Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: !Пeнka]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано11.08.04 15:08



...и да добавя още една малка подробност! никакво взимане на ръце и дондуркане, 4е му изпускаш края...
разбира се като се разболее (щото колкото и да ми се иска да не ви се слу4ва, рано или късно се слу4ва) се носим и на ръце и по цяла нощ песни пеем, в момента в който се пооправи, веднага към старите методи, но веднъж изтърпяна процедурата, много лесно разбира, 4е няма сми да се дере и си свиква!
то и мойта кикимора ве4е си ляга по-късни4ко и понеже спи на голямо легло ве4е, посред нощ си се пренася я към баба си (или преди идваше при нас), но много рядко става и то ако нещо я е стреснало или е сънувала кошмар! успокояваме се гушкайки се в общия креват и после след 5-10мин отново си се връщаме в кревата с уговорката, 4е ще спинкаме ве4е!
сутрин оба4е се гъдели4каме и гушкаме в общия креват поне 40мин! много quality time, как ми липсва сега!
слу4и ми даже веднъж да спим в Надежда на общ креват и мойта фръцла ме изгоди: "Мамо, Ики пинка сами4ка!", та висях кат кияк 3 4аса и гледах ТВ, ама накрая си легнах при нея, а тя цяла нощ спа адски неспокойна и на сутринта, беше видимо недоспала и кисела...
сестра ми е в луд екстаз от племенни4ката си и навиците и за сън, тъй като тя още се бори със сина си да го разкара от кревата им (той ве4е е на 8 години)!!!

та, стискам ви палци, но добре си помислете и искам и двамата родители да сте на едно мнение и да се подкрепяте!

п.с. мен веднъж мъж ми само дето не ме наби! но съм му много благодарна, щото ми слагаше пове4е лед в уискито-туй шега!



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор MoniT ()
Публикувано11.08.04 15:10



Здравей, Раличка,

Аз лично не съм имала твоя проблем, но от всички книги, които съм прочела и от опита на мои познати съм на мнение, че метода на съпруга ти е правилен, но неточно приложен. При такъв проблем се препоръчва детето да се остави да плаче, но не за 45 минути, а като начало за 10-15 и постепенно да се увеличава периода в следващите дни. Мои познати се кълнат в този метод!
Някой тук беше попитал, в една стая ли спите? Защото ако отговорът е "да", тогава нещата се променят и аз не зная как се постъпва в този случай.

МониТ



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор Sunny7 (минаващ)
Публикувано11.08.04 15:31



Aз нямам още личен опит,
но от позната лекарка знам един трик:

След работа (доста изморена и изнервена) тя винаги си вема вана с ароматерапия, за да се успокой и да не предава напрежението и умората си на детето, защото то "лепи" нейните емоции.
Много му говори и го гушка.

Преди лягане - пуска все една и съща спокойна музика, много нежна, например природни звуци, или т.нар. стил . амбиент.
Мама ляга някъде наоколо, детето гледа, гледа,
но и то после заспива, защото и мама спи.

ПОсле музиката става сигнал за лягане и лесно заспиване.
Ще потърся из интернет нещо из фрее домейните
и ще ви пратя линкове.

Успех!



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор denisy ()
Публикувано11.08.04 17:11



Аз съм против методите на Спок и то спрямо деца под 18 месечна възраст. Както са ти казали детенце е емоционално и реактивно и затова не спи спокойно. Моят син беше същият от 8 месеца до навършването на 2 години. И на мен като ми казаха, че около 2 г. и половина ще започне да спи спокойно ми се виждаше като никога........, така че много, много ти съчуствам. Като навърши 2 се будеше по 2-3 пъти за сок или водичка, а сега вече - в петък ще стане на 3 - спи по цяла нощ. Знам, че има деца, които от бебета спят по 8 часа непробудно, но моето не е от тях, за съжаление. Не съм му прилагала силови методи, а таткото е съгласен с мен или ако толкова му пречи - ще си сменят стаите с малчо и така поне наистина може поне единият родител да се наспи - редувайте се.
Има една книга на изд. Сиела - Мъдрата обич, ако си против наказанията и оставянето да се наплаче и теориите, че толкова малко бебе може да се "глези" ти я препоръчвам. Може с нея да убедиш и таткото....
Успех и спокойни нощи ви пожелавам !!!!



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: iva78]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано11.08.04 23:02



Пробвай смело - при Ники съм го прилагала два пъти и двата пъти подейства безотказно. Първият път беше ок 7-8 месеца - не си спомням точно. после след едно боледуване изпуснахме фронта и нямах сили пак да се заема, та известно време се приспивахме и съответно се будехме по няколко пъти през нощта... След това малко преди годинката пак го приложихме - този път подейства много по-бързо (първия път "обучението" отне повече от седмица, втория няколко дни). Сега пак нещо покрай пътуванията и покрай натякванията на свеки, че много го оставяме да реве, вечер понякога се приспиваме (което автоматично означава поне едно събуждане през нощта и съответно приспиване), но през деня заспива абсолютно сам. Така ще е докато се настроя да понеса n вечери рев, че нашия татко просто си излиза, и аз трябва сама да понасям...
Наистина не е лесно приложението на метода и угризенията са огромни в началото (докато е най-дългото реване), но си заслужава. Пък и с това неспане, като си изпуснеш нервите (и на мен ми се случва), да не би да нямаш угризения.......

ПП Ники не спи нощем непробудно, но когато се случи да се събуди, например за да се обърне, заспива сам без да е нужно някой да ходи при него, което е и най-хубавото на този метод. Трябва обаче да не се бърза като проплаче нощем, да се дадат 4-5 минутки само да си заспи детето.



Тема Re:нови [re: ralichka]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано12.08.04 00:15



Хмм аz нямам такива проблеми, но се налага някой друг да ми гледа детето по няколко часа на ден. Забеляzах,че бебка има съвсем друго отношение. Поzволява си да се глеzи повече. Може би zащото аz съм по_делова по отношение на хранене и спане.

Силовото въzпитание едва ли ще помогне. Даже ми е трудно да си го представя Няма смисъл да се надинатявате. Когато става дума zа режим, се дръж така, сякаш няма друг начин и няма право да откаже.

п.п. Помисли и zа режима. Времето между храненето трябва да е достатъчно, zа да може да огладнее до следващото. За спането е същото.



Тема 10-15 миннови [re: MoniT]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.08.04 05:02



е доста дълъг период ако оставиш детето да плаче без да даваш знак, че си наблизо, ще се чувства изоставено. Аз бих предложила нещо средно, както някой каза по-горе, избира се час за лягане, минава се през рутинните процедури миене, четене на книжки и пр. но без протакане, после лека нощ, целувка и излизане от стаята. Детето почва да се дере естествено, на втората минута един родител влиза (избира се кой ще се заеме със задачата и не се сменя) слага детето да легне, лека нощ и пак излиза. И така до припадък първия денНа третия почти няма рев! Най-важното е детето да разбере, че родителите имат сериозни намерения.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор summer ()
Публикувано12.08.04 07:03



Ще се оправи детето, като попорасне няма вече да е така. Моята дъщеря беше нещо подобно, около 9 месеца до годинката беше най-трудния период. Като излязоха повечето зъби и детето се поуспокои.
Това, дето иска само майка си когато е разстроено и се дърпа от чужди хора - това е нормален период в развитието на детето, и по книгите е описан, не са капризи.
Аз не бих го оставила да плаче, много е малък за силово възпитание, майчината интуиция правилно ти подсказва.



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: summer]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано12.08.04 13:40



Точно когато ми трябва и не мога да влезна в клуба.
Ники си има отделна стая и си спи в нея, но само по принцип. Откакто се влошиха нещата по някое време през ноща, съсипана от умора, го нося при нас. Знам, че е голяма грешка, но просто нямам сили. Той пак не спи спокойно и се буди, но поне съм в легнало положение и малко си почивам.
Режима ни е железен и единственото ми постижение е че започна от известно време да си заспива на млякото вечер и така поне избягвам големите ревове преди заспиване или приспиване с гушкане и люшкане.
Чета ви мненията и съм изненадана колко много от вас смятат, че това е начина. Явно аз бъркам.



Тема Re: Помагайте-силово възпитание!!!нови [re: ralichka]  
Автор dkmd (минаващ)
Публикувано12.08.04 14:47



Здравей Рали,
Да се включа и аз. Захари си спеше спокойно докато стана на 6 месеца и след това започна да се буди. Понякога по 3-4 пъти, понякога не. В началото и ние се опитвахме с вода, кърмене, гушкане, носене и каквото там ти хрумне.

След това от изтощение и аз прочетох Спок. И опитахме методите му, както са описани неведнъж по-горе. Работи! Сега пак се буди по някога, но помрънква и сам заспива.

Идеята на Спок е, че това се случва при лесно възбудими и впечатлителни деца. При преминаването през различните фази на съня те не могат да се приспят. Оставяйки ги, те се научават да се приспиват - което е ключа към нощното спане.

Не знам, ужасно е да го слушаш как плаче, особено първия ден, но каузата си струва. Освен за вас, нощният сън е особено важен и за него.

Целувки на Ники!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.