Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Откога картофено пюре?нови  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано05.08.04 16:50



Здравейте,

от кога започва даването на картофено пюренце? Анжела е на 3 месеца. Яде само мляко и плодово пюренце на обяд и сокчета понякога. Вие какво давате на Вашите 3-месечни бебоци?



Тема Re: Откога картофено пюре?нови [re: alex_iv]  
Автор new* (искам!)
Публикувано05.08.04 16:58



Привет на наборката!:))
Аз редовно проверявам по магазините за каши и пюрета на такива бебета като нашите, но май на всички пише след 4-ти или 6-ти месец.
Иначе за сега й давам мляко НАН... /тук, между другото, искам да напиша, до майките, които хранят с такова мляко бебетата си, че във фабриката на Нестле има фирмен магазин и там млякото струва 6.15 лв., вчера го открих/.
Преди й давах сок от ябълка и морков, но сега съм спряла, че нещо не й допадат кой знае колко, а и нали казаха, че е рано за захранване. Ааа... той всеки различно казва, та незнаеш какво да правиш най-накрая. Но, предлагам, да изчакаме поне да навършат 4 месеца.



Тема Re: Откога картофено пюре?нови [re: alex_iv]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано05.08.04 17:03



На 3 месечното си бебе давах само кърма. И това беше докато стана на 6 месеца. Тогава започнах захранването и даването и на картофено пюре.
Но всеки сам си взема крайното решение. В крайна сметка и и за се съобразявах с това, което ми проперъчваха тук



Тема Re: Откога картофено пюре?нови [re: new*]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано05.08.04 17:04



Мойто юначе прояде картофено пюре на 6 месеца. С алергия е, но и да не беше, пак бих захранила по-късно. Може би 4 месечна възраст е добре.
Всяка майка сама си решава

Я да ги намачкате малките бебоци от мен, че как ми се е пригушкало бебе ...



Тема Re: Откога картофено пюре?нови [re: new*]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано05.08.04 17:06



Точно към теб исках да си задам въпроса, но не мога да пиша на латиница тук и да ти напиша името и затова го зададох общо:-)

А слагаш ли още захар във водичката за пиене?
А мъчат ли ви венците както и нас ни мъчат вече от доста време и през нощта Анжела се буди, защото явно я сърбят и си лапа целите юмруци, че чак се дави самичка понякога и ме плаши....



Тема Re: Откога картофено пюре?нови [re: alex_iv]  
Автор new* (искам!)
Публикувано05.08.04 17:27



Слагам й мнооого мъничко захар на 200 мл някъде вода. Да и нас ни мъчат тия венци... сърбят я сигурно, защото ръцете й са все в устата. Ама тези играчки дето й ги давам, не ги гризе бе... хвърля ги след 1 мин. и айде пак ръцете в устата. Кога ще покажеш бебока на снимки? Ако си от Сф може и да си направим среща. Много искам да я видя Анжела. В коя болница я роди?



Тема Re: Откога картофено пюре?нови [re: alex_iv]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано05.08.04 17:31



Ние започнахме с пюрето на 4 месеца. Преди това бях давала пюре от моркови и за това започнах направо смес - моркови и картофи да давам.

Teзи които не умеят, критикуват


Тема Re: Откога картофено пюре?нови [re: new*]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано05.08.04 17:35



За съжаление не съм от София, от ония край съм /родена съм в Берковица/, но се омъжих и живея в Търговище и тук родих. Снимки имам, но все още не знам как да ги кача тук и да ги покажа...
Твоето бебче вече хваща ли предмети, т.е играчки, защото ние имаме някакви специални играчки за лапане, но все още не можем да ги държим с ръчички.



Тема Re: Откога картофено пюре?нови [re: alex_iv]  
Автор new* (искам!)
Публикувано05.08.04 17:40



Хваща ги, когато й ги набутам в ръцете, но бързо ги хвърля. За сега любими са й чаршафите и косата ми:))



Тема Re: Откога картофено пюре?нови [re: alex_iv]  
Автор Biba ()
Публикувано05.08.04 21:54



Аз на тази възраст давах само мляко (кърма), на 6 месеца започнах да давам пюре от моркови или моркови+картоф. Твоя си работа, но недей да бързаш толкова де, остави бебето да си е още бебе, има време за картофи- цял живот ще ги яде




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.