Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Чико или Авент?нови  
Автор Heбecнa (истинска)
Публикувано03.08.04 16:04



Знам , че е твърде рано да мисля за шишета, но нали знаете колко е хубаво да зяпаме по витрините. Гледах ги аз шишета, разпитвах, изчетох им рекламните брошурки и пак не мога да избера - Чико или Авент са по - добри? Като дизайн много повече ми харесват Чико, освен това много мами казват, че децата не искат силиконовоите биберони на Авент. Не мога да реша, винаги свеждам избора си до две неща и после.....



Тема Re: Чико или Авент?нови [re: Heбecнa]  
Автор tswete (creative)
Публикувано03.08.04 16:25



...аз ти давам трети вариант, от който съм много доволна - шишетата на д-р Браун. Но Алекс е на кърма и реално използвам две - за чай, вода и сок, а съм чувала от други майки, че не се миели много лесно от формулата. Но при намаляване на поетия от детето въздух мисля, са по-добри, а и системите на Чико изведнъж пускат повече течност и заливат бебчо. При Алекс с Авент като че ли имаше повече колики и ги смених. Но важното е каквото избереш да вярваш, че върши работа и намалява коликите. А като започнеш да храниш ще прецениш вече колко бройки ти трябват - едно - две, ако е само на кърма и повече, ако е на изкуствено хранене...
Приятни разходки по бебешките магазини...



Тема Re: Чико или Авент?нови [re: tswete]  
Автор Heбecнa (истинска)
Публикувано03.08.04 16:34



Хмммм, ето , че ще ме затрудниш

Ще се поинтересувам и за тях



Тема Re: Чико или Авент?нови [re: Heбecнa]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано03.08.04 16:38



Бибероните на Авент наистина не са от най-добрите-много са твърди и особено тези за малки бебета са с толкова малки дупки че нищо не пускат! моята красавица твърдо отказва да пие от тях... чико не са популярни тук така че не мога да ти кажа...

Yana 08/06/2004

Редактирано от toutou на 03.08.04 16:39.



Тема Re: Чико или Авент?нови [re: Heбecнa]  
Автор Debora ()
Публикувано03.08.04 16:50



Единственият недостатък на Авент е, че бебето започва доста по-късно да може да държи бутилката само (защото е по-широка), за разлика от тези на Чико.
Ползвала съм и двата вида и предпочитанията ми са за Авент!
Една от бутилките, я ползвах с накрайник за чашка до много скоро (използвана е около 2 години общо), а пластмасата нито се е захабила, нито надраскала от многото измивания с четка.

Преди години опитах шишетата на Камера, но сякаш не се завиваха добре и се случваше да тече мляко или вода през капачката. Тогава минах на варианта пластмасови на Чико (преди това ползвах само стъклените).

Сега съм опитала и други марки шишета, главно заради хубави картинки или пък рекламата на дадена фирма. Продължавам да подкрепям Авент, макар че си ги взех по настояване на мъжът ми, на мен хич не ми харесваха като форма тогава.



Тема Re: Чико или Авент?нови [re: toutou]  
Автор Heбecнa (истинска)
Публикувано03.08.04 16:51



Благодаря, май ще си остана на вариант Чико, най - изчистен вариант ми се струват, пък и са с каучокови биберони



Тема Re: Чико или Авент?нови [re: Heбecнa]  
Автор Slanchezara (минаващ)
Публикувано03.08.04 17:03



Аз също съм с две ръце за Доктор Браун. Верно е, че са два пъти по-скъпи от Авент, но искам да ти кажа, че си заслужава определено. Аз също не ползвам формула и не знам как се държат. Макар че именно една приятелка, която си хранеше детето с формула ми ги препоръча.
От Авент не съм доволна - имам 1 шише и второ няма да си купя за нищо на света - твърд биберон, изпуска, а и изобщо системата му против колики не работи.
Виж, ако ти потрябва помпа за кърма, тази на Авент е номер 1.
За Чико съм чувала само лоши отзиви от приятелки, аз лично не съм ги ползвала.
Успех!



Тема Re: Чико или Авент?нови [re: Heбecнa]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано03.08.04 17:08



Oshte edin glas za Avent. Az moite shisheta si gi kupih v komplekt sus sterilizatora i pompata za kurma, taka che ne sum se zamisljala mnogo za markite. Iskah vsichko da mi e ot edna marka. Boris e na 1,5 mesetsa, i piem vodichkata s biberona s naj-malkata dupka. Inache sme samo na kurma. Ne iskam da izburzvam s po-shiroka dupka ot strah da ne se otbie. Kogato mi se nalagashe, davah i iztsedena kurma s tozi biberon, ne e imalo problemi.
No njakoi bebeta naistina ne haresvat biberonite na Avent. Mojat sin ne im haresa zalugalkite i minahme na NUK, pak silikonovi.

Boris (14.06.2004)


Тема Re: Чико или Авент?нови [re: Heбecнa]  
Автор Heбecнa (истинска)
Публикувано03.08.04 17:14



А няма ли мами, ползващи вече Чико? Така ми харесват, надявах се да чуя добри отзиви. Бих искала всички принадлежности да са ми на тази марка - и помпата, и стерилизатора за микровълнова - за тях имате ли мнение

Редактирано от Heбecнa на 03.08.04 17:16.



Тема Re: Чико или Авент? [re: Heбecнa]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано03.08.04 17:32



Не бързай да купуваш шишета, освен ако твърдо мислиш да не кърмиш.
Ако кърмиш, ти трябва само шише за вода и евентуално още едно, ако се наложи да някой да храни бебето с изцедена кърма.
Ако се наложи изкуствено хранене, то бих те посъветвала да вземеш шишетата против колики на Чико - тези с пластина и дупки на дъното. Същата работа вършат, като шишетата на д-р Браун, но се мият много по-лесно. Тези на д-р Браун са кошмар, ако се наложи да даваш мляко против повръщане или някое от по-калоричните млека като Милумил например.
Също добър вариант са шишета на НУК, или шишета на Камера с биберони НУК. Бибероните на НУК са анатомични и имат клапа в основата на биберона, която предпазва от колики, с другги думи - пуска въздух. ВИжда се като дупчица на широката част на биберона.

Животът е като висенето в Интернет - няма смисъл, но не ти се иска да тръгваш...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.