Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко шок за хапещотонови [re: Prof.McGonagol]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано15.07.04 18:02



Да, точно така - ключовата дума е оформен, защото едно е жестока/садистична постъпка/поведение и съвсем друго е жесток/садистичен характер. Всъщност точно тази ключова дума и по-специално отношението на чаено момиче ме накара да се включа в темата и да изразя несъгласие: определено какъвто е характера на едно дете, такъв ще си и остане в ядрото и нататък. Може да се моделира, но не и да се промени
И хайде да престанем вече с тези травми, дето остават за цял живот. Ми то всички сме травмирани - едни са травмирани щото сме били жертва, втори щото са били агресори, трети (мнозинството) щото са били и двете според зависи. К'во да се прави........



Тема Re: Малко шок за хапещотонови [re: maiche]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано15.07.04 18:16



Е, аз не се оплаквам, нито търся съчувствие. Казвам го като пример. Изчела съм достатъчно килограми психология, за да знам как се преодоляват тези неща. Но когато си помисля, че нещо подобно може да се случи и на МОИТЕ деца, изпадам в бяс. Още нямам, но поне едно знам - няма да оставя някоя изкривена даскалка, която е даскалка само защото нищо друго не са я приели да учи, да си избива комплексите на гърба на детето ми... /да не ме разберете погрешно - има и ПРЕКРАСНИ учители!!!/, нито някое гаменче да пребива детето ми, както онзи гамен биеше мен.
Друг е въпросът как аз ще си наказвам хлапетата, когато се държат гадно. Но аз ще си ги наказвам. Не някой друг. Аз ще формирам отношението им към себе си, не някой друг.
Не знам ти какво мислиш... Не те ли притеснява идеята да оставиш детето си в ръцете на някой даскал-идиот?

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Истанбул и малки чудовища!!!нови [re: NVN]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано15.07.04 18:21



Браво! Не е много педагогично, но май тъкмо в това се състои педагогиката! Гордея се с теб!

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: А бащата - мухльо!нови [re: NVN]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано15.07.04 18:25



Ти пък, каква лепенка - по-добре наморник да и сложи. И въженцето нищо не е - най-добре каишка и за оградата
Я моля те тия свежи идеи си ги запази за прилагане спрямо собственото си дете и не давай акъл на учителките, че ще вземе някоя да си остане без заплата



Тема Re: Малко шок за хапещотонови [re: Prof.McGonagol]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано15.07.04 18:28



аз не разбирам
как хем Но аз ще си ги наказвам. Не някой друг, пък от друга страна одобряваш садистичните методи, които някоя даскалка-идиотка ще приложи към чуждо дете?
обясни ми го простичко, моля



Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор solecito (вярвам)
Публикувано15.07.04 19:35



Mislia che imash pravo

Oбичам, работя, живея и стихове пиша тъй както умея........


Тема Абе, майче!нови [re: maiche]  
Автор new* (искам!)
Публикувано15.07.04 20:03



Абе, майче, защо всеки път като чета твое мнение, то всеки път звучиш агресивно? Направо вече не се сдържам да ти го кажа! Моля те, ако си нямаш работа, да не изхвърляш тук душевния отпадък и напрежението, че натоварваш други. В началото даваш мнение, а после дебнеш коментарите след него и вече го обръщаш на заяждане. Какво е това?: "И хайде да престанем вече с тези травми, дето остават за цял живот. Ми то всички сме травмирани - едни са травмирани щото сме били жертва, втори щото са били агресори, трети (мнозинството) щото са били и двете според зависи. К'во да се прави........
И хайде да престанем вече с тези травми, дето остават за цял живот. И хайде да престанем вече с тези травми, дето остават за цял живот. НЕ ТАКА!Понякога психологическото състояние може да разболее човек и физически. Ако ти не си чувствителна и нищо не може да те събори психически, има много хора, които приемат нещата навътре, път било то шамар, било то обида... " И хайде да престанем..." Все едно говорим за нещо, което ей така може да се спре. Винаги ще има жертви на насилници и като станат големи ще живеят в подсъзнателен стрес от преживяното. Все разсъждаваш, говориш..., ама меджу теорията и практиката има балкан разлика, скъпа моя ентусиастке. Щото незнаеш живота навън какво ще те изненада днес и как ще реагираш на ситуацията. Нееее, ти ще постъпиш най-правилно, така, че да няма място за критика. Ама ти ще престанеш така да говориш... ТИ ще намериш по-деликатен начин да се справиш с положението. ТИ си умна и сичко ти иде отръки, дет се вика... Начин ще намериш!!! Но, ако се случи на ТВОЕТО дете, може и да обърнеш пропагандата, ама аз пък ще ти кажа тогава: КВО ДА СЕ ПРАВИ....



Герганка - 30 април 2004 г.


Тема Re: Ти какво? [re: Пeнka]  
Автор миз (шест...)
Публикувано15.07.04 20:54



не съм запозната в детайли с библейските принципи, може и без да искам да се явявам поддръжник на някой от тях :)...
но определено не намирам за правилно децата да се подстрекават да решават споровете си ръкопашно. а възрастен пък да вземе да се разправя с чуждо дете на такова ниво, това пък съвсем ми е неясно... да отида аз да бия чуждо дете, поради каквато и да било причина? Ай стига бе!
и да отбележа - децата ми са ходили на детска градина, вече ходят и на училище, излишно е да ми казваш "като тръгне на детска градина детето ти, ще видиш." за сега отзивите на учителите им за тях са, че се справят много успешно с решаването на конфликти. не се бият.



Тема Re: Абе, майче! [re: new*]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано15.07.04 22:54



Нямам намерение да коментирам тона и фамилиарниченето ти, но ще ти отговоря на въпросите, макар че бая се замислих дали си заслужава:
Защо ти звуча агресивно? Вероятно, защото четеш само мненията ми, които са в отговор на други агресивни постинги. А нещо по-агресивно от това детска учителка да нарича 2 или 3 годишно дете садист, здраве му кажи!
" И хайде да престанем..." Все едно говорим за нещо, което ей така може да се спре.: да, може да се спре оплакването за това на кой какво му се случило в детската градина. Всеки е имал неприятни изживявания, но това не е повод да се наричат децата садисти, насилници и прочие. Още повече, че понякога тъй наричаните насилници са доста по-травмирани от насилените било защото родителите им се държат неадекватно, било поради някаква друга причина.
И да, не знам животът с какво ще ме изненада и как ще реагирам, нито пък ти. Щото може да се случи ТВОЕТО дете да е агресивно и ти да не можеш да се справиш с проблема в някакъв период от време. И надали ще ти е приятно някой да му лепне етикета садист.

ПП Ако мненията ми и разсъжденията ми те дразнят или пък натоварват твоето така жадуващо спокойствие съзнание, можеш просто да не ги четеш, това му е хубавото на Интернета.



Тема Re: А бащата - мухльо! [re: maiche]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано15.07.04 23:29



Аз си мисля, че всичко е преувеличено. Не е имала предвид наистина това...Но дори да е имала това, не значи че не е изказала свое мнение. В това няма нищо лошо. А учителите са хора, майки, бащи, приятели, та и деца на родителите си, и не мисля че биха постъпили така...Ти да не си помисли, че съм такава? Ако беше така можеше и да не пускам темата.

ПРЕКАЛЕН СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е ДРАГ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.