Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема тук в наше село...нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано14.07.04 10:50



има двама близнаци....с една хубава засукана майка...

като се появят на площадката и всички останали си прибират децата и ги водят на друго място....и оназ майка, макар да е хубава, си стои самичка на пейката....

пък ние сме доста татковци в компанията де ;-)

ама точно защото нейните хлапета са ужасни - тя си стои сама...
май това е единствения лек в случая...



Тема Хич, ама хич не си права!!!!!!!!!!!!!нови [re: maiche]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано14.07.04 10:56



Има си такива деца - дор и на две години са си садисти!!! И ако го отричаш, значи лъжеш най-вече себе си!!!!!!!!!!
В групата на дъщеря ми има едно дете, което я е нарочило и постоянно я тормози. Щипане, стискане, дърпане. Която и играчка да вземе, онова идва и я взима!!!
И заради туй изчадие щерка ми по едно време не искаше да ходи на градина! Учителките сами ми казваха - вижте, поговорете с родителите (аз ги познавам). Те ми казаха - ами тя й се радва. Е баси и радостта извинявай!
За мое щастие детето ходи рядко на градина, щото има кой да го гледа.
Не е длъжна учителката в дтеската градина да върши работата на родителите. Щом хапе и тормози цялата група - да го махат. Не съм съгласна заради едно дете още 20 да страдат! Родителите да го възпитат като хората и тогава да го пускат. Баш хапането хич не опира до характер! Опира до настойчивостта на родителите в тази ситуация. Ако моето дете правеше това въобще нямаше да го бавя. В момента, в който ми се оплаче родител, заминава вкъщи, отнася един скандал и две-три первания по дупето и остава без телевизия и солетки, бонбонки и т.н. Може да ви звучи жестоко, но на тая възраст разговора няма да помогне! Кат видят дебелия край и много бързо порастват - ти да видиш каква разлика има!!! И това е работа на родителя, не на учителя!
Ох съжалявам, ама много се ядосах!



Тема Re: Хич, ама хич не си права!!!!!!!!!!!!!нови [re: Пeнka]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано14.07.04 11:54



А, каза ли им го. Ей, хора децата ви се качват на главите, защото им позволявате. Едно е да направи някоя детска щуротия и да се скрие заливайки се от смях. Съвсем друго е да тормози всички около себе си, защото мама е много мекушава.



Тема Re: Хич, ама хич не си права!!!!!!!!!!!!!нови [re: Пeнka]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано14.07.04 13:24



Май не си чела много внимателно - нали и аз това казвам - ако не може да се оправи учителката, да си намери начин да го махне от яслата, групата и прочие. И да - като си говорят двама родители по между си, мога да допусна така да описват трето дете. Но да ми излезе детската учителка и да ми каже, че детето било садист, извинявай много. Много деца минават през периоди на хапане, скубане, бутане на по-малките, насилствено отнемане на играчки и прочие. Повечето от тях не могат сами да усетят разликата между садизъм, агресивност и спокойно поведение. Деца всякакви, родители всякакви, детето не е виновно, че майка му е мекушава, пък баща му мухльо (или както там беше наречен), та някой да го описва някой като звяр, садист и прочие !!!!!!



Тема Re: Хич, ама хич не си права!!!!!!!!!!!!!нови [re: V_lady]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано14.07.04 13:32



Само не разбрах що точно тук реши да се изкажеш - аз никъде не коментирам поведението на родителите, пък Пенка ми отговаря на мен



Тема Re: Хич, ама хич не си права!!!!!!!!!!!!!нови [re: maiche]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано14.07.04 13:48



Никой не говори за теб и твоето отношение. Мнението ми е за всички, които смятат, че децата им са винаги невинни. А си изказвам мнението тук, защото Пенка подхвана тоя въпрос. Освен това в никакъв случай не съм съгласна с подобно изказване от детска учителка. Яд ме е на родители, които казват " То е дете..., нищо не разбира.." На децата им е пределно ясно за какво става дума, въпросът дали този път номера ще мине.



Тема :-) [re: V_lady]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано14.07.04 14:10



Нашия педиатър казва, че ако си кажеш "с това дете не мога да се оправя" каузата е загубена. Най-вече трябва да вярваш че МОЖЕШ да се справиш.



Тема Re: Хич, ама хич не си права!!!!!!!!!!!!! [re: maiche]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано14.07.04 14:13



Аз не казвам, че детето е виновно. Родителите и само те - са виновни. Но не се нахвърлай върху учителката - тя също не е виновна.
Колкото до фазата на агресия, която описваш - моето дете не е минало през такава фаза, пък и повечето деца, които познавам, не са имали такава фаза - не мисля, че е нещо нормално!



Тема Re: Хич, ама хич не си права!!!!!!!!!!!!! [re: Пeнka]  
Автор new* (искам!)
Публикувано14.07.04 15:50



Напълно заставам зад мнението ти. Има, незнам защо, такива деца, които подтискат и унижават другите. В градината, хапе, в училище - бие и рита, после... незнам вече. Докато не си намери майстора. За съжаление понякога при по-чувствителните деца остават травми от такива набези... уж по детски невинни. Вече съм на 30 г., но ОЩЕ помня, как като бях в 5-ти клас едно момиче от другия клас, всеки път като ме срещнеше по коридора и ме риташе в задника. Е, не правеше само с мен така, но какво от това? Тя имаше ТРУДЕН ХАРАКТЕР и никой не й се опълчваше. Съмнявам се, че ако я баха надрали едно хубаво тогава родители или който и да е друг, пак щеше да прави така. Просто чувството за безнаказаност е голяма работа. Лигавите майки, които вдигат ръце от такива ситуации и казват - "То ще го израсте! Малко е - не разбира...", направо са за бой.
Незнам дали ще ми е приятно, моето дете като тръгне на градина да бъде хапано, блъскано и третирано като животно от себеподобни... Или като си дойде в къщи, когато си вдигна ръката, то да примигва от страх, че ще му се случи нещо. Силата се наказва със сила и който бие го бият. Никакви други дипломации не минават тук.





Тема Re: Хич, ама хич не си права!!!!!!!!!!!!! [re: new*]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано14.07.04 16:01



Май всеки е имал в училище или градината по някой, който го е тормозел, освен ако не е бил тормозещия:-)
Аз имах съученичка, която ме полюеше напр. Е не само мен, ама...
Труден характер - оправя се с още по-твърда ръка. Когато щерка ми ми посегне, посягам и аз. И тва е положението. Никакви компромиси. Лошото е че когато тя каже еди кой си ме удари и аз кажа и удряй и ти бе, тя казва "не мога, аз съм добла! а и госпожата не дава!"И аз гледам опулено и така...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.