Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ЗА возенето на децата в коланови  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано09.08.04 20:28



В Родители и деца върви една мого интересна и тъжна тема по този повод.
Свързана е със смърт на 6г дете за това пускам само линк




Хубаво ще е тези, които не са още убедени в необходимостта на седалките за кола да я погледнат



Тема Re: ЗА возенето на децата в коланови [re: anaili]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано09.08.04 21:21



На мен всички баби и дядовци ми викаха на главата, защо съм мъчела детето да плаче по пътя до София и обратно, понеже не иска да седи в столчето, ама аз си мисля- по добре да реве и да е жив, или поне да има по-големи шансове отколкото да му правя"кефа" да се разхожда в колата...



Тема Re: ЗА возенето на децата в коланови [re: anaili]  
Автор Krassi (член)
Публикувано09.08.04 21:56



Дъщеря ми е на почти 3 години и хабер понятие си няма че може да седи другаде освен в стола. От бебе е в колата на стол и даже си го обича.Там най вече спи на дълъг път.



Тема Даааа...нови [re: Tandoori]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано09.08.04 22:30



Дааа..., има една дума - "По добре детето да реве сега, отколкото майката после!"

И аз возя Елица в столче за кола и не смятам да променям това докато не се научи да седи кротко и вързана с колан като порасне. Освен това, столчето я повдига по- на високо и така вижда по-добре през прозорците.

Eлица-къдрица

Тема Re: ЗА возенето на децата в коланови [re: Krassi]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано09.08.04 22:47



Ужасна история, изобщо смъртта на дете е нещо ужасно и нелепо...

Колкото до столчетата за кола - ние в момента ползваме задължително типа кошче (Гого е на 4 месеца). Но мисля вече да се огледам за добър модел за по-голямо бебе и ми изникна един въпрос веднага - не разбиват ли колите да ги крадат тези столчета? Те нали не са подвижни като нулевата група...



Тема Re: ЗА возенето на децата в коланови [re: SZA]  
Автор Krassi (член)
Публикувано09.08.04 23:14



Ако въпросът ти е към мен, аз не мога да ти отговоря. В сащ съм и тук коли не разбиват за такива неща, а и по принцип де.



Тема Re: ЗА возенето на децата в коланови [re: SZA]  
Автор Biba ()
Публикувано09.08.04 23:32



За оглеждането за ново столче- оглеждайте се и избирайте, но не бързай да го сменяш още. Специалистите препоръчват бебешкото столче да се изпозва максимално преди да се премине на следващата група. Т.е. ако столчето ви сега е от групата 0 (до 10 кг) да се използва наистина докато бебето стане 10 кг или докато повече от половината на главичката излиза от седалката (това че крачетата са по-дълги и излизат от седалката не пречи на безопасността). Ранното преместване в столче от следващата група може да навреди.
Ние сме си заплюли това тука:

ROEMER DUO PLUS
но ще изчакаме още малко (Леа сега е 8 кг)



Тема Re: ЗА возенето на децата в коланови [re: Biba]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано10.08.04 00:05



да права си
Имаше и нещо обаче за неукреналостта на гръбнака и столчетата за след 1 година
О да
Препоръчват ги не след 10кг а след 1г на детето .




Тема Re: ЗА возенето на децата в коланови [re: anaili]  
Автор Biba ()
Публикувано10.08.04 00:16



Да, възрастта я дават ориентировачно, но килограмите играят по-голяма роля, защото има деца, които още преди годинката надхвърлят десетте килограма и в случай на катастрофа бебешката седалка може да не му удържи килцата. В нашият случай май наистина около годинката ще стане смяната.

П.С. Сетих се за бебето на комшиите ми навремето- на 9 месеца тежеше 14кг- направо чудо на природата. Тогава нямаше седалки, но и не вярвам една такава бебешка да го побереше. А сега какъв строен 18 годишен красавец е, не е останало нищо от бебешката сланинка



Тема Re: ЗА возенето на децата в коланови [re: SZA]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано10.08.04 00:18



разбиват ги, естествено
аз така си намерих колата, разбита, и столчето - полуизвадено навън, не бяха успели съвсем, гадовете




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.