Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано28.07.04 15:01



Гого вече си играе доста с разни неща - забавлява се много с въртележката над главата си още от двумесечен, от две седмици върти като пумпали клоуните на количката, слуша отдавна музикалните играчки...

Вече обаче е започнал здраво да хваща с ръчичките - например на мама косата . Когато е по корем дори посяга, много е смешен

Та се чудех - какви играчки да му взема и как да "провокирам" играта му с тях и необходимо ли е въобще да провокирам аз нещо? Наслагала съм разни дрънкалки около него, но имам чувството, че или не ги вижда (или няма как да ги види като е по гръб?!?) , или не са му интересни, а уж на тях пише от 3 месеца? Например ключовете на Чико за дъвкане (а, между другото здраво си смуче ръцете, понякога и двете наведнъж слага в устата) не ги поглежда още , днес му взех и още една дрънкалка на Чико с 4 мелодии, още не съм я изпробвала...

Засега се интересува само от играчки, които са главно над главата му, нормално ли е да не обръща такова внимание на дрънкалките около него? Изобщо какви играчки са вълнували вашите бебета на тази възраст?

Само да добавя още един въпрос - колко време ВИЕ играете с бебето? А какви игри - освен песничките дето му ги пея вече (е, прибавям и нови) и му говоря, някакви други занимания? Например да им четете?

Редактирано от SZA на 28.07.04 15:27.



Тема Re: Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови [re: SZA]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано28.07.04 15:12



Дрьнкалките му ги давай в ръка. Подавай отляво или отдясно, ако е точно срещу носа му, засега ще му е трудно.
Слагай го по корем, постепенно ще почне да посяга с една ръка напред към играчката. Това е много важно упражнение за координацията.
За ключовете за дъвкане е рано, по-късно ще почне не само да взема, а и да взема и слага в уста.



Тема Re: Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови [re: Firebird]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано28.07.04 15:29



А кога да го слагам по корем? Аз гледам да е преди ядене, защото ако е веднага след, обикновено повръща (то той повръща и преди ядене пак като е по корем понягока). Но като е преди ядене, той вече е гладен обикновено и няма желание да играе и да седи по корем особено... Може би час след ядене?!?



Тема Re: Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови [re: SZA]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано28.07.04 15:36



аз няма да ти помогна много, защото вече почти не помня кога с какво си е играл моя дивчо. но искам да ти кажа друго - внимавай да не изпаднеш в крайността да купуваш де що видиш и ти хареса на пръв поглед. да не се окажеш в един момент с пълен кашон дрънкалки, които вече не са интересни а и никога не е играно с тях. в това отношение д-р Спок май е глас на здравия разум. ако помня правилно, според него парче плат, или картонена кутиика пълна с бобени зърна е също добра играчка. за безопасността няма да говорим, ясно е че едното ще се пере, другото трябва да е здраво залепено и т.н. но и аз помня как моя син си умираше да си играе с дървените ми лъжици, с пластмасови кутии и дори с тенджерите. Само дето съседите се оплакаха, та трябваше да му прибера тенджерите
като цяло, мисълта ми е, че за малкото дете всичко е стимулиращо и не е нужно да е от шарена пластмаса и с надпис на него.
щом глед анад главата си, закачай каквото намериш подходящо, сменяй през няколко дена предметите. звънчета, топки за елха /нечупливи/, шарени ключодържатели ... знам ли, каквото намериш у дома.
така де, аз тръгнах от купищата играчки. просто защото у дома е пълно с непипнати играчки, купувани от мерак или подарявани от гостите. та затова така ...

поздрави и целувки на твоето бебе ;))

ПП. сетих се и друго - като започна да се заглежда и така се приспиваше навън в количката - хипнотизираше се с мечетата по плата на количката дето бяха до главата му и докато ги зяпа и заспива ;)) ох, мили спомени.



Тема Re: Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови [re: SZA]  
Автор shali (щастлива мама)
Публикувано28.07.04 17:14



Да ти кажа и аз с какво се забавляваме ние.Преди седмица купихме на Ева активната гимнастика на Чико /музикална/,първия ден се разрева като засвириха ония ми ти мелодии,ама на следващия виж какво става.За сега са и високо играчките и с ръце не ги достига,но с краката пада страшно ритане.Може да се забавлява повече от половин час сама,смее се,кара се кокори се в светлинките /като се включат мелодиите,почват да мигат едни червени лампички/.
Дрънкалките ги държи и се опитва да ги бута в устата си,ама май са и големички и тежички още,та не са много интересни.Иначе в количката съм закачила един плюшен домат с мнооого дълги крака които тя се протяга и хваща вече,както и традиционната дрънкалка за количка /незнам как точно се казва/
Но най-интересно е разбирасе когато мама се занимава с нея.Слагам я на земята на едно олекотено одялце и заставам отгоре и на четири крака,като същевременно се правя на "маймуна",както обича да казва моя
мъж.Е така не и омръзва никога,ама аз трябва да си намеря някой,който да ми върши другата работа.



Тема Re: Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано28.07.04 17:10



Само да кажа, че си пуснала тема, над която и аз се чудех.

Дариа е на 2 месеца и гледа с голям интерес, че даже и "говори" на плодчетата дето се въртят над леглото й. Но се чудя как мога още да й разнообразя деня.

Също кога му пееш ти на твоя син и по колко му говориш? Чудя се дали общувам достатъчно с нея - в смисъл да й говоря, забавлявам и т.н.

Ние я слагаме по корем привечер, когато й е писнало цял ден да лежи и спи и това й е голамо разнообразие.



Тема Re: Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови [re: SZA]  
Автор Lara (mamma)
Публикувано28.07.04 17:37



И аз точно това се чудех напоследък - дали са му достатъчно интересни играчките и дали отделям достатъчно време да се занимавам с него.
Въпреки, че сме по цял ден заедно ми е съвестно като го оставя за час самичък в леглото, а аз върша някаква домакинска работа например....

За момента най-интересни са ни въртящата се играчка над леглото, дрънкалките ги държи ако му ги подам в ръката, като си има 2 любими, а другите явно са му трудни за хващане още.
Много песнички му пея (въпреки че хич не ме бива за това ), много му приказваме всички. По корем го слагам преди ядене, за да не повърне, но тогава той обикновено е много изнервен и започва да реве. Намерихме друг начин - носим го на ръце по корем и му е много забавно - заставаме така пред огледалото и толкова му е кеф да се гледа така, че се смее с глас
Музикалните играчки също ги слуша и понякога се приспива така.

Хубава ли е тая активна гимнастика на Чико, не съм обикаляла много по магазините и нямам идея как изглежда?



Тема Re: Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови [re: SZA]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано28.07.04 17:35



Да, преди ядене или когато е буден - след ядене.
Хубаво е по няколко пъти на ден да стои по корем. Колкото повече стои по корем, толкова повече заяква, ще почне да се надига на лакти и на длани и т.н.



Тема Re: Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови [re: Lara]  
Автор shali (щастлива мама)
Публикувано28.07.04 18:10



Аз лично съм много доволна от нея,много ми забавлява детето.Мисля че си заслужава парите.Има около 5-6 мелодии,които се активират от ритане с краче или бутане с ръчичка по висящите играчки,а така също и светлинки които мигат.Като порасне бебето,горната част се разглабя и се монтира на количката /ама че го обясних и аз/В един от последните броеве на някое от бебешките списания има каталог на Чико и в него я има.Иначе

можеш да ни видиш в "акция".



Тема Re: Какви играчки и игри за 3-месечно бебе?нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано28.07.04 18:45



Ами аз точно заради това питам - защото знам от чужд опит, че многото дрънкалки са излишни, иначе мога да накупя един куп, дето няма да трябват...

Даваш ми добри идеи за играчки - ще ги имам предвид. И той се заглежда в някоя точка или предмет в къщата - например умира от смях като види на баба ми каретата на дивана




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.