Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема най-после!нови [re: Zenda]  
Автор миз (шест...)
Публикувано15.07.04 07:51



еййй, вече бях започнала да си мисля, че живеем в джунглата и от утре ще трябва да започна да си бия и хапя децата, че да получат правилно възпитание и най-после стигнах до твоето мнение! изпитах облекчение, че все пак има родители в тази държава, които не намират за нормално да учат децата си, че е нормално и правилно на грубост и агресивност да се отговаря с грубост и агресивност.
абсолютно се присъединявам към твоето изказване.



Тема Ужаснови [re: Debora]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано15.07.04 09:31



що не напляска и майката? Аз бих ги помляла и двете. Тва е направо...
И аз веднъж плесках чуждо дете. Дърпаше на моето качулката отзад ама така зверски, че имах чувството че ще я удуши. Картинката беше следната - онова дърпа, колкот сила има, щерка ми реве та се къса и почервенява. Майката съответно казва на моето "Мило, ма тя ти се радва" Е те тогава побеснях, шляпнах я по гъза колкото сила имах, откопчах й ръцете от качулката, гушнах си детето и се прибрах. Въобще не искам да контактувам с такива хора и с децата им.



Тема Ти какво?нови [re: миз]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано15.07.04 09:38



На библейския принцип "като те ударят по едната буза, обърни и другата" ли си????
Къф кеф - некво изродче в детската градина ми тормози, хапе, щипе и т.н. детето и аз да му кажа - ей, пиленце ше траеш!!!!
Ай стига бе!



Тема Хаханови [re: dodo_dodo]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано15.07.04 09:40



Додо, тая вашата психопатка е много готина :))))
Баси, те тогава всички деца трябва да хапят:-))))
Ух, голям смях!



Тема Re: Ужаснови [re: Пeнka]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано15.07.04 09:51



а какво щеше да стане, ако просто беше откачила чуждото дете от качулката на твоето, без "да го шляпнеш по гъза с колкото сила имаш" (аагрхгр!)
всъщност убедена съм, че доста често желанието за неконтактност с определени хора и децата им е силно взаимно споделено - ти си въобразяваш, че неее, твойто не може такива неща да прави, а чуждото е идиотче, отсреща обаче си мислят точно същото за теб, имай го предвид



Тема и да не си вземе бележка....нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано15.07.04 09:53



друго не виждам какво мога да направя...

няма да тръгна да и бия/възпатавам децата...е, ако се наложи мога да бъда доста груб и без да се бия ;-) хлапетата дълго ме помнят, след като успеят да ме ядосат...



Тема Re: Ужаснови [re: antea]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано15.07.04 09:59



Виж какво, около 15 минути се молих на детето да я пусне, а то ме гледаше с най-големия инат, който съм виждала. Откопчаваш му ръката, то пак хваща. След секунда. Е извинявай... Ама леко не ми издържаха нервите. Ти кво си мислиш, че ходя и раздавам шамари на ляво и дясно ???
А отсреща да си мислят квото щът - човек, който приема тормоз върху други деца като някакъв особен вид радост... ми се ми е тая кво си мисли!



Тема Re: Хапе жестоко! [re: dodo_dodo]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано15.07.04 10:01



Абе незнам каква е причината, но е факт че Вики беш почнала всичко наред. Слава Богу, тя започна да изпитва чуство на вина и лека по лека спря да хапе. Един път, бяхме се събрали приятелки, тя тръгна да гушка едно от бебета. То все още не беше проходило и само се закачаше от количката. Вики като го видя се навря при него, но той не я иска и започна да я бута. Наща хубавица реши, че така не може и го захапа по челото чак до кръв. Къде намери там да го захапе, незнам. Така жестоко я ударих, че и разбих устата. Майката на детето ми каза, че съм луда, но съм убедена, че ако някое от нейните така постъпи ще стане чудо....
Честно ви казвам по едно време ме беше страх да ходя да я взимам. Всеки ден ново нападение.



Тема Re: Ти какво? [re: Пeнka]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано15.07.04 10:04



Не става въпрос за това да учиш детето си да не се защитава. Става въпрос за физическото наказание (удряне, хапане) като начин на възпитание от страна на възрастните. Тоест като те ухапе детето, и ти да го ухапеш, нищо че си голяма. Или да го удариш, все същото.

Впрочем не съм сигурна в ефективността на ответните бойни действия при децата. Представи си следните варианти:

1. Детето ти отиде да отвърне на удара с удар, обаче другото дете е по-силно и го набива зверски. Резултат: детето ти е по-пострадало, а другото се извинява, че и него са го нападнали. Какво научава детето ти: няма значение какви са правилата, по-силният побеждава и толкоз. Явно съм аз съм от слабите.
2. Детето ти постига своето - тоест другото го оставя на мира. Явно това на първо време е добро решение. Ами ако реши да го приложи и в друга ситуация? Все пак не искаш да възпитаваш чедото си като родителите на въпросната хапла?

Принципно топката е у възрастните, които трябва да предотвратят насилието. Ако не го правят, може би все пак трябва да се научи да се защитава, но не и да се разчита това да реши проблема. Не знам как, още не ходи на градина дъщеря ми, та ми е лесно да давам акъл - иначе току-виж съм я записала на карате като порасне



Тема Re: Ужас [re: Пeнka]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано15.07.04 10:04



ми погледни се какви ги пишеш - твоето поведение не е ли чист тормоз върху чужди деца?
какво може да те накара да търпиш 15 минути посегателство върху твоето собствено?
2 минути не чакам в такава ситуация, взимам си детето и се махам от там, където го чувствам застрашено
но пък да седна и да раздавам "справедливост" върху чужди деца и то с шамари - няма начин, слава богу, че са ми спестени такива настроения




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.