Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Ходите ли голи пред децата?нови  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.07.04 17:11



Провокирана от постинга на userkata (относно половото възпитание на малките деца) в темата за банските..... се сетих какво исках да питам наскоро. Бях забравила и сега се сетих.

Понеже забелязвам определен интерес на Моника към разликите м/у половете. Разбира се далееееч съм от идята да обяснавам на тази възраст приказката за пчеличките:)) Друго искам да питам..

Ограничавате ли достъпа на детето до гледката на вашето голо тяло и как обяснявате разликите м/у половете и м/у големите хора и малките деца. Сега е лято ходим по-разголени, децата лесно забелязват разликите.

Например Моника с интерес ме наблюдава като съм гола. Гледам да не и се мяркам много, но и не се крия ако ме свари гола. Тя обаче естествено веднага се залепя за мен и почва да ме разглежда. С гърдите вече отдавна е свикнала, Обяснила съм и, че бебенцата пият мляко от там и когато порасне и тя ще има такива. Тогава тя налита да "суче" и после иска аз да суча от нейните "цицита" :))) ..на игра го удряме един вид...Това добре, но тя налита да ми сваля бикините като казва "Дай да видя твойто дуди" Виждала ме е няколко пъти и първия път каза "Ауууууу мамо, имаш малко ако на дудито!!" Казах и че това не е ако, а косми и че тя няма защото е малка и ще има като порасне.

Разбрала е, че с татко и не сме еднакви (той естествено не и се показва...има си хас де!:)))) и няколко пъти посяга да го пипа там като казва "Дай да видя твойта пишка" Ужас!!! Понеже съм и обяснила, че само момченцата имат пишки, а момиченцата "дуди" /не можах да измисля по-нормална думичка:)))/ Та затова така я гони любопитството. ..Как реагирате вие? Знам, че има някой прекалено либерални родители, които се разхождат спокойно голи, но на мен чак толкова ми идва множко. Айде аз може ама бащата да се разхожда по адамово облекло нещо не мога да го възприема..никак.. :)

Споделете моля ви:)



Тема Re: Ходите ли голи пред децата?нови [re: bejb]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано23.07.04 17:14



да. ходя гола пред децата си. никой у дома няма проблем с това да изляза гола от банята и да се облека в хола примерно. децата ми познават частите на тялото и за какво служат. и още нещо: наричат ги с истинските им имена.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Ходите ли голи пред децата?нови [re: yanita]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.07.04 17:19



а имаха ли период на такъв усилен интерес и даваше ли им да те разглеждат и пипат обстойно?

Щото Моника сега това иска...



Тема Re: Ходите ли голи пред децата?нови [re: bejb]  
Автор lavender (член)
Публикувано23.07.04 17:27



mnogo sladka tema
nikoga ne sam se razhojdala gola pred sina mi ,a maja mi go pravi nai-redovno(maje sa de) .A i sme po-golemi ot vas(10,5 g.) i toy nikoga ne e bil provokiran da iska da e naiasno s tezi neshta.Taka sa se stekli obstoiatelstvata .Samo che toy ot 5 godishen hodi po trenirovki i lageri ,i spored men tam se e ponauchil i vidial tova -onova (shto se kasae za majkata chast).

sega obache se pochna:Mamo,ti imash li beleg na korema ot moito rajdane?A ot kade shte go rodish bebeto?A posle shte imash li beleg?...............mmm,trudno namiram tochnoto obiasnenie za nego................

az sashto ne bih priela v edna po-ranna vazrast osobeno tatkoto da se poaiviava dibi dius pred dashteria si,i obratnoto sashto.PO printzip takova otnoshenie roditel-dete (s razlichen pol) ne e jelatelno.Az ne go priemam,no moje da sam staromodna



Тема Re: Ходите ли голи пред децата?нови [re: yanita]  
Автор pepeliashka (maximoci)
Публикувано23.07.04 17:24



какво казват по-точно? "пишка" и " ??????" ? Питам сериозно?



Тема Re: Ходите ли голи пред децата?нови [re: lavender]  
Автор gai (мама на Кати)
Публикувано23.07.04 17:29



Аз лично се разхождам гола пред дъщеря ми (на 1 г.) и ми прави впечатление, че от известно време ме оглежда, а като я съблека и нея се гледа и тя, много е сладка, но да накарам баща й да се появи гол, няма начин. А ми се струва, че сега ще му е по-лесно.

В допълнение ми се струва, че е по-правилно децата така да се запознаят с голото тяло, отколкото по друг някакъв начин.

Редактирано от gai на 23.07.04 17:32.



Тема Re: Ходите ли голи пред децата?нови [re: gai]  
Автор lavender (член)
Публикувано23.07.04 17:34



tuk si prava.Zashtoto kogato detzata ot mnogo malki sviknat s tova te go priemat kato dadenost v opredeleni situatzii ,i ne im pravi vpechatlenie sled tova.Ne go komentirat,za samite tiah im e napalno v reda na neshata............
no ima i edna delikatna vazrast,vkoiato triabv amnogo vnimatelno da se podhojda.
imam v predvid-da ne se nabiva na ochi golotata na drugia pol,da ne drazni ...........takiva delikatni momenti.

pri nas e minalo



Тема Re: Ходите ли голи пред децата?нови [re: bejb]  
Автор kopche (добро)
Публикувано23.07.04 17:35



Да, голотата не притеснява никой в къщи. Нормално е да си излезеш гол от банята и да си се облечеш спокойно, без да се криеш от детето. Но разбира, се не съм привърженик на големите крайности. Нещото, което аз не допускам абсолютно е да седнеш примерно да се храниш чисто гол на масата.
Струва ми се вече някак прекалено и неуважително.
Няма как детето да не ме види гола, щото обикновено след баня аз имам поне половин час в който да се мажа, епилирам и каквото се сетиш след баня. Естествено с корема съм още по-атрактивна.
Христи отдавна вече се къпе заедно с баща си, но винаги има въпроси: тате, а чичо Миро и той ли има пиша? Ами кака Сиска? А леля.....?
И хем сме му обяснявали, че момиченцата имат една малка дупчица, през която пишкат, а всички мъже си имат пиша.




Тема Re: Ходите ли голи пред децата?нови [re: gai]  
Автор be Happy (:) :))
Публикувано23.07.04 17:36



Az sashto ne se kria ot Gabito!
pita za vsichko, no az i obiasniavam kato na goliama! I ti shte imash takovakogato porasnesh, sega si bebe i t.n.

Imame bremenna priatelka i za bebetata sme si obiasnili, che se razdat ot koremchetata i che tatko e posadil na meme semence i to shte stane bebe!



Тема Re: Ходите ли голи пред децата?нови [re: lavender]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.07.04 17:37



на мен ми е малко неловко защото тя проявява голям интерес, не е само да види, а иска да пипне!!...Ако беше само до гледането няма проблем, но тя е много любопитна. Не искам да крия нещо от нея и да и подсилвам интереса, но тя направо ме напада да ми свала бельото!

С гърдите е свикнала и въпреки, че все още и е интересно не е чак така нападателна както ако ме види без бикини... Затова малко се притеснявам...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.