Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Втори мисед?!!нови  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано27.07.04 09:00



Вчера се почувствах неберменна и тъй като имам опит от януари веднага отидох на лекар - д-р Давидков, който тук във Варна е с най- добрия ехограф и е ученик на Мазнейкова. Бебето отговаря по развитие на седмиците си, но нямаше сърдечна дейност.
Разбрах, че това било обсъждано вече в клуба, но търсачката не винаги работи, затова моля, ако ви се е случило повече от един път или след такава диагноза се е оказало грешка, пишете ми! Пишете всичко, което знаете!
Благодаря!



Тема Re: Втори мисед?!!нови [re: Beни]  
Автор clover ((four leaf))
Публикувано27.07.04 09:12



Здравей, Вени!
За съжаление аз не мога много да ти помогна с моя опит. При мен беше кухо яйце, и още от самото начало нямаше сърд. дейност.
А при теб установиха ли я по-рано?
Надявам се да е грешка.



Тема Re: Втори мисед?!!нови [re: clover]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано27.07.04 09:13



Предния пъв - преди 10 дни всичко беше наред. Сега отидох само защото се усъмних и защото имах аналогичен случай през януари. Само че тогава бебето почти беше абсорбирано, когато се установи, но моите неразположения спряха по същото време, по което и сега. Но тогава въобще не ми беше хрумнало, че може да се дължи на мисед и не отидох веднага.



Тема Re: Втори мисед?!!нови [re: Beни]  
Автор gai (мама на Кати)
Публикувано27.07.04 09:25



Много съжалявам! Преди месец имах и аз подобна случка. След няколко дневно закъснение се усъмних за бременност, направих два теста и двата положителни. Честно казано не бях много щастлива, защото с тати сме го запланували за след 1 или 2 г, засега Кати ни стига. Най-интересно ми беше, че не се чувствах бременна., но очевидно бременност имаше. Един ден почувствах силна, дърпаща болка ниско долу и след няколко часа прокървих. А тъкмо свикнах с мисълта, за второ бебе, даже планове за разместване правехме....
Не знам дали ти помагам, едва ли, но това е.



Тема Re: Втори мисед?!!нови [re: Beни]  
Автор natby (мама на ниа)
Публикувано27.07.04 09:33



може е да е грашка мила доктора какво ти каза? а имаше ли на прървия видеозон сърдечна дейност?опитай се да почиваш и един два дни и ще се разбере, дано не се случи най-лошото. аз имам един мисед в 9 седмица и знам кака се чувстваш. при втората бременност ми изписаха дуфастон ,който пиех до 20 седмица и нямах проблеми. консултирай се с лекаря си за хормонална терапия, ако се налата. стискам палци да е грешка.



Тема Re: Иди в Проблемно забременяваненови [re: Beни]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано27.07.04 11:32



и задай и там този въпрос. Там за жалост момичетата имат повече макар и горчив опит.
Лично аз съм имала мисед аборт в 4 месец и наистина точно така както и ти го описваш просто в един момент всички симптоми изчезнаха, тогава нямах опит и го отдадох на факта че влизам в 4 месец а уж тогава изчезвали всички оплаквания.
Жалко, но не губи кураж.
Все пак отиди поне на още едно място за да си сигурна че това е диагнозата.



Тема Re: Втори мисед?!!нови [re: Beни]  
Автор MM (za mama)
Публикувано27.07.04 12:22



Здравей Вени, не мога да ти помогна много, но само ще ти кажа че напълно разбирам как се чустваш. Аз имах спонтанен аборт през май, в 7ма седмица. Не беше пропуснат аборт както ти казваш, а си прокървих, отначало леко а после и по-силно. Може би щях да изхвърля всичко сама, и сигурно ако си бях вкъщи щях да се опитам да избегна кюртажа, но бяхме на 'почивка' в Испания, след два дни ни предстоеше да летим обратно (и не ни се рискуваше да оставяме нещата на естествения им ход) и се наложи да отида в болница там и ме посъветваха за кюртаж....При мен плода беше спрял да се развива и се виждаше само едно празно плодно сакче когато ме прегледаха. Така че не можеше да става и въпрос за сърдечна дейност.
Какво ти каза лекаря? Има ли някакъв дори и малък шанс да не е забелязал сърдечната дейност?....Сигурно звуча много наивно, но аз до последния момент се надявах че ще стане чудо и ще ми кажат че имам бебе.....
Не се отчайвай, дано успееш да разбереш бързо как стоят нещата. Бих искала да ти кажа нещо успокоително, но от личен опит знам че успокоението на други хора понякога е тромаво и не помага чак толкова... Ти сама и с помощта на най-близките ти ще намериш начина да преодолееш болката.



Тема Re: Втори мисед?!! [re: Beни]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано27.07.04 12:27



Вени ,отиди в Майчин дом. Там има добри специалисти.
Аз лично нямам голямо доверие на Давидков,а е добре да чуеш още едно мнение.
Дано се окаже че греши. Стискам ти палци!



Тема Re: Втори мисед?!! [re: *Milena]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано27.07.04 13:23



Отивам при д-р Яков в Майчин дом. Защо не вярваш на Давидков - знаеш ли нещо за него?



Тема Re: Втори мисед?!! [re: *Milena]  
Автор AVA26 (bremenna)
Публикувано27.07.04 13:23



В майчин дом-хубаво,но те нямат кой знае каква техника там....Аз там ходя на консултации и там ще раждам живот и здраве.Давидков си е специалист и ехографа му е добър.Ако все пак искаш наистина отиди в Майчин дом-при Яков например.Да видиш той какво ще каже.Стискам палци.
По принцип искам да попитам,понеже знам,че в такъв случай задължително се прави кюртаж,на всички тук,преживели подобно нещо правили ли са им кюртаж?Или може и без?И ако не се направи,не е ли много опасно?
Още веднъж-СТИСКАМ ПАЛЦИ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.