Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:59 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК!нови [re: rumche]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 15:15



По онова, което съм чела и което твърдят специалистите /ама истинските!/, съдя, че да.
Направи си един експеримент. Хвани един свой приятел химик, ама да си разбира от работата, и без да споменаваш нищо за кариеси и пасти за зъби, го попитай що за вещество е този флуор и какво е приложението му в химията... Сигурна съм, че ще получиш доста интересен отговор...

ОООо, ама разбира се, ДОКАЗАНО Е, че флуорът във водата, която се консумира ежедневно в някои държави, причинява ЗЪБНА ФЛУОРОЗА. Ако се чудиш какво е това, представи си онова сирене с дупките.

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Уфнови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано17.07.04 15:13



Аз се храня разделно от 10 години, но не мога да спазвам диетото стриктно поради липса / ими поне не съм успяла да открия/ на нерафинирана захар. Скоро се появиха магазини, в които човек може да си купи небяло брашно различни видове, но кафява захар не съм срещала. Мола те, ако знаеш къде има, да споделиш!



Тема Re: Уфнови [re: Beни]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 15:19



По някои заведения в Пловдив предлагат пакетирана!!! Значи има! Но ще трябва да се позавъртя и да ти кажа предлага ли се изобщо по магазините... Или пък ще взема да ти свия няколко и да ти ги пратя по пощата! Искаш ли?

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Уфнови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано17.07.04 15:50



Идеята е готина, но няма да реши проблема кардинално. Може пък в магазините за диетични храни да е имало и кафява захар, ама аз не съм питала.



Тема Re: Уфнови [re: Beни]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано17.07.04 16:52



Точно вчера купих кафява захар от МЕТРО (София). Нещото, което ме изненада, е че е приготвена "чрез смесване на бяла кристална захар с обработен тръстиков сироп". Някой може ли да ми отговори как този начин на производство я прави по-полезна от бялата захар?
Видях кафява захар в малки пакетчета и в един диетичен магазин на "Плиска". Ако някой го интересува къде се намира този магазин, ще напиша повече подробности.



Тема Re: Аз благодаря!нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.07.04 04:41



То хубаво, че няма да гледат реклами, но ТИ как ще намираш продукти, които да има даваш? Това е по-големият проблем



Тема кафява vs фруктова захарнови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.07.04 04:44



От край време се чудя кое е по-малкото зло и засега взимам по-често фруктова, може би понеже е бяла



Тема Re: Аз благодаря!нови [re: Millena]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано18.07.04 13:44



Мислиш ли, че не съм мислила??!!! Обмисляла съм дори идеята да си гледам зеленчуци на терасата, за да съм сигурна, че нямат нитрати! Ама май това няма да разреши проблема кардинално!

От големите мечти се страхуват само малките хора!

Редактирано от Prof.McGonagol на 18.07.04 13:45.



Тема Re: Аз благодаря!нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор йo! (тъп РС юзър)
Публикувано18.07.04 14:36



Госпожице, мисля, че желанието ви да се храните здравословно е надминало нормалните стойности и е навлязло във фаза "мания". Няма да е зле да вземете някакви мерки. От замърсяването, което дишаме и пием, бягство няма. Хайде по-спокойно, вечни хора няма.



Тема а като си представиш, ченови [re: sisislava]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано18.07.04 14:44



голяма част от разните му там сокове и газирани напитки са само с подсладители...И като гледам децата как редовно си купуват точно от тези боклуци...:(




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.