Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК!нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор malina_m (със сметана)
Публикувано16.07.04 23:27



И аз благодаря за постингите. Докато търсех автора на тази книга, Световната конспирация срещу здравето (д-р Атанас Гълъбов), намерих това (за аспартама, кофеина и мн.др.):



"...Когато вкусът към естествената, здрава храна е покварен, храносмилателната система (АПУД - клетките) се натоварва допълнително с вредни, тежки храни и така се смущава производството на естествените вътрешни вещества (релаксанти и стимуланти), отговорни за доброто самочувствие и настроение, като ендорфините и серотонина например. Как реагира организмът? Естествено, като търси компенсация във външни наркотични продукти. Така се формира на физиологично ниво пристрастена структура у децата още от малки. Това става с още по-голям успех, когато вредните храни съдържат вещества, предизвикващи зависимост, каквито са например шоколадът и захарта.

Освен това на психологично ниво при този начин на хранене се търси ефектът на вкуса, а не ефектът на ползата. Това е вече начин на мислене. Това е мироглед, който се разпростира върху всички неща в живота. "Важно е да е приятно, няма значение, че е вредно!" – това е жизнената философия на наркоманите. Важното е да е лесно, няма значение, че е неправилно!Именно този начин на мислене, при който "ефектът на приятността" е над всичко, е характерен за наркоструктурата на личността. За нея е важно моментното удоволствие, без да се интересува от последствията и цената, която се плаща. За подобен безотговорен начин на мислене постигането на нещата чрез труд не е ценност.Така се формира отрицателен поведенчески модел, в основата на който е “далаверата”, т.е. придобиване по бърз и нечестен начин на блага и избягване на трудностите в живота."



Тема Re: Връзката на аспартама с раканови [re: Beни]  
Автор йo! (тъп РС юзър)
Публикувано17.07.04 00:21



Крие се и под означението Е 951.



Тема Re: Билки, захар, маргарин, аспартам, соя, флуор...нови [re: gai]  
Автор Morenna (бях assamsi)
Публикувано17.07.04 11:25



Gai написа :
"ЕДНО ГОЛЯМО "БЛАГОАРЯ" за изнесената информация. Отдвана съм чувала за част от тези неща, но не толкова подробно. Звучи направо ужасно. А съм бясна, все се колебаех дали да давам флуор на дъщеря си и все го забравях, за 1г й дадох само едно шише, радвам се че не бях стриктна и не давах по указанията на лекарката. Онзи ден дори реших, че нямаме нужда от него и изхвърллих шишенцето, въпреки че имаше още малко, а то било отрова"

Изразила си точно и моето мнение.
И аз Благодаря мноооого ! Ще очкавам и още информация !

Освен това и аз отивам да изхвърля Флуорина на децата, брррр..

Ако някоя от вас знае паста за зъби , която не съдържа Флуор , моля да сподели !

БЛАГОДАРЯ ! И ЗДРАВЕ ЗА ВСИЧКИ !



Тема Re: Намеринови [re: me]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 14:34



Да!! Това е една много сладка и съвсем безопасна билка, продажбата на която обаче е била възпрепятствана на американския и канадския пазар за сметка на аспартама. Дори книгите, съдържащи рецепти за приготвянето на сладкиши със стевия, са били изгорени. Въпреки, че безопасността й е абсолютно доказана! Да ти намирисва на икономически интереси!

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Аз благодаря!нови [re: Millena]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 14:36



Уви, така е! Аз засега нямам деца, но съм се чудила много пъти как ще ги опазя от всичките тези глупави реклами на отровни продукти... Май ще трябва да им забраня да гледат телевизия!

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК!нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано17.07.04 14:42



В такъв случай Зимафлуорът, който педиатрите изписват на бебетата, също е вреден???



Тема Пасти без флуор и дъвки без аспартамнови [re: Morenna]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 14:44



След дълго и упорито търсене по магазините, изнервящо разглеждане на десетки артикули и реплики от сорта на *Имате ли паста за зъби БЕЗ флуор??!* и *Имате ли някакви дъвки СЪС захар??!*, които караха продавачите да ме гледат с поглед, в който се четеше съмнението дали не съм леко чалната, успях да открия НЕЙНО ВЕЛИЧЕСТВО ПАСТАТА БЕЗ ФЛУОР!
/или поне на опаковката пише, че няма! /
Това е Билка дент зелена. Ама има две зелени, едната с флуор, другата - без. Тази, за която говоря, е по другояче зелена, , ако пък не можете да се ориентирате по описанието, потърсете надпис на кутийката HERBS&FLUORID FREE.



Мисля, че и в Поморин няма - не го пише на опаковката, но флуорът не е посочен в състава на пастата. Имайте предвид обаче, че в някои пасти не е посочено просто *флуор*, а някакво замотано флуоридно съединение, което пак си е жив флуор, ама понякога просто можеш да не му обърнеш внимание.

А за дъвките - открих две. Хуба Буба /освен ако и на нея вече не са нахакали аспартам/ и турската Байрям, която изобщо не е сладка, но има приятен вкус. И май няма оцветители.

От големите мечти се страхуват само малките хора!

Послепис:
Понеже не се отказвам лесно, написах едно ужасно дипломатично писмо на Астера, в което намекнах за *противоречивите* /ахъм, разбираш ли/ твърдения за флуора и им предложих да бъдат в крак с новото време и да напранят реверанс към потребителя, създавайки и паста БЕЗ ФЛУОР!!
Да, ама отговор и до ден днешен не съм получила!

Редактирано от Prof.McGonagol на 17.07.04 14:49.



Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК!нови [re: maiche]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 14:55



Необходимо ми е малко време да се консултирам с литература и да намеря малко повече подробности.

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Уфнови [re: sisislava]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 14:59



Аз като видя пакетчета с изкуствен подсладител по заведениеята в Пловдив и София, събирам очите на всички, ама буквално на всички наколо, като започвам да ги късам, мачкам и разпилявам на земята, в пепелника и където ми попадне! Знам, че е малко просташко, но пък така хем си изливам яда, хем оставам с беглата утеха, че сервитьорката може би няма да забележи липсата на аспартама /оставям пакетчетата с кафява и бяла захар за прикритие/ и така ще спася поне 1-2 души от поглъщането на тази отрова!

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Изкуствен подсладител = РАК!нови [re: malina_m]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 15:11



Не исках да споменавам името му тук, но се радвам, че си го открила. Страшно уважавам този човек. За мен той е пример за истински лекар - почтен, загрижен и в непрекъснато развитие. Запознахме се именно по повод книгата му. Когато я прочетох, бях толкова шокирана, че веднага му се обадих и направихме поредица от материали - просто сметнах, че до повече хора трябва да достигнат думите му.
Преди това години наред бях пила разни аспартамни сокове и в резултат /но това го осъзнах по-късно/ паметта ми отслабна, а нивото на концентрацията ми се понижи чувствително. Преди имах буквално *сканираща памет*, запомняла съм цели уроци за 10 минути преди да ме изпитат и какво ли още не... Но това се промени. Не че сега не помня, но не е каквото беше преди да започна да се наливам с литри от тази отрова. Изобщо, кондицията ми и нивото на жизнеността ми силно пострадаха.

От големите мечти се страхуват само малките хора!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.