Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Отказва мляко от шише  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано16.07.04 19:19



От около седмица Борис /1г.1м./ отказва да пие мляко от шише и сутрин и вечер. Ако му забъркам някаква друга манджа си я изяжда, от което съдя, че е гладен, но не иска с шишето.
На каква възраст децата ви отказаха бутилката? С какво да заместя млякото, като имате предвид, че киселото мляко за нас не е вариант заради алергията на Бо?




Тема Re: Отказва мляко от шишенови [re: Чeтa]  
Автор Flash_ ()
Публикувано16.07.04 19:28



Няма ли възможност да му предлагаш млякото в чаша а не в шише?
При нас отказването на бутилката беше на около година и половина и беше насилствено, закъснях от мързел. Според мен на 13 месечна възраст нямате нужда вече от шише с биберон и изцяло млечно хранене.
А пък насила да му го предлагаш е безсмислено.



Тема Re: Отказва мляко от шишенови [re: Чeтa]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.07.04 19:28



Ох, дано не ти прозвуча тъпо, но аз все още нямам дете(т.е. на път е) и кой знае какъв съвет не мога да дам, но пробвала ли си го с онези чаши, на които Авент им казват магични? Пак си е шише, ама накрайника не е биберон.
Ама и аз как го обясних
Дано си ме разбрала



Тема Re: Отказва мляко от шишенови [re: Flash_]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано16.07.04 19:33



Ами той още не може да пие от чаша все още. Може би варианта с магическата чаша е удачен. Иначе вода пие и от чашка/неразливаща се/ и от биберон.



Тема Re: Отказва мляко от шишенови [re: Duci]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано16.07.04 19:34



Рабрах те



Тема Хахаха,нови [re: Чeтa]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано16.07.04 19:39



тва е златен постинг със снимката отдолу! Не може да пие от чаша! Само от петлитрово шише с помпаСипи му млякото там като изпиете водата

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Отказва мляко от шишенови [re: Чeтa]  
Автор Flash_ ()
Публикувано16.07.04 19:47



Ми значи засега ще пие от неразливаща чашка освен водичка и млякото. Какво лошо? После пък нея ще отказвате:-)))
Другия вариант me_ ти го е дала!



Тема Re: Отказва мляко от шишенови [re: Чeтa]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано16.07.04 19:48



Честно да ти кажа, струва ми се, че това е повод за хвалене, а не за притеснение
Племенникът ми, заспиваше с шишето с млякото си до 5-годишна възраст, а и през деня си искаше и, уверявам те, не беше много приятна гледка!
Докато бяхме на морето, пиех много айрян по капанчетата и, понеже Ива понякога много мрънкаше, й давах от сламката да си пийне преди да го посоля. Схвана какво трябва да се прави почти меднага и този начин на пиене страшно й хареса. Няколко пъти й предложих и чаша и тя се справи без много оливане. Аз лично, смятам скоро да се опитам да махна биберона (въпреки, че честно казано с него ми е по-лесно, защото вечер я къпя и я оставям в леглото с шишето и тя сама се приспива).
Пробвай със сламка или с чашка, те вече са големички и бързо схващат. Другото, за което се сещам, е да й разтваряш по малко бисквитка или бишкотка във вечерното мляко и да го даваш с лъжичка. И двете предложения се връзват перфектно с възрастта, понеже позволяват след това да се мият зъби и чак тогава да се ляга, пък май ни е време и затова (въпреки че Ива е само с два зъба, но пък третия е на път).
Дано да съм била полезна.



Тема Re: Отказва мляко от шишенови [re: Чeтa]  
Автор asinka ()
Публикувано16.07.04 20:58



и ние сме така понякога!с кеф яде млякото с лъжица!не иска шишето!и познайкак давам 120 мл.мляко с лъжица!не се лъжете по грамажа на 8 месеца сме!та нашия вариант е лъжицата!



Тема Re: Отказва мляко от шишенови [re: Чeтa]  
Автор leshnick (хармолипи)
Публикувано16.07.04 21:49



Учи го да пие от чаша, ако му я придържаш няма да се олива.

И двете ми деца никога не са пили мляко от биберон, след отбиването на 11 месеца минахме на лъжичка.

На тази възраст сутрешно и вечерно мляко според мен е излишно... Вечерното съм чувала, че се ползва като ритуал за заспиване, което може да продължи дълго. На една година или 13 месеца се минава на 4 хранения - две закуски, обяд и вечеря.

Успех!
А-а, намери ли книгата за храненето?

If I seem superhuman I have been misunderstood.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.