Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Един голям биберонски проблемнови  
Автор Mi6ka (горда мама)
Публикувано18.08.04 16:00



Не толкова за Хана, колкото за мен
Вчера педиатърката ми обясни, че моето бебе поради изключително силно развит смукателен рефлекс предпочита да има нещо в устата си, ей така за успокоение. Досега много рядко се е налагало да я успокоявам, като й давам пръста си например, изключително рядко й се е случвало след това да не се успокои /и тогава причината е била главно глад/. И ми каза да й купя биберон. Аз принципно съм против, най-вече заради зъбките и поради страх да не ми разрани зърната след това, но тя беше категорична, че едва след двегодишна възраст, ако детето още е с биба, мога да се тревожа.
Оказах се обаче много неподготвена по темата за биберона.
Хубаво, купих й един силиконов на Нук за до 6-месечна възраст, леко плосък отпред, тя го изплю на два-три пъти, но след половин час си го задъвка и сякаш действително се успокои.
Да, обаче аз не мога да се успокоя.
Все още не знам дали постъпвам правилно, като я залъгвам с него. В края на краищата така й създавам лъжливо чувство за комфорт и ако нещо я притеснява, няма как да разбера.
После не знам - да я оставям ли да спи с него - страх ме е да не го изплюе по някое време и да не се набоде на него /тя вече започна да се върти в леглото/
Освен това не искам да прекалявам с него - бях чела, че не е добре детето да се привиква, защото му се създава лъжливо усещане за ситост, освен това тя направо се "дрогира" един вид, прави един отнесен поглед и се зарейва някъде, а аз толкова обичам да я слушам какви звуци издава.
И колко време да я оставям с него - страх ме е пък да не привикне и после да реве, като й го взема от устата.
Та не знам... Къде ли се намира златната среда? Или направо да изхвърля бибата? Помагайте, моля!!!!



Тема Re: Един голям биберонски проблемнови [re: Mi6ka]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано18.08.04 16:07



уф незнам какво да те посъветвам,по-скоро се опитай да не и го даваш това е лъжлив комфорт както си казала,верно успокояват се заспиват,ама на моята щерка е на 2,4 месеца и още не моа да я отуча като ляга търси си го и толкова два дни изкара без него ,но такъв навик е добила че веднага вкара пръста в устата си и аз и го върнах,тя разбира и колко кандърми и удрям да го остави и обещания за какво ли не ама не и не,затова ти казвам,че по-добре е никога да не разбере какво е биберон,но незнам как по друг начин ще си решиш проблема
PS:Не че има някакви проблеми в ахапката ама знам ли може пък да се появи ,бе биберона си е нож с две остриета



Тема Re: Един голям биберонски проблемнови [re: bimba]  
Автор Mi6ka (горда мама)
Публикувано18.08.04 16:20



Ей, на, точно от това се страхувам, че ще привикне и после няма да може да прави нищо без него. Аз самата вътрешно настръхвам всеки път, като видя голямо дете с напъхан биберон. Извинявам се за сравнението, но като си видях детето тази сутрин с бибата, ми заприлича на маската на Ханибал Лектър



Тема Re: Един голям биберонски проблемнови [re: Mi6ka]  
Автор mama_p (новак)
Публикувано18.08.04 16:30



Само не разбрах, защо въпросната педиатърка е решила, 4е трябва бебето ти да има биберон? Къде е логиката? Бебето неспокойно ли е? Колики ли има, зъби ли му растат? В такива слу4аи бибата помага, но може и да се окаже нож с две остриета, както са ти писали. И ако детео е спокойно и без биба, защо трябва да го у4иш да свиква с нея? Това пак ми се струват някакви измислици - ти сега го нау4и с биба, 4е му бил силно развит сукателния рефлекс, ама не трябва да му оставяш бибата след 2-годишна възраст, щото не е хубаво... Пак някакви рамки, някакви норми, в които се опитват да поставят децата ни... Ако детето се 4увства добре и е спокойно без бибата, по-добре не му ядавай, според мен.



Тема Re: Един голям биберонски проблемнови [re: Mi6ka]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано18.08.04 16:33



Ако бебето ти е нервно, плаче без причина или си смуче палеца, по-добре давай с биберон. Ако няма някое от по-горните "показания" хич и не й го давай.
Успех!




Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Един голям биберонски проблемнови [re: Mi6ka]  
Автор bib.bib ()
Публикувано18.08.04 16:40



Има биберони, които целите са от силикон или каучук. Така ще си спестиш притеснението, че ще й бъде неудобно в креватчето. Когато свикнат с твърда храна здравите бебета леко-леко си губят сукателния рефлекс. При сина ми това стана между шестия и деветия месец. В десетия месец една вечер просто не му дадохме биберона, защото той вече ходеше и за мен не беше приемливо ходещо дете да смуче биба. Плака две-три вечери, всяка следваща по-малко - като по книга и свикна без залъгалката.
Виждала съм в чужбина не две, ами тригодишни деца с биберони. Не мога да се отърва от усещането, че такива деца поне емоционално са по-малки от колкото трябва за възрастта им.
Ако залъгалката ти помага, не се притеснявай да я ползваш докато бебето наближи годинка. Поне такъв беше моят опит.
А и още нещо, ако смуче залъгалка няма да се научи да си смучи палеца



Тема Re: Един голям биберонски проблемнови [re: Mi6ka]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано18.08.04 16:49



Мисля, че малко пресилваш нещата. Вредата от несукането на биберон може да се окаже много по вредна. Аз имам този проблем. Палеца на Мария е постоянно в устата, а биба не иска да захапе. Педиатърката ни ми каза, че доказана вреда от бибата няма, но пък от палеца може наистина да увреди венци, зъби, леглото на нокътя... и аз сега се чуда какво да правя само и само да я науча да смуче биберон!



Тема Re: Един голям биберонски проблемнови [re: Mi6ka]  
Автор Krassi (член)
Публикувано18.08.04 17:19



Не виждам защо чак толкоз се притесняваш. Та бибероните са измислени именно за това и са за бебета.Като как ще се набоде според теб? Та това е невъзможно, те нямат бодли. ОК, както и да е.Синът ми смука биба до почти 4 години, сега има идеални зъби и идеална захапка. Обаче дъщеря ми е с палец в устата (почти 3 години) и това според мен е по-голям проблем, защото може да си изкриви зъбите и захапката.



Тема Re: Един голям биберонски проблемнови [re: Mi6ka]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано18.08.04 17:44



здравей,
преди месец и аз бях в твоето положение-чудех се какви ли не вреди да му измисля на биберона и беба ми изглеждаше "обезобразена" с него! Но свикнах и сега биберона е пръв мой приятел! Бебетата имат физиологична нужда от сукане (не само хранене но и самия процес на сукане, които за тях е начин на разтоварване от натрупаната енергия), за който вярно че някъде пише че до 4 месеца се задоволявал от сукането на гърда или шишето... Явно не за всички бебета това е достатъчно...Но в крайна сметка "бибата" е класически бебешки атрибут и както някой каза до сега никой не е доказал вредата от нея...
Не се притеснявай че само с нея ще стои-когато не му се смуче биберон, бебето само я плюе! А ако нещо го боли бибата няма да го успокои!Ако му я извадиш от устатав "неподходящ момент" защото си решила че достатъчно я е смукало-може и да плаче...
Абе с две думи бне драматизирай нещата-това за зъбите не е доказано научно никъде, а за отвикването-при всяко дете е различно, не е задължително да имаш проблем ...
Успех!

Yana 08/06/2004

Редактирано от toutou на 18.08.04 17:46.



Тема Re: Един голям биберонски проблем [re: Mi6ka]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано18.08.04 17:52



И аз в тон с другите мами само ще подкрепя ако наистина има нужда от двете злини избери по-малката - тоест биберона.
Много пъти съм го казвала и сега ще го кажа пак.
Възрастен с биберон виждала ли си - най-много съм виждала дете до 5 години.
Но с палец в устата.....виж тук няма граница. Аз съм смукала до 16 годишна, а имам познат, който е на 40 и продължава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.