Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Уфнови [re: Beни]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано19.07.04 10:59



Има. В Била - опаковка от 0,5 кг.
Полупрозрачен пакет, отпред с нарисуван кафяв поднос във формата на слънце с кафе и сладкиш върху него. Казва се Manna и е единствената истинска кафява захар, на която съм попадала в Бг (което не изключва вероятността да има и друга, разбира се). Унгарско производство. Не е много евтина - ок. 3 - 4 лв за половин кг.
Преди да я намеря купувах от тази българската, която е рафинирана бяла захар, оцветена с малцов сироп, което си е гавра с потребителя и няма нищо общо с кафявата захар нито на вид, нито на съдържание
Добавям захар за овкусяване в храната на Ива откакто започна да яде попара (по съвсем мъничко) и винаги съм й слагала от кафявата. Надявам се скоро да си имаме и собствено (българско) производство - не е кой знае каква философия.



Тема Паста за зъби " Хималая"нови [re: Kиka]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано19.07.04 11:42



След всичките обсъжданици по повод пастите за зъби открих тази паста, която е индийска и пише, че била само от екологичночисти природни съставки!



Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК!нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Taneto™ (непознат )
Публикувано19.07.04 14:41



и аз да благодаря, защото за това чудо не бях чувала.

от различни източници знам за:
маргарина (не го консуммирам у дома повече от 2 години);
флуора (педиатрите изписвам масово за бебетата след 1-я месец, но аз не давам на моето);
за захарта е ясно, но от време на време консумирам.

опитвам се да спазвам някои принципи за по-здравословно хранене, но въпреки всичко купувам разни вредни продукти......

не мислите ли обаче, че в днешно време е невъзможно да се опазим от всички изкуствени вещества, които използва хранително-вкусовата промишленост???



Тема Re: Пасти без флуор и дъвки без аспартамнови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Taneto™ (непознат )
Публикувано19.07.04 14:46



със сигурност няма флуор в хомеопатиячата паста Mildfresh.

друга, която ми бяха предлагали в аптеките е Salviadent на Dr. Theiss, но тя както и поморийската съдържат натриев флуорид.......това не е ли пак флуор??!



Тема Изкуствен подсладител = РАК?нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано19.07.04 14:56



Явно съм невежа по въпроса с подсладителите, защото нищо не знаех за всички тези неща... Обикновената захар подсладител ли се води и толкова ли е отровна? Ако беше, смятам, че всички щяхме да сме болни от рак... Не мога да си представя живота без шоколада, бисквитките, чая със захар... Вярно, че мога да ям плодове, но какво друго сладко според вас? Нищо ли? С поздрав - Деси.



Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК?нови [re: desykv]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано19.07.04 15:10



Обикновената захар е въглехидрат, в организма се разгражда до глюкоза и фруктоза. Не се хваща рак от нея, може да се пълнее, но не й да се хване рак.
Изкуствените подсладители са друго нещо, те не са въглехидрати, а са базирани на други химични съединения.
Освен плодове можеш да ядеш мед.



Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК!нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано19.07.04 16:10



Много благодаря за тази информация! Не съм шокирана, защото някои от нещата ги знаех, а другите предполагах, че са така. Абсолютно съм убедена, че това е самата истина и че шепа хора в света определят не само законите, по които живее обществото, но и по-лошо - разрушават здравето ни.
Аз винаги съм подхождала със съмнение към всякакви синтетични неща- било лекарства, било храни.
Някои от майките тук се питат какво да ограничат след като почти всичко, което се предлага на пазара съдържа едно или повече вредни вещества. Моят принцип е да купувам такива неща, които не са преработени, т.е. са основни, прости храни. Например- не купувам колбаси, а чисто месо, което употребяваме много малко. А от тези, които не мога сама да правя, като например хляб- купувам един, който със сигурност е пълнозърнест (защото в Бг само два вида, марки, хляб са наистина пълнозърнести-другите са оцветени брашна).
За кафявата захар- знам от опит, че най-истинската кафява захар е кубинска и я купувам от диетичния магазин на Позитано.
За пастата за зъби- наистина има една индийска (аюрведа), която няма флоур. Утре ще мога да ви кажа името, защото не го помня.




Тема за дъвките и генно модифицираните хранинови [re: Prof.McGonagol]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано19.07.04 16:46



само да припомня, че в дъвките също има фениланин..
"дъвчете Орбит за да нямате кариес"...напълниха ни главите с тоя орбит, разни бонбони от които не се хваща кариес...а всичко е с фениланин.


За генно модифицираните храни искам да питам нещо...

Някой може ли да обясни точно от какво идва вредата от тях?



Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК!нови [re: Taneto™]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано19.07.04 18:09



За съжаление, на тази планета не е останало почти нищо чисто. Надявам се, виновниците за това ще си платят, та дори и да е в някой следващ живот!

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК?нови [re: desykv]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано19.07.04 18:08



Ще го обобщя така: ако бялата захар е отрова, а тя е, защото не съдържа нищо, а при усвояването й организмът черпи от запасите си от минерали и полезни вещества, то е по-добре да си подслаждаш живота със захар, отколкото с аспартам, който направо ти постила пътя към ада.

От големите мечти се страхуват само малките хора!

Послепис:
Препоръчвам ти кафява захар. Вкусна е, и е по-малко вредна.

Редактирано от Prof.McGonagol на 19.07.04 18:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.