Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Хапе жестоко!нови  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано13.07.04 22:28



Имам дете / не мое:)/ , което хапе жестоко. Както си играе с останалите деца и изведнъж някое надава писък и съответно се разминава с отхапана част от тялото, но пък се сдобива с жесток оток и синина. Колко ли начина не опитах - от обяснение с усмивка, леко мъмрене, пак обяснение, та до жесток скандал - нищо не помага! УЖААААС! Майката твърди, че специалист е обяснил, че като стане на 3 годинки ще спре да хапе, а аз как да чакам рождения ден, с намордник ли? И майките се сърдят, не се сърдят, бясни са! Аз не одобрявам поведението на детето, но и моето мнение е крайно сигурно...мисля си , че докато не му ударят един пердах вкъщи нищо няма да помогне. Защото аз нямам нито морално, нито законно право да пердаша, но родителите могат и да вземат по-солидни мерки! Защото накрая друг ще бие и нея и мен!
Имали ли сте такъв проблем? Как да го реша? Помагайте, моля вииииииии!!!!!!!
Оф, ужасно е!


ПРЕКАЛЕН СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е ДРАГ!


Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано13.07.04 23:03



Мен в детската градина редовно ме хапеха и биеха децата. И бях с една глава по-дребна от другите. Бях цялата в синини и рани. Накрая баба ми се ядоса и ми каза и аз да ги бия, като ме бият. На следващия ден бях изпонапердашила всички хлапета в групата - и виновните, и невинните. След това никой не ме е бил.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано13.07.04 23:13



Моето дете така онзи ден го гризна едно момиченце по бузата, още седи червено синя градинка. Горкият татко на хапещото момиченце се чудеше къде да се завре от неудобство и вина, въпреки че аз не съм се сърдила, ясно си давам сметка, че детето не го е направило нарочно, от лошотия, дори май преди това искаше да я гушка, а после, докато Ева ревеше, се опитваше да я погали и цунка...просто някои деца минават през такава фаза и доколкото знам на родителите им хич не им е лесно да се преборят с нея. Не мисля, че пердах би помогнал...незнам... Може би ако друго не помага, просто постоянно следене с цел навременно предотвратяване на подобни инциденти, защото наистина не е приятно...



Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано13.07.04 23:13



Аз не съм, но зълва ми имаше с племенника - като стана на около година и половина. Ами да ти кажа ли - никак не се оправя, от само себе си чакаш детето да му премине периода. При Филип беше няколко месеца - не помогна нито обратно хапане, нито разговори, нито бой, нищо... Бях пуснала и аз такава тема

.



Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: geminarius]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано13.07.04 23:15



аз пък така и не се научих да се бия...Още помня една противна гадинка в градината, казваше се Ануш, която ме млатеше редовно. Добре, че си имах ухажор, дето ме спасяваше от време на време

поправям грешка

Редактирано от Дeлфин на 13.07.04 23:16.



Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: geminarius]  
Автор diana__ (earthly®)
Публикувано13.07.04 23:19



И аз така, докато на татко му писна един ден да цивря и да съм вечно посинена, нахапана, оскубана и ранена и ми каза да се отбранявам.
Може да не е правилно и да ни освиркат другите мами, но и при мен подейства.
Спряха да ме налагат.

Колкото до хапането...
Дъщеря ми (15 м) също много хапеше, но само мен и татко си. Не посяга на други хора (Боже, как звучи само)
Опитах с НЕ хиляда пъти, след това й обясних, че ме боли, но тя е твърде малка да разбере какво означава това...
Реших като ме захапе (хапеше до кръв или поне до синьо), аз също да я захапя, естествено леко, но да усети, че не е приятно.
В началото се разплакваше, но продължаваше, с времето все по-рядко започна да хапе.
Срам ме е да ти давам такъв съвет, но опитай...ако искаш, може и да помогне.




Тема Re: Хапе жестоко! [re: Дeлфин]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано13.07.04 23:25



О, аз не си падах побойница, макар че в трети клас така ударих една, която ме тормозеше, че с един шамар я наврях в шкафчето за дрехи.
Оттогава се кротнах, де. Гаджетата после дойдоха.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: Хапе жестоко! [re: diana__]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано13.07.04 23:29



И на мен ми хрумна това, да го гризне някой, но ме досрамя да го кажа, да не ме обяви някой за брутална.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: Хапе жестоко! [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано13.07.04 23:37



Колко е голямо? ясно, че е под 3 години, а разбира ли от думи?
Опитай да обясняваш, че БОЛИ! Не се ли разстройва, ако ухапаното детенце заплаче?
Кажи на родителите сьщо да наблягат на това, че причинява болка.
То може и от радост да хапе, ама тогава да го научат да целува и да прегръща. Явно има неизразени чувства, които излива по този начин, предполагам де, ти виждаш детето и може да прецениш по-точно.



Тема Re: Хапе жестоко! [re: geminarius]  
Автор diana__ (earthly®)
Публикувано14.07.04 00:44



Е, брутална, ама като не разбира???
Моето си е бебе още, въобще не обръща внимание на "БОЛИ" - то се смее и си мисли, че си играем...
На "не" също не обръща внимание...
Остана този начин само...
Да видиш сега как спря да хапе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.