеца след секциото ми вече не ме свърта на едно място. Предполагам на всички е известен тоя съклет - да се въртиш по цял ден около бебето от стая в стая и няколко разходки с бутане на количката. Дасега се пазех от резки движения и натоварвания, обаче вчера сериозно ме хвана нервата и докато бутахме количката с мъжа ми из парка, реших да проверя доколко съм загубила форма. /Преди да забременея, редовно бягах по около 3-4 км няколко пъти седмично, както и полусериозно се занимавах с фитнес. По време на бременността обаче имах много сериозни проблеми с кръста и правех само лечебна гимнастика/. Та така, направих едно жалко подобие на опит да пробягам на няколко пъти по около двеста метра - няма да ви казвам мускулите на краката ми колко са атрофирали, но нямах никакво опъване на мястото на операцията и всеки следващ опит беше по-успешен от предишния. Вярно, темпото беше охлювско, обаче все пак почти година беше минала. Да си призная, почувствах се прекрасно, въпреки че малко ме гризеше съвестта. Все пак, тук започват с възстановителния тренинг на тазовите мускули около 12-та седмица от раждането. Тази сутрин, да чукна на дърво, нямам никакви оплаквания, напротив - имам желание да продължа и така полека-лека да възстановя формата си.
Дали обаче не е рано? Какъв е рискът, ако изобщо има такъв? Тук лекарите са много внимателни в такива прогнози, особено при проблеми с гърба, обаче аз от самата операция нямам никакви оплаквания - моите коремни мускули не са рязани, а бяха изтеглени встрани - заради което не са ми слагали дренажи и се възстанових много леко.

Ако някоя от вас вече е минала по този път, моля нека да сподели, най-вече последователност, време на изчакване след операцията, натоварване и т.н.
Предварително благодаря и желая на всички ви весел ден!



Тема Re: Спорт след секционови [re: Mi6ka]  
Автор anidimova (munka)
Публикувано02.09.04 12:25



Аз също родих секцио и със сигурност знам от доктор,че активна гимнастика - с натоварвания,може да се започне едва 6 месеца след операцията.А ти след като се чустваш добре,прави някакви упражнения,но по мое мнение трябва да избягваш натоварването-било то фитнес или тичане по няколко километра.Има време живот и здраве,ще спортуваш пак.Но не бързай,здравето е по-важно.



Тема Re: Спорт след секционови [re: anidimova]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано02.09.04 13:04



на мен също ужасно ми се спортува....... ама са минали само 20 дни от раждането
Лекарката ми каза, поне 3 месеца никакво сериозно натоварване, да не говорим за първия.. .Иначе хич вече не ме притеснява операцията ми...
Аз обичам да плувам, ама ми каза че докато кърмя да забравя за интензивните физически натоварвания -умората намалявала кърмата.......
Отделно че по басейните имало гъбички и не било хубаво да плувам пак докато кърмя..... пък и после...
Така че не знам . И аз се чувствам като дроб.... Дори първите разходки след раждането имах болки в коленете- от ходенето!! Което говори че съм атрофирала отвсякъде... Дори като кърмя - щото кърмя легнала... и после като стана да оригвам бебето и това упражнение го правя по 100 пъти на ден - щото ние се оригваме и пак се кърмим и така по 5-6 пъти на едно кърмене.... Та значи имах мускулна треска на кръста от това мити движение!! Явно си правя фитнеса с бебка - това са си чисти коремни преси... ама не са наведнъж а по малко
Ще се радвам ако някой по-просветлен за спорта след секцио ни просветли малко по въпроса



Тема Re: Спорт след секционови [re: anidimova]  
Автор Mi6ka (горда мама)
Публикувано02.09.04 17:16



Точно тук ми е неясно - във времето за изчакване. Едни казват 3, други 6 месеца. На теб как ти го обясниха това за 6-те месеца?




Тема Re: Спорт след секционови [re: Mi6ka]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано02.09.04 21:08



Аз започнах с джогинга 4 месеца и половина след раждането(секцио) от страх да не ми спре кърмата.Иначе знам че 2 месеца са достатъчни Можеш да правиш също всякакви упражнения на земя,включително и за корем,без да прекаляваш с натоварването на коремните мускули.
Аз при първптп ми бягане избягах 800 м(толкова е една обиколка около стадиона) и щях да си изплюя червата
Сега за 3 седмици съм стигнала до 3 обиколки и половина
И се чувствам прекрасно



Тема Re: Спорт след секционови [re: Mi6ka]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано02.09.04 21:18



Ако питаш 3-ма различни д-ра,ще ти кажат 3 различни мнения.
На мен в болницата ми казах че без никакъв проблем мога да тичам след 2 месеца.
Аз понеже активо се занимавам със спорт,та това много ме интересуваше... и все това питах
По мое мнение,ако се чувстваш добре,спортувай.
Все пак,не прекалявай с активното натоварване на корема,колкото и да е-рязан е
А на фитнес си ходех 2 месеца-изобщо не ми намаля кърмата



Тема Re: Спорт след секционови [re: Mi6ka]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано02.09.04 21:43



Също родих секцио преди 4 месеца. При мен също не са рязали коремните мускули, а са ги избутали, така че случаят е същия. Не съм много по спорта, но питах доктора за всеки случай, ако реша да поспортувам. Той ми каза след месец, че вече мога да си вдигам количката например, за да я свалям по стълбите, а след контролния преглед (около 55 дни след раждането), ми каза, че съм напълно възстановена и мога да започна и със спорт ако искам, но постепенно, а не изведнъж. Мисля, че бягането е един чудесен начин да върнеш форма, но почни с меко темпо и увеличавай постепенно. Ако почувстваш неразположение, спри и почини няколко дни или премини на леки натоварвания. Иначе за коремните мускули - нищо, че не са рязани, те са се "поразместили" и "поразтеглили" от самата бременност.

Ако кърмиш, имай предвид, че физическото натоварване променя вкуса на кърмата и бебчо може да се намръщи, ето защо е добре да се спортува веднага след кърмене.



Тема Re: Спорт след секционови [re: Mi6ka]  
Автор nickless (няма да кажа !)
Публикувано02.09.04 22:50



не знам дали ще се изкажа на място
аз не съм раждала със секцио, но съм оперирана от извънматочна
мисля, че е подобно
та 2 месеца след операцията поднових бягането, като си започнах направо с 2 км. Беше и адска жега - август. Чувствах се чудесно и нямах никакви проблеми.
Виж на кърмата нямам идея как се отразява.



Тема Re: Спорт след секционови [re: kalli]  
Автор Mi6ka (горда мама)
Публикувано02.09.04 23:57



Това с чревцата и аз го изпитах
Обаче дори след това се чувствах прекрасно.
Каква обаче е връзката с кърмата - за пръв път чувам, че спортуването можело да повлияе. Аз смятам да кърмя до 6-ия месец.



Тема Re: Спорт след секционови [re: SZA]  
Автор Mi6ka (горда мама)
Публикувано03.09.04 00:03



Аз и калинката попитах, обаче ми се иска да чуя и твоето мнение - защо се променя вкусът на кърмата? Има ли нещо общо с промяна на хормоналните нива или...? Аз досега такова нещо не бях чувала и се засрамих от невежеството си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.