Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кървави жилки в акото  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 17:54



От вече почти седмица Бори е с разстройство. Не е ясно от какво е. Имам съмнения в едно месо, което беше замразено и после стоя малко размразено в хладилник. От вчера забелязвам понякога кървави жилки в акото. Разстройството продължава, макр вече да е малко по-добре/ака по-малко пъти на ден/. Дали може да е нещо притеснително. Педиатърката ни каза, че няма нищо страшно, тъй като няма никакви други симптоми/температура, болки в корема и т.н/ Храни се добре, даже повече от добре. Весел е. Изглежда напълно здрав, но това разстройство не спира.
Давам компот от дренки, плодово пюре от дюли, чай от шипки, Ентерол и Смекта, но без особехн ефект.
Вече започвам да се притеснявам сериозно!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано06.08.04 18:07



Хм, възможно е и да не е кръв.
Все пак е редно да се направи изследване на изпражненията (копрологично изследване), вкл. за окултна кръв. Както и да се направи микробиологична посявка. Трудно ли е да накараш педиатъра да направи това?




Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано06.08.04 18:08



хм...

добре де педиатърката какво каза за кръвта в акото?



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано06.08.04 18:08



Изследвания на акото в хеи!!!
не може така - щом продължава дълго.. а кръвта в акото...

Теодора


Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Meli]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 18:10



Предполагам, че ще успея да я накарам, но чак в понеделник най-рано.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: bejb]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 18:12



Каза, че няма нищо притеснително щом е като жилки и може би е от раздразнените черва, а и няма никакви други болестни симптоми. Кръвта се появи от вчера и не всеки път има. Разстройството продължава от неделя.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано06.08.04 18:16



Давай му варен ориз, с малко захар, ако не го яде така.
Оризът да е от най-обикновения, дето като се развари, става почти на каша.
Слизестите вещества, които се образуват, като се развари ориза, успокояват лигавицата на червото. Ако и с ориза продължава да е така, в понеделник дай зор на лекарката да пусне изследвания.

Животът е като висенето в Интернет - няма смисъл, но не ти се иска да си тръгваш...


Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Пeнka]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 18:17



Ами като съсирена е, не е прясна. Не всеки път има. Педиатърката каза да му правя чай от черни боровинки.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано06.08.04 18:19



Вие от една седмица ли сте на диета? Даваш ли му повече мляко от обикновено? А кларитин пие ли?



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Teди]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 18:28



От 2 седмици вече. Кларитин пи 10 дни и нямаше проблеми за разлика от предния път. В момента не пие никакви лекарства, защото Мустаков на теста е напсал да пие Егиризин, но не е написал схема и не смея да давам. Не е ял и нищо ново от доста време. Въртим едни и същи храни. Мляко яде кокото обикновено.


Teзи които не умеят, критикуват

Редактирано от Чeтa на 06.08.04 18:29.



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано06.08.04 18:35



абе Чета,а имате ли слуз освен кървавите жилки в акитоо?
Не искам да те плаша но да ти кажа ние бяхме така миналият четвъртак(след цяла седмица разтроиство без температура,уж заради зъби )-започна слуз и ми се привидяха такива жилки -една две .А преднят ден през ноща вдигна много висока Т изведнъж,викахме лекари по нощите рекоха херпангина изневиделица,а на следващият ден след като започна да ака и слуз през ноща се събуждаше с писъци и така един час крещя и рева ,видимо нещо я болеше страшно,затръгвахме за пирогов,но тя се успокои и го отложихме,сутринта го повтори това с писъците ,но по бързо се успокои,отидохме до поликлиниката.Там докторката ни обясни (малко не като специалист ще ти го предам)че от дългото разтроиство червата изтъняват и това ,че е стигнало до слуз и кръвни жилки означава че съвсем са изтъргват(каза представи си една седмица да имаш хрема и накрая лигавицата да не ти се разрани и да няма жилки кръв)и така ,значи тези писъци (забравих точната диагноза )са вследствие изтъняването ,червата примерно се засмукват някък си,прищипват , на изтъненото място(ох ама въобще не мога да го обяса)и болката е ужасна,но при децата повечето случаи сами се усвобождават както е станало и при Рая ,но в противен случаи се води детето в Пирогов да го продухат.но ако има газове има проходимост и е добре.Четох със закъснение една тема на Додо дето Денис милия беше болен с мн. разтроиство и повръщане и пак така е крещял,но доктора им казал да го мажат със спирт коремчето ,мислих си дали не е било същото)
Дано да не ви се случи ,че не е безопастно хич,но го имай в предвид.
Доктора ни наплаши с разни перфорации на червата,та и аз съм се побъркала на лайняна тема заради тези работи
защо не му купиш и ти от лечебните каши определено имат ефект.
Дано да не е летният вирус.Докторката ни каза че всеки го гара различно.



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано06.08.04 18:41



А зъбки?



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: raia_a_a]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 18:45



Има и слуз от 2-3 дни Не е много, но все пак...
Леле ти ме наплаши. За сега нито дава признаци да го боли коремчето, нито нищо. Не е имал и Т изобщо. Не мога да взема лечебни каши, защото са с мляко...нали? Той и без това е на доста строга диета - царевица, елда и картофи. Ограничила съм много и плодовете откакто е с разстройство - само дренки и дюля. Не знам вече...


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Firebird]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 18:53



Не може да яде ориз заради диетата, на която е заради алергиите.


Teзи които не умеят, критикуват


Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Firebird]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 18:54



Не може да яде ориз заради диетата, на която е заради алергиите.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Teди]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 19:00



Почти са избили 2 ккътника, а пробиват и 2 кучешки, но той е така от преди появата на разстройството.

Teзи които не умеят, критикуват


Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор alps (непознат )
Публикувано06.08.04 19:01



Здравей 4ата,при вси4ки положения 6те трябва да направите изследвания на акото.Има ли температура?Повръ6тане?Или нару6ен апетит?Надявам се вси4ко да се оправи по -бързо.



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано06.08.04 19:02



ох ами при нас много изведнаж доиде и Т и слузта кояте не беше много(примерно 3 пъти през деня да изаква по една супена лъжица,а преди това мн. редки акита с несмляна храна,така както съм била пасирала с вилицаА като цяло се изхожда откакто има растроиство по 3,4 пъти,дори дни по 1или 2 пъти(нормалното и е един път и доста твърдо)То затова май докторите не се притесниха мн. на това разтроиство,но според мен си е сериозно.
Акашата на Blevit Zanasec няма мляко.Тя е само ориз и морков,а има една само ориз, те са лечебни !!!Виж ги мисля че стават за вас.Може да я даваш така ,а може и да ги смесваш с вашето мляко.
А на Humana HN пише че не е за деца с непоносимос към кравето мляко и алергии ,но има една Humana SL(това го пише на кутията)питай лекаря.
това са нашите каши ,а аз питах мамите в клуба за други ,ама не ми отговарят.



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: alps]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 19:03



Вероятно, но в понеделник ще е най-рано.
Иначе е супер! Изглежда напълно здрав. Няма Т, не повръща, яде като ламя, няма признаци за болки в корема, весел е...а бе никакви грижи!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: raia_a_a]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 19:06



Борис е на много строга диета в момента - без ябълки, моркови, ориз, соя, само безглутенови каши и храни, без яйца, без мляко/само Фризопеп/...ужас...не може да яде от тези храни. Ох, кошмарно сложно е!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор alps (непознат )
Публикувано06.08.04 19:11



Може6 да му направи6 супи4ка от моркови,но 6том детенце се усе6та добре Бързо въстановяване



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано06.08.04 19:17



а тоя Мустаков няма ли телефон да му се обадиш,какво като е на почивка(правилно ли съм разбрала,гледах ти темите в клуба с алергиите и се разревах като те четох)питай някои друг лекар .



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: raia_a_a]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 19:19



Не знам мобилен...вече не е отпуска, ама в петък вечер...


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано06.08.04 19:35



Чета , може да е от кучешките зъби. Аз така съм изкарала тези зъби, с ужасно разстройство. Накрая вече и кръв е имало. От нищо не се повлиявало. Пуснали са изследвания ,но те излизат за две седмици и те избили зъбите.
Не ми се вярва да е нещо сериозно,щом няма нищо друго което да те притеснява.



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: *Milena]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано06.08.04 19:37



Той и Оги имаше две седмици разстройство преди да пробият кучешките и не се повлияваше от нищо.

Лошото е, че всичко все отдаваме на зъби и понякога не хващаме истинската причина по-рано .



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Teди]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 19:40



Аз за това не лежа на тая кълка.
Понеделник явно ще ни е ден за лекари. Имаме и час при Мустаков.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор marid ()
Публикувано06.08.04 20:42



А дали не е възможно именно диетата да е повлияла - щото все пак и това си е пренастройване на организма - Бо изведнъж вече не яде глутен, ориз и т.н. И като сложиш и Кларитина, и растящи зъбки - по-вероятно ми се струва това да е причината. Все си мисля, че ако е вирус щеше поне 1 червено гърло да има, да е омърлушен, Т - такива работи.

В понеделник ви искам на линия с хубави новини



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: marid]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 20:47



Тъкмо бях решила да наруша диетата и да му направя оризова вода и се оказа, че ми е свършил оризът

Може и да си права в предположенията. Дали царевицата разхлабва? А елдата?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор marid ()
Публикувано06.08.04 20:55



Царевицата разхлабва Мартин - а ти каква всъщност даваш ? Ако е замразена ще дразни стомаха заради люспите.



Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: marid]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.08.04 20:58



Давам качамак и пюрета на Хип/пуешко с царевица и картофи/ също и каши на основата на царевица/Фризокрем/. Имам една консерва царевица, но не съм му давала от нея точно заради люспите...макар че днес му дадох грах


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Кървави жилки в акотонови [re: Чeтa]  
Автор tswete (creative)
Публикувано06.08.04 22:40



Моето бебе беше на петдесетина дни, когато и аз намерих слуз, което не ме притесни толкова и жилки кръв в акото. Той си е само на кърма и бях убедена, че не е Дезинтерия, понеже всичко, което му се дава е изварено, а и от къде да я хване тази Дезинтерия - никой не беше болен. Нямаше и други симптоми - отпадналост, висока температура, липса на апетит... Но пък акаше на всяко ядене и не много гъстичко.
Докторката му предписа и десетина дни давах по половин смекта два пъти дневно, а после по една трета два пъти дневно. Каза, че е съвсем нормално да му са раздразнени червата от колики и т.н., че не е нищо страшно.
Никак не му харесваше тая смекта, ама сега е доста по-добре - няма почти никаква слуз, кръв въобще и ака три пъти дневно. Та с целия този ненужен разказ искам да кажа, че от по-честичкото акане се получава така, не е нищо страшно, довери се на лекарката и се успокой. Нищо му няма на човека, ако му имаше, нямаше да е в настроение, щеше да е с температура и т.н.
Успех!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.