Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Предпазване от нежелана бременностнови  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано08.08.04 21:10



Все още си мисля, че ми е рано за второ дете и искам да се предпазя от нежелана бременност. Вземам противозачатъчни хапчета Регулон. Пият се 21 дни и след това 7 дни се почива. Някой пил ли е от тях и може ли да ми каже има ли опасност от забременяване през тези 7 дни?

А вие по какъв начин се предпазвате от нежелана бременност?



Тема Re: Предпазване от нежелана бременностнови [re: alex_iv]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано08.08.04 21:18



Не, не е опасно забраменяването по време на паузата, освен това по време на тази пауза ще ти идва мензисът така 4е споко

аз не харесвам хап4етата - прекалено за незабравящи хора са , а и това да се пият всеки ден по едно и също време ме прави малко луда. Затова използвах инджекциите- по безвредни според лекарите (подходящи за тинейджъри и кърмачки) и се слагат на всеки 3 месеца. А това че нямаш мензис през това време за мен си е още един плюс.

Сега след третото дете мисла да си направя имплант в ръката - той е за 5 години липса на притеснения, а ако толкова ми се прииска 4то дете ще го махна.



Тема Re: Предпазване от нежелана бременностнови [re: alex_iv]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано08.08.04 21:19



Не само при тези хапчета, но и при всички останали ако си пила по схемата АБСОЛЮТНО редовно , пред тези 7 дни също си предпазена от бременност.
Само да те попитам, тези хапчета изписани от лекар ли са ти? Направиха ли ти хормонални изследвания? При взимане на противозачатъчни хапчета за да нямаш странични ефекти трябва да са изписани на базата на хормонални изследвания. Преди извесно време една майка беше писала тук за хапчетата и повишения риск от рак на гърдата, потърси назад, темата е много дискутирана.
На сайта на БГ-Мамма (

) има също много писано по темата за различните методи за предпазване от забременяване , както и мнения на момичета от клуба за всеки метод.
Лично аз съм пила хапчета и дълбоко съжалявам за което. Предпазвала съм се с хапчета+презервативи, презервативи+прекъснат полов акт.

Редактирано от Tandoori на 08.08.04 22:22.



Тема паднах да се смеянови [re: Tandoori]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано08.08.04 21:25



разбрах че имаш предвид предпазване от забременяване а не методи за забременяване, ама пак е много смешно

като в оня виц за циганката дето и изписали на хасан презервативи и той ги пиел сутрин и вечер ама пак забременяла циганката

много си сладка



Тема Re: Предпазване от нежелана бременностнови [re: Tandoori]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано08.08.04 21:28



Да, хапчетата ми ги изписа гинеколог, но въобще не ме прегледа, нито пък ми направи някакви изследвания. Каза, че хапчетата са много добри и нямат никакви странични ефекти....в което аз се съмнявам....още повече че от бременността не мога да сваля 15 кг и сега като ги пия и тях, още повече си мисля, че няма да си върна нормалните за мен кг.



Тема Малиииинови [re: [desi]]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано08.08.04 22:21



Ох, ще го поправя веднага



Тема Re: Предпазване от нежелана бременностнови [re: alex_iv]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано08.08.04 22:28



Ами в Бг е масова практика да се изписват хапчета без изследвания, затова и толкова хора се оплакват. Какво значи "много добри без странични ефекти" много ми е чудно??? Може да са добри за една жена, но за теб да не са. Като нямат стойностите на хормоните ти как преценяват?
Аз на твое място бих настоявала за хормонални изследвания преди да ги пия. А за килограмите-трудничко ще ги свалиш в комбинация с хапчетата.



Тема остави гонови [re: Tandoori]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано08.08.04 22:42



много си е сладко объркването

Много ти се радвам



Тема Re: остави гонови [re: [desi]]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано08.08.04 22:47



Ами случват се такива работи
Ти как се чувстваш? Да си почиваш, ей!



Тема Re: остави го [re: Tandoori]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано08.08.04 23:11



ами още ми е притеснено (то нали знаеш 4е да гледа кръв на бременна и е противопоказано) но вече се поуспокоиш отккато видях сърчицето.
Сега мисля да не ходя повече на доктори и ведеозони (освен редовния в 20та седмица). Дано не ми се налага. Ти сигурно помниш, че съм от тея дето ги обичат нещата природосъобразно




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.