Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Една баба пита?  
Автор Чyдя ce! (Баба!!!)
Публикувано26.08.04 11:04



Току що разгледах образците на декларациите за помощи - еднократна и до една година за майките за отглеждане на дете за неосигурени.Направи ми впечатление,че има графа семейно положение и общ доход на семейството.
Така и не разбрах когато майката и бащата не са женени,но детето е припознато от бащата , как се процедира?.Майката няма никакъв доход и живеят поотделно с бащата , трябва ли бащата да представя доход?



Тема Re: Една баба пита?нови [re: Чyдя ce!]  
Автор AVA26 (bremenna)
Публикувано26.08.04 11:14



Здравей!
Скоро имах същото чудене и се обаждах до соц.подпомагане по местоживеене.С тази разлика,че аз още не съм родила,но и това ще стане,живот и здравеАз също нямам брак с мъжа ми.По лична карта се водим на различни адреси.(но живеем заедно).По тези дадени от мен данни в социалните,ни казаха,че ще трябва да подам бележка ,само от моите доходи,не и тези на бащата.За по-подробна информация може да направите като мен-да се обадите на вашите социални по район.Там ще ви кажат наи-подробно как се процедира.Аз питах дали се водя самотна майка,с намерението да ползвам и други привилегии,като уж такава,но ми казаха,че щом детето е припознато,не съм самотна майка.Едиснствения плюс е това,че бащата не подава бележка за доходи.Поне така е в моя случай.Ако научиш нещо ново,ще се радвам да го науча и аз.
Поздрави,Ава



Тема Re: Една баба пита?нови [re: AVA26]  
Автор Чyдя ce! (Баба!!!)
Публикувано26.08.04 11:18



Щом науча нещо,веднага ще го напиша!



Тема Re: Една баба пита?нови [re: Чyдя ce!]  
Автор gerssy (непознат)
Публикувано26.08.04 11:53



Ето какво пише в допълнителните разпоредби на ЗСП:
§ 1. По смисъла на този закон:
1. "Семейството" включва съпрузите и ненавършилите пълнолетие деца (родени, припознати, осиновени, доведени, заварени, с изключение на сключилите брак).
И тъй като тук нямяме съпруг - значи неговият доход не се изисква.
Аз също питах в социалната служба за по-сигурно и от там потвърдиха.
Допълнително само трябва да се вземе декларация от ЕСГРАОН за семейното положение на майката /че не е омъжена/.



Тема Re: Една баба пита?нови [re: gerssy]  
Автор Чyдя ce! (Баба!!!)
Публикувано26.08.04 12:02



Благодаря ти много!Това поне е лесно!Всичко ни е на едно място.



Тема Re: Една баба пита?нови [re: Чyдя ce!]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано26.08.04 13:57



След раждането майката трябва да отиде до социалните и сама да си подаде молбите.Трябва да си изкара и удостоверение за родствени връзки с детето.За целта носи акта за раждане на детето,личната си карта и копия от тях в кметството.Всъщност това удостоверение за родствени връзки е първото нещо ,което трябва да се извади,за да има право на еднократнта помощ от 200лв.След това вече се ходи при социалните.Никъде не се казва,че живее с таткото.Води се самотна майка и попълва документите като такава.Попълва си нулеви доходи.Не попълва никакви на бащата понеже е самотна майка.Попълва НЕОМЪЖЕНА,ако не е сключвала брак с таткото.Там се носят две копия от акта за раждане на детето и копие от личната карта на майката,както и оригиналните такива.
Минах през това и съм съвсем наясно.Досадното е,че всичко трябва да свърши сама На мен не ми искаха документ,че не съм съдила таткото за издръжка,но съм чувала,че понякога искат.

Редактирано от snich на 26.08.04 14:01.



Тема Re: Една баба пита?нови [re: snich]  
Автор Чyдя ce! (Баба!!!)
Публикувано26.08.04 14:10



Благодаря ти много!То вярно ,че тя сама трябва да си свърши цялата работа,но аз реших да я улесня като разуча предварително кое как става..Тя още не взела акта за раждане,защото го записаха на 13.08 и се пада да го вземе към 28,29 .08,а пък те са събота и неделя та остава за 30.08. да го вземе.И после започват обиколките насам -натам.



Тема Re: Една баба пита?нови [re: Чyдя ce!]  
Автор AVA26 (bremenna)
Публикувано26.08.04 14:43



На мен пък ми казаха от социалните,че не се водя самотна майка,щом бащата е припознал детето(изрично ме питаха дали го е припознал,или дали има намерение в моя случай)Може би не трябва да се казва,че живеем заедно ли,че да ме смятат за самотна майка?Щото ние така или иначе се водим на различни адреси по лична карта.Не ми е много ясно....И ако съм самотна майка,какви други облаги мога да ползвам,ако въобще има такива?Хубаво е,ако има да ги знам и да си търся полагащото ми се.Моля ви да ми кажете,ако знаете повече



Тема Re: Една баба пита? - оффнови [re: AVA26]  
Автор MoniT ()
Публикувано26.08.04 14:55



По този повод искам да кажа как стоят нещата в Канада. Зная, че не ви интересува в момента, но ей така, за информация и като любопитен факт. Та значи аз се ожених в началото на годината (2001) и родих към края. Тук всичко се определя на базата на данъчните декларации от предходната година, които обикновено се обработват към юли. Аз получавах детски от октомври 2001 до юли 2002, защото според данъчните (базирани на данните от 2000 година) аз бях неомъжена (т.е. самотна майка). Обаждах се да питам да не би да има някаква грешка, но ми отговориха, че е така. И така си бях самотна майка в продължение на почти осем месеца, докато излязоха декларациите за следващата година.



Тема Re: Една баба пита?нови [re: AVA26]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано26.08.04 15:47



и мен се опитаха в началото да ме врътнат така. явно общината, в която си не е често срещан казус.
нямат право да ти искат инфо за доходите на бащата. ако ти откажат, ги накарай писмено да се аргументират и се обади на телефона за информация към социалното министерство - там ще ти кажат как да процедираш от тук натам.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.