Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Помпи за кърма Авентнови  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано24.08.04 22:49



Момичета, искам вашето мнение за това дали си заслужават парите за помпата на Авент.
Сега използвам помпа тип спринцовка и тъй като имам доста кърма, а мъникът не може да се изсуче всичко сам и се налага да му додаваме със шише изцедена кърма. Честно казано, доста време ми отнема и е малко болезнено това засмукване на зърното.
Цената на помпата Авент е доста висока и ми се ще първо да проуча дали наистина е толкова добра, колкото я представят.



Тема Re: Помпи за кърма Авентнови [re: Just a Girl]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано24.08.04 22:50



Аз използвах ръчната помпа на Чико и съм много доволна
И е по-евтина.На Авент всичко е много скъпо и до сега се чудя защо



Тема Re: Помпи за кърма Авентнови [re: Just a Girl]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано24.08.04 22:55



на мен помпата на Авент страшно ми помогна точно първите дни, когато гърдите ми бяха препълнени. Много е ефикасна и доста бърза(има период на научаване и свикване разбира се )и е безболезнена поне за мен. За съжаление нямам опит с други помпи и не мога да сравня, но за Авент критики нямам. А пък за цената-на мен ми я дадоха на заем, имах късмет
Препоръчвам ти я

Yana 08/06/2004

Тема Re: Помпи за кърма Авентнови [re: kalli]  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано24.08.04 22:56



На Чико има няколко вида ръчни помпи - ти каква точно си използвала? Тип спринцовка ли?



Тема Re: Помпи за кърма Авентнови [re: Just a Girl]  
Автор Matzinka (новичка мама)
Публикувано24.08.04 23:27



Препоръчвам ти я
Аз имах проблеми първо с препълването на гърдите с кърма, после с тежки рагади на зърната. И в двата случая помпата ме спаси да продължавам успешно с кърменето. Когато имах кървящи рагади съм давала една седмица само изцедена с тази помпа кърма на детето и така ми заздравяха зърната без да спирам кърмата, защото наистина е безболезнено изцеждането с нея, а и бързо.
Нямам опит обаче с други помпи, само споделям опит и ти желая успех с кърменето. То е нещо много хубаво, макар че усетих красотата му едва в края на втория месец на бебето, когато изчезнаха всички болежки

[image]http://lilypie.com/first_birthday.php[/image]


Тема Re: Помпи за кърма Авентнови [re: Matzinka]  
Автор MardiGras ()
Публикувано24.08.04 23:49



С две ръце гласувам за помпата на Авент - родих се с нея! Скъпичка е, но си заслужава всеки лев! Цеденето е бързо и безболезнено. Не съм ползвала други помпи, така че нямама база за сравнение, но мисля, че помпата на Авент е супер!



Тема Re: Помпи за кърма Авентнови [re: Just a Girl]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.08.04 07:40



Горещо я препоръчвам въпреки цената! Първият път реших да спестя парите, а кърмих дълго, цедих се и т.н., но си казах, че другият път ще си я взема. Страхотна е! Първите дни ме спаси след зверското запушване, през което почти всички минаваме. А и когато Катето беше на 2.5 месеца се наложи да пътувам и се цедях постоянно с нея, така че като се върнах детето си захапа веднага, кърмата не беше намаляла и всичко беше добре. Дори само заради тези 2 случая съм повече от доволна, че си я взех!



Тема Re: Помпи за кърма Авентнови [re: Just a Girl]  
Автор malina_m ()
Публикувано25.08.04 07:43



Ползвала съм тип спринцовка. След като прежалих парите и купих Авент, спринцовката я заврях в много отдалечен ъгъл на един гардероб. Не боли, изцежда повече за по-кратко време, само дето копче "автоматик" няма :-)



Тема Re: Помпи за кърма Авентнови [re: Just a Girl]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано25.08.04 09:25



И аз съм ЗА!
Ползвах първо спринцовка, но въпреки, че уж се изцеждах до край получих запушване на каналите. А и беше много болезнено. После ми дадоха помпа на Авент. Родих се!!! Наистина е много по-лесно и безболезнено. А и можеш да се цедиш докато кърмиш от другата гърда. Удобна е!
Има и още нещо - дъщеричката ми не искаше да суче от гърдата и се цедях и й давах. Една седмица след като взех Авента я пробвах и засука от раз. Все си мисля, че има връзка.



Тема Re: Помпи за кърма Авентнови [re: Just a Girl]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано25.08.04 11:15



Здравей,
Аз също съм с две ръце за помпата на Авент. И аз като теб си мислех, че това са адски много пари (и те са за тия пет пластмаски и силикончета), но помпата наистина е най-доброто на пазара.
Виж от шишетата им никак не съм доволна, но определено помпата си заслужава всеки лев - лесно, бързо и безболезнено.
А ако ти се наложи да съхраняваш по някаква причина кърма, варианта с пликчетата е супер удобен - стерилни са, само слагаш кърмата вътре, със щипката и във фризера
А пликчета се продават - 40 пликчета са 8 лева
Лека бременност и успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.