Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема избор на лекар в Тина Киркова?нови  
Автор тoми (непознат)
Публикувано14.08.04 18:42



Привет на всички дами в този клуб.
Съпругата ми е в седми месец и с нея все още се колебаем при кой лекар да се запишем за раждане в Т. Киркова. Аз съм съвсем некомпетентен, а тя чете по клубовете и се колебае между д-р Б.Ташков и д-р Д.Георгиев от горепосочената болница.
Евантуално може да се наложи секцио защото малкият е седнал, а не надолу с главичката. Може и да се обърне. От два-три месеца е все в тази поза. Но за всеки случай, ако се наложи операция, кой лекар според вас е по-добре да изберем?



Тема Re: избор на лекар в Тина Киркова?нови [re: тoми]  
Автор new* (искам!)
Публикувано14.08.04 19:01



Има още време, за да се обърне бебето...
Много суперлативи се носят за д-р Динчо Георгиев. Бил много готин, в смисъл като лекар:) и си разбирал от работата перфектно. Не съм ходила при него, но тук, в този клуб, много го хвалят... Ей сега ще видиш. Късмет!



Тема Re: избор на лекар в Тина Киркова?нови [re: new*]  
Автор desi_t (мъничка)
Публикувано15.08.04 01:25



Аз ще раждам на 20.08.2004 г.
при д-р Ташков с операция. Сега ходя на консултации при него и съм доволна.
В момента, в който имам физическата възможност да седна пред компютъра, ще напиша подробности относно раждането при него. Мисля, че всичко ще е ОК.



Тема Re: избор на лекар в Тина Киркова? [re: тoми]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано15.08.04 09:09



Преди 6 месеца родих дъщеря си със секцио при Д-р Динчо Георгиев. Мога да изкажа само суперлативи за него. Зам ен той винаги ще бъде един невероятен професионалист и човек с огромно сърце! Можете да прочетете темата за раждането ми.






Тема Re: избор на лекар в Тина Киркова?нови [re: тoми]  
Автор тoми (непознат)
Публикувано15.08.04 14:23



Благодаря ви за тези мнения и препоръки, много сте отзивчиви!
Може ли да ви попитам какво точно ви накара да изберете конкретния лекар за раждането ви? Освен положителните отзиви които сте получили или чели, има ли нещо друго, което да е повлияло избора ви?
Аз се притеснявам от секциото, дали хирургът ще е колкото може по-добър, рязането няма да е грубо, шевовете ще са добри? Идват ли тези лекари след раждането на визитация често, интересуват ли се? Ако е естествено - епизиотомията дали ще е добра? А тези лекари дали винаги правят епизиотомия или се стараят да я избегнат?
Д-р Ташков като е зам. директор сега, дали практиката му не е на по-заден план?
Пишете ми за всичко, което се сетите. Тук или на бележка, ще сме ви много благодарни - аз и моята съпруга.



Тема Re: избор на лекар в Тина Киркова?нови [re: тoми]  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано15.08.04 16:34



И аз искам да питам същото - по какво се определя кой лекар да си изберете!? Аз още недоумявам



Тема Re: избор на лекар в Тина Киркова?нови [re: тoми]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано15.08.04 22:14



Родих при д-р Ковачева! Страшна е!!!
Все си мислех че е хубаво човек да си избере лекар, ама не очаквах пък чак толкова много да случа на човек!!
Направи всичко перфектно по раждането!!/секцио/, както и по престоя ми после в болницата...
Последния месец ходих при нея на прегледи и се грижеше толкова много за мен!!!!
А след раждането идваше всеки ден да ме вижда и помага, докато бях в болницата! Просто съм очарована и безкрайно щастлива че се спрях на нея - истинска професионалистка, млада, готина, оправна и дейна! Удоволствие е човек да повери своя и живота на детето си в нейните ръце!



Тема Re: избор на лекар в Тина Киркова?нови [re: тoми]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано15.08.04 22:22



Лекаря при който родих ми бе препоръчан от наблюдаващата ме лекарка. В последствие пуснах тема в клуба и се оказа, че от толкова много мнения само едно беше негативно и то не от момиче раждало при него, а някаква нейна приятелка... и не знам си още какво, а тя се чувствала длжна да си каже.
Доволна съм от грижите положени към мен. Д-р Георгиев идваше да ме види поне 2-3 пъти на ден след секциото. Той пое ангажимент и удържа над 100% думата си. Всичките изказани добри думи за него като лекар и човек се оказаха истина. Живот и здраве като тръгна да раждам второ някой ден пак при него ще родя! Даже и да съм в чужбина ще се върна тук! Вдигам високо две ръци в подкрепа на твърденията за него!
Ако нещо по конкретно те интересува можеш да ми пуснеш бележка.



Тема Re: избор на лекар в Тина Киркова?нови [re: тoми]  
Автор EвaKaлинa ()
Публикувано16.08.04 00:37



Ако е нормално раждане не винаги е добре да се избягва епизотомията, защото тогава се получават по неконтролируеми разкъсвания, които е по трудно да се възстановят и дори от естетическа гледна точка. Ако се наложи епизотомия и трябва да я направи Георгиев не трябва да имате притеснения и да се плашите - сигурна съм че ще прецени най-доброто за съпругата ви и няма да имате проблеми / да не забравяме и божията помощ де - лекарите са си лекари и хора като нас/, но не съм чувала негативи за него досега.
Здраве и леко раждане и на двамата



Тема Re: избор на лекар в Тина Киркова?нови [re: SilverElf]  
Автор тoми (непознат)
Публикувано16.08.04 12:25



Благодаря за подробния отговор!
Ако се сетя нещо друго, ще те питам пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.