Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Злоядо дете?!  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано01.08.04 22:24



Моля ви за помощ! За вашето мнение, дали постъпвам правилно с 10месечната си дъщеря, която се очертава злоядичка.

От известно време насам, започнем ли да се храним, изяжда половината порция и започва да се върти и да се бунтува. Първоначално аз й отвличах вниманието с разни маймунджълъци, пеех й песни и тя си дояждаше всичко без да се съпротивлява. Сега обаче това не помага - иска да й дам играчка и играейки си си дояжда... Но какво ще стане, когато и играчките спрат да действат?.....

Дали не бъркам като й давам да се занимава с нещо странично по време на ядене? Не е ли по-добре да я оставя да яде колкото иска? Но при това положение схте трябва да ядем на 2-3часа сигурно....
А и съм забелязала, че тя не възприема яденето като специален ритуал... когато е гладна, позасища се и й става скучно... поне аз така си го обяснявам...

Много ще съм ви благодарна за мнения и препоръки!



Тема Re: Злоядо дете?!нови [re: _OZZY_]  
Автор Vache ()
Публикувано01.08.04 22:39



Аз мисля, че това си е напълно нормално. Аз също я занимавам с разни неща като започне да се разсейва. Обаче когато наистина не иска да яде нищо не помага. Тогава просто спирам да я храня. Провери да не я мъчат зъбите и да й е неприятен допира с лъжицата. Аз смених лъжицата - имам едни гумени (не облечени в силикон, а изцяло гумени) и нещата се оправиха. Оказа се, че й никнат кътниците



Тема Re: Злоядо дете?!нови [re: Vache]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано01.08.04 23:00



Ох, и ние от известно време сме така. Вече няма предмети в къщи, които да не влизат в игра, докато го храня. Дано да е от зъбите, че се храним по 2 часа така. Нервите ми се опъват и накрая му давам мляко, което се изяжда без проблем. Ама само с мляко не може вече .
Ще сменя лъжицата, но се опасявам,че и това няма да помогне.




Тема Re: Злоядо дете?!нови [re: _OZZY_]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано01.08.04 23:09



eто ти дебело мнение с висока доза самодоволство :-)))) - моите не са злояди и никога не са били, правилата са две - 1 - не караш насила, не правиш маймунджълъци, не разсейваш, не заплашваш и най-вече не се втеляваш и не се притесняваш, ако пропусне обяд и вечеря... и номер 2 - не заменяш една храна с друга... не ще еди какво си - не получава филийка или варено яйчице ВМЕСТО първоначално сервираното... и това е, проверено и


проработило при три деца на родители, на които до днес се носи "злоядата" слава сред баби и дядовци...

е, естествено си осигуряваш подходящите условия - примерно не държиш бисквити в нисък кухненски шкаф, където са на достъп на детето... и не сервираш на него накакъв пасиран буламач, а на вас нещо по-апетитно на една и съща маса, тогава вероятността да си иска от другото е голяма :-)))



Тема Re: Злоядо дете?!нови [re: _OZZY_]  
Автор new* (искам!)
Публикувано01.08.04 23:13



Аз действам така - по принцип изпива през 4 часа по 150 гр. мляко. Когато започне да се озърта и да плюе млякото, а примерно остават още 40 гр., спирам да я храня. Хвърлям 40-те грама и докато не минат 4 часа не й давам пак. Не я насилвам, нито пък хитрувам, за да си изяде всичкото. Когато й огладнее гъзинката след 3 часа и започне да мрънка, си изчаквам хладнокръвно 4-тия час и тогава като й дам, се хвърля като чакал и изяжда всичко от раз. Два-три пъти така и въпреки, че е много малка да разбира, да видиш, как се научи да яде съсредоточено и без разсейки, с девиз: Който не види дънце, да не види слънце...




Тема Re: Злоядо дете?!нови [re: _OZZY_]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано01.08.04 23:56



Не казваш какво яде. На 10 месеца трябва да е на преходна храна и да е учи да дъвче. Ако й даваш само каши и пасирано, ще й доскучава. Давай да опитва нови храни и да се учи да яде по-твърда храна.
Ако детето е гладно, само ще внимава в лъжицата и ще отваря уста. Ако се върти, не помага залъгване, даже то я разсейва от яденето.
Не се паникьосвай, ако едно ядене не е изяла до край, не давай нищо, освен вода до другото ядене и толкоз. Детето си знае колко трябва да яде. Няма да умре от глад, ако не си изяжда половината порция - а всъщност не пишеш колко голяма е тази половина?
Може да са зъби, може да е от топлото, може толкова да й се яде...
Яденето насила ще я прави все по-злояда.
Аз сьм била такова злоядо, даже в детската градина са ме заключвали с мръсните чинии за наказание, но аз съм била твърда, стискала сьм зъби и нищо не съм кусвала... За това сега не правя нищо от това, което са ми правили на мен.



Тема Re: Злоядо дете?!нови [re: Flamendialis]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано02.08.04 08:13



Дани, ние и с млякото си играем, но за млякото си имаме определена "играчка" - на мама слънчевите очила



Тема Re: Злоядо дете?!нови [re: Firebird]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано02.08.04 08:20



Половината е 100, 110 гр. порциите са по 200, 220гр. Давам й вече не толкова пасирана храна - дъвче си.

Но ми прави впечатление, че когато започне да се върти и й дам играчката, тя играейки си сама си отваря устата и търси лъжицата. Опитвам се да не я тъпча - стисне ли уста, спирам. Но тя на 9месеца беше само 7кг. и не мога да се примиря да си пропусне яденето....



Тема Re: Злоядо дете?!нови [re: _OZZY_]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано02.08.04 10:25



Ох, това вече наистина не звучи добре.
А доскоро как е била с храненето? Имала ли си проблеми?




Тема Re: Злоядо дете?!нови [re: Flamendialis]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано02.08.04 10:56



От както стана на 6 месеца се назландисва на всичко. Най-кошмарна е следобедната закуска...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.