Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как направихте своя избор, майчета?нови  
Автор The Moon ()
Публикувано30.08.04 10:51



Здравейте, настоящи и бъдещи майчета
Допускам,че темата е дискутирана много често в клуба, така че, ако въпросите ми се сторят излишни и безполезни на някой и не му се говори, нека бъде добър да ми покаже къде мога да погледна за мнения. Въпросите ми се отнасят относно избора на начин за раждане - все по-често прителки и познати,които са родили или им предстои да раждат прибягват до секцио или до раждане с познатите упойки....преди година и половина имах операция /т.нар.миомектомия - тогава бях на 26 години/, при която ми запазиха всички детеродни органи, но още тогава ми казаха,че може би ще се наложи да раждам със секцио поради намалена еластичност на матката...това,разбира се, ще го прецени лекарят ми, но бих искала да разбера как вие направихте своя избор - какви "плюсове" и "минуси" претеглихте,за да се решите на едното,или другото. Също съм чела,че при първо раждане със секцио /а за мен това ще си е първото/, вероятността да се забременее след това била по-малка има ли нещо вярно в това? Защото ние с татето си планираме още две ангелчета и не бих искала да навредя на който ида е с евентуална моя "прищявка" - и аз като вас и като всички други майчета /настоящи и бъдещи/ искам най-доброто за бебчетата си /живот и здраве, до това бебче имам още поне два месеца и малко отгоре / и ще направя първо това, което би било добре за него, но ако процентите са равни /за и против секцио/ мисля,че бих избрала секцио или поне с упойка...а и скоро ми казаха,че имало и секцио с ломбална упойка, което ми звучи невероятно, но знам ли?
Извинявам се за дългият пост, но и още нещо - забелязала съм,че повечето лекари /да не кажа всички/ са ЗА естествено раждане........аз разчитам ако реша да съм със секцио и на това,че вече си имам достатъчно голям белег /около 10-12 см/ върху който евентуално ще е следващото рязване при такъв вариант....а и бебока /пак казвам живот и здраве да е , понеже има доста временце - според мен/ се очаква да е около 3.500 - и двамата с татето сме от едричките Благодаря ви предварително за отзивите или препоръките къде да погледна,ако има вече такава тема Лека и щестлива бременност на бъдещите майчета и живи, здрави и послушни дечица на настоящите такива



Тема Re: Как направихте своя избор, майчета?нови [re: The Moon]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано30.08.04 11:12



Всичко зависи от твоя гинеколог. Лекарят е този, който най-добре може да прецени състоянието ти и да ти отговори на поставените от теб въпроси. Също много зависи от кой град си. Тук, в провинцията, избираш как да родиш само в частната гинекологична клиника /срещу солено заплащане/. В държавния родилен дом раждаш според ситуацията, а за обезболяване на нормално раждане май не са и чували.
В архива има много теми за секциото, можеш да погледнеш там /ако архива работи/.
Успех и леко раждане.



Тема Re: Как направихте своя избор, майчета?нови [re: The Moon]  
Автор dara (osobena)
Публикувано30.08.04 11:22



Направих своя избор, доверявайки се на двама лекари, на които вярвам безрезервно. И двамата бяха категорично за естествено раждане. Имах тежка бъбречна операция 9 месеца преди раждането и това ме притесняваше, а притесняваше и близките ми. Затова и специално коментирахме възможните начини за раждане. Отговора беше "естествено, освен ако в хода на раждането не възникне друга необходимост". Това ми беше достатъчно. Не съм имала никакви съмнения.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Как направихте своя избор, майчета?нови [re: The Moon]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано30.08.04 11:38



Здравей,
Както са ти казали и майчетата преди мен - нека твоя лекар да прецени. Аз по принцип съм привърженик на нормално раждане, а не на секцио, но ако се налага секцио не помислям дори да споря.
Консултирай с лекари, на които имаш доверие и прецени. При мен от самото начало ми се каза, че нямам никакви показания за секцио, макар че преди да започна накарах лекарката тържествено пред целия дежурен екип да ми обещае, че ако нещата се закучат няма да чака и веднага ще ме оперира.
Е, аз родих доста лесно, така че не се наложи!
Успех и леко раждане, каквото и да избереш.



Тема Re: Как направихте своя избор, майчета?нови [re: The Moon]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано30.08.04 11:53



Две нормални раждания, без упойка.
Не се води по това, какво са казали на ехографа за големина на бебето, както и за връзката между големина и трудност на раждането и разкъсвания.
С първото, което беше 2.900 кг имах много повече шевове (вътрешни), а с второто, (3,850) само 2 конеца. Второто се роди много бързо, нищо, че беше голямо (имам предвид фазата с напъните), пък и изобщо мина по-бързо и по-лео, хем са с 9 год. разика, а казват, че след такава разлика все едно е като първо раждане. Пък и вече бях успяла да стана на 33 год.
Не се хващай със секцио само заради болката, просто си поискай епидурална упойка. Секциото си е операция и се прави по медицински показания.



Тема Re: Как направихте своя избор, майчета?нови [re: Firebird]  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано30.08.04 12:11



Абсолютно съм съгласна с изказаните дотук мнения. Аз родих със секцио, но се наложи да бъде направено в последния момент, защото взеха да падат тоновете на бебенцето.
Вече минаха три месеца оттогава, но секциото си се усеща, а лекарката ми каза, че ще мине още доста време, през което ще си боли.
Раждай нормално, ако всичко е наред.



Тема Re: Как направихте своя избор, майчета?нови [re: The Moon]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано30.08.04 12:22



ами реших според обстоятелствата.
при първото раждане се доверих на лекаря- и родих нормално- пълен провал, имах отвратително , тежко и гадно раждане.
с второто- направо казах, в тоя филм вече участвах в главната роля един път, не ми хареса, повторението ще е само секцио, без значение цената, показания и т.н, просто това си беше мое лично вътрешно убеждение.
освен това между двете деца имах две операции/едната пластика на матката/, което вече определяше секцио по мед. показания, плюс напречно разположен плод,/та при мен беше по мед показания секцио, което беше важно за застраховката ми/.
освен мнението на лекаря, за мен беше важно как аз ще се чувствам - аз имах психологически проблем относно нормалното раждане.
каквото и д а решиш, все трябва да родиш , пожелавам ти леко раждане, освен това каквото и ние д а ти казваме, твоето физическо състояние плюс това на детето ще определят хода на раждането, и съответната намеса.



Тема Re: Как направихте своя избор, майчета?нови [re: The Moon]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано30.08.04 12:30



Аз също съм за нормално раждане. Родих Марина края на октомври 2003 - нормално раждане с епидурална упойка. Имах доста вътрешни и външни шевове, но всичко вече зарастна и е ОК. Живот и здраве и второто си дете искам да родя нормално, ако няма показания за секцио.
Всеки сам решава, но също така се консултирай и с лекаря ти.



Тема Re: Как направихте своя избор, майчета?нови [re: The Moon]  
Автор Mi6ka (горда мама)
Публикувано30.08.04 13:52



Аз родих преди два месеца със секцио, след като до последния момент не се знаеше дали кръстът ми ще издържи едно нормално раждане - аз съм с гръмнали прешлени, които се възпаляваха през бременността. Но дори в последните седмици, когато вече се регистрирах в болницата, все още се говореше за нормално раждане. При мен решението взе една анестезиоложка, която след като погледна снимките на гръбначния стълб каза, че там упойка изобщо не може да влезе. Така от нормално /водно както ми се искаше/ раждане прескочихме леките упойки и ме изпратиха директно на операционната с пълна упойка. Не съжалявам, тук лекарите предварително не казват нищо, защото са много по-наказуеми, но после директно заявиха, че е нямало да издържа напъните. Е, имам си един белег десетина сантиметра, но още в края на втората седмица почти не чувствах болка или опъване. А и тъй като си гледам бебето почти сама, се налага да вдигам много по-тежко от пет килограма - да чукна на дърво - засега нямам оплаквания.
Така че всичко зависи от последните моменти на бременността - как ще протекат последните дни и евентуално първите часове на раждането. Ти не се притеснявай, бих ти препоръчала да се готвиш за нормално, пък каквото сабя покаже.
Успех и леко до края!



Тема Re: Как направихте своя избор, майчета?нови [re: The Moon]  
Автор bib.bib ()
Публикувано30.08.04 14:09



Както са ти писали момичетата зедно с лекаря ти ще решите кое е по-добро за теб. Искам само да разсея убеждението ти, че след секцио се забременява трудно. Това просто не е вярно, ако не си имала усложнения в следоперативния период.
Аз имах сериозни усложнения след секцио, но нямах никакъв проблем със забременяването после




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.