Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Кой каза Март 2005?  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 14:02





Ще бъде мартеничка явно (термина ми е 31 Март 05), освен ако не реши да се появи през април и да докаже, че е по-Овен дори и от майка си!

Безкрайно съм щастлива и вече от няколко дни едвам се сдържах да не ви кажа. Вчера бяхме на ултразвук - видя се пулса и го измериха. Малко по-малко е от моите изчисления, но аз дори и не знам кога ми е била овулацията - това все пак ми беше първия цикъл след спонтанния аборт и бях решила да не меря овулация и да не правиме целенасочени опити! А ето че бебето станало...

Освен това съм и безкрайно уплашена и при всяко придърпване и дори лека болка умирам от страх да не започна да кървя....Но явно ще има поня още 6 седмици да се тревожа докато навлеза във втория триместър и нещата са по-установени.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано10.08.04 14:05



Еееееее супер!!Прекрасна новина!
Честито!
Сега си почивай и не си пълни главата с лоши мисли.Стискам палци да имаш една безпроблемна бременност и още едно прекрасно слънчице на края!




Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано10.08.04 14:08



Еййй, Честито! Радвам се на чудесната новина и ти желая лека и безпроблемна бременност!
Много лесно се гледат пролетните бебчета! От опит казвам.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: iva78]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 14:09



Благодаря ти! Дано! И аз се самонавивам непрекъснато че само хубави неща трябва да мисля и че лошото е вече зад гърба ни. Дори се радвам на гаденето и повръщането, като че ли са най-хубавото нещо което ми се е случвало някога!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано10.08.04 14:10



Марта, това е прекрасна новина. Само като видях заглавието на темата и сърцето ми затуптя бързо. Пожелавам ти безпроблемна бременност и здраво бебче ( а едно ли е).
Нека си имаш една добра кака Анна, която много да ти помага и по-малко да те ядосва
Целувки и една голяяяяяяяяяяма прегръдка



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Svetulka (bulka)
Публикувано10.08.04 14:13



Много хубава новина!Браво!Честито!!!
Леко и безпроблемно бременеене!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор marid ()
Публикувано10.08.04 14:13



А! Чудесна новина - аз докато зацепя темата каква е
Мнооого безпроблемна и красива бременност ти желая - ето че човечето си е избрало хубав пролетен месец, за да се появи на бял свят



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Honda]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 14:18



Благодаря ти за хубавите думи. Да едничко е - видя се много добре, но жената 'оперираща' ултразвука ни остави да се мъчим около минута две докато потвърди че е видяла пулс и после ни показа. Аз вече не знаех дори да се радвам ли или не. После една акушерка ни обясни подробно и разтълкува резултатите и ни каза че всичко е наред - размера на плода (2мм!!!) съответства на размера на плодния сак и съм около 6 седмици бременна, т.е. с няколко дни по-малко от моите изчисления, но те се базират на стандартния 28 дневен цикъл, а моя не е....Следващия ми скан ще бъде в 12та седмица т.е. към 20ти септември, но тъй като преди това ни предстои пътуване и то презокеанско, аз мисля да ги изнудя или да ми направят поне още един или да си платя. Просто за успокоение....

А Анна вече ми сочи корема и казва 'бебе', но от време на време си сочи и нейния корем и казва 'бебе' и се чудя дали няма да ни 'издаде' на някой, защото не сме казвали този път още на околните (с едно изключение)- ето клуба ще разбере преди родителите ни например, на които мислим да им кажем след още малко време.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор V. ()
Публикувано10.08.04 14:19



Разкошна новина! Браво и едно голямо ЧЕСТИТО от мен!
Много се радвам за тебТака ми беше мъчно след онази случка! Честито и дано всичко си е наред!
Браво!!!!!!!




Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: *Milena]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 14:22



Благодаря!
То и аз от 'опит' трябва да знам че е хубаво да си пролетно бебе, избързала съм да се родя с цели два месеца по-рано за да бъда мартенско бебе, току виж бебчо избързал с два дни и се родил на рождения ми ден - това ще е най-хубавия подарък! Е и да не е точно на датата пак ще е най-добрия подарък



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Svetulka]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 14:27



Благодаря! Ето, вече се чуствам доста по-позитивно - знаех си че ще е така и затова нямах търпение да ви кажа!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: marid]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 14:28



И аз така си мисля - просто е чакало момента за да стане една мартеничка!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано10.08.04 14:29



ЧЕСТИТО!
Лека и безаварийна!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: V.]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 14:31



Благодаря ти V! И аз се надявам този път всичко да е наред, дори се чудех да казвам ли или да не казвам - не че съм била суеверна някога....ама и аз не знам...много рано е все още. Но си знаех че хубавите пожелания ще ми вдъхнат кураж и ще разчистят лошите мисли и страховете.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор V. ()
Публикувано10.08.04 14:34



Аз пък знам, че хубавите неща не трябва да се крият, защото казвайки ги повличаш крак и след тях се нанизват все по-хубави и по-хубави неща
Наистина, много се радвам за тебРазкраси ми деня просто!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор new* (искам!)
Публикувано10.08.04 14:39



Леле, ММ, много се радвам за теб!!! Сигурно е супер да си бременна за втори път. ЛЕка, лека ти желая...



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор miravmbd (zaburzana)
Публикувано10.08.04 14:41



Каква прекрасна новина.МАртеничка,като мама.Прекрасно.ЧЕСТИТО.
Всичко ще мине добре.Грижи се сега за себе си и мъничето ,а голямото мъниче ще си има другар в игрите.

То знае ли вече?

Още един път ПОЗДРАВЛЕНИЯ.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано10.08.04 14:47



Много, много се радвам за теб!!!
Пожелавам ти една лека и прекрасна бременност, много време за почивка и една послушна Анна!!!!!!

Усмихвай се (сигурна съм че го правиш сега постоянно) и всичко ще е наред!!!!!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано10.08.04 14:52



Сладурка. Е, нея не можеш я накара да излъже. Симона и тя дълго време викаше така като сочеше и нейният си корем. Даже след като родих доста след това продължи. И как няма - като помня какво кюфте си бях. Много, наистина много се радвам. Мисля, че няма да ти откажат скан предварително ( преди 12-та седмица). Вярно, че беше споменала, че ще ходите до Флорида.
Пък родителите........Мойта майка все ми викаше "Защо приятелките винаги научават преди мене"
А местенето към новото място кога се очертава. Май ще я докараш като мене. С коремче и в процес на пренасяне - не е леко ама пък, както дойде. Не може винаги всичко да върви стриктно с това, което сме си начертали като план
Пожелавам ви и една прекрасна почивка в топла Флорида



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: V.]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано10.08.04 15:18



И аз така съм чувала. Вярно, че си е чисто суеверие, но за бременност съм чувала, че било хубаво да се казва на повечко хора



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Honda]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 15:24



Абе не знам, спокойно могат и да ми откажат. Те дори вчера като отидох в отделението за Ранна бременност и веднага ме подложиха на разпит - защо съм била дошла, какъв бил проблема? Казах им че лекарят ми ми е записал час и ми е препоръчал за собствено успокоение скан защото съм имала спон. аборт преди два месеца, а те веднага - 'Ми то само за един спонтанен аборт не правим ранна диагностика, чак след 3'. Аз по принцип знам че чак след три поредни сп. аборта предпреиемат каквито и да било изследвания,ама да се разправят с мен така идиотски като вече си имам час записан от лекаря ми и съм дошла и очевидно не съм го направила защото ми е много спокойно...Както и да е, няма сега да ги мисля тях.
Ама ако откажат, тогава ще си платя.

Ние заминаваме не за Флорида обаче а 'малко' по-на запад и на север. Ще ходим до Канада и после за няколко дни на връщане ще останем в Сан Франсиско. Брат ми живее във Ванкувър, та ще ги посетим и ще пообиколим малко планини и острови.
А къщата - може би ще се наложи да се преместим до края на август, т.е. няколко дни преди почивката. Малко ще падне стрес, но от друга страна може би е по-добре защото ще знаем че сме свършили и тази работа. Но по-вероятно е да стане като се върнем, като знам колко са туткави адвокатите...



Тема Re: Кой каза Март 2005? *DELETED*нови [re: MM]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано10.08.04 15:26



Мнението е изтрито от klamerche

Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано10.08.04 15:29



Честито мило мамче! Пожелавам ти една прекрасна мартеничка - Пижо или Пенда. Да ти расте здраво и силно мъничкото бобче и да порасне голямо, голямо... Дано бременността ти е лека и изпълнена с много положителен заряд! Бъдете щастливи четиримата!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Honda]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 15:30



Тогава започвам разгласяването! Че и без това ми е толкова щастливо и хубаво в момента, че искам да кажа на всички около мен



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Чeтa]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 15:32



Благодаря!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор EвaKaлинa ()
Публикувано10.08.04 15:35



Мила, много се радвам за вас
Не се притеснявай за ранното забременяване. Моята Калина е резултат от точно такова забременяване - след спонтанен аборт и аз мислех да изчакаме, но не знам как се случи така
Имах малко проблеми /ако има нужда ще разкажа/, но резултата в крайна сметка бе преносване с 1 седмица според докторите /според мен точно на датата си дойде/
Така че радвайте се и само положителни емоции да чуваме от теб.
Погали бебо от нас



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано10.08.04 15:36



Лелеее пак се издъних. От де ми се лепна тази Флорида(мечти) Но пък ще посетите други прекрасни места. Их, благородно ви завиждам.
За отношението на мед. екипи направо ме изуми. Такова нещо не ми се е случвало. Дори при първата бременност понеже дойдох в седмия месец тук и колкото пъти поисках скан, толкова ми направиха. Въпреки, че тук по това време на бремеността обикновенно ако няма усложнения не правят. Пари никога не са ми искали. Май съм уцелила района.
Ама слагай розовите очила и хич да не ти пука. Забелязала съм, че като им викнеш и ги стреснеш и почват да ти "козируват".
Ама вие голям трип ще си направите и на "Големият континент". От единият край, че на другият
А за къщата - ама браво. Не знаех дори, че вече е избрана и чака само документалната част да бъде обработена. БРАВО. Къде е новото местонахождение? Абе разводних темата, но пък щастието си е голяма. Толкова много нововсти покрай вас
Целувки за Ани



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: new*]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 15:38



Много е хубаво наистина. За съжаление не е за втори път, имах един спонтанен аборт преди два месеца, но се надявам да е било просто наистина лош късмет и сега всичко да е ОК.
Благодаря ти за пожеланията!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: miravmbd]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 15:44



Знае, знае - но не знам дали разбира! Или по-скоро си мисли че новата дума за корем е 'бебе' и корема на мама се гали и целува



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор V. ()
Публикувано10.08.04 15:44



Лелееее, като те чета чак ми се приисква отново да забременея, иииче хубаво чувство



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: toni]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 15:48



Благодаря ти Тони! Наистина ми се е залепила една усмивка на лицето и не слиза от там. Затова ще последвам може би съветите на В. и на Хонда и ще взема да кажа на околните скоро, че да не се чудят защо съм постоянно захилена (е не че иначе съм намусена, но все пак)



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Peни (щaстливa)
Публикувано10.08.04 15:52



Честито и от мен!
Много хубава новина!
Не се притеснявай, този път всичко ще е наред. Спонтанните аборти (missed) не се повтарят.
А за скана-не знам дали ще успееш да се пребориш със здравната система. Първия ти скан е обикновено от 12-14 седмица. Може да опиташ да отидеш в emergency и да кажеш, че имаш силни болки-ако не скан, поне със сигурност ще пуснат апарат за да чуят тоновете на бебето.
Стискам ти палци.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано10.08.04 16:07



Първото, което ми идваше на ум е да ти кажа - изчакай преди да казваш - но мислейки трезво и поставяйки се на твое място си казах - как ли може човек да се стърпи без да каже тази блага вест!

Така че въобще незнам какво да те посъветвам - както ти го подсказва сърцето :)))))!!!!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: klamerche]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 16:11



Благодаря ти! И аз се надявам бебчо да е здрав, бял и червен и засмян като мартеничка.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано10.08.04 16:15



Страхотна новина!
Силно ти стискам палци всичко да е наред и да имаш лека, безпроблемна бременност!
Ехе, браво... толкова се радвам за теб



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: EвaKaлинa]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 16:20



Всъщност и аз не знам точно от какво се притеснявам. не толкова от това че забременях скоро след спонтанния аборт, мисля си че дори и дълго врме да беше минало, пак мисълта за това че никога не съм презастрахована, че може да се повтори, а и сега като четох толкова неща и знам колко често се случва..... Но просто трябва всячески да се опитам да не се оставям на притесненията. Благодаря ти!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано10.08.04 16:25



Ураааа! ЧЕститоооооо!

Страхотна новина! Поздравления за цялото ви семейство! Страшно се радвам за теб! И мааалко ти завиждам!

Пожелавам ти от сърце лека и безпроблемна бременност, изпълнена само с положителни емоции и много много спокойствие!

Поздрави за таткото и каката и много целувки от нас!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Peни]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 16:35



Благодаря ти!
И аз вярвам, че всичко ще е наред и дано е така. При мен не беше concealed ili missed miscarriage, беше си съвсем явен аборт. Причината не се знае и досега, все още си чакам резултатите от Испания да дойдат чрез застрахователната компания, но надали ще дойдат и всъщност аз не искам да задълбавам там. Причините не са толкова важни - вчера при скана видяха че всичко е наред в яйчниците, няма кръвоизливи, няма нищо подозрително или необичайно. Така че се надявам да е наред.
Колкото до системата - тъпа работа наистина. Тъкмо щях да пиша на Хонда че е имала късмет в Шотландия явно да са я гледали и то няколко пъти на скан в края на бременността. Когато бях бременна с Анна преди две години ме гледаха точно два пъти - в 12та седмица и след това в 21-ва. Но тогава всичко беше ОК, нямах никакви притеснения. Не че сега няма да е наред, но ме човърка. И аз си мислех да лъжа и да им кажа че имам остри болки и т.н.Ама честно казано не ми се виси с часове в болницата, предпочитам да платя и да се успокоя. Знам че в 12-та седмица ще имам скан и ако тогава всичко е наред след това вече освен стандартния около 20та няма да се напъвам за повече.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Teди]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 16:42



Благодаря ти, Теди! Много е хубаво да прочетеш такива мили думи и съм сигурна че се отразяват добре на малкото бебче в мен!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Cпacka]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 16:46



Благодаря ти! Да ви се връща и на вас в скоро време тогава - какво чакате още? Крис ако не е вече започнал, то със сигурност скоро ще ви прави вече намеци да не се ослушват ами да действате по въпроса за сестричка или братче!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано10.08.04 16:50



Честито, ММ :) Ама много бърза това бебенце:) Дано всичко да е наред този път и за теб и за бебето :)


Оле, пък аз чаках цели 7 месеца след спонтанния аборт, преди да се реша да пробваме отново. Дано нямаш никакви проблеми!! Стискам ти палци:)



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано10.08.04 16:55




Господ си знае работата - кога, как ... А пък ние, с каквото можем, ще помагаме!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Cпacka]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 17:18



Ето това исках да чуя!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: bejb]  
Автор MM (za mama)
Публикувано10.08.04 17:23



Да и аз още не мога да повярвам въпреки че вчера видяхме малкото бобче как пулсира.
И ние мислехме да чакаме поне три месеца, лекаря ми беше казал да изчакам три месеца (заради емоционалната травма най-вече) или поне един нормален период. И въпреки че този път не следих овулация и изобщо не си мислехме че ще стане, то наистина взе че стана. Е, не сме взимали предпазни мерки все пак де, , така че не съм и безкрайно учудена че е станало, но някак си просто не го очаквах толкова бързо. А сега разбира се съм тооооооооооолкова щастлива. Дано само всичко е наред.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано10.08.04 17:29



Честита бременност! Пожелавам ти само хубави мигове!





Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Peни (щaстливa)
Публикувано10.08.04 19:12



И аз като теб преди настоящата ми бременност имах един спонтанен аборт в 8 г.с. Затова и аз бях доста притеснена в началото на бременността ми, но уви имах час за скан за 12 г.с. и трябваше да чакам. Обаче в 11 г.с. прокървих леко (безобидно както се оказа в последствие) и отидох в спешното-назначиха ми скан, на следващата седмица бях на редовен скан и всичко беше наред. По-късно пак ме обзеха някакви притеснения и отново отидох в спешното. Този път не можех да кажа, че имам кървене, защото в този случай правят вагинален преглед и казах, че имам болки-не ми назначиха скан, а само чуха тоновете на бебто, но ми подейства доста успокояващо.
Вярно е, че в това спешно може да чакаш 4-5 часа, дори и повече, но пък гарантирано ще те прегледат. Иначе цените на частните прегледи за скан са в зависимост от седмиците и започват от около 100 паунда. Ако смяташ, че ще си по-спокойна-иди. Една





Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор saskia ()
Публикувано10.08.04 19:41



Браво, честито ! Лека бременост ти желая!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано10.08.04 20:10



Честито ММ!

Лека и спокойна

Яна 21.09.2003

Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Di2 (непознат)
Публикувано10.08.04 20:10



Честито, лека и безпроблемна бременност!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано10.08.04 20:22



Още веднъж честито от нас и ще чакаме момченце този път ! Хайде, пък ние ще се потрудим после за снаха



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор malka s4et-ka (слънце)
Публикувано10.08.04 21:50



честито и лека бременност и от мене ...много ми допадна датата на термина ти 31.03 тогава е моят рожден ден ...желая тида си имаш едно мноооого сладко макар и молко инатесто овенче но ти знаеш типично е за нас щом ити си овен аз също може да съм от мартенките (в 8г.с) другата седмица съм на преглед и ще знам със сигурност датата (ориентировъчно де )на термина и ще видим дали ще атакуваме заедно март 2005г



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано11.08.04 05:56



Ей, че хубаво!! Много се радвам, така ми стана весело като ти видях топика!!! Сега много да си почиваш (доколкото може с малката фурия) и да се наслаждаваш на една чудесна и спокойна бременност!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано11.08.04 06:01



И аз не съм суеверна, но след тази случка 2-рият път не казах на никой до 3-тия месец. И колко страх брах, но то е неизбежно. Анна обаче няма да ти дава много да го мислиш, сигурна съм и ще мине като сладък сън. А март е прекрасен месец за бебе и аз го казвам от опит



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано11.08.04 07:21



Ау-у-у-у-у това е чудесна новина,ха сега Ани ще си има и братче-е-е-е!!!Овне значи ми дръж се здраво мамо ММ.Леко бременеене,всичко ще е наред



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано11.08.04 18:42



Честито мила ММ
Много се радвам за теб! Пожелавам ти лека бременност и здраво и красиво бебче което да носи много радост на вас и усмивки за малката Анна



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Peни]  
Автор MM (za mama)
Публикувано12.08.04 11:08



Да и една моя приятелка ми препоръча тази същата клиника. Не искам да лъжа че кървя или имам проблеми заради пътуването ни до Америка. Защото ако не дай си боже нещо се случи и ми се наложи да ползвам медицинска помощ там (съответно плащайки от пътната си застраховка), след това може да има проблеми когато си клеймвам парите обратно. Тъй като предишния ми спонтанен аборт беше в Испания, и чак преди две седмици застрахователната компания ми пратиха разни формуляри за попълване от доктора ми, знам че се интересуват дали е имало проблеми преди пътуването и ако се окаже че съм кървяла или съм имала болки (иди им обяснявай после че съм си измислила и че това е било за да ми направят скан в болницата) преди да замина може да не ме покрие застраховката. А и честно казано предпочитам да платя парите отколкото да вися 4-5 часа в болницата и да се разправям с разни бюрократи.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: malka s4et-ka]  
Автор MM (za mama)
Публикувано12.08.04 11:12



Благодаря ти! Честито и на теб - значи и двете ще чакаме прекрасни рожденденски подаръци през Март 2005!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: SZA]  
Автор MM (za mama)
Публикувано12.08.04 11:20



Еййй, голям е сладур Гошко на тази снимка! А като каза за снаха и се сетих - ти направи ли си теста за да разбереш в крайна сметка каква е причината за закъснението?



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: Millena]  
Автор MM (za mama)
Публикувано12.08.04 13:07



Да страха наистина е неизбежен, и колкото и да си внушавам и да си повтарям, се усещам как непрекъснато се анализирам. Днес сутринта например не ми се гадеше много и веднага се стресирах от това. Е то може би защото просто вчера имах доста дълъг ден в работата и всичко ми се струпа наведнъж и гаденето беше по-силно от предишните дни. Та реших че просто прекалено много задълбавам, но явно няма да мирясам много докато не минем 12-14 седмичната граница.
Но снощи не издържах и казах на майка ми и баща ми. След това ми беше много радостно - не че очаквах да се притеснят, но тъй като реагираха много оптимистично и много окуражително, на мен самата ми стана по-леко. Така че може би ако си избирам всеки ден да казвам на различен човек, ще мине по-леко това напрегнато очакване.



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор amber (serene)
Публикувано12.08.04 13:13



ЧЕСТИТО!



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: bimba]  
Автор MM (za mama)
Публикувано12.08.04 13:16



Този път таткото ме навива да не сме питали какво ще бъде - момче или момиче. Ама аз не знам дали ще издържа да не попитам....много ми се иска да знам. Но честно казано нямам предпочитания, но пак любопитството е голямо нещо



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано12.08.04 21:30



Миии, не съм си го направила, но се поуспокоих май слад като и други мамчета казаха, че е нормално. Е, не съм се отказала да го правя теста, ама все отлагам, искам да го направя сутрин, а сутрин ми е таква лудница, че забравям и то оттича...



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: SZA]  
Автор MM (za mama)
Публикувано13.08.04 11:58



Сутрин или следобед, няма значение кога ще го направиш. Те съвременните тестове са много по-чуствителни и ще ти каже по всяко време на деня. Хайде, чакам да кажеш какъв е резултата! Защо трябва да се мъчиш и да се притесняваш като за няколко минути ще разбереш какво е положението....



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор edna_mama ()
Публикувано13.08.04 12:58



Честито! Лека бременност ти желая.



Тема Ехааанови [re: MM]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано13.08.04 23:32



честито !!! Много ти се радвам! Желая ти една мноооооого безпроблемна бременност и здраво и весело момченце така де .... нали си имаш вече момиченце де ....



Тема Re: Ехааанови [re: [desi]]  
Автор MM (za mama)
Публикувано16.08.04 11:45



Благодаря ти Деси, на теб също лека и безпроблемна оттук нататък. А като гледам розовата лентичка и предвид двамата юнаци които имаш вече - ти пожелавам този път една чаровна госпожица.





Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано17.08.04 17:19



Придърпването и леката болка са много естествени неща, след около 2-3 седмици всичко ще отмине. Аз бях същата, но някак инстинктивно знаех, че така трябва да бъде и не се притеснявах. Консултирах се с лекарката си, тя ми каза, че е нормално, понеже сега матката нараства.

Радвай се на бремеността си и не се панирай излишно.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: geminarius]  
Автор MM (za mama)
Публикувано17.08.04 17:49



Абе то по принцип и аз знам че болката и придърпването са нормални, при първата ми бременност с дъщеря ми изобщо не се притеснявах от такива неща и не съм се пазела от нищо (е не съм правила и нищо екстремно и противопоказно де). Но сега се притеснявам защото всеки път когато имам болка или придърпване си спомням за спонтанния аборт преди 3 месеца. Неминуемо е....но с всеки изминал ден май започвам постепенно да се отпускам и да не се притеснявам повече. А и гледам да си намирам други неща за които да мисля и да ми отвличат вниманието - детенце, предстояща почивка, работа, предстоящо местене на къща....не е да няма



Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: MM]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано17.08.04 18:14



Няма две еднакви бременности, затова не се притеснявай, че и тази няма да е наред. Успокой се, гледай си кефа, бебето, занимавай се с приятни неща, с времето ще се почувстваш по-сигурна.
Бременната жена не е болна жена, няма какво излишно да се втелясваш във всяко симптомче.
Имай вяра.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: Кой каза Март 2005?нови [re: geminarius]  
Автор MM (za mama)
Публикувано17.08.04 18:47



Да така е права си че две еднакви няма а и реакцията ни не е същата май - дори сега се радвам и на не толкова приятните симптоми - като гаденето например. А освен това, въпреки че не съм мръднала на килограми от няколко дни съм започнала да заформям коремче! И днес една риза която е вталена, но по принцип ми е свободна в талията я опъвам. И сутиените ми вече ме стягат - сега не мога да се сетя точно, но при предната бременност това започна малко по-късно и си карах с нормалните сутиени докъм края на четвъртия месец някъде. Страх ме хваща какво ли ще става по-нататък! Повечето хора казват че при втора + бременност по-бързо им проличава по принцип, но аз все още нямам и 8 навършени седмици........, кой знае как ще балонясам до края



Тема Re: Ехааанови [re: MM]  
Автор aldara (непознат)
Публикувано17.08.04 21:55



и от мен едно честито и да си почиваш повече





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.