Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Спорт след секционови [re: Mi6ka]  
Автор Lara (mamma)
Публикувано03.09.04 10:57



Здрасти,
и аз родих секцио преди 4 месеца. Незнам рязани ли са ми коремни мускули, но ако съдя по бързото си възстановяване може и да не са, както и да е.
За спорта всеки лекар казва различно - 3, 6 месеца.... ти най-добре можеш да си прецениш. Ако се чустваш добре, не изпитваш болка или някакво друго неразположение значи типа спорт и натоварването са подходящи.
Аз например започнах да вдигам тежката количка да я сложа в колата още на втората седмица без нищо да ми има, коремни правих и на първия месец. Проблема при мен е как да намеря време 30-40 мин накуп, за да мога 30 мин да потичам на крос-тренажора и още 10 мин коремни преси..... но напоследък започнах да се справям - бебето расте и става все по-самостоятелно Резултата е, че има някакво стягане, не напълнявам, въпреки че си хапвам стабилно, все още не мога да отслабна, т.к кърмя и имам намерение минимум 6 месеца да продължа. Казват, че не е хубаво да се спортува интензивно преди кърмене, т.к се отделяла млечна киселина в мускулите и това можело да влоши качеството й, на мен ми се случи няколко пъти така, но бебо нищо не каза :)
Надявам се след време да успея да стигна до истинска фитнес зала



Тема Re: Спорт след секционови [re: Mi6ka]  
Автор krassym (:))
Публикувано03.09.04 11:10



Според мен вкусът на кърмата се променя, защото при активна мускулна дейност се отделя млечна киселина /заради нея се получава и тази болка в мускулите при мускулната треска/. Може би тя променя вкусът на кърмата. Но си мисля, че ако се започне постепенно с натоварването, няма да има кой знае какъв проблем.
Аз също активно спортувах и сега почти 1.5 месеца след разждането нямам търпение да започна със спорта, но изчаквам заради кърменето. Ще започна с бягане, плуване и колело. Дано да няма странични ефекти :)
Поздрави на всички :)



Тема Re: Спорт след секционови [re: Mi6ka]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано03.09.04 11:23



Аз започнахт с коремните три месеца след раждането. Лекарката ми каза, че няма никакъв проблем.
Вече правя по 80-90 - ама ефект никакъв
Мога и по 100 да правя - никакви затруднения нямам, но защо не си личи ?



Тема Re: Спорт след секционови [re: Mi6ka]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано03.09.04 11:31



Така съм чувала-че можело да намалее кърмата.
Но ако съдя по себе си-не е вярно
Калоян става след 2 седмици на 6,пък си го кърмя



Тема Re: Спорт след секционови [re: dodo_dodo]  
Автор Lara (mamma)
Публикувано03.09.04 15:35



Не си личи защото на мен ми казаха, че ако ги правя както трябва не би трябвало да мога да направя повече от 12 в една серия. Правели се по 3-4 серии по 12, но чисто могат да се направят или ако някой ти държи краката, или на лежанка за коремни.
Иначе и аз като тебе си правя по 50-60 коремни, ама без резултат




Тема Re: Спорт след секционови [re: Lara]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано03.09.04 16:09



Е хайде сега
Все едно за пръв път през живота си правя коремни преси и не знам как се правят. Все пак съм активно спортувала дълги години...Или пък да съм взела да съм забравила, а? то с тези бременности дето пият мозъци - нищо чудно
Краката ги пъхам под дивана, така, че няма мърдане и огъване.



Тема Re: Спорт след секционови [re: dodo_dodo]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано03.09.04 16:16



Легни по корем и изписвай с крака цифрите във въздуха. И арабските, и римските - не може да не проличи за три месеца. Важното е коремните мускули да са напрегнати за по-дълго време. Аз никога не съм сваляла корем с коремни преси, а правех по едно време по 150, че и нагоре.

* Life is everything that happens to you, while you plan life *


Тема Додо...нови [re: dodo_dodo]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано03.09.04 22:19



Какво да ти кажа...спортувам от 2 месеца близо-почти никакъв ефект Килцата си ми стоят...Маааалко се е прибрал корема,ама като не мога да влеза в НИТО едни панталони,смятай за какво иде реч
Днес в парка ми казаха,че докато не ти дойде менструацията,трудно се свалят килцата(а на мен още не ми е дошло) Та с това се успокоявам



Тема Re: Спорт след секционови [re: Lara]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано03.09.04 22:22



Какво значи правилно? Спортувам от 9ти клас,мога да ти кажа сигурно 30 вида упражнения за корем.
Е,правя ги,ама корема почти не помръдва.
Няма правилно,неправилно в тая игра Раждали сме,при някои от нас явно с трудни и бавни темпове стават хубавите неща по телата



Тема Re: Спорт след секционови [re: kalli]  
Автор Lara (mamma)
Публикувано04.09.04 00:10



А леле какво ме нападнахте!!!
Какво значило "правилно" изпълнение, да не съм го измислила аз? Каза ми го човек, който се занимава с бодибилдинг. Важи и за мене, и аз не съм ги правила както трябва!
Не оспорвам на никой от колко време спортува, нито колко разбира, аз също преди редовно се занимавах с фитнес, просто се опитах да бъда полезна.

В края на краищата рано или късно ще се отървем от тия коремчета, човек ако има желание успява! А аз съм твърдо решена да изглеждам дори по-добре и от преди да забременея, така че успех на всички




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.