Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Помагайте-силово възпитание!!!нови  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано11.08.04 13:10



Здравейте майчета. Моля ви помагайте със съвети и идеи.
Ники е на девет месеца и половина. Нощното му спане е един кошмар от както се е родил, но става все по-зле и по-зле. Половин час след като е заспал се буди, мрънка, лази, катери се и накрая започва да плаче. Това е непрестано, по цяла нощ, вече и дневния сън е същия. Ако не съм до него да му зашъткам и да му дам бибата се буди. Способен е да спи само 30мин. на ден и поне нощем да спеше, но... Та може би всичко това вече ни идва прекосили с баща му, но аз съм го приела вече. И на хомеопат ходихме и какво ли не правихме, спането си е все така лошо.
От известно време стана много капризен - иска ме само мене когато е разтроен(което ми се струва все пак нормално), категорично отказва контакт с чужди хора и леко по леко започва да се тръшка когато нещо не му е наред. Като резултат от това му поведение баща му снощи реши, че е време да вземе нещата в свои ръце защото детето ми се е качило на главата и аз не мога да се оправя и от 8.30 до 9.15ч. го остави да се дере долу на пода. Като дори смята, че трябва да се продължава в същия дух, защото трябвало вече да разбере, че така няма да стане. Ники накрая вече беше толкова изтощен от рев и изплашен от това, че само хлипаше.
Моля ви кажете ми какво да правя. Вие какво мислите за такава драстична намеса, все пак той е на девет месеца и пет минути след като го беше оставил да плаче съм сигурна, че вече не знаеше защо се случва това с него. Опитах се да говоря с баща му, но той е категоричен, че това е начина и че е много разглезен.
Дайте съвет или поне изкажете мнение, защото аз съм доста притеснена и категорично отхвърлям този подход.



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор marid ()
Публикувано11.08.04 13:35



И при нас нощното спане е кошмар - изчетох какво ли не за sleeping disorders, но продължавам да нямам обяснение какво се случва вечер. Няма един и същи модел на събуждане - понякога се събужда спокоен, обикаля си леглото и почва да мрънка от скука, друг път се събужда с ужасяващи писъци. Случва се и по всяко време на нощта - поне по 2-3 пъти. А през деня е спокоен, весел, не е нервен, нищо необичайно не му се случва, имаме си вчерни ритуали, но.. през нощта е ужасно. Не го оставям да плаче - той пищи ужасяващо просто и е напълно буден - ако е в просъница го оставям и минава, но в общия случай е буден и плаче - абсурд е да го оставя да се съдере от рев и после да очаквам да спи спокойно.
Иначе е общителен, не се тръшка и въобще е много спокойно дете , но нощния сън ни е проблем - не ти помогнах много, но и аз нямам кой знае какво решение.



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор Kapиммa (мама на Ася)
Публикувано11.08.04 13:40



Ох, какво да ти кажа...освен, че сме на същото положение като вашето.
С тази разлика, че силови методи, освен строг бащински тон, към Ася не сме прилагали. Но той не помага, ама хич. А като я оставим няколко минути да реве, става съвсем зле - тя много се изнервя и не можем да я умирим с часове. Да не говорим за нашите нерви...
Детска лекарка ни беше посъветвала да капваме по няколко капки лавандулово масло във водата, като я къпем вечер във ваничката. Правихме го, докато имахме маслото, и имаше ефект /успокояваше се/, обаче то свърши и не мога да го намеря в аптеките. Опитах да й давам Панадол сироп, защото установих, че доста я боли от никненето на кътниците - помогна за няколко вечери, но вече и това няма ефект. А с баща й сме много, ама много уморени вече.
Всеки лекар, до когото се допитам по въпроса, казва, че ще се изживее с времето, като израства. Ама докога - никой не ще да каже.



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: marid]  
Автор Kapиммa (мама на Ася)
Публикувано11.08.04 13:41



Все едно чета себе си...



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано11.08.04 13:53



Ммм не ми звучи добре да го оставяте да се дере. И на тази възраст е все още много трудно да убедиш детето че е сбъркало нещо. Не е това начина. Начина е съвсем постепенно да му показваш, че неговата нема да мине. Оставяй го да плаче първо пет, после десет минути - ако трябва. Гаранция, че всеки път ще плаче по-малко от предния! но не да го оставиш да се дере половин час! При децата всичко става постепенно:) А при него ли спите???



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: !Пeнka]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано11.08.04 14:08



Ами и аз смятам, че така рязко нищо няма да стане. От известо време се учиме на не и определено възприема. Много будно дете е. Всичко прави поне месец преди другите. Много е емоционален и възбудим. Всички доктори с които съм се консултирала ми обясняват, че това е особеност на нервната система и, че с времето нещата ще се нормализират и аз съм го приела. Но определено не ми харесва този начин на действие, който баща му е решил да прилага спрямо него, защото съм сигурна, че нещата ще станат още по-зле, защото ще се изнервя още повече.



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано11.08.04 14:32



ако поддадеш оба4е, смятай 4е сте загубили битката!

знам, 4е ти се къса сърцето и не го приемаш като 4овешко, така да си оставяш детето да се дере, но щом таткото е решил така, искам те да го подкрепиш, колкото и да ти е трудно!

знам, 4е много от клубарките ми се сърдят за драсти4ните методи, които приложихме със съпруга ми на Вики (2 год и половина), но искам да те уверя 4е оттогава сме си рахат със спането!
ние бяхме на вашия хал и то то4но около 10'те месеца на малката! Бога ми, не знаех по коя земя ходя. беше направо комплекс това със съня и да се разправям и един ден таткото не изтърпя и каза (то4но като вашия), 4е ще трябва да направим нещо по въпроса. разровихме се в Нет'а и намерихме инфо за един метод, който си беше доста садисти4ен за прилагане, но и двамата решихме 4е или това или нищо! не ме питай как съм го преживяла това! беше кошмар, направо си полудях!
методът е следния: силна мотивация и твърдост! никакво поддаване от позициите и не се умира от това!
запо4ва се с избор на конкретен 4ас за сън и това става закон. ни по-рано, ни по-късно! съвсем спокойно и уверено се казва на звер4ето, колко е голямо и колко само е уморено за сън и как мама има работа да свърши, а то като голямо мом4е ще заспи, за да има сили да си играе на сутринта. за предпо4итане и да се прави по една баня, преди лягане, защото малко омаломощава... целувка, прегръдка и се излиза от стаята! сипвайте си нещо силно за пиене и слагайте тапите в ушите! аз се инквизирах пред врата и, но пък ме беше страх да не се задави нещо и така! запо4ва адски вой и рев! все едно го коли някой! по принцип по метода се казва да се из4акат първо 10мин, ама аз не издържах и влезнах по-рано! при влизането обратно, не трябва по никакъв на4ин да си показваш, колко си притеснена от рева на детето. влизаш уверено с думите: "Мама е тук, не се страхувай, мили4ко! имах работа и се позабавих, но ти си голямо мом4е и е време за Сън4о!" -пак се слагате да легнете, прегръдка, целувка, бибата, завивате се и максимум 40сек се задържаш в стаята. излизаш отново и ве4е престоя извън стаята се удължава с 5мин пове4е...признавам си, аз не можеш да издържам на пове4е от 10мин. и при нас проработи на този принцип. след 10мин влизах!
първата ве4ер заспа след близо малко пове4е от 40мин. хлипайки в съня си и плувнала в пот! не се събуди оба4е нито веднъж, та направо се сбъркахме! ходих да я слушам дали диша! на сутринта си беше много весела и щастлива, което ме окуражи за следващата офанзива! на обяд се повтори същата процедура, като ми заспа на 15минута! ве4ерта пак същото, но важното е да не си показваш, 4е те е шубе! изпълняваш си вси4ко като по график! 2'рата ве4ер се дра само 30мин! 3'ти ден- на обяд заспа от раз, без ревове, а ве4ерта има-няма 15мин се магари, но не беше рев, а само някво скрибуцане! и така за една седмица се нау4и! ляга и заспива сама и най-хубавото е 4е не се будеше през ноща. но в рамките на близо година, не съм сменяла нищо в режима. от ден първи се държах по един същи на4ин! само като ми боледуваше, се носехме пак на ръце, но после за 2-3 дена малко рев и твърдост от наша страна, да не и покажем 4е може и да надделее, тя си разбираше 4е няма да стане на нейната и се примиряваше!
вярвай ми, от тогава проблеми със съня не съм имала, а сутрин тя е едно весело и наспало се палавни4е, готово за веселие и гушкане!
сега даже си казва: "Бабо, отивам да спинкам!" и сама отива да се събли4а и да си ляга!
ужасно ми беше да понеса ревовете и, обвинявах се 4е съм лоша майка, и т.н., но и за миг не съжалявам за стореното!
успех и на вас!

важно: за да запо4неш с метода, трябва да си сигурна, 4е не болно (със запушен нос и някакво неразположение), да не растат зъби и след сравнително спокоен ден прекаран в правене на оби4айните неща, в смисъл да не е имало например ходене на Луна парк!

п.с. една моя приятелка също го направи на нейната дъщеря, след като ве4е беше на годинка и нещо и вярвай ми, още ме благославя 4е бях до нея, докато го прилагахме, защото тя е самотна майка и имаше нужда от някой, който да я възпира да не нахълта в стаята и да я награби! и нейната сега си ляга сама и си заспива...

п.с. извинявам се на вси4ки, които ще ме сметнат за терорист Но.1, но при мен това беше на4ина! сега знам какво е ден и нощ! може да е егоисти4но, но се успокоявам с мисълта, 4е все пак и Вики спи непробудно и си полу4ава нужната доза сън! нищо 4е е на 2год и половина, още спи следобяд по 2 4аса и половина! гъбката на мама, дано не ми се сърди!

стискам палци!



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано11.08.04 14:41



така е - ще се изнерви още повече и никва файда. ак питам дали спите при него???



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: betanski_patilanski]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано11.08.04 14:47



Лелеее от сутринта се каня да напиша същи постиг след поредната кошмарна нощ!!!От както се е родил /вече 1год и 2 месеца/ не съм спала като човек.Малкият разбойник ми се буди през 1 час през нощта с мрънкане, ревове.....
абе кошмарна работа
Да ти кажа Раличке няма оправия.Ето аз вече колко време се надявам това да премине и да спи нормално, но не!
Вчера вечерта беше баше кошмарно.Спи си детето нормално и сякаш ме чака аз да си легна и да се унеса и се започва- рев, рев.Айде ставай-вода, биба.Но човека продължава да се реве.И упражнението се повтаря нон стоп.Накрая, както ме тресат хормоните от бременността, се ядосах и като станах пляс два шамара и го изкарах от леглото.Развиках се и му казах че щом не иска, няма да спи.Той естествено така се уплаши, че ревна още повече.
Добре че беше баща му да успокои и детето и мен.Направо толкова ме е срам, но просто не издържах......
Ще пробвам метода на Бетански.Трудно ще е, но иначе наистина няма оправия.
Съжалявам, че не мога да ти помогна, но напълно ти влизам в положението




Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: betanski_patilanski]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано11.08.04 14:51



Въобще не бих те съдила! БРАВО!!!! Е тва е....
Ние също имахме период в който се призпивахме на ръце и с нещо подобно на тоя метод успяхме! Сега, на 3 и половина, нямаме никакъв проблем със заспиването - е, вече си четем приказки, или си говорим. След това - чао, лека нощ. И спи:)
Дори Спок казва, че трябва да оставяш детето да се дере 10 минути и след това да го вземеш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.