Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема АВГУСТИНЧЕТА ПРЕЗ АВГУСТ - 2004нови  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано25.08.04 20:26



ДОБРЕ ДОШЛИ НА БЕЛИЯ СВЯТ!!!
*************************************************************************************************
1. 3.07.04 *** момченце Атанас*** на deni_1203, 4 кг, 52см, нормално раждане
2. 3.07.04 *** момченце Михаил*** на scout, Америка
3. 14.07.04 *** момченце Адриан*** на Каli_77, 2.8кг, 48см, Шейново, д-р Велев, нормално раждане


4. 20.07.04 *** момченце Давид***на matiya, 2.99кг, 51см, Америка, цезарово сечение
5. 22.07.04 ***момченце Берк*** на beria, 3.05кг, 48см, Майчин дом, нормално раждане
6. 28.07.04 ***момченце Петър*** на Duci, 3.65кг, 50см, Св.София,д-р Маленов, цезарово сечение
7. 30.07.04 ***момченце Владимир*** на Taya, 3.65кг, 51см,д-р Желязков, ІІ-градска, нормално раждане
8. 06.08.04 ***момченце Алекс*** на jonni_to, 3.35кг, 51см, Св.София, д-р Тодорова, цезарово сечение
9. 05.08.04 ***момиченце Емилия*** на slanceslance, 3.4кг, 52см, нормално раждане
10. 06.08.04 ***момиченце Дарина*** на Sema, 4кг, 53см, Шейново, д-р Димитров, нормално раждане
11. 07.08.04 ***момченце Димитър *** на billy_wolf, 3.4кг, 50см, Майчин дом, д-р Дяволов, нормално раждане
12. 9.08.04 ***момченце Антон *** на golden, 4.34кг, 53см, ВМА-Пловдив, проф.Милчев, д-р Канатова, секцио

13. 10.08.04 ***момченце Кристиян *** на Малко_коте, 3кг, 50см, Св.София, цезарово сечение

14. 10.08.04 ***момиченце Корина*** на barbaron, 3.22кг, 50см, Майчин дом, Варна, секцио
15. 11.08.04 ***момиченце Елена*** на Collibri, 4.1кг, 52см, Св.София, д-р Ковачева, секцио

16. 11.08.04 ***момченце Мартин *** на Just a girl, 3.16кг, 49см, Габрово, д-р Митев, нормално раждане
17. 12.08.04 ***момиченце Ирина - Богдана*** на Redrose, 4.16кг, 54см, Париж, секцио
18. 12.08.04 ***момченце Йоан *** на nuneva, 3.54кг, 50см
19. 14.08.04 *** момиченце Йоана*** на titi_78
20. 15.08.04 ***момченце Александър *** на desy_kv, 2.85кг, 51см, Втора градска, нормално раждане

21. 15.08.04 ***момченце Красимир *** на коте.коте, 3.8кг, 53см, нормално раждане
22. 16.08.04 ***момиченце София*** на nikol78, 3.55кг, 52см, болница Лозенец, секцио
23. 16.08.04 ***момиченце Елица*** на bony, 3.35кг, 50см, МБСАЛ, Бургас, д-р Шик, ак. Младенова, нормално раждане
24. 16.08.04 ***момиченце Магдалена*** на juna, 3.8кг, 52см, нормално раждане
25. 17.08.04 ***момиченце Виктория*** на dalala, 3.55кг, 51см, секцио
26. 19.08.04 ***момиченце Елпида*** на Айез Седай, 3.65кг, 52см, Солун, нормално раждане
27. 26.08.04 ***момченце *** на Mama_Zo, 3.65кг, 51см, нормално раждане
28. 30.08.04 ***момиченце Цвета*** на redhat, 3.45кг, 51см, МБСАЛ, Майчин дом, д-р Диков, нормално раждане




*************************************************************************************************
ОЧАКВАМЕ ДА РОДЯТ:
*************************************************************************************************

1. 2.08. - Megy Благоевград
2. 3.08 - Dari
МОМЧЕНЦЕ
3. 6.08 – my – Благоевград, работи – системен администратор
МОМЧЕНЦЕ
4. 8.08 - peache
МОМИЧЕНЦЕ
5. 16.08 – Marsha*
MOMЧЕНЦЕ
6. 18.08. - Faith_77 – Sofia – 26 г., икономист, мъж - архитект
МОМИЧЕНЦЕ
7. 19.08 – Carra_Bella
8. 20.08 – mameto04
МОМЧЕНЦЕ
9. 20.08 – kamey – Камелия, 25г., София, Овча купел, омъжена, икономист
10. 21.08 - Juna
МОМИЧЕНЦЕ
11. 23.08. – Toledo
МОМИЧЕНЦЕ
12. 25.08 - winnie_the_pooh
МОМЧЕНЦЕ
13. 27.08 - Mam4eto_08 –
МОМЧЕНЦЕ
14. 27.08 – vodolej4e – Таня, 28г.,
МОМЧЕНЦЕ - Павел
15. 28.08 – Ivata
МОМЧЕНЦЕ
16. 29.08 – vajrater – 29г.,София, Студентски град, УНСС, мъж-33г.УНСС,
работи
МОМИЧЕНЦЕ

Редактирано от Чeтa на 02.09.04 09:50.



Тема Уау, Колибри, ти ме шашна бе!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано25.08.04 22:17



То и аз избрах гъвкавия режим за Алекс, а не строгия 3-часов, ама чак пък толкоз гъвкав като твоя... Браво на вас, много се зарадвах и успокоих, като те прочетох в затворената ни вече тема! А аз си мислех, че с мъжа ми сме единствените луди, които разхождат бебе на 10 дена в парка от 20.30 до 21.30 часа, че го къпем между 21 и 23 часа, както дойде, че понякога спи 4-5 часа непробудно, та чак го проверявам дали диша, а друг път иска да суче на всеки кръгъл час, много е лакомничък моят син... Явно всичко е О`кей! С обич и доскоро - Деси.



Тема За Калли 77нови [re: Collibri]  
Автор Maлko_koтe (Щастлива)
Публикувано25.08.04 23:34



Благодаря ти много за обяснението.Утре ще взема да прескоча до там да попитам. Аз и до лекаря ми трябва да ходя , за да си взема резултата от изследването на плацентата - да видя каква е причината да се срастне така.Има ли някоя мама близо до Красна поляна ,защото аз излизам повечето време сама или с две мои приятелки,но те още нямат бебета ?Спокойна нощ на всички - бебета и мами,и на татковците покрай тях :)



Тема Re: Уау, Колибри, ти ме шашна бе!!!нови [re: desykv]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано26.08.04 10:42



Да, артистично расте детето... с артистичен гъвкав режим...
Тая нощ пак ми спа 8.30 часа..... лелеее... какво й става не знам! Не че имам против де. ... То ние я къпахме в 23ч и яде в 24 ч и заспа. ДАже не бяхме навили часовника да става Наско, че имаше работа... щото разчитахме на бебка да ни събуди.... да ама не.... детето спа сладко сладко до 8.30ч...... и аз я събудих да става.... щото май нямаше никакво намерение...
А напоследък следобяд ми будува. Вчера беше будна 2 кърмения подред... Та може и затова да се е уморила.
Забелязах че много пиеше вода вчера - изпила е 2 пълни биберона от по 125мл с вода... Явно голяма жажда я гонеше...
Миналата вечер за пръв път й дадох Саб Симплекс преди кърменето /така пише на упътването/. Май имаше ефект, щото след като ги изпи, накърмих я и заспа като бебе .
Купих й и някакъв успокояващ чай със звучното българско име БЕБЕЗАН... .
Та й давам чат пат. Да не я мъчат коликите грозни...



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА ПРЕЗ АВГУСТ - 2004нови [re: Collibri]  
Автор redhat (новак)
Публикувано26.08.04 12:39



Привет на всички мами от мен, все още 2 в едно-не ще моето бебе да излезе и това си е Аз се надявах, че до днес вече ще е минало всичко, обаче нямам никакви признаци-мъжа ми се шегува, че е трябвало да се запиша за септемврийките, че да съм първа, като съм толкова нетърпелива Иначе си стоя на нисък старт ежедневно от 24-ти насам, обръсната и т.н. Докато започне раждането ще ми трябва повторение на процедурата, обяснявам го на бебина и че трябва да побърза, ама тя-не, та не...
Деси, благодаря ти за пожеланията, приеми поздравления за вашия син и искреното ми възхищение колко бодро и оптимистично звучиш след нелекото раждане! Много се радвам за всички августинки, които вече гушкат бебоците си и се надявам скоро и аз на този късмет!

I feel good


Тема Здравей Десинови [re: desykv]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано26.08.04 16:13



Здравейте пак другарки по отглеждане и раждане на бебоци
Здравей и на теб Деси
Благодаря ви за топлите думи и пожелания!
Аз трябваше да родя края на август, както знаете, но бебо си избра сам датата-дано се сбъднат думите на Деси и Богородица ги закриля!!!! Да ти е живо и здраво момченцето и на теб Деска!
Историята е горе-долу следната- изтекоха ми водите към 2 и 30 през нощта, но нямах никакви контракции-при това бяхме извън града на една вила в планината. Събудих таткото и се обадихме на лекаря-той също беше извън града...абе до 7 и 30 сутринта се събирахме а аз така и нямах контракции. Към 7 и 30 влязох в болницата -предизвикаха контракции, помогнаха ми да увеличим разкритието, после напъвахме и в 9 и 46 родих-лекаря беше супер, за което му благодаря. Голям зор беше с това бебе 3 и 800 на моето дупе, което така и не порасна. Шевове имах колкото искате, хемероиди огромни ама много огромни, целите очи в кръв, напукани капиляри по цялото лице, шия и деколте ..... абе струваше си ....бебо е страхотен, хубав, неревлив,яшен и поспалив
И ние сме на свободен режим, понякога като спи повече от 4,5 - 5 часа обаче го будя за да яде.
Не съм го извеждала още навън-смятам след 15-тия ден да го изведа.
На консултация сме след като навърши 1 месец.
Вие всеки път ли цедите кърмата след като го кърмите? аз нещо с това кърмене не се оправям май- за сега ядем редовно и кърма има, но ме болят зърната-може би от помпата. Все се прлитеснявам , че не му стига... а ще се мерим чак на 15-ти септември!
Айде чао за сега и цункайте бебоците, а неродилите-леко и безпроблемно раждане!



Тема Червена Шапчице,нови [re: redhat]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано26.08.04 18:09



Явно твоето детенце иска да си изчака датата на термина - може би ще се пръкне утре, а? Спокойно, няма да ти се размине...
Да, наистина, и моите най-последни дни ми бяха най-, ама най-тежки, непрекъснато в напрегнато очакване, в нетърпение, подута отвсякъде, безсъние... Кураж! Всичко си заслужава!!! Тебе те мисля сега, честно, и то защото толкова пъти сме се виждали вече, а останалите августинки, с които също страхотно се сближих, вече са мами, а ти все още си 2 в 1... Имам предвид Колибри, Дуци, Йонито, Тити 78, Били, Берия, ... Доколкото можеш, наслаждавай се на последните дни от бременността си... Хубаво е, че не си качила много! Аз се премерих седмица след раждането - от 65 кг съм вече 58 кг, а се стремя към 45-50 кг... Но сега кърмя бебочето, така че няма да мисля за това... Хубавото е, че почти нямам корем, а цялата съм някакси по-пищна мадама, и честно казано се харесвам, влизам си вече в доста летни роклички, само че ги пълня повечко... А вие как сте с килцата?
Ето че от 42-те августинки половината са вече с малки августинчета или юлчета в ръцете си, а другата половина още са в очакване или за тях просто още нямаме информация каква са я свършили...
От 21-те дечица, родени до момента, 8 са момиченца, а 13 са момченца - все още кавалерите бият дамите!!! 2 момченца поеха своя първи дъх точно в средата на месеца, на 15-ти август, в неделя, пада се Голяма Богородица, навръх Успение Богородично - моето и на котето - нека наистина Дева Мария ги закриля, както и всички други хора по Земята!!!
10 майчета от родилите са с нормално раждане, 9 са със секцио /цезарово сечение/, а за 2 нямаме информация за начина, по който са родили - и това са Скаут и Тити 78, нека кажат за него!!!
И сега един въпрос към всички майки, които са родили естествено - колко от вас имат шевове /било на шийка, влагалище или към дупето - епизиотомия/ и разкъсвания, и колко от вас са родили без рани!!! Аз например имам шевове и на трите изброени места, 10 от които паднаха вече, други не напипвам, освен това от 3 дена вече не ме болят и си седя спокойно на Д-то...
На бебетата и майките им - здраве и късмет, на бременните все още августинки - леко и щастливо бременеене и носене под сърцето на невинните душички, и после леко и бързо раждане на здраво и спокойно детенце!!! Специално на Червена Шапчица - стискам ти палци отново, скъпа луничке, раждането е върховен момент в живота на жената, не е толкова страшно и всичко лошо изчезва яко дим, щом зърнеш пищящия пашкул, излязъл току-що от утробата ти!!!
Доскоро и се пазете - Деси.




Тема Re: И ние дойдохме на белия свят....нови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано26.08.04 19:41



Колибри, прибави и нас към дошлите на белия свят.
На 19.08.2004, в 14.33 в Солун се роди и мойта щерка Елпида - 3.650 кг и 52 см. Раждането беше нормално.
От понеделник сме си в къщи и се гледаме.
Опиваме се да бъдем само на кърма, поне е такова моето горещо желание. И въпреки, че е второ дете, има моменти, в които бая се шашкам....
Целувки от мен и съкровището ми, което спинка .....



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА ПРЕЗ АВГУСТ - 2004нови [re: Collibri]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано27.08.04 00:15



Здравейте!Честита радост на всички!
Като гледам списъка установявам,че момченцата преобладават.
Да се отчетем и ние:
АНТОН-роден на 09.08.2004 в 8.30 сутринта,секцио,ВМИ-Пловдив,проф.Милчев,д-р Канатова
До тук ние сме най-големи :тегло 4,34кг ръст 53см.
Ние всички сме добре.Тези дни ще кача снимките от родилния дом и ще дам линка!
Много радостни мигове на родилите вече и леко раждане,на тези на който тепърва им предстои.


















Тема Молба към някоя от модераторките!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано27.08.04 10:38



Сребърна Елфичке или Чета, моля от сърце, добавете нашите 3 нови, от днеска!, героини- августинки и техните мили августинчета, в списъка горе, и ги махнете от долния!!! Става дума за Голдън, Айез Седай и Бони, те вече са родилки, а не бременеещи!!! Благодаря ви много от тяхно име и от името на Колибри, и от името на всички в нашата тема!!! Всичко добро и Господ да ви пази от всяко зло!!! С обич - Деси.

Редактирано от desykv на 27.08.04 13:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.